Jump to content

Neplaćanje po dogovoru u izvansudskoj nagodbi


Isnen

Preporučene objave

Prije cca.4 godine potpisala sam izvansudsku nagodbu umjesto ovrhe da ću u mjesečnim ratama plaćati dugovanje jednoj firmi nakon zatvaranja obrta. Međutim zadnje dvije rate nisam nikad platila jer sam u međuvremenu izgubila posao. 

Nikada nisam dobila opomenu, a sad imam dobar posao pa bi htjela to naknadno uplatiti. Od zadnje uplate prošlo je tri godine. Ostala sam dužna možda 1500 kn.

Zanima me šta mogu očekivati, hoće li mi doći na naplatu kakve kamate. Odvjetničko društvo nisam nikad upozorila na kašnjenje niti ih obavijestila da ću uplatiti kad budem mogla.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Isnen je napisao:

Prije cca.4 godine potpisala sam izvansudsku nagodbu umjesto ovrhe da ću u mjesečnim ratama plaćati dugovanje jednoj firmi nakon zatvaranja obrta. Međutim zadnje dvije rate nisam nikad platila jer sam u međuvremenu izgubila posao. 

Nikada nisam dobila opomenu, a sad imam dobar posao pa bi htjela to naknadno uplatiti. Od zadnje uplate prošlo je tri godine. Ostala sam dužna možda 1500 kn.

Zanima me šta mogu očekivati, hoće li mi doći na naplatu kakve kamate. Odvjetničko društvo nisam nikad upozorila na kašnjenje niti ih obavijestila da ću uplatiti kad budem mogla.

Hvala

na račun na koji si plaćala po nagodbi uplati i preostali iznos. uplatnice čuvaj.

ako je plaćen dug nemogu tražiti plaćanje kamata.

opomenu nisi dobila zato što teku kamate na dug. zastara za dug po sudskoj nagodbi je 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija