Jump to content

Smanjenje 10 posto


p.lav

Preporučene objave

Prije 38 minuta, PrEsVeTli je napisao:

NE, jer vlada sa kosoricom na čelu nije predvidjela (ili nije htjela predvidjeti) povrat tih 10% kad se popravi ekonomska situacija. MOŽDA bi se moglo vratiti ako naša vlada pokrene postupak za naplatu ratne štete od agresora pa iz tih sredstava bi se našlo za povrat. 

A jesi me nasmijao u ovo "rano" jutro. ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, MarkoDelija je napisao:

Ne, kod skidanja 10% preko 5000kn je bilo dogovoreno da će se vratiti kada se popravi BDP ili što već a za skidanje 10% iznad 3500kn nije bilo niti predviđeno da se vrati...

Jer je bio šator u Savskoj. Dok je Kosorica uzimala, nije bilo šatora, što više Klem je migao u znak odobravanja na TV-u, kao blagoslov branitelja da se uzme.  Moj blagoslov nisu dobili, ali tko je mene pitao ( ili  nekog od vas)? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bez problema i straha uvijek javno kažem činjenicu, da je novi zakon razdvojio branitelje - djelatni sastav i GBR i SP, ja nemam ništa protiv pripadnika GBR i SP, dapače, svo poštovanje i prijatelj sam sa mnoštvom ljudi iz GBR i SP koji su također mog oca poštivali i cijenili, znali su da je unatoč tome što je bio zapovjednik Vojne policije i mogao sjediti u uredu dok drugi ratuju prošao cijelu obranu Osijeka i prvi išao i vodio ljude od prvog dana (doduše još kao zapovjednik satnije u 106. i 130. brigadi), kao zapovjednik VP u Osijeku prošao Dubrovačko zaleđe, Zadarsko zaleđe gdje je u 7 mjeseci samo 2 puta došao kući na vikend vidit mater i mene koji sam tad bio 8 godina, čak je bio i zapovjednik 3. sektora neko vrijeme te tada kao zapovjednik sektora zapovijedao i Borbenom bojnom VP, jednom bojnom 7. GBR, 141. Brigadom i 7. Domobranskom pukovnijom a on obični satnik pa General Jurić je onda bio neki poručnik il što,par brigadira je bilo da su bili zapovjednici vodova. Nakon toga i Bljesak, nakon Bljeska isto su imali show kad su srbi išli uništit spomenik u Jasenovcu znam da ih je tamo dosta stradalo i drugih sranja, kasnije sudjelovao u mirnoj reintegraciji, neposredno osiguravao predsjednika Tuđmana u 7-8 navrata i koješta a na kraju dobio 4 odličja, 2 pohvale, 1 zahvalu i ostao satnik od 5.1.92' do 2003. i umirovljenja iako je imao najviše ratišta u cijeloj bojni a možda i u VP u državi, dali mu 2950kn mirovine odbili HRVI na drugostupanjskoj i ko te j... ... A on kakav je bio kad je vidio da na tužbi za ustavni sud radi HRVI statusa piše da on tuži Republiku Hrvatsku poderao je tužbu i reko pm im neću ja tužit državu koju sam stvarao. Uglavnom pošten i pravi čovjek je bio a za*ebali ga na svim poljima... Ali svi su ga cijenili i poštivali i bio je pred svakim čista obraza.
Uglavnom da ne dužim, poštujem sve branitelje, prijatelji smo ali ovaj zakon je razdvojio sve i pitam se gdje su sad te silne udruge MUP-a, VP i ostalih kada su im ljudi sa 25000kn primanja, velikim mirovinama, generalskim činovima i u ministarskim foteljama donijeli ovakav zakon! Pa taj Glogoški kad je stradao od mog oca vozač i momci su ga izvukli! On je iz Čepina a otac je tamo od prvog dana bio zapovjednik satnije 106. brigade, a prije tog u narodnoj zaštiti...
Otac je bio jednom na prosvjedu u Savskoj odmah na početku, čak imam sliku gdje on Glogoškog gura u kolicima a oko njega Klem i Vučemilović pored njega mašu ljudima da se maknu, ali nikad više nije otišao u zagreb jer je vidio što se događa tamo i što ti ljudi rade... Kao da je osjetio što će bit...

Ali sad je gotovo, kako je tako je, dobio sam smotan stijeg na pogrebu, dobit ću neku mirovinicu i što da radim...

Uvijek onaj tko ima dobije više, a onog ko nema stjeraj na kopanje kontejnera, sramota...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

poznato mi je da je milanovićevo smanjenje mirovina za 10 posto ukinuto,jadrankino nije ali mi nije jasno dali novi umirovljenici  koji se recimo umirove ove godine po posebnom propisu također nakon izračuna mirovine podliježu  smanjenju 10 posto po kosoričinom zakonu o umanjenju  mirovina većih od 3500 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Smanjenje 10 posto

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija