Jump to content

Testiranje za sudove i DO


propast_66

Preporučene objave

PRAVO PRIPADA SAMO BUDNIMA!

 

Poštovani kandidati za sudačke i državnoodvjetničke vježbenike;danas sam iz jednog uzornog i kvalitetnog izvora saznao da su pisani testovi od 22.listopada 2011. različito ispravljeni,tako da je nekima (izabranima) određeni odgovor priznat,a isti takav nekome je netočan...

Poštovani,postoji ozbiljna i osnovana sumnja na neujednačenost u rješenjima među kandidatima!

Stoga pozivam sve one koji smatraju da su trebali imati više točnih odgovora da se najave i osobno posjete Ministarstvo pravosuđa,Dežmanova 10,soba 206 i traže uvid u test i rezultate istog!!!Ne vidim razlog da svatko od nas koji aktivno sudjelujemo u ovome postupku izbora nemamo pravo na točne odgovore iza kojih netko mora stajati,a da mi imamo pravo međusobne usporedbe rješenja i konzultacija s trećim stručnim i relevantnim izvorima; jel' to zaista točan odgovor.

Ovim zahtjevom bi se ostvarila načela transparentnosti,a djelovalo bi i edukativno na svakog od nas pro futuro! Postupak testiranja i pitanja moraju biti tajni i šifrirani,ali rezultati bi trebali biti javni i dostupni svima koji za to imaju pravni interes !!! Ili je sve ovo još jedna VELIKA POSLOVNA TAJNA!

Svi Vi koji ste marljivo učili tijekom studiranja,koji ste pošteno i iskreno stjecali znanja vjerujući u pravdu i pravičnost imate pravo na uvid i usporedbu,a sve u cilju ostvarenja načela jednakosti i ravnopravnosti kandidata te transparentnosti i istinitosti cijelog ovog postopka... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 440
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Ovo saznanje je zaista uznemirujuće..

U potpunosti se slažem da činjenica da su rezulatati pod šifrmama daje prostor za malverzacije, i da su rezultati trebali biti javni..

Mislim da bi trebalo dati prijedlog Ministarstvu da objavi točne odgovore pisanog ispita, kako bi svi mogli usporediti svoje odgovore i da li oni odogovaraju broju bodova, a u slučaju da ne odgovoraju zatražiti uvid u ispit..

Kako je ovaj natječaj samo jednom godišnje, a pored ovolikog broja nezaposlenih pravnika mislim da nikom nije svejedno kad znamo da svaki bod igra ulogu u dobivanju vježbeničkog mjesta..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm, pošto se pozivaš na javnost, reci nam tko je taj izvor koji to tvrdi i odakle to zna. da li su u pitanju tračevi ili je taj netko osobno prisustvovao tim radnjama? ovo što tvrdiš je vrlo teška optužba (čak i kazneno djelo) i kod mnogih će pobuditi nadu pa bi trebalo argumentirati je. činjenica jest, što sam odmah poslije testiranja istakao, da je mnogo pitanja bilo dvosmisleno konstruirano. doduše, logičniji postupak prijevare bi bilo da kandidat ostavi pitanja neriješena pa da onaj tko to ispravlja zaokruži odgovore, nego da priznaje netočan odgovor kao točan što je lako otkriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kome da se najavim na uvid testa? na koji broj da zovem?

ja sam se sad baš uznemirila... kad sam došla kući provjerila sam svoje odgovore i nikako ne mogu imati broj bodova koji imam (stavili su mi dosta manji broj nego sam računala). svoje odgovore sam provjerila u zakonima i izbrojala minimalni broj,da bi mi rezultat bio znatno manji. još bi naglasila da sam s drugim kolegama provjerila odgovore i da u pravilu imaju iste (identične) odgovore a imaju puno bolji rezultat nego ja...i od koga ste saznali da je ispravljanje testa tako izgledalo? ne bih sutra nazvala ministarstvo pa se osramotila ako je ipak ispravljala samo jedna osoba..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja ni dan danas ne znam što su točni odgovori na neka pitanja. npr, kada se smatra da kupljena stvar ima nedostatke - da li je trebalo zaokružiti i b) kada sud presudi da ih ima? pazite, pitanje nije bilo kada se po ZOO-u smatra da neka stvar ima nedostatke, u kojem slučaju nije b). Ne zaokružiti taj odgovor, značilo bi da iako je sud presudio da stvar ima nedostatke da se treba smatrati da ih, zapravo,nema, što je suludo. ali vjerojatno se tražilo po ZOO-u što nije bilo navedeno u pitanju pa nije trebalo zaokružiti. Slično je s uvredom/klevetom, a primjera ima još. Kako znati što je točan odgovor? onome tko će ići tražiti rezutate, lako bi se mogo dogoditi da tvrdi jedno,a da oni tvrde drugo. znate ono: kolega, pa podrazumijeva se da...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ibo

Pitao sam ih ja u ministarstvu za materijalne nedostatke.

Meni su to dva netočna odgovora. Naime, kao višak sam u jednom stavio da se smije tražiti popravak štete, a u drugom da oni postoje kad je tako utvrđeno presudom.

 

Ovo za presudu sad kužim, jer oni postoje po zakonu, a presuda je samo deklaratorna, dok ovo sa popravkom štete si još nisam objasnio.

 

Netočan mi je i odgovor na tužbu za zaštitu služnosti, kažu da je trebalo zaokružiti posjedovnu, ni to mi nije još jasno.

 

Šta'š, uvijek je tu pitanje kriterija ocjenjivača...nezaobilazno... bar sam na to naučio na faksu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti samo to ne valja, onda svaka čast, rasturio si... Meni isto nisu jasni odgovori na neka pitanja, tražila sam i po knjigama i po zakonima al ne nađem. Npr. nadležnost za neodgovorno ponašanje na javnom mjestu, protutužba - jel moguća kod klevete... odg sam da je moguća samo za uvredu, mislim da to valja. Očekivala sam malo više bodova, ali dobro, moglo je bit i gore :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče prigovora na ocjenjivanje testova, držim da je ono što piše zviždačica lako moguće i bez namjere da se nekoga ošteti ili nešto zmulja. Zapravo bi bilo i logično da se pri ispravljanju 350 testova po 40 pitanja negdje i pogriješi. Svakako bi bilo transparentnije da se objave točni odgovori kao i da bez velike procedure svatko ima pravo uvida u to kako mu je test ispravljen (ima i ovako, ali ne znam koji je postupak). Tako bi se lako i ispravile eventualne i ne nužno zlonamjerne pogreške u ispravljanju testova.

 

Dalje, bilo bi razumno očekivati da se na ovakvim testiranjima NE prepisuje. Mislim da se gospođe iz Ministarstva ne mogu braniti nemoći da kontroliraju stotinjak ljudi u dvorani, jer za početak nisu ni pokušale kontrolirati situaciju. Da su samo zaprijetili oduzimanjem testa i izbacivanjem sa testiranja i to nekome od kandidata i napravili ako bi opetovano činio isto- da vidiš kakva bi tišina zavladala. A to je najmanje što se moglo napraviti. Bila sam prije ovoga na dva testiranja za neka druga ministarstva i pisalo se u mrtvoj tišini, a kandidati su tako raspoređeni da bi se vrlo teško i moglo prepisati. Na testiranju u Mnistarstvu financija smo sjedili jako blizu jedni drugima pa su nam stavili one visoke kartonske paravane kao što su na glasačkim mjestima. Na ovome pak testiranju je sjedio tko je gdje htio, na kraju dvorane je bilo par praznih redova, a naprijed su se neki negurali tako da vide testove bar troje ljudi oko sebe. Sramota. To su ljudi koji pretendiraju biti suci.

 

I treće. Pitanja. Većina je skroz ok, ali to nije dovoljno na testiranju gdje bod odlučuje o dobivanju posla, pitanja bi morala biti tako jasno postavljena, kao i odgovori ponuđeni da nema spora o tome što je točan odgovor. O nekim pitanjima i odgovorima bi se dalo diskutirati. Kao što je gore navedeno, npr. pitanje kada postoje materijalni nedostaci. NIJE bilo pitanje kada oni postoje po ZOO-u, tada bi samo ona dva odgovora koja su među navedenima u ZOO-u mogla biti točna. Zašto nije točno da postoje kada je to utvrđeno pravomoćnom presudom? Pa u tom slučaju će kupac imati pravo na sve ono što mu pripada u slučaju postojanja mat. nedostataka, u pravnom smislu tada postoje mat. nedostaci. A blizu je i odgovor ako to prodavatelj valjano pisano prizna- tužiš ga, imaš krunski dokaz i eto ti valjane presude po kojoj možeš dobiti što te ide. To su po meni površno određeni ponuđeni odgovori i nedovoljno jasno postavljeno pitanje, ako je trebalo zaokružiti samo ona dva primjera iz ZOO-a. Bilo je još ponuđeno i -uvijek kada kupac to tvrdi- što svakako nije trebalo zaokružiti.

 

I još moram dodati da sam u šoku koliko ljudi ima jako dobar prosjek, pogotovo u odnosu na prošlu godinu. S obzirom na to da je dosta velik broj i relativno laganih pitanja, kao i određen broj zeznutih, bodovi sa testiranja za većinu se kandidata koji iole zaslužuju diplomu koju imaju vrti unutar 10-15 bodova razlike na testiranju (20 i nešto sitno do 35), što nam jasno pokazuje da netko recimo sa prosjekom 3.0 gotovo da nema šanse dostići nekoga sa 4.6 i nekom nagradom. Najbolji primjer su dvoje kandidata u top 10 sa prosjekom 4.9 i nekim nagradama koji su jedva polovično napisali test.

Osobno, imam nešto lošiji vrlo dobar prosjek i očekujem u konačnici sigurno preko 70 bodova, ali mislim da s time nemam nikakve šanse za dvadesetak mjesta na koje sam se javila u ZG i okolici. Ali sad znam kako stvar funkcionira i nadam se slijedeće godine ne napraviti par glupih pogrešaka i prepoznati trikove u pitanjima, a i da će kontrola prepisivanja biti na boljem nivou nakon što smo ovako javno o tome progovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Victoria4, bio bih ti zahvalan da mi odgovoriš na slijedeće pitanje - na čemu temeljiš pretpostavku da ako ćeš imati preko 70 bodova nećeš upasti na mjesta za koja si se javila u zagrebu i okolici?

što se tiče visokog prosjeka, interesira me jedna stvar koja se ne može provjeriti. koliko su bodova ostvarili kandidati s određenog fakulteta. točnije, u kojem su gradu završili oni s prosjekom 4,9 a imaju 26-7 bodova, ili onaj koji ima prosjek 4,3 pa ih ima 20 s testa. koliko sam primjetio, najviše bodova su ostvarili neki ljudi koji imaju prosjek ocjena oko 3,0. gdje su studirali oni prvi, a gdje drugi? u kojem gradu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to gdje je netko studirao nema bas prevelike veze sa samim prosjekom. Vjerujem da je jedino iznimno teško ostvariti prosjek 4,9 na pravu u Zagrebu, a to temeljim na pričama kolega u koje imam povjerenje. To što netko ima visok prosjek, a manji broj bodova na pismenom može značiti samo da se nisu dovoljno pripremili jer su smatrali da zbog visokog prosjeka ne moraju dat sve od sebe, što je očito istina, koliko god to nama ne odgovaralo :)Za pisani dio se jednostavno moralo učiti, nije bilo lagano kao recimo na pretproslom testiranju kad su bile stvarno osnovne stvari i moglo se dosta toga odgovoriti ako si jednom pročitao svu materiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je nepotrebno nagađati gdje su studirali oni koji imaju visoke prosjeke a imaju nešto manji broj bodova na testiranju.. može se raditi o kombinacijama da te iste osobe nisu stigle ponovit gradivo zbog nekih recimo zdravstvenih problema s kojima se susreću mjesecima ili kao što se jednoj kolegici dogodilo da je imala smrtni slučaj u obitelji par dana prije testiranja, a opet drugi koji imaju prosjek 3,0 možda se pripremaju mjesecima za ovo testiranje, ili već rade u nekom odvjetničkom uredu pa su već dosta toga i na taj način naučili( što je opet slučaj s jednim mojim kolegom). Mislim da je pravedan način bodovanja prosjeka, tako da on donosi 50%, a testiranje samo 40, jer se prije pisanja testa može dogoditi toliko stvari koje mogu omest koncentraciju osobe (kao što je slučaj sa smrtim slučajem u obitelji par dana prije testiranja) dok se prosjek stječe godinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

luster, načelno jest pravedno da se na ocjene može dobiti 50 bodova, a na test+ intervju još 50. I jedan i drugi kriterij imaju svoje prednosti i mane i neka kombinacija je uvijek najbolje rješenje. Ali je isto tako i činjenica, kao što sam navela, da je test tako posložen da se među suvislim kandidatima raspon bodova s testiranja vrti unutar 10-15 bodova i da je onoga sa visokim prosjekom i nekom nagradom gotovo nemoguće dostići jednom više nego solidnom zagrebačkom diplomantu prava s recimo prosjekom 3.5. Najbolji primjer su kolege sa 4.9 prosjekom koje sam navela u top 10, a koji su po meni ispod svakog nivoa za odličnog studenta riješili taj test.

Mislim da je tvoj primjer da je netko imao smrtni slučaj par dana prije testiranja i izuzetak i nebitan. Ovo je test koji treba riješiti barem 50% da te probude usred noći svatko tko se imalo potrudio i tko je na faksu nešto naučio, a o odličnim studentima da ne govorim. A s druge strane, takva okolnost nekih privatnih problema ili teškoća vrijedi za sve nas; svi mi imamo svoje privatne živote i prepreke, neki su se s njima susretali cijeli studij, nisu nas sve roditelji uzdržavali za vrijeme faksa, neki su se sami uzdržavali, radili i nisu bili u situaciji da sjede na svakom predavanju, odbijaju ocjene kao što su 3 i 4 ili imaju cijeli dan na raspolaganju za učenje.

Zanimljivo je da su i ove i prošle godine najbolje testove (37 bodova) imali studenti s prosjekom od 2.8 do 3.5.

 

Ne slažem se s coravasue u potpunosti, činjenica jest da netko s fenomenalnim prosjekom zna da mora samo solidno riješiti test i upada, ali mislim da će se tako odličan student uvijek pristojno pripremiti i ako mu te ocjene vrijede, puno bolje riješiti test! Puno pomaže ponavljanje za testiranje, ali pravna logika ne može se naučiti kao ni sva ova materija na brzinu, pa makar grijao stolicu od objave natječaja.

 

Ibo, računam na 70 bodova u konačnici minimum, 72 cca. realno, ako pogledaš listu, to je oko 40. mjesta. Ne vjerujem da se s tim može dobiti jedno od 20-ak mjesta u Zg i okolici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Victoria4, ajde, još mogu shvatiti da se 90 posto kandidata prijavilo i za mjesta u Zagrebu, ali sumnjam da ih je toliko stavilo i za njegovu okolicu. ono, ne vjerujem da će netko iz Slavonije ili Dalmacije radije raditi u Ivanić Gradu nego li u Osijeku ili Splitu ako mogu birati. Možda previše nagađam, ali vjerujem da mnogo onih s izvrsnim prosjekom živi po drugim dijelovima Hrvatske i da im je zbog životnih troškova lakše s vježbeničkom plaćom preživjeti tamo gdje već imaju stan. Možda sam u krivu pa molim da me oni koji se nalaze u takvom položaju i znaju bolje od mene, isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege, nemojte se sekirat, strpite se još malo i sačuvajte mir za razgovor. A poslije toga bit će kako će biti.Sam Bog zna naše puteve i gdje smo potrebni. Oni koji ovdje ne dobiju posao dobit će ga negdje drugdje. Treba samo sudjelovati i boriti se. Pozdrav!!!Znate da Bog i krivim crtama pravo piše :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ibo, ja računam s time da barem pola kandidata koji su se prijavili i došli na testiranje živi u ZG ili bi se tu voljeli zaposliti jer su tu i studirali. Uostalom, trećina svih slobodnih mjesta na natječaju(i nešto više) je u ZG, Samoboru i VG. I vjerojatno su se i drugi koji su iz ZG-a javili barem još za ta mjesta koja se naslanjaju za Zagreb. Tako da svoje šanse vidim kao maksimalno nategnute. Ne mislim da nemam šanse, niti ću odustati ali sam dovoljno racionalna da ne računam na ovaj natječaj.

 

No, nisam uopće bitna ja, radit ću nešto do slijedeće godine, a onda pametnija za ovo iskustvo na slijedećem natječaju ostvariti još više bodova. Pogriješila sam u nekim odgovorima o stvarima o kojima mogu pričati cijeli dan i uvijek polazim od sebe i toga da sam si prije svega sama kriva. Ali sam htjela skrenuti pažnju i na manjkavosti natječaja, radi svih nas.

 

Da li se netko sjeća kako je točno glasilo pitanje sa prokurom? Po mom sjećanju to je još jedan primjer površno postavljenog pitanja i dvojbeno točnih odgovora, ako se dobro sjećam. Navodno je trebalo zaokružiti ZTD i statut. Pitanje je išlo u smislu čime je određen sadržaj i opseg prokure, zar ne? I tu je statut društva vrlo dvojbeno uopće točan odgovor. Zašto to tvrdim? Jer se statutom može jedino odrediti način davanja prokure, s tim da ZTD kogentno određuje da se onda daje u pisanom obliku, a i ostale odredbe o prokuri su kogentno i precizno određene isključivo ZTD-om. Zakon čak izričito predviđa da ograničenje prokure koje nije predviđeno ZTD-om nema učinka prema trećim osobama pa čak i ako su one za to morale znati,u odnosu na poslovanje podružnica ima samo ako je upisano u sudskom registru. Dakle, suma summarum ono što piše u statutu relevantno je samo za članove društva i prokurista i mora biti u skladu sa ZTD-om!

Meni je recimo pravo društava predmet koji obožavam i prilično dobro znam, a mislim da mi je to odmoglo na ovom testiranju jer je onaj koji je slagao pitanja vrlo površno čitao ZTD.

 

Još jedno pitanje iz društava je diletantski postavljeno. Ono o tome tko može zastupati društvo pred sudom.

ponuđeni su član uprave, prokurist, punomoćnik,zaposlenik društva, predsjednik nadzornog odbora. Prva tri su kao točni odgovori, drug dva svakako nisu. Sporan je član uprave, jer ZTD u čl. 240. i 241. kaže da uprava može zastupati društvo samo skupno, osim ako se statutom ne odredi drugačije, dakle to je uvjetno točan odgovor, nije sam po sebi točan! Potreban je još uvjet da se statutom dala članovima uprave pojedinačno ta ovlast! Ako je član uprave točan odgovor,onda može točan biti i odgovor zapolenik društva jer on može biti pravnik i dobiti punomoć za zastupanje u nekom predmetu.

Kod ovakvog testa se takve stvari ne smiju događati. Pitanja moraju biti precizna, jasna, a ponuđeni odgovori nedvojbeno točni ili krivi, ali bojim se da među sastavljačima nema dovoljno angažmana ili znanja da se ovakve dubioze ne događaju. Mislim da bi i mnogi profesori s našeg faksa našli prigovora točnim odgovorima po mišljenju Ministarstva u ovako složenom testu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ga:

 

Obavijest o održavanju strukturiranog razgovora za kandidate koji su ispunili uvjete

 

Obavještavaju se kandidati sudionici natječaja za prijam vježbenika u pravosudnim tijelima NN 105/11 od 14. rujna 2011. godine, a koji su ispunili uvjete za pristupanje strukturiranom razgovoru (51 i više bodova) da će se isti održavati u periodu od 14. studenoga do 29. studenoga 2011. godine.

 

Točan raspored objavit ćemo naknadno, ali napominjemo da će razgovoru prvo pristupiti kandidati koji su postigli najveći broj bodova, pa prema najnižem.

 

http://www.mprh.hr/obavijest-o-odrzavanju-strukturiranog-razgovora-za

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Victoria4 je napisao:

ibo, ja računam s time da barem pola kandidata koji su se prijavili i došli na testiranje živi u ZG ili bi se tu voljeli zaposliti jer su tu i studirali. Uostalom, trećina svih slobodnih mjesta na natječaju(i nešto više) je u ZG, Samoboru i VG. I vjerojatno su se i drugi koji su iz ZG-a javili barem još za ta mjesta koja se naslanjaju za Zagreb. Tako da svoje šanse vidim kao maksimalno nategnute. Ne mislim da nemam šanse, niti ću odustati ali sam dovoljno racionalna da ne računam na ovaj natječaj.

 

No, nisam uopće bitna ja, radit ću nešto do slijedeće godine, a onda pametnija za ovo iskustvo na slijedećem natječaju ostvariti još više bodova. Pogriješila sam u nekim odgovorima o stvarima o kojima mogu pričati cijeli dan i uvijek polazim od sebe i toga da sam si prije svega sama kriva. Ali sam htjela skrenuti pažnju i na manjkavosti natječaja, radi svih nas.

 

Da li se netko sjeća kako je točno glasilo pitanje sa prokurom? Po mom sjećanju to je još jedan primjer površno postavljenog pitanja i dvojbeno točnih odgovora, ako se dobro sjećam. Navodno je trebalo zaokružiti ZTD i statut. Pitanje je išlo u smislu čime je određen sadržaj i opseg prokure, zar ne? I tu je statut društva vrlo dvojbeno uopće točan odgovor. Zašto to tvrdim? Jer se statutom može jedino odrediti način davanja prokure, s tim da ZTD kogentno određuje da se onda daje u pisanom obliku, a i ostale odredbe o prokuri su kogentno i precizno određene isključivo ZTD-om. Zakon čak izričito predviđa da ograničenje prokure koje nije predviđeno ZTD-om nema učinka prema trećim osobama pa čak i ako su one za to morale znati,u odnosu na poslovanje podružnica ima samo ako je upisano u sudskom registru. Dakle, suma summarum ono što piše u statutu relevantno je samo za članove društva i prokurista i mora biti u skladu sa ZTD-om!

Meni je recimo pravo društava predmet koji obožavam i prilično dobro znam, a mislim da mi je to odmoglo na ovom testiranju jer je onaj koji je slagao pitanja vrlo površno čitao ZTD.

 

Još jedno pitanje iz društava je diletantski postavljeno. Ono o tome tko može zastupati društvo pred sudom.

ponuđeni su član uprave, prokurist, punomoćnik,zaposlenik društva, predsjednik nadzornog odbora. Prva tri su kao točni odgovori, drug dva svakako nisu. Sporan je član uprave, jer ZTD u čl. 240. i 241. kaže da uprava može zastupati društvo samo skupno, osim ako se statutom ne odredi drugačije, dakle to je uvjetno točan odgovor, nije sam po sebi točan! Potreban je još uvjet da se statutom dala članovima uprave pojedinačno ta ovlast! Ako je član uprave točan odgovor,onda može točan biti i odgovor zapolenik društva jer on može biti pravnik i dobiti punomoć za zastupanje u nekom predmetu.

Kod ovakvog testa se takve stvari ne smiju događati. Pitanja moraju biti precizna, jasna, a ponuđeni odgovori nedvojbeno točni ili krivi, ali bojim se da među sastavljačima nema dovoljno angažmana ili znanja da se ovakve dubioze ne događaju. Mislim da bi i mnogi profesori s našeg faksa našli prigovora točnim odgovorima po mišljenju Ministarstva u ovako složenom testu.

 

Pitanje vezano uz pokuru bilo je vrlo jasno i precizno, a odnosilo se na opseg i sadržaj prokure, dakle, točan odgovor bi Vam bio dolovan citat zk odredbe koja se odnosi na taj slučaj ( zakon ).

Također, kod zastupstva t.d. su ispravni svi ponuđeni odgovori osim jednog ( p.n.o. )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam na pismenom tri netočna, što smatram odličnim rezultatom! Ali poslu se ne nadam ni najmanje! Zašto?! Zato što mi je prosjek daleko ispod ovih koji imaju po 4.9 ili 4.6! Naravno, svaka čast, to nikome nije lako postići!

Ali moram reć, završio sam pravo u Rijeci, i ko da je jučer bilo,sjećam se da sam izlazio na redovne rokove, sedmi mjesec, za uvjet za četvrtu godinu! I iz nekih predmeta je puno ljudi čekalo za usmeni i doslovno je usmeni izgledao tako da dobiješ jedno pitanje i ako znaš dobiješ 2 ako ne padaš! I imam četiri dvojke na trećoj godini a učio sam ko konj! Naravno, radilo se o uvjetu i nije bilo moguće odbijanje ocjena ili bilo što drugo!

 

Velike razlike u ocjenjivanju usmenog nije bilo ni na drugim godinama, redovito je ako sve znaš dobiješ 2 ili 3,ovisno kakav je kome bio dan!

 

 

Nikog ne podcjenjujem, svi smo mi učili, ali mislim da stari studenti gube svaku bitku u usporedbi sa bolonjcima , što je krajnje nepošteno! Taj šugavi prosjek nikako ne bi trebao biti kriterij za ništa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Severus, ovo što si napisao samo mi potvrđuje da bi bilo pametno otići na uvid testa, u daljnje lamentiranje o točnim odgovorima mi se ne ide. Stojim pri tome da je u testu cca. 5 nedorečenih ili loše složenih pitanja, a 5 bodova je razlika između otprilike 10. i 50. mjesta na listi.

 

Kolega Sparkly, iskreno se nadam da ćete ipak dobiti posao, kao jedna od par osoba sa 37 bodova (a bilo nas je 350 na testiranju) to svakako zaslužujete. Ujedno ste i najbolji primjer za ono što sam pisala- da je razliku u ocjenama ovakvim testom gotovo nemoguće nadoknaditi jer test ipak nije toliko težak da ne bi suvisli kandidati prešli bar 20 bodova, a opet dovoljno tricky da rezultat preko 35 bodova postigne 1% kandidata (ako). A još se boduju i razne nagrade. Ja sam diplomirala u Zagrebu i moram reći da se dobro sjećam prakse većine profesora da daju ocjene 2 i 3, znam koliko sam morala znati za svoj prosjek i koliko sam smisleno odgovarala na ispitima, imam i prekrasne preporuke profesora, ali prosjek mi je daleko od odličnog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sparkly, ako imaš tri netočna, znači, imaš 37 bodova. Takvih vas je troje i svi ste plasirani jako visoko u konačnim rezultatima. Pošto si studirao u Rijeci, sumnjam da si se prijavio samo na mjesta u Zagrebu gdje je jedino prava navala. Zašto tvrdiš da ne možeš proći na ovom natječaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, je li moguće da se ovaj uspavani živalj budi? Naime, držanje pognute glave te prihvaćanje stvari zdravo za gotovo je dugogodišnja praksa svih studenata prava ( a i šire ) u ovoj zemlji, a koja se redovito nastavlja i po završetku studija, te se pokušaj mijenjanja iste prakse doživljava gotovo kao svetogrđe.

Ipak, bila bi to ugodna promjena, da barem netko od ovih jadnika zatraži uvid u testove,pa još, nedajbože, i objašnjenje pojedinih stavki...Isuse, prava blasfemija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po nekoj logici (koja po običaju izostaje kod ovakvih natječaja), takve stvari bi trebali pitati one koji nisu baš nešto napisali test. Ako je netko na testiranju dobro riješio pitanja koja su se odnosila na primjere iz prakse, čemu ga opet pitati? S druge strane, ako je netko s izvrsnim prosjekom na 15 pitanja pogrešno odgovorio, to bi trebalo provjeriti. Kažem, to je moja logika, njihova je vjerojatno neka skroz drugačija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam na razgovoru i nisam prezadovoljna. Većinu nas su ispitali nekako nabrzaka, par ljudi je bilo po maks 8-10min, al većina nas je bila gotova i za kraće vremena. Pitanje ili dva i to je to. Pitanja očekivana. Klasika.

Nije mi jasno na temelju čega donose ocjenu za tako kratko vrijeme i kako će nas bodovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ibo je napisao:

zaboravio sam pitati na razgovoru pa ću sad:

koja je sad procedura, kad će biti rezultati? hoće li biti na internetu objavljeno ili poštom?

 

na internetu će biti objavljeni rezultati, tablica kao poslije pismenog, samo će u nju biti dodani bodovi s razgovora te konačni bodovi i poredak kandidata, a poštom će stići rješenje o dobivanju posla tj pravosudnog tijela i grada

 

ali nemoj očekivati rezultate tako skoro jer razgovor traje do 29.11. i još trebaju preraspodijeliti ljude na radna mjesta u skladu s njiovom prijavom, ne vjerujem da će se početi s radom prije 1.1.

 

p.s. ja bila danas na razgovoru, bilo je ok, kako je već rečeno ništa strašno i brzo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomilica je napisao:

ja sam dobila danas rješenje tko je primljen u split i dubrovnik....a ja sam se prijavila za cijelu hrvatsku pa neznam sad...znači li to ja nisam nigdje primljena ili...

 

triksy24 da li si ti dobio/la to rješenje tko je primljen u os. a ti se prijavio za os. ili ....? kako to sad uopće ide

 

Molim te Tomilica napiši tko je dobio Dubrovnik! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ibo je napisao:

evo što sam ja napravio

prijavio sam se za isto mjesto kao i ono koje je objavljeno na ovom forumu da je dobio xy pod šifrom npr. 12345. pošto imam više bodova od xy-a, znači da sam primljen negdje samo još ne znam gdje. isto tako pogledajte za sebe ako možete

 

pa moraš onda dobit rješenje o prijemu ako si primljen....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa moraš onda dobit rješenje o prijemu ako si primljen....

ne moraš...ovisi za koje mjesto si prijavljen...neka rješenja još nisu ni poslana,npr. za rijeku i istru.tako su rekli danas u ministarstvu!! pa ako si dobio tamo posao još to ni ne znaš!

npr. jedna kolegica još nije ni dobila rješenje da je primljena, a na legalisu je pročitala da je...

nema neke logike u slanju; ali slažem se s kolegom ibom i njegovim načinom razmišljanja :kavica: !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za Majica00

 

Nisam dobila rješenje za osobu pod tom šifrom, već to proizlazi iz nekih drugih rješenja (za sada 2)...nema zabune :namiguje:

Malo ću pojasniti:

Svako rješenje sadrži obrazloženje zašto je određena osoba primljena u određeno tijelo u određenom gradu. Ukoliko je ta primljena osoba imala ukupno manje bodova od ostalih kandidata koji su joj konkurirali za to tijelo u tom gradu, obrazlaže se da su ti ostali kandidati (navodi se samo pod kojim zaporkama, bez navođenja imena) s većim brojem bodova raspoređeni u druga pravosudna tijela.

Tako se, za sada, u 2 rješenja navodi da je, između ostalih, kandidat pod zaporkom 97859 raspoređen u drugo pravosudno tijelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vale1402K je napisao:

za 22259...nemam neke šanse 88.-a sam na listi ali nikada se ne zna :/

 

Ako si se prijavila za više tijela u više gradova, mislim da imaš šanse.

 

Primljene su, još ne znam u koja pravosudna tijela, osobe pod rednim brojevima 91., 92., 93., a osoba pod rednim brojem 94. primljena je u Općinsko državno odvjetništvo u Splitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija