Jump to content

Zašto kazniti Šimunića?


Mrljavac

Preporučene objave

Da li smo hrvati ili nismo?

 

Što to loše ima u pjesmi, a što bi nekog uvrijedilo iliti bilo znak mržnje prema drugima?

 

(i zašto se ne bismo ponosili), pripadnici svih drugih nacionalnosti ?

 

Hrvat je i srbin koji je stao u obranu Hrvatske i svi drugi pripadnici svih ostalih nacionalnih manjina.

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/14448-Biseri/page22

 

Mislim da Joe nije pogriješio, ali su neki političari reagirali prebro.

 

Koliko sam shvatio, ne smiješ se niti ponositi hvaliti svojim "hrvatstvom".

 

Baj d vej, uzmimo u razmatranje hrvate u srbiji (i njihova prava).

 

http://www.tportal.hr/sport/nogomet/299952/Nevjerojatna-potpora-Simunicu-na-Facebooku.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što to loše ima u pjesmi, a što bi nekog uvrijedilo iliti bilo znak mržnje prema drugima?

Kad kažeš da je Isus rođen prije 2013 godina onda bi se i Muslimani ili budisti mogli naći uvrijeđeni :zbunj:.

 

Komunisti žele još birača iz Srbije jer su im pederi i lezbejke,dvospolici i trospolci mali po broju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Hrvat je i srbin koji je stao u obranu Hrvatske i svi drugi pripadnici svih ostalih nacionalnih manjina.

 

 

srbin nije hrvat ali može biti hrvatski građanin koji se ponosi svojom domovinom hrvatskom.

bili su ponosni na svoju domovinu hrvatsku a danas je pitanje.

 

i ja bi zbriso kad bi me htijeli u švicarskoj ,njemačkoj,švedskoj ...

godine , invalidnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo poći od nekoliko činjenica za koje se meni čini da su nedvojbene.

 

Prvo, Hrvati smo (mi koji jesmo) i građani Republike Hrvatske, od kojih neki nisu Hrvati ali nisu zato manje građani.

 

Drugo, postoje određeni simboli za koje se tradicionalno očekuje i smatra da bi trebali biti zajednički i poštovani od svih navedenih i da su iznad političkih, vjerskih, svjetonazorskih i drugih razlika - zastava, grb, himna i možda još ponešto. U tom kontekstu i institucija predsjednika republike, bez obzira na to kakakav je onaj tko ju u danom trenutku obavlja.

 

Osobno smatram da se sportu, a posebno nogometu, pridaje preveliko značenje posebno uzevši u obzir opće stanje u našem nogometu. Ipak, s obzirom na popularnost sporta i nogometa posebno, i s obzirom na činjenicu da državna reprezentacija nastupa pod zastavom i s grbom, mislim da se može smatrati da je i reprezentacija spada u te simbole koji bi trebali biti prihvatljivi za sve.

 

Već sam naveo implicitno, ali ću ponoviti kao očiglednu činjenicu da to što smo Hrvati i građani ne znači da imamo međusobno jednake stavove o bilo čemu, pa niti o politici, pa onda niti o kriterijima za "mjerenje hrvatstva".

 

A sad moji osobni zaključci na temelju ovih činjenica.

 

"Privatizacija" državnog dresa i grba za iskazivanje bilo kakvog osobnog političkog stava je potpuno nedopustiva jer je protivna navedenom značenju reprezentacije kao zajedničkog simbola. Čovjek koji si u dresu i u službenoj prigodi uzima takva prava da privatizira reprezentaciju ne može predstavljati državu kao reprezentativac (a privatno i neslužbeno može misliti i govoriti što god hoće). Ako se pri tome koristi nečim što je najblaže rečeno povijesno kontroverzno i da sam zapravo nikad nije poštovao to što iskazuje (jer u "domu" koji spominje jedva da je u životu bio) samo još pogoršava stvar. U Australiji je igrao u klubu koji je bio hrvatski, ali se nije mogao tako zvati jer australski zakon (valjda s razlogom) ne dopušta etnička obilježja u nazivima sportskih klubova, i nije ga to valjda smetalo kad je tamo igrao.

 

Reprezentacija za koju igra takav čovjek možda jest reprezentacija, ali nema navedeni smisao simbola jer je "spuštena" na razinu politike i u tom slučaju predstavlja samo dio Hrvata i građana RH, a nikako ne sve.

 

(I usput mala zapažanja. Imamo sreću da se Izrael nije plasirao na Svjetsko prvenstvo, jer mislim da oni ne bi imali dvojbi o značenju onoga što se dogodilo. Na sreću nemaju "pravni interes" da reagiraju.

 

A Nijemci nisu manje Nijemci zato što ne smiju javno vikati Sieg Heil. Ali jesu "više" Nijemci jer su postigli to da je "njemačka kvaliteta" općeprihvaćeni pojam.

 

A oni Hrvati koji Hrvate koji nisu po njihovim mjerilima- jer npr. nemaju potrebu izvrtati povijesne činjenice, u konkretnom slučaju o značenju ustaškog pozdrava - ne smatraju "pravim" Hrvatima neka se ne sekiraju. Za 100-200 godina neće više biti ni jednih ni drugih, jer narod koji živi u prošlosti nema nikakve, pa ni demografske budućnosti.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

-------------------------------

(I usput mala zapažanja. Imamo sreću da se Izrael nije plasirao na Svjetsko prvenstvo, jer mislim da oni ne bi imali dvojbi o značenju onoga što se dogodilo. Na sreću nemaju "pravni interes" da reagiraju.

------------------------------------

šte se oni imaju buniti.

turci bi se mogli buniti zbog rječi u boj, u boj....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek koji si u dresu i u službenoj prigodi uzima takva prava da privatizira reprezentaciju ne može predstavljati državu kao reprezentativac (a privatno i neslužbeno može misliti i govoriti što god hoće).
Ima si prava uzimat kako želi bio u nekom dresu ili ne.To su njegova razmišljanja.Da nije u pravu s razmišljanjima (na koje ima pravo) dokaz je i kazna.

 

Ne predstavlja mene kao građanina ni državu nego samo nogometnu reprezentaciju države RH i njegovo mišljenje ne znači da i ja tako mislim.

 

Ima grlo pa neka viče, ima ruku pa neka diže.Ima para pa neka i plati.

 

-------------------------------

(I usput mala zapažanja. Imamo sreću da se Izrael nije plasirao na Svjetsko prvenstvo, jer mislim da oni ne bi imali dvojbi o značenju onoga što se dogodilo. Na sreću nemaju "pravni interes" da reagiraju.

Te će konačno i valjda riješit Iranci sa nuklearnom.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

 

Ne predstavlja mene kao građanina ni državu nego samo nogometnu reprezentaciju države RH i njegovo mišljenje ne znači da i ja tako mislim.

 

...

 

 

Meni bi to bilo više nego OK. Neka ne sviraju na početku državnu himnu nego himnu nogometnog saveza (tj. udrženog "pothvata"), neka na jarbol ne dižu državnu zastavu ... i reprezentacija će mi značiti koliko i Dinamo, Hajduk ... tj. baš ništa.

 

Doduše, možda sam malo staromodan. Američka i britanska zastava mogu se nositi i na guzici pa oni nemaju problema s tim, valjda je vrijeme da se pomirimo da i mi našu možemo tamo staviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija