Jump to content

Prijedlog za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti s Ustavom


zelenaberetka

Preporučene objave

prvo da li ima smisla pošto je to prijedlog za ocijenu zakona da svi pišu ili je dovoljan 1 prijedlog,..jer mislim da Ustavni sud mora rješiti bilo 1 prijedlog ili 1000......ili možda nisam u pravu?.......

vidim da si to lijepo napravio,...pa jel mi možeš pomoći na mojoj tužbi ...tema "što nakon odbijene tužbe Upravnog suda"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Logično ali kako sam prije postavio , staviti ću opet u prilogu pa malo pročitajte ( ovo se odnosi na sve korisnike ) jer može biti dvojbeno.Ne košta previše isprintati 3x i poslati preporučeno sa povratnicom. Teoretski podnese jedan i umre , postupak se prekida i ćao regazzi.

u svakom slučaju kako kažeš sigurnije je bar par prijedloga podnijeti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.....svaka čast zelenaberetka ;) moj naklon,zbilja si se potrudio!! E sad samo da TO upali!Pravda i poštenje!!

.......to bas i nejde u HR,živjeli!!

 

ma prijatelju sitnica ali eto volim podijeliti to sa svima vama ma samo jedno moje razmišljanje razlika je ( mada ne bi trebala biti ) da li stigne desetak prijedloga ili ih zatrpamo sa nekoliko tisuća zahtjeva , no znam da sam preoptističan.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma prijatelju sitnica ali eto volim podijeliti to sa svima vama ma samo jedno moje razmišljanje razlika je ( mada ne bi trebala biti ) da li stigne desetak prijedloga ili ih zatrpamo sa nekoliko tisuća zahtjeva , no znam da sam preoptističan.LP

 

Ja sam podijelio ovaj tvoj dokument na nekoliko adresa ( zatvorenih grupa na fb - u ) , u grupama su veterani spec. policije i jedna je miješana koja se odnosi samo na one kojih se tiče ovo najnovije rezanje 10 %. Pa tko želi neka šalje, tako sam im napisao.

 

Hvala zelenaberetka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam podijelio ovaj tvoj dokument na nekoliko adresa ( zatvorenih grupa na fb - u ) , u grupama su veterani spec. policije i jedna je miješana koja se odnosi samo na one kojih se tiče ovo najnovije rezanje 10 %. Pa tko želi neka šalje, tako sam im napisao.

 

Hvala zelenaberetka.

-------------------------------------------------------------------------------------

Prije svega opet se moram referirati na Vaše postove, jer nemožeto odmah ići na nekakve tužbe ili prijedloge za ocjenu ustavnosti zakona jer svaki je slučaj za sebe poseban.Nemaju svi određenu mirovinu prema postotku ili trajanju radnog staža kao civilna mirovina prema zakonu o MO što u konačnici daje kumulirani uzorak mirovine. Prva instanca da bi nešto poduzeli je pribavljanje riješenja o smanjenju mirovine od 10% prema zakonu, a to se ide sa zahtjevom prema područnoj službi HZZMIO podošenjem istog sa kopijom riješenja o umirovljenju.Tek kad se dobije riješenje pokreće se upravni spor,tj .tužba ustavnom sudu.

Zajednica županijskih organizacija HVIDRE je već podnjela Ustavnom sudu zahtjev za ocjenu ustavnosti 30.siječnja 2014.god.A sad vi kako želite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam danas dobio rješenje o smanjenju i to nakon samo 4 dana, brzi su, poštar sa povratnicom... nisam prilagao rješenje o umirovljenju, OIB im je dovoljan... sutra faksiram isto u središnjicu hvidre i čekam daljnje upute....

dali si postavio zahtjev za dostavu rješenja ili je to rješeno po službenoj dužnosti ?

 

protiv rješenja možeš pokrenuti upravni spor, pa dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-------------------------------------------------------------------------------------

Prije svega opet se moram referirati na Vaše postove, jer nemožeto odmah ići na nekakve tužbe ili prijedloge za ocjenu ustavnosti zakona jer svaki je slučaj za sebe poseban.Nemaju svi određenu mirovinu prema postotku ili trajanju radnog staža kao civilna mirovina prema zakonu o MO što u konačnici daje kumulirani uzorak mirovine. Prva instanca da bi nešto poduzeli je pribavljanje riješenja o smanjenju mirovine od 10% prema zakonu, a to se ide sa zahtjevom prema područnoj službi HZZMIO podošenjem istog sa kopijom riješenja o umirovljenju.Tek kad se dobije riješenje pokreće se upravni spor,tj .tužba ustavnom sudu.

Zajednica županijskih organizacija HVIDRE je već podnjela Ustavnom sudu zahtjev za ocjenu ustavnosti 30.siječnja 2014.god.A sad vi kako želite.

 

potpuno netočno,

1. da biste podnijeli zahtjev za donošenjem rješenja o smanjenju mirovine prema područnom uredu HZMO-a uopće nije potrebna kopija rješenja o umirovljenju , niti je potrebno naširoko objašnjaveti za što vam je to potrebno kako je već na forumu opisano

2.kada se dobije rješenje pokreće se Žalba na to isto rješenje a nikako tužba Ustavnom sudu

3. nakon eventualno negativno riješene žalbe , pokreće se tužba Upravnom sudu

4. ovisno o presudi Upravnog suda slijedeća instanca je Viši upravni sud

5. Ovisno o tome, i ako je negativno tek tada slijedi tužba Ustavnom sudu

 

Vi se slobodno držite naputaka Zajednice županijskih organozacija HVIDRE, i također i Vi kako želite, samo Vas molim da ne dezinformirate u pogledu pravnih postupaka i redoslijeda pravnog lijeka. Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema nikakvih osnova za žalbe i ili tužbe!

riječ je o osiguranju mirovina a ne o zarađenim mirovinama. grubo zvuči-ali je tako!sve naša mirovine nemaju zarađenu osnovu tj nju plaćaju sadašnji zaposlenici.

jadno je od vlasti što nisu isto tako smanjili sve povlaštene plaće iznad 5000 kn-jer ni te plaće nisu zarađene. daklem-ako je teško i tribamo svi štediti-neka štede svi u državnom i javnom sektoru. jedini bez limita bi tribali ostati oni koji svojim radom zarade plaću. a takvih je malo!

naši šupljoglavci i neradnici-jer mi nemamo u vladi ni vodstu nikoga ko je radija i zaradija, ko zna kako gospodarstvo funkcionira. to su sve neznalice,nesposobnjakovići i ulizice.

u politiku se ide zbog plaće,povlastica....a ne službe državi i narodu!

koliko je saborskih zastupnika bilo na raspravi o smanjenju plaća zastupnicima?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema nikakvih osnova za žalbe i ili tužbe!

riječ je o osiguranju mirovina a ne o zarađenim mirovinama. grubo zvuči-ali je tako!

HRVI su itekako zaradili svoje mirovine. ostali su bez djelova tijela, zdravlja.

iako ima lažnjaka za što su krivi zapovjednici ,članovi komisija itd.(ljudi se snalazili)

mirovine i invalidnine su naknada štete zbog smanjene životne aktivnosti, tako u svojim presudama tvrdi Vrhovni sudRepublike Hrvatske.

dali su ijednom invalidu rada smanjili invalidninu i rentu bez odluke suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema nikakvih osnova za žalbe i ili tužbe!

riječ je o osiguranju mirovina a ne o zarađenim mirovinama. grubo zvuči-ali je tako!sve naša mirovine nemaju zarađenu osnovu tj nju plaćaju sadašnji zaposlenici.

Ma to što pišeš su čiste gluposti.

1.- ne postoje braniteljske mirovine ili vojne ili povlaštene kako ih vole nazivati, to su sve "Invalidske mirovine".

Ljudi su radili , zbog bolesti postali nesposobni za raditi i kao takvi su poslani su u Invalidsku mirovinu.

2-Nitko nije poslan u invalidsku mirovinu samo zato što ima status branitelja.

 

Zato kažem da su to čiste gluposti jer su te mirovine ostvarene kao invalidske i to radi toga što čovjek više nije bio sposoban za rad, to nisu poklonjene mirovine zdravom čovjeku samo zato jer je bio u ratu i ima status branitelja .

 

Da su to poklonjene mirovine onda bi pisalo u rješenju istih " Braniteljska mirovina ili slićno " a ne " Invalidska mirovina ".

 

Mnogi kao i ja , nismo željeli ići u mirovinu. Ja sam radio kao policajac sa dijagnosticiranim PTSP-om punih 7 godina. Od kada su mi dijagnosticirali PTSP nastavio sam raditi , potajice piti blažu terapiju i odlaziti na liječenja tijekom godišnjeg odmora i nisam uzimao bolovanja često a sve samo zato da me ne bi otkrili da imam PTSP. Dok su ipak na jednoj MUP-ovoj komisiji otrkrili da imam PTSP , odmah su me proglasili nesposobnim za policajca a kasnije i za druge poslove i poslali su me u mirovinu.

 

Na osnovu PTSp-a imam status HRV-a 30 % trajno a istu bolest sam "zaradio" isključivo u ratu tijekom obavljanja policijske službe u specijalnoj policiji.

 

Da me na toj komisji nisu otkrili da imam PTSP , odnosno da se od istoga liječim onda već duže vrijeme ( 7 g ), danas je to i (15 g )...ja bi najvjerojatnije i danas bio u službi MUP-a ili bi možda radio neki drugi posao ( bio vozač autobusa ili kamiona ili privatni istražitelj i slićno ).

 

Zato nemojte pisati gluposti da nam je nešto poklonjeno !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sad imam jedno pitanje. Kad bi nekim slučajem Ustavni sud zadnji zakon o smanjenju "povlaštenih" mirovina proglasio neustavnim, može li se na osnovu toga pokrenuti i zahtjev za ocjenom ustavnosti zakona o smanjenju istih mirovina iz 2010.?

 

Nismo mi te sreće da se Ustavni sud predomisli nakon smanjenja od 10% kada je vlada HDZ-a skinula taj postotak.Vlada je zakonom što je njeno Ustavno pravo ograničila tj. smanjila prava za 10% braniteljima tj. onima koji su ostvarili mirovinu po posebnim propisima i amen,tužbe, žalbe, i ostalo neće pomoći, jedino kad dođu izbori skinuti ove kukurikavce i ako se HDZ smiluje ili već koja opcija pobjedi da vrati mirovine za onoliko koliko su skinute , ali da sad uzme ovima kukuriku koaliciji pa da vide kako je to. Eto jedino tako bi mogli doći do svojih prava, postojii druga opcija ali o njoj bolje da se šuti jer nema niti zainteresiranih ali ni volje.O tome sam u par navrata pisao na forumu i rezultat je bio ravan ništici.Sretno dragi branitelji, privilegirani što ste 1991. godine uzeli kubure i lovačke puške tko je imao?., i stali u obranu Hrvatske koja je nažalost više tuđa nego Vaša , da ste to znali sigurno Vas nebi ovdje bilo nego bi ljepo uživali u minken bojni kao i mnogi Srbi koji su sada u Kanadi, Australiji, Irskoj i Švedskoj ali i drugim zemljama Evrope kao i veliki broj Hrvata koji su sad veći Hrvati od Vas.Oni su građani Evrope a mi smo stoka sitnog zuba još uvijek na Balkanu i mašemo šupljim gaćama uz pokliče "Imamo Hrvatsku".Mašala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija