Jump to content

Vanjska investicija u Hrvatsku [Trebam Savjet]


legalicious

Preporučene objave

Poštovani forumaši Legalis portala i stručnjaci prava,

 

potrebno mi je par rečenica Vaše pomoći o vanjskom investiranju u RH. Konkretno me zanima koja je dokumentacija potrebna da bih djelovao kao posrednik između vanjskog investitora i prodavaoca nekretnine u RH. Da li je potrebno osnovati agenciju ili postoji ugovor v.inv.-pos.-prod. kojim se mogu definirati uvjeti kupovine/prodaje nekretnine te provizija posrednika za transakciju, djelujući kao individualna osoba bez agencije? Da li postotak poreza investitor plaća po zakonima naše države ili njegove, te da li postoje neki posebni zakoni koji bi mogli stati na put da netko izvana investira u nekretninu naše države?

 

Razlog ovih pitanja je zato što imam vanjsku vezu za suradnju koju zanima investiranje u naše nekretnine, veza je individualna osoba, ali može osnovati firmu ukoliko je to potrebno ili pruža prednosti.

S obzirom da cijenim Vaše i svoje vrijeme, ukoliko imate odgovor, ali je dugačak ili nemate vremena objašnjavati, bio bih Vam puno zahvalan sa običnim linkom do zakona ili stranice na koju moram obratiti pozornost, jer mi stvarno nije problem sam pretražiti zakone, samo su mi potrebne smjernice od profesionalaca kako bih efikasnost te pretrage bila pri maksimumu.

Ako je tema postavljena u krivom pod-forumu, bio bih zahvalan moderatorima foruma da istu premjeste u odgovarajući pod-forum, nov sam na portalu tako da hvala im na razumijevanju.

Ugodan dan Vam želim.

Vaš novi član Ivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.
Vama je dovoljna - Specijalna punomoč - Kupca nekretnine.
Porez na kupnju nekretnine se plača u Hrvatskoj.
Postoji problem sa nekim zemljama - pravilo - reciprociteta.
Važno bi bilo, da ste naveli iz koje zemlje je - Investitor.
Ali, u krajnjem slučaju - Investitor može osnovati Firmu, u Hr - a, vi možete u toj firmi, biti - Prokurist.
Ako želite, da vas pravno, pratim, i savjetujem, - ostavite svoj e.mail, u moj pretinac privatne pošte.
P.S. - Imam u ponudi, jako dobrih i povoljnih nekretnina, - na Jadranu i u Zagrebu.
Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija