Jump to content

Braniteljska ili civilna mirovina


Antena1958

Preporučene objave

Poštovani! Zamolio bih  kolege sa foruma ako bi mi htio izračunati mirovinu civilnu ili braniteljsku. Rođen sam 19.12.1958g.U mirovini sam od 1.9.2020.(mirovina za dugogodišnjeg osiguranika).Imam sveukupnog staža 43g.3mj. 21d. U tom sveukupnom stažu imam 16mj.23d HV(500)dana borbeni sektor (vojnik).Zanima me koja mirovina bi bila povoljnija,civilna ili braniteljska.Unaprijed zahvaljujem.

PVB-0,7830

Polazni faktor-1.0000

Zbroj vrijednosnih bodova -27.6331

Staž u najpovoljnijem obračunskom razdoblju-35,2913

Osobni bodovi(3x4x5)-33,6690

Mirovinski faktor- 1,0000

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Antena1958 je napisao:

Poštovani! Zamolio bih  kolege sa foruma ako bi mi htio izračunati mirovinu civilnu ili braniteljsku. Rođen sam 19.12.1958g.U mirovini sam od 1.9.2020.(mirovina za dugogodišnjeg osiguranika).Imam sveukupnog staža 43g.3mj. 21d. U tom sveukupnom stažu imam 16mj.23d HV(500)dana borbeni sektor (vojnik).Zanima me koja mirovina bi bila povoljnija,civilna ili braniteljska.Unaprijed zahvaljujem.

PVB-0,7830

Polazni faktor-1.0000

Zbroj vrijednosnih bodova -27.6331

Staž u najpovoljnijem obračunskom razdoblju-35,2913

Osobni bodovi(3x4x5)-33,6690

Mirovinski faktor- 1,0000

Najpovoljnije obračunsko razdoblje: 1980-2019  
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Antena1958 je napisao:

Poštovani! Zamolio bih  kolege sa foruma ako bi mi htio izračunati mirovinu civilnu ili braniteljsku. Rođen sam 19.12.1958g.U mirovini sam od 1.9.2020.(mirovina za dugogodišnjeg osiguranika).Imam sveukupnog staža 43g.3mj. 21d. U tom sveukupnom stažu imam 16mj.23d HV(500)dana borbeni sektor (vojnik).Zanima me koja mirovina bi bila povoljnija,civilna ili braniteljska.Unaprijed zahvaljujem.

PVB-0,7830

Polazni faktor-1.0000

Zbroj vrijednosnih bodova -27.6331

Staž u najpovoljnijem obračunskom razdoblju-35,2913

Osobni bodovi(3x4x5)-33,6690

Mirovinski faktor- 1,0000

Ne razumijem zasto to pitanja koja je za vas povoljnija "civilna ili braniteljska mirovina" postavljate sada kad ste vec u mirovini, zasto to pitanje niste postavljali prije umirovljenja u prvoj polovini 2020.god. 🙁

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , prof je napisao:

Jasno je da su Vas dvije godine rada dovele u poziciju da Vam je sada povoljnija mirovina po općem propisu ZOMO.

Tijekom 2018.g. za Vas je povoljnija bila starosna mirovina po Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata.

Sretno u mirovini.

Poštovani prof, može li odgovor, uskoro ću u mirovinu, branitelj sam. Prema svim mojim izračunima, povoljnija će mi biti mirovina po ZOMO, nego braniteljska.

Da li se u slučaju mirovine po ZOMO, braniteljima u ukupan staž dodaje i vrijeme provedeno u ratu. Da li odlaskom u mirovinu po ZOMO branitelji imaju još kakav dodatak, osim "ratnog staža"?

uređeno: od sizif63
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, sizif63 je napisao:

Poštovani prof, može li odgovor, uskoro ću u mirovinu, branitelj sam. Prema svim mojim izračunima, povoljnija će mi biti mirovina po ZOMO, nego braniteljska.

Da li se u slučaju mirovine po ZOMO, braniteljima u ukupan staž dodaje i vrijeme provedeno u ratu. Da li odlaskom u mirovinu po ZOMO branitelji imaju još kakav dodatak, osim "ratnog staža"?

https://legalis.hr/applications/core/interface/file/attachment.php?id=5289

Korištenjem ove tablice postaje jasno koja je mirovina za Vas povoljnija.

- Da, dodaje se u jednostrukom ili dvostrukom trajanju, ovisno jeste li u vrijeme mobilizacije tjekom Domovinskog rata bili u radnom odnosu ili ne.

- Imaju kao i svi ostali korisnici mirovine po ZOMO dodatak od 27 %, obračun izvršen u priloženoj tablici.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sizif63 je napisao:

Poštovani prof, može li odgovor, uskoro ću u mirovinu, branitelj sam. Prema svim mojim izračunima, povoljnija će mi biti mirovina po ZOMO, nego braniteljska.

Da li se u slučaju mirovine po ZOMO, braniteljima u ukupan staž dodaje i vrijeme provedeno u ratu. Da li odlaskom u mirovinu po ZOMO branitelji imaju još kakav dodatak, osim "ratnog staža"?

Kod mirovine po ZOMO-u nemate nikakve dodatne povlastice osim da vam se staza ucestvovanja u DR prilikom predaje zahtjeva za mirovinu pridodaje vasem efektivnom radnom stazu i sluzi u formuli za izracun ,mirovine kao zbrojeni staz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

To je to.

Antena Izračun mirovine    NE.jpg

Poštovani prof. Zamolio bi vas ako znate što znači kratica na mirovinskom E. S. U. D. Naime predao sam na mirovinski za ponovno vještačenje hrvi 20%za stalno. To mi je doktor napisao zahtjev. Predao sam i medicinsku dokumentaciju To sam predao ima 15 dana. Oće li mi sad odredit omjer rat-mir. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Elektronički Sustav za Upravljanje Dokumentacijom.

Njime je obuhvaćeno zaprimanje zahtjeva, skeniranje dokumentacije, formiranje virtualnog spisa, zaduženje svih sudionika procesa ostvarivanja prava na mirovinu, integracija s aplikacijom ostvarivanja prava, donošenje "automatskog" i "ručnog" rješenja i automatska otprema istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://www.poslovni.hr/sci-tech/pomocu-esud-a-dolazi-se-cetiri-puta-brze-do-mirovine-153295

Tako su i rodjaku rekli referenti da je usao u ESUD i da ce to ubrzati postupak oko dobivanja mirovine.

Nakon dva mjeseca dobio rjesenje za predujam mirovine, a konacno rjesenje i punu mirovinu nakon 5 mjeseci od predaje zahtjeva.

Toliko o ESUD-u i njegovoj efikasnisti. 🙁

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , malicovjek je napisao:

https://www.poslovni.hr/sci-tech/pomocu-esud-a-dolazi-se-cetiri-puta-brze-do-mirovine-153295

Tako su i rodjaku rekli referenti da je usao u ESUD i da ce to ubrzati postupak oko dobivanja mirovine.

Nakon dva mjeseca dobio rjesenje za predujam mirovine, a konacno rjesenje i punu mirovinu nakon 5 mjeseci od predaje zahtjeva.

Toliko o ESUD-u i njegovoj efikasnisti. 🙁

mali čovjek jel mu se išta povećala mirovina i dali ima hrvi za stalno? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Peksa5555 je napisao:

mali čovjek jel mu se išta povećala mirovina i dali ima hrvi za stalno? 

Radilo o se o opcoj mirovini po ZOMO-u ali uz par godina inozemnog staza i par mjeseci braniteljskog, pa se to sve malo oduljilo, naveo sam to samo za primjer da nebi mislili da je ulazak u ESUD nesto ono vau, kao sad ce to u 30 dana, malo morgen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

Radilo o se o opcoj mirovini po ZOMO-u ali uz par godina inozemnog staza i par mjeseci braniteljskog, pa se to sve malo oduljilo, naveo sam to samo za primjer da nebi mislili da je ulazak u ESUD nesto ono vau, kao sad ce to u 30 dana, malo morgen.

Poštovani. Hoće li meni pošto je moj predmet na vještačenju odrediti omjer rat-mir.? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 3 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani. Dobio privrameno rješenje od zavoda za vještačenje za omjer rat-mir. I odredili mi 20%rat-ostalo 80%. Što sad slijedi? Molim savjet? 

Poštovani koliko pratim dobivanje HRVI za stalno jedan ste od prvih pa se nadam da će te podijeliti iskustvo koje ste prošli i koje će te proći s nama koje to tek čeka. Što se tiče vašeg pitanja nadam se da će se netko javiti tko je već prošao postupak. Mislio sam već otvoriti temu - što se radi kada se dobije HRVI za stalno ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Peksa5555 je napisao:

Kad dobiješ hrvi za stalno onda te tvoj dr.opć.prakse šalje na vještačenje da ti se odredi omjer rat - ostalo. Ja sam to učinio ima 4.mj.i dobio privremeno rješenje 20%.rat ostalo 80%.a kako sam čuo do kraja god.ću dobit i za stalno. 

Hvala puno, evo prvi put čujem za to da za omjer rat-mir ima isto privremeno rješenje. To bi vjerovatno značilo da novi izračun mirovine ide kada se dobije stalno rješenje ( to ja pretpostavljam ). Hvala puno još jednom što ste podijelili svoje životno iskustvo u borbi s birokracijom s nama koji smo još puno iza vas u rješavanju istog ;-)

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija