Jump to content

Stipendije ucenicima i studentima


taipan

Preporučene objave

Budite sretni ako uopće i stipendija bude isplaćena.

 

Prisjetite se lažnog obećanja našeg ministra branitelja (FREDA MATIĆA) kad su prošle godine kasnili rezultati natječaja, da se to neće ponoviti - kao netko je bla,bla,bla, tj. ostavio funkciju i poradi toga su kasnili rezultati.

 

Koliko vidim, ove godine opet ista stvar.

 

Sva djeca koja ispunjavaju uvjete trebaju dobiti odmah novac - stipendiju (za svaki mjesec - unaprijed, a ne godinu dana unazad).

 

Ovaj natječaj je obično "zavlačenje" netko zarađuje na tom "zavlačenju , a djeca branitelja - kako im bude...

 

Usudim se napisati da se tu radi i o ratnom profiterstvu !

Sjest će lova, kao i obično - godinu dana unazad - pa radujte se djeco.....

 

Zato nitko od stranih buzdovana i "lovaša" neće niti ulagati sredstva u RH (hoće braćaTroteri) zbog"razvlačenja i navlačenja" sa našom administracijom.

 

Ovaj natječaj za stipendiranje HB i djece HB je obična svinjarija, jer koliko sam skužio, branitelji moraju sakupiti "brdo" dokumentacije, uvjeti na natječaju su napisani, a rezlutati natječaja - nešto drugo.

 

Koliko sam skontao, za srednjoškolce je uvjet 3,50 ocjena, a poslije napišu da je zbog velikog broja zahtjeva povećan -pooštren kriterij.........

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, baš sam pogledala emisiju VETERANI MIRA mislila sam da će netko postaviti pitanje o stipendiji ,ali ništa, ja nisam upala u liniju. Mislim da će i ove godine biti kao i lani, ako uopće i bude. (znam da tema nije bila u vezi sa stipendijom ali svejedno ljudi pitaju sve što ih zanima).

 

Političari lažu - vidite i sami što su izmislili prošle godine, a baš me zanima nova "friška" laž koju će nam (kao opravdanje za kašnjenje) uvaliti ove školske-akademske godine.

 

Ali, rezultati ionako - izašli danas ili sutra, lova će sjesti (ako sjedne) i sami znate kada, a ne vjerujem prije srpnja.

 

"Pipl mast trast as"

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam kontaktirao sa Ministarstvom branitelja - za sada, nažalost, ne znaju ništa (niti kada će biti objava rezultlata natječaja).

 

Dakle, još će te se morati strpiti za rezultate natječaja.

 

464.png

Hvala i na toj informaciji, kad ste se potrudili , a njima nikad nije preša, ne fali im ništa. Njihova će Uskršnja košarica biti bogata za razliku od naše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Danas sam kontaktirao sa Ministarstvom branitelja - za sada, nažalost, ne znaju ništa (niti kada će biti objava rezultlata natječaja).

 

Dakle, još će te se morati strpiti za rezultate natječaja.

 

464.png

 

sve im """ pohvale """ za njihovu brzinu i lanjsko obećanje da će ove školske godine sve ić brže i da djece neće čekat kraj školske godine da bi saznali jesu li zadovoljili njihove kriterije....

neznam samo šta silni službenici rade za vrjeme svog radnog vremena??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo malo friških informacija.

Evo samo da vas obavjestim da sam danas dobila odgovor vezan uz to kad ce biti dodjeljene stipendije. Koje iznenađenje ništa ne znaju!

 

Poštovana,

 

nažalost, još nismo u mogućnosti dati informaciju o točnom datumu objavljivanja rezultata Natječaja za školsku tj.akademsku godinu 2012-2013, iz razloga što sredstva iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata još nisu proslijeđena u Fond za stipendiranje. Nakon što sredstva budu proslijeđena u Fond za stipendiranje, morat će se napraviti usporedba kandidata koji udovoljavaju uvjetima Natječaja s raspoloživim sredstvima. Ukoliko neće biti dovoljno sredstava za sve kandidate, prednost će imati oni s većim prosjekom ocjena, kao što je i navedeno u Natječaju. Naša preporuka je da pratite stranicu Ministarstva branitelja (http://www.branitelji.hr), jer će lista prvo biti tamo objavljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... moj upit i odgovor :

 

Krasnodar Špoljarić <krasnodar.spoljaric@gmail.com>

 

15:40 (Prije 21 h)

 

za stipendije

... Poštovanje !!

 

Molim Vas odgovor na pitanje : Kad će biti objavljeni rezultati za stipendije , za djecu Hrvatskih Branitelja ...

 

Hvala !!

Fond za stipendiranje

 

08:28 (Prije 4 h)

 

za mene

Poštovani,

 

nažalost još nismo u mogućnosti objaviti rezultate natječaja za školsku odnosno akademsku godinu 2012-2013 iz razloga što Fond za stipendiranje još nije dobio novčana sredstava iz Fonda hrvatskih branitelja. Lista kandidata nemože biti objavljena dok ne vidimo s koliko sredstava raspolažemo jer ukoliko dođe do nesrazmjera broja kandidata koji ispunjavaju uvjete iz natječaja i raspoloživih sredstava Fonda, prednost će imati učenici odnosno studenti koji imaju veći prosjek ocjena, kao što je i bilo navedeno u natječaju. Objavu rezultata pratite na internet stranici Ministarstva branitelja (http://www.branitelji.hr) ili nas kontaktirajte na broj Fonda za stipendiranje 01/2308-853.

 

 

Lijep pozdrav,

Josipa Glibušić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... moj upit i odgovor :

 

Krasnodar Špoljarić <krasnodar.spoljaric@gmail.com>

 

15:40 (Prije 21 h)

 

za stipendije

... Poštovanje !!

 

Molim Vas odgovor na pitanje : Kad će biti objavljeni rezultati za stipendije , za djecu Hrvatskih Branitelja ...

 

Hvala !!

Fond za stipendiranje

 

08:28 (Prije 4 h)

 

za mene

Poštovani,

 

nažalost još nismo u mogućnosti objaviti rezultate natječaja za školsku odnosno akademsku godinu 2012-2013 iz razloga što Fond za stipendiranje još nije dobio novčana sredstava iz Fonda hrvatskih branitelja. Lista kandidata nemože biti objavljena dok ne vidimo s koliko sredstava raspolažemo jer ukoliko dođe do nesrazmjera broja kandidata koji ispunjavaju uvjete iz natječaja i raspoloživih sredstava Fonda, prednost će imati učenici odnosno studenti koji imaju veći prosjek ocjena, kao što je i bilo navedeno u natječaju. Objavu rezultata pratite na internet stranici Ministarstva branitelja (http://www.branitelji.hr) ili nas kontaktirajte na broj Fonda za stipendiranje 01/2308-853.

 

 

Lijep pozdrav,

Josipa Glibušić

 

 

stvarno može ih biti sram ...zaboravili su na obećanja kao i uvjek.....da se ove školske godine neće kasnit i da će bit punoo brže nego lani

svaka im čast kako se poigravaju s obećanjima i svima nama..al opet svi čekamo rezultate kao ozebli sunce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Pozdrav !! Ogulinka treba malo i taj kotačić na mišu vrtit ;)

 

 

POZDRAV SVIMA! vrtim ja sa mišom i pratim, ali sam mislila možda je netko

kontaktirao ministarstvo, meni nažalost se nitko nije ni javio.

VI NISTE NAPISALI DO KADA NEĆE BITI OBJAVLJENI REZULTATI,pa nećemo se sada vređati svima nam je jednako. pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima! da li je netko gledao veterane mira, je li se spominjala stipendija? radila sam pa nisam mogla gledati.

 

spomenuto je pred kraj emisije u vjestima koje budu u okviru emisije mislim da su rekli da će rezultati biti objavljeni do kraja mjeseca i još nešto je rečeno ali nisam uspio pohvatat možda netko drugi je bolje čuo pa neka to podjeli s nama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zna li netko kako je bilo prošle god.,koliko mil.u fondu za stipendiranje?,i koliko je stipendija odobreno nakon što su podigli prosjek ocjena?

 

prošle godine je ukupno odobreno 9598 stipendija i iznos je smanjen sa 400 na 300 kn za srednjoškolce,a za fakultete s 1000 na 700 kn.Ove godine najavljuju oko 8800 stipendija( 798manje nego lani),a glede isplate? izgleda u sezoni kiselih krastavaca!!!

Evo i link emisije HTV-a veterani mira http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=578&cHash=34eb22e5b7 "ljudi nam moraju vjerovati" I.A.M. haha......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prošle godine je ukupno odobreno 9598 stipendija i iznos je smanjen sa 400 na 300 kn za srednjoškolce,a za fakultete s 1000 na 700 kn.Ove godine najavljuju oko 8800 stipendija( 798manje nego lani),a glede isplate? izgleda u sezoni kiselih krastavaca!!!

Evo i link emisije HTV-a veterani mira http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=578&cHash=34eb22e5b7 "ljudi nam moraju vjerovati" I.A.M. haha......

 

Evo ljudi ovako kažu

Sve prijave za dodjelu stipendija učenicima i studentima su obrađene, a rezultati bi trebali biti objavljeni do kraja ovog mjeseca. Stipendije će se isplatiti kada upravni odbor fonda hrv. branitelja donese odluku o prijenosu dijela dobiti na fond za stipendiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ljudi ovako kažu

Sve prijave za dodjelu stipendija učenicima i studentima su obrađene, a rezultati bi trebali biti objavljeni do kraja ovog mjeseca. Stipendije će se isplatiti kada upravni odbor fonda hrv. branitelja donese odluku o prijenosu dijela dobiti na fond za stipendiranje.

 

 

evo nama kraja mjeseca još ništa o objavi rezultata....ja sam jutros dobila ih na telefon i dobila sam odgovor: žao nam je nemožemo vam dat sigurne informacije:::

neznam tko tu koga ? al da se konačno pokrene i da objave rezultate lakše će nam bit čekat novčeke

pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

da da ...dali stižu rezultati ili će imat neke novosti u provedbi..jer neznam kako ministar planira isplati do kraja mjeseca a znamo da se čeka objava rezultata...pa ugovori koje mi vraćamo u Zagreb....divota od izjave ....nadam se da su neštopromjenili u provedbi dodjele..jer drugačije nevidim način da novci sjednu do kraja svibnja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sjest će lova . Svi ćete sada dobiti muda od labuda,

 

Nemojte se radovati novcima prije sredine-kraja srpnja.

 

Vidite i sami da branitelje (djecu branitelja) koji imaju pravo na stipendiju vuku za nos i lažu i zayebavaju..

 

Lova ako sjedne, vjerojatno će biti u srpnju, a do tada, brboćite........

 

Vuku za nos branitelje kao i prošle godine, .........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sjest će lova . Svi ćete sada dobiti muda od labuda,

 

Nemojte se radovati novcima prije sredine-kraja srpnja.

 

Vidite i sami da branitelje (djecu branitelja) koji imaju pravo na stipendiju vuku za nos i lažu i zayebavaju..

 

Lova ako sjedne, vjerojatno će biti u srpnju, a do tada, brboćite........

 

Vuku za nos branitelje kao i prošle godine, .........

 

bok svima! slažem se sa vama ništa od toga ovaj a ni idući mjesec, barem kako su nam obećali. kod nas se kaže "obećanje ludom radovanje".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

upravo zvala ministarstvo..jos ne znaju nista....kaze tip ne zna ni jesu li sredstva prebacena??? ocito da da prave budale od nas.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam ih danas zvala---nemaju pojma ni kad ce i ni koliki prodjek biti....ma prave budale od nas

 

mogu šta hoće----mi smo i naša dica za njih ovce ,,,,glavno da ima u državi novaca za predizborne kampanje,,,,a dicu i njihove roditelje u ovom slučaju hrvatske branitelje ko yeeeeeee.....jadno i žalosno za što je mladost izginula može ih biti sram al naravno oni nemaju srama

tribamo biti sretni ako i dobijemo novce do početka sljedeće škloske godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas mi stiglo na mail.....Poštovana,

 

dana 25. travnja 2013, Vlada RH je donjela odluku o prijenosu novčanih

sredstava iz Fonda hrvatskih branitelja u Fond za stipendiranje. Sukladno

tome, nakon što stigne i odobrenje HANFA-e (Hrvatska agencija za nadzor

financijskih usluga), listu očekujemo na internet stranici Ministarstva

branitelja www.branitelji.hr ili nas kontaktirajte na broj numbers_button_skype_logo.png01/2308-853 . Ovim putem Vas molim za još malo strpljenja jer nažalost sve što se do sada događalo i rješavalo nije bilo u domeni Fonda za stipendiranje.

 

Lijep pozdrav,

Josipa Glibušić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavljeni rezultati na branitelji.hr ali bez objašnjenja o visini prosjeka od kojeg su dodijelili stipendije. Kćer na fakultetu sa 3.22 nije prošla.

 

toliki je prosle godine trebao prosijek za fakultet, a koliko znam receno je ove godine ce treati veci prosijek...samo nigdje ne pise koliki su trazili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej ljudi dobra večer!

 

Imam pitanje u svezi popisa stipendija za srednje škole.Naime,zanima me ima li gdje napisano koji je bodovni prag bio da se učenik/ca nađe na popisu.Hvala.

 

Brate ima : http://www.stipendije.info/hr/natjecaji/stipendije_fonda_za_stipendiranje_hrvatskih_branitelja_i_djece_hrvatskih_branitelja_iz_domovinskog_rata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

pitanje se vjerojatno odnosilo na to koliki su prag na kraju tražili kada su podvlacili crtu, a ne na minimalan prag naveden u natjecaju... inace, nisu naveli koliko su povisili prag...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Dragi frende roda91....očito nisi dobro razumio moje pitanje tj.nisi 2x pročitao!! ;)

.....znam je sve točke iz natječaja koje su ...itd....ali znamo da nije tako "srezali" su djecu u smislu da su podigli bodovni prag ocjena,dakle nije 3.5 kao u natječaju nego puno viši.....(npr.moja kći je imala 3.75 prosjek i nema je na popisu,a sin 4.1 i on je na popisu....)................samo me zanima na koliko su letvicu podigli u svezi prosjeka ocjena!? Hvala i lp iz KC!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo zaboravih spomenuti zkova ima kćer u srednjoj sa 3.75, moja kćer na fakultetu 3.25 ali oni imaju za 0.01 viši prag.

 

Ovo je stvarno lakrdija,pitam se,pa tko ide to raspisivati natječaj,a da ne zna s čime raspolaže i postavlja uvjete sad ovako,sad onako!?Koliko se vremena izgubilo na raznorazne potvrde,a bogme i kuna?Ma gadi mi se sve ovo,treba raspustiti i Ministarstvo i kojekakve udruge koje služe za samopromociju pojedinaca od kojih nema nikakve koristi osim par pojedinaca i uhljeba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bila popodne u ministarstvu.... oni koji nisu na listi, idu sa zastitarom gore na kat pitat sta ih zanima... ja sam trebala samo pitat dal mogu kod njih preuzet ugovor da ga ne salju doma... telefonom su me spojili gore s njima -.-

 

receno mi je sljedece:

1. od ove godine vise nije moguce ugovor preuzet u fondu, odnosno sve salju postom!

2. poceli su slat ugovore i slat ce ih kroz jos par tjedana

3. prioritet su studenti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91- doslo je do nesporauzma,ti si shvatio "bio" u natječaju,a ja sam mislio "bio" sad na temelju čega je napravljen popis...eto,jedan i drugi je pogrješio ili jedan i drugi je u pavu hehhehe :),,..........

 

.....mada su s toga napravili sprdačinu nista nije transparentno,jer od kud mi znamo koliko je učenika bilo ispod prosjeka njihovog.......složili su kako im paše bez obzira na lovu i.......ma sve i pm........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Mjesečni iznos stipendije tijekom redovitog srednjoškolskog obrazovanja za učenike iznosi 300,00 kuna.

2. Mjesečni iznos stipendije za studente iznosi 700,00 kuna.

3. Naknade dijela troškova školarine poslijediplomskih studija biti će odobrene u iznosu od 6.000,00 kuna.

 

Stipenija če biti uplaćena nekoliko tjedana nakon što im pošalješ primjerak potpisanog ugovora koji bi uskoro trebao stići na tvoju adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozz..zvao sam danas ministarstvo na famozni broj 012308853 a u vezi informacije zašto mi kćer sa prosjekom 3.93 nije na spisku al se tam niko ne javlja. Na broj zamjenice ministra Nađ javila se gospa i kaže da oni sa stipendijama već 3 godine nemaju ništa već su samo iznajmili ured nekom iz fonda al je čovjek eto tamo sam pa se ne stigne javljat na telefon. Nadležna osoba tom liku je neka direktorica fonda, al ona eto ne zna kak se ta teta zove. Inaće, na mail za kontakt se isto tak nitko ne odaziva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strpi se. Stići će ti ugovor i lova.

 

Uostalom, što će ti sada lova? Što je prije dobiješ, prije ćeš je i potrošiti.

 

Ugovori stižu (pitao sam nekolio pajdaša).

 

Ne zaboravi jedan primjerak ovjeriti kod JB i poslati taj ovjereni primjerak nazad (dakako, prilikom slanja obavezno uz povratnicu).

 

A kad lova stigne, nadajmo se da ćeš biti tolerantan prema kćerci i dati joj dio novaca od stipendije jer je to zaslužila učeći.

 

124.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije njezino. Roditelji (o ovom slučaju Forester) je stekao pravo da dobije stipendiju temeljem zakona o pravima HB, a ti razmisli tko ti je plaćao školovanje, udžbenike, odjeću i obuću.........razmisli malo bolje i pametnije, tko je prikupljao dokumentaciju da bi uopće dobila stipendiju na osnovi prava ZOPHB.......

 

I mnogim roditeljima koji su HB puno znači i ta stipendija da bi "pokrpali" troškove, a jednog dana ćeš to shvatiti (nadam se..)

 

A,taj novac (bilo, koliko bilo) što si dala svojim roditeljima- nadam se da će biti za godišnju potrošnju WC papira. ;-) i uloške-tampone koje si potrošila.

 

Tvoje školovanje više košta za tvoje roditelje živaca-nerva i sveg ostalog.....a ova stipendija je samo doštiklavanje.....ali ti si premlada cura da bi to shvatila.

 

I dobro promisli o ovom što sam napisao.

 

:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast na ovoj replici Mrljo! Šala je šala, ali šalu na stranu gđica Lucy le Cruella je ne promišljajući puno dala pomalo neozbiljan komentar. Moguće je ako neka obitelj živi relativno lagodno, tj.,iznad prosjeka u današnjem hrv.društvu da prepusti svom djetetu-učeniku cijeli iznos stipendije. E sad, koliko je to mudro, ovisi od slučaja do slučaja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast na ovoj replici Mrljo! Šala je šala, ali šalu na stranu gđica Lucy le Cruella je ne promišljajući puno dala pomalo neozbiljan komentar. Moguće je ako neka obitelj živi relativno lagodno, tj.,iznad prosjeka u današnjem hrv.društvu da prepusti svom djetetu-učeniku cijeli iznos stipendije. E sad, koliko je to mudro, ovisi od slučaja do slučaja!

 

šalu na stranu, tata mi je branitelj-invalid, prima invalidnine 117 kn, mama nezaposlena, 2 brata nezaposlena.... :) da.. iznadprosječna smo obitelj.. mo'š mislit...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

117 kuna invalidnine :-? Nešto tu neće .............štimati........haj ti provjeri malo bolje.

 

Ovo je ozbiljan portal i ne možeš da pišeš pogrešne informacije i dovodiš korisnike u zabludu.

 

Upozorena si i nije 117 kuna.

 

Tvoja IP adresa je evidendtirana i molio bih te da precizno pišeš itd.......... a ne pogrešno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

117 kuna invalidnine :-? Nešto tu neće .............štimati........haj ti provjeri malo bolje.

 

Ovo je ozbiljan portal i ne možeš da pišeš pogrešne informacije i dovodiš korisnike u zabludu.

 

 

Upozorena si i nije 117 kuna.

 

Tvoja IP adresa je evidendtirana i molio bih te da precizno pišeš itd.......... a ne pogrešno.

 

 

uvjerena sam da je taj iznos.. jer nam je uvijek zbog tih 100 nešt kuna kasnilo rješenje za dječji kad sam bila u srednjoj..sama sam nosila papire pa sam vidjela.. znam da je ozbiljan portal.. također mogu slobodno reč i da je tata sad pokrenuo da se tu nešt promijeni.. ide na komisiju za kojih mjesec-dva kad skupi sve papire koji mu još fale od liječnika.. znam šta pišem..i stojim iza toga.. a mojim roditeljima hvala što su mi omogućili školovanje i dali tu stipendiju u ruke.barem sam naučila baratat s novcem.. zahvaljujući njima nisam rastrošna..pazim koliko i na šta trošim.. al ostavimo to sve.. opće je nebitno.. samo sam htjela reč da na početku kad sam komentirala da dapače da djete raspolaže stipendijom da nauči kako s lovom i da nije sve bajno i sjajno u ovom svijetu.. lijep pozdrav i bez ljutnje molim.. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas stigli ugovori za srednjoškolce, ovjereni poslani natrag, u ugovoru stoji da je rok za isplatu do 31. prosinca ove [/godineQUOTE]

 

 

bok! a mila majko 31.prosinac ne mogu vjerovati da su ove godine još više usrali stvar.(mi koji nismo dobili još ugovore, dok ih dobijemo bit će isplata iduće godine.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nagradi kćerku (koliko budeš imao novaca) jer ona je te novce i zaslužila.

 

300-400 kuna pa neka dijete potroši. To su njeni novci, a ne tvoji.

 

Znamo da je "situacija" zayebana ali treba djecu motivirati, a ne uzeti lovu i platiti režije, kredite.......

 

Pozdrav rodi.

Evo ti u prilogu rode što sam ih slikao sa cca 80-90 metara, sa stativa. Olimpusom.E-410.

 

Živ zdrav i veseo bio.

Rode u Šagu.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija