Jump to content

Izračun mirovine za dugogodišnjeg osiguranika


željko222

Preporučene objave

molim vas da mi pomognete u donošenju odluke o tome da li se više isplati ići u starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika kao branitelj -dragovoljac sa 363 dana u borbenom sektoru ili prema ZOMO. Datum odlaska u mirovinu bi bio 03.04.2023.  kada navršavam 60 godina starosti i tada bih imao ukupno  44 godine 3 mjeseca i 13 dana staža (efektivni +beneficirani). Akom mi je isplativije ići prema ZOMO onda bi svakako iša u mirovinu samo iz 1. stupa. Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Željo,

niste dostavili prosječni vrijednosni bod (pvb) za Vaš ukupni radni staž, pa sam simulirao da ste cijeli radni vijek imali prosječna bruto primanja u RH, 1,0000.

Nadam se da je odgovor na Vaše pitanje jasan, bez obzira na sve što vidite, zatražite priznavanje starosne mirovine po oba zakona a isplatu povoljnije mirovine.

Izracun mirovine.jpg

Željko izračun starosnih mirovina.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 01. 2023. u 10:09, prof je napisao:

Poštovani Željo,

niste dostavili prosječni vrijednosni bod (pvb) za Vaš ukupni radni staž, pa sam simulirao da ste cijeli radni vijek imali prosječna bruto primanja u RH, 1,0000.

Nadam se da je odgovor na Vaše pitanje jasan, bez obzira na sve što vidite, zatražite priznavanje starosne mirovine po oba zakona a isplatu povoljnije mirovine.

Izracun mirovine.jpg

Željko izračun starosnih mirovina.makroenabled.xlsm 70 kB · 9 downloads

Poštovani prof,

hvala vam na vašem odgovoru. Imam samo još jedno pitanje na koje nisam pronašao odgovor a to je da li se po oba zakona kod izračuna mirovine za dugogodišnjeg osiguranika  zbrajaju efektivni i beneficirani radni staž?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Muškarci u Hrvatskoj koji su bili vojni obveznici (JNA) u bivšoj državi   od najmanje godinu dana nikako ne mogu ispuniti uvijete po ZOMO za starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika jer ne mogu skupiti  41 godinu efektivnog radnog staža za svojih 60 godina života ako su počeli raditi odmah poslije četverogodišnje srednje škole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , dtop je napisao:

Muškarci u Hrvatskoj koji su bili vojni obveznici (JNA) u bivšoj državi   od najmanje godinu dana nikako ne mogu ispuniti uvijete po ZOMO za starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika jer ne mogu skupiti  41 godinu efektivnog radnog staža za svojih 60 godina života ako su počeli raditi odmah poslije četverogodišnje srednje škole

Nemogu  jer im nedostaje upravo ta 1 godina staža i vrijeme koje je proveo u JNA. Moj brat je navršio 60 godina starosti i ima 40 godina staža zdravstveno stanje se naglo pogoršalo i morao je otiči u prijevremenu starosnu mirovinu koja je nepovoljnija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 02. 2024. u 9:25, huskyCRO je napisao:

Nemogu  jer im nedostaje upravo ta 1 godina staža i vrijeme koje je proveo u JNA. Moj brat je navršio 60 godina starosti i ima 40 godina staža zdravstveno stanje se naglo pogoršalo i morao je otiči u prijevremenu starosnu mirovinu koja je nepovoljnija.

Meni je pravnica u HZMO-u rekla da se vrijeme provedeno na odsluženju obveznog vojnog roka u JNA priznaje u radni staž u jednostrukom trajanju! Tražili su me da donesem potvrdu iz ureda za obranu Morh-a, što sam i priložio prilikom predavanja zahtjeva za mirovinu. Isto tako mi fali ta jedna godina za ispunjenje uvjeta od min. 15 godina rada.. Molim ako netko zna da mi odgovori. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , drazen_m je napisao:

Meni je pravnica u HZMO-u rekla da se vrijeme provedeno na odsluženju obveznog vojnog roka u JNA priznaje u radni staž u jednostrukom trajanju! 

Isto tako mi fali ta jedna godina za ispunjenje uvjeta od min. 15 godina rada.. 

E sad jel se priznaje ili ne?Bit će da ti u rečenici fali jedno NE?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 02. 2024. u 9:25, huskyCRO je napisao:

Nemogu  jer im nedostaje upravo ta 1 godina staža i vrijeme koje je proveo u JNA. Moj brat je navršio 60 godina starosti i ima 40 godina staža zdravstveno stanje se naglo pogoršalo i morao je otiči u prijevremenu starosnu mirovinu koja je nepovoljnija.

A šta je sa onima koji su krenuli u školu sa 6 g. i u JNA sa 18 g.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija