Jump to content

HOS i zapovjedne funkcije


ivan slavonija

Preporučene objave

Pozdrav svima 

U mirovini sam oko 10 godina sa HRVI 20% trajno Osim HV bio sam i pripadnik HOSa . U postrojbi HOSa sam obnasao duznost zapovjednik voda . Jedan prijatelj mi je objasnio da postoji mogucnost da se zapovjedna funkcija iz HOSa prebaci u HV i da na mirovini takva zapovjedna duznost  nosi dobre novce . 

Ima li neko od clanova foruma iskustvo sa tim ? Ja imam dokumente od HOSa , kuda bi se trebao javit da prebacim tu funkciju zapovjednika voda iz HOSa u HV , i jeli to uopce moguce 

Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ivan slavonija je napisao:

Pozdrav svima 

U mirovini sam oko 10 godina sa HRVI 20% trajno Osim HV bio sam i pripadnik HOSa . U postrojbi HOSa sam obnasao duznost zapovjednik voda . Jedan prijatelj mi je objasnio da postoji mogucnost da se zapovjedna funkcija iz HOSa prebaci u HV i da na mirovini takva zapovjedna duznost  nosi dobre novce . 

Ima li neko od clanova foruma iskustvo sa tim ? Ja imam dokumente od HOSa , kuda bi se trebao javit da prebacim tu funkciju zapovjednika voda iz HOSa u HV , i jeli to uopce moguce 

Pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru !

E prijatelju šta bi vi izabrali na mom mjestu

Hrvi- čin ili otpremninu?

Ne mogu oboje-jedno gubim, jer se radi o 2 različita zakona.

Ja sam izabrao čin, ali zato mi je u Zg rečeno ništa od otpremnine za koju sam radio 30 god

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, bare je napisao:

Čin.otpremnina ode na brzinu a lova od čina s svaki mjesec.i ako pozivis  to je to

Pozdrav kolega Bare.

Sve znam samo ja nisam umirovljen i trebao bi dobit oboje. Međutim oni su to sve lijepo uredili da uvijek pola gubis. A to je odgovor i Ivanu koji je statusom Hrvi trebao dobit I pripadajuci čin. Naknadno po umirovljenju retroaktivno tražit neka svoja prava je tražit prekidac svjetla u mračnom tunelu. Zakon je napravljen da političari to mogu na tv govorit. U provedbi on je sve samo ne pošten. Sta čovjek prije to shvati manje se nervira. 

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji hvala vam na odgovorima !

U mom slucaju ovako ide .

Ja sam zahtjev za mirovinu poslao u zadnji cas , pet minuta do 12 . To je bilo 2009 g kad je tocno isticao zadnji rok za predaju do Bozica . Ja sam uspio prikupit nesta dokumentacije i jedno javljanje psihijatru da bih usao u postupak . Dokumente od HOSa nisam imao , samo jedan papir da sam bio u HOSu i taj sam papir prilozio sa papirima od HV  . Nisam predao papir da sam bio zapovjednik voda jer ga u to vrijeme kad sam predavao papire  nisam ni imao  . Poslje toga sam dobio mirovinu . Prije 2 godine sam izvadio sve papire u Splitu od A do Z iz HOSa , sve regularno i sa pecatom , cak mi je glavni zapovjednik na te sve papire ovjerio svoju izjavu kod javnog biljeznika da je sve u redu . tu nema ni muljaze ni prevare nita ono 2 svjedoka , to su sluzbeni papiri 9 bojne 

kada bi ja sad stim papirima pokrenuo da mi se prizna zapovjednik voda iz HOSa , da li bih imao neke sanse , ako da , gdje dostavit te papire . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, ivan slavonija je napisao:

Prijatelji hvala vam na odgovorima !

U mom slucaju ovako ide .

Ja sam zahtjev za mirovinu poslao u zadnji cas , pet minuta do 12 . To je bilo 2009 g kad je tocno isticao zadnji rok za predaju do Bozica . Ja sam uspio prikupit nesta dokumentacije i jedno javljanje psihijatru da bih usao u postupak . Dokumente od HOSa nisam imao , samo jedan papir da sam bio u HOSu i taj sam papir prilozio sa papirima od HV  . Nisam predao papir da sam bio zapovjednik voda jer ga u to vrijeme kad sam predavao papire  nisam ni imao  . Poslje toga sam dobio mirovinu . Prije 2 godine sam izvadio sve papire u Splitu od A do Z iz HOSa , sve regularno i sa pecatom , cak mi je glavni zapovjednik na te sve papire ovjerio svoju izjavu kod javnog biljeznika da je sve u redu . tu nema ni muljaze ni prevare nita ono 2 svjedoka , to su sluzbeni papiri 9 bojne 

kada bi ja sad stim papirima pokrenuo da mi se prizna zapovjednik voda iz HOSa , da li bih imao neke sanse , ako da , gdje dostavit te papire . 

Poštovani Ivane evo mogu vam dat primjer mog prijatelja. 10 god je bio u prof.mirovini. Dobivanjem statusa Hrvi 2022 g Hzmo je tražio od njegova bivšeg poslodavca -Mup da dostave njegov čin koji je imao u trenutku umirovljenja. Oni su mu dodjelili Pol.insp- Časnicki namjesnik.

Po vašoj prvoj objavi mislio sam da ste dobili već zap.voda, ali sad ste objasnili da niste zbog spleta okolnosti.

Znači ako je mom kolegi to priznato nakon 10 god ne vidim razlog zašto ne bi i vama. 

Postupak je uvijek isti predaja cijele dokumentacije na Hzmo. 

Moj vam je savjet da pitate nekog još iz 9 Bojne ima tu odličnih ljudi s kojima sam se i sam savjetova za neke stvari. Pošto ste bili pripadnik kome će pomoć ako ne vama. Sretno prijatelju

 

 

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav nixon 

Kao sto sam vec napisao , bio sam sam prije 2 godine u Splitu i oni su mi sve papire napravili . 

Znaci ja bih te papire trebao odnijet u Hzmo . OK , otici cu tamo , Odnijet cu te sve nove papire a i imam neke stare originalne iz 1992 g. naprimjer potvrdu da sam u 9.  bojni , da nosim to ito oruzje itd . to su bile potvrde kada sam isao na odmor u Slavoniju na par dana da mogu pokazat policiji ako me kontrolira u putu . Malo kasno sam ja to pokrenuo sve , ali tako je kako je , nisu mi bas prilike bile na ruku  Mozda nesto dobro i ispadne 

Hvala puno na pomoci . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, ivan slavonija je napisao:

Pozdrav nixon 

Kao sto sam vec napisao , bio sam sam prije 2 godine u Splitu i oni su mi sve papire napravili . 

Znaci ja bih te papire trebao odnijet u Hzmo . OK , otici cu tamo , Odnijet cu te sve nove papire a i imam neke stare originalne iz 1992 g. naprimjer potvrdu da sam u 9.  bojni , da nosim to ito oruzje itd . to su bile potvrde kada sam isao na odmor u Slavoniju na par dana da mogu pokazat policiji ako me kontrolira u putu . Malo kasno sam ja to pokrenuo sve , ali tako je kako je , nisu mi bas prilike bile na ruku  Mozda nesto dobro i ispadne 

Hvala puno na pomoci . 

Tako je i ako vas odbiju što je njihov cilj da ljudi odustanu od dalje borbe bit uporan. Onda imate pravo žalbe u roku od 15 dana. Neka vam netko to dobro sastavi. Imate dokumentaciju navest sve dobro u žalbi i tražit priznavanje čina. Ako i to odbiju, na Sud s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , ivan slavonija je napisao:

Pozdrav nixon 

Kao sto sam vec napisao , bio sam sam prije 2 godine u Splitu i oni su mi sve papire napravili . 

Znaci ja bih te papire trebao odnijet u Hzmo . OK , otici cu tamo , Odnijet cu te sve nove papire a i imam neke stare originalne iz 1992 g. naprimjer potvrdu da sam u 9.  bojni , da nosim to ito oruzje itd . to su bile potvrde kada sam isao na odmor u Slavoniju na par dana da mogu pokazat policiji ako me kontrolira u putu . Malo kasno sam ja to pokrenuo sve , ali tako je kako je , nisu mi bas prilike bile na ruku  Mozda nesto dobro i ispadne 

Hvala puno na pomoci . 

Odete u mirovinski,predate zahtjev da vam se ponovo obracuna mirovina zbog novog cina,prilozite dokaz,oni ce i ovako sluzbenim putem provjeriti imate li cin u navedenoj postrojbi

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , orao je napisao:

Odete u mirovinski,predate zahtjev da vam se ponovo obracuna mirovina zbog novog cina,prilozite dokaz,oni ce i ovako sluzbenim putem provjeriti imate li cin u navedenoj postrojbi

Lp

Znate kako oni to gledaju. Na 1- stupanjskoj odrede prema stupnju invalidnosti Rvi 20% i 30 % iste tolike omjere rat i dr.okolnosti. To je 99,9 % djelomična inv.mirovina, a na reviziji nit ne otvaraju predmet nego to potvrduju. Znam to jer mi je frend bio pripadnik Tigrova i Spec.Policije. Uredno predočio ratni put, a oni u rješenju napisali da nije bio pripadnik tih postrojbi. Zato sam Ivanu i napisao da odmah bude spreman na žalbu. Njima je cilj da se to oduži godinama. Mnogi na žalost ne dočekuju pravdu za sebe zbog dugotrajnog postupka. Takve propuste i činjenice izostavit u rješenju nije slučajnost. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji hvala na odgovorima .

Nemam cin u HOSu samo sam obavljao funkciju zapovjednika voda . Prijatelj koj mi je rekao da to pokrenem tvrdi da se i na obavljanje Funkcije moze dobit dobar dodatak na mirovini na osnovu te funkcije 

moje sudjelovanje u HOSu se odnosi na period 1992 - Hercegovina , . ja imam iz tog perioda nekoliko originalnih papira i prije 2 i kusur godine sam bio u Splitu i nove potvrde izvadio tako da mislim da ovi iz Mirovinskog nebi trebali pravit problem ali svima je poznat da oni bas i nevole HOS . U svakom slucaju ja cu odnijet papire na mirovinski pa cemo vidjet . Hvala svima na pomoci

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ivan slavonija je napisao:

Prijatelji hvala na odgovorima .

Nemam cin u HOSu samo sam obavljao funkciju zapovjednika voda . Prijatelj koj mi je rekao da to pokrenem tvrdi da se i na obavljanje Funkcije moze dobit dobar dodatak na mirovini na osnovu te funkcije 

moje sudjelovanje u HOSu se odnosi na period 1992 - Hercegovina , . ja imam iz tog perioda nekoliko originalnih papira i prije 2 i kusur godine sam bio u Splitu i nove potvrde izvadio tako da mislim da ovi iz Mirovinskog nebi trebali pravit problem ali svima je poznat da oni bas i nevole HOS . U svakom slucaju ja cu odnijet papire na mirovinski pa cemo vidjet . Hvala svima na pomoci

Pozdrav !

E moj Ivane svi će vam radit problem. To je sustav povezanih loncica. Prije nego su počeli raditi MB je spustilo na Hzmo kako da postupaju vezano za Hrvi i mirovinu. Oni su dogovor napravili iza zatvorenih vrata. Zato morate bit spremni na sve, i gurat do kraja svoj predmet. Žalbe su tu normalna stvar, a i tužba na sud. Ne poznajem nijednog branitelja kojemu je postupak tekao bez problema. Tu nema predaje nit odustajanja ide se do kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala nixon na odgovoru !

Pokusacu pa sta bude .

Vidim da je puno clanova foruma iskreno spremno pomoci pa da ne otvaram novu temu , imao bih jos neka pitanja pa cu ih postavit ovdje .

1. Gdje se vadi HRVI iskaznica ? 

2. Ima li neko iskustvo sa veteranskim bolnicama ? Cuo sam da ima u Varazdinu i Kninu , i neka nova u Dalmaciji . U mom mjestu nema stalnog Doktora specijalista , dolazi 3 puta mjesecno iz Osijeka jedan specijalista a guzve su nenormalne . Za jedan zdravstveni problem sam isao kod privatnog specijalista i placao sam jer nisam mogao na red u mom mjestu . Savjetovali su mi da mi moj lijecnik izda uputnicu za veteransku bolnicu . Kako ti ide i u koju najbolje , kad mislim pod "u koju najbolje" nemislim da je neka bolja a neka losija , smatram da su sve dobre , . U kojoj bi najbrze dosao na red ? Neki kazu da je Varazdin prenatrpan . Kako stoji sa Kninom ?

Hvala unaprijed !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, ivan slavonija je napisao:

Hvala nixon na odgovoru !

Pokusacu pa sta bude .

Vidim da je puno clanova foruma iskreno spremno pomoci pa da ne otvaram novu temu , imao bih jos neka pitanja pa cu ih postavit ovdje .

1. Gdje se vadi HRVI iskaznica ? 

2. Ima li neko iskustvo sa veteranskim bolnicama ? Cuo sam da ima u Varazdinu i Kninu , i neka nova u Dalmaciji . U mom mjestu nema stalnog Doktora specijalista , dolazi 3 puta mjesecno iz Osijeka jedan specijalista a guzve su nenormalne . Za jedan zdravstveni problem sam isao kod privatnog specijalista i placao sam jer nisam mogao na red u mom mjestu . Savjetovali su mi da mi moj lijecnik izda uputnicu za veteransku bolnicu . Kako ti ide i u koju najbolje , kad mislim pod "u koju najbolje" nemislim da je neka bolja a neka losija , smatram da su sve dobre , . U kojoj bi najbrze dosao na red ? Neki kazu da je Varazdin prenatrpan . Kako stoji sa Kninom ?

Hvala unaprijed !

Ivane legendo vidim da stvarno niste u toku.

To već sve trebate imat izdano rješenje vaseg podrucnog odjela-u kojem stoji da je rjesenje pravomoćno tj. Za stalno. Dobijete još plavu iskaznicu sa Socijalnog poštom-MB da ne plaćate participaciju. 

A za veteranske centre nisam upoznat. Nazovete pa pitate sigurno ima kontakt tel. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala nixon na odgovoru .

Ja stvarno nisam u toku , spletom okolnosti ja sam vani i malo u HR tako da bas nista neznam . U mom mjestu bas i nema HRVI , ima nekoliko Veterana ali bez HRVI , oni su nakon rata ostali u vojsci i tim putem otisli u mirovinu . Ja sam vec 10 i kusur godina trajno HRVI ali koliko imam u sjecanju ja nisam nikakve iskaznice za HRVI dobio samo pismo od drugostupanjske . Sada prije mjesec i  kusur sam isao vadit papir da sam HRVI da bih ga bredao za financijsku potporu , dobio sam potvrdu o HRVI koja vazi samo 6 mjeseci i na njoj pise da se moze samo u navedene svrhe iskoristit . Ja ist tako nikad nisam ni dobio dionice za HRVI 20% bas nikakve . Totaln sam izvan toka . Citam sada u forumu da svi dobivaju dionice kad dobiju stalno rijesenje . 

Hvala vam jos jednom svima na vasim odgovorima . Ugodno sam iznenadjem koliko su decki sa foruma spremni iskreno pomoci .

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, ivan slavonija je napisao:

Hvala nixon na odgovoru .

Ja stvarno nisam u toku , spletom okolnosti ja sam vani i malo u HR tako da bas nista neznam . U mom mjestu bas i nema HRVI , ima nekoliko Veterana ali bez HRVI , oni su nakon rata ostali u vojsci i tim putem otisli u mirovinu . Ja sam vec 10 i kusur godina trajno HRVI ali koliko imam u sjecanju ja nisam nikakve iskaznice za HRVI dobio samo pismo od drugostupanjske . Sada prije mjesec i  kusur sam isao vadit papir da sam HRVI da bih ga bredao za financijsku potporu , dobio sam potvrdu o HRVI koja vazi samo 6 mjeseci i na njoj pise da se moze samo u navedene svrhe iskoristit . Ja ist tako nikad nisam ni dobio dionice za HRVI 20% bas nikakve . Totaln sam izvan toka . Citam sada u forumu da svi dobivaju dionice kad dobiju stalno rijesenje . 

Hvala vam jos jednom svima na vasim odgovorima . Ugodno sam iznenadjem koliko su decki sa foruma spremni iskreno pomoci .

Pozdrav !

Stvarno mi je to cudno kolega. Dobijanjem statusa Hrvi sve ide automatski. Znaci mene je kontaktirala žena iz Podrucnog Odjela za branitelje da dođem preuzeti rješenje. Isto tada mi je dala par kopija rješenja Hrvi za poreznu, firmu. Za dionice isto dobijete formular koji se ispuni i poštom pošalje na MB. Čekao sam dosta oko 1 god, ali sam sve dobio. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Nixon1973 je napisao:

Stvarno mi je to cudno kolega. Dobijanjem statusa Hrvi sve ide automatski. Znaci mene je kontaktirala žena iz Podrucnog Odjela za branitelje da dođem preuzeti rješenje. Isto tada mi je dala par kopija rješenja Hrvi za poreznu, firmu. Za dionice isto dobijete formular koji se ispuni i poštom pošalje na MB. Čekao sam dosta oko 1 god, ali sam sve dobio. 

 

Ja nisam nikakav formular za dionice dobio . Koliko se sjecam ( prije 10 godina ) ja sam u Osijeku dobio prvostupanjsko rijesenje na komisiji 20% privremeno pa je to trajalo jedno 2 godine privremeno pa su me onda opet pozvali na komisiju i dobio trajno 20% . Dobijo sam nakon otprilike 20 dana postom rijesenje da sam trajno . Nikakve druge papire . S tim rijesenjem sam podnio zahtjev za mirovinu i dobio mirovinu . Nikad nikakav papir za dionice . Ja imam udjele , oko 24% u Fondu branitelja ( jos ih imam , nisam ih prodao ) , ali to nema veze sa dionicama od HRVI .

Pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, ivan slavonija je napisao:

Ja nisam nikakav formular za dionice dobio . Koliko se sjecam ( prije 10 godina ) ja sam u Osijeku dobio prvostupanjsko rijesenje na komisiji 20% privremeno pa je to trajalo jedno 2 godine privremeno pa su me onda opet pozvali na komisiju i dobio trajno 20% . Dobijo sam nakon otprilike 20 dana postom rijesenje da sam trajno . Nikakve druge papire . S tim rijesenjem sam podnio zahtjev za mirovinu i dobio mirovinu . Nikad nikakav papir za dionice . Ja imam udjele , oko 24% u Fondu branitelja ( jos ih imam , nisam ih prodao ) , ali to nema veze sa dionicama od HRVI .

Pozdrav 

Prijatelju mislim da ti je odavno prošao rok, ali isto se raspitaj. Meni je upravo žena koja mi je dala taj formular naglasila da ne zakasnim s predajom. Mislim da mi je kazala da imam 6 mjeseci rok. Da nisam u tom vremenu predao pojeo vuk magarca. Ivane treba vodit predmet od početka do kraja to vam je poput posla. Ne možete nakon više godina se sjetit aha imam pravo na dionice. Mislim ja i kad nisam bio u procesu znao sam taj podatak da onaj tko ima Rvi ima pravo na dionice. Ne znam kako vam je to uspijelo promaći. Čak ako me pamćenje služi tada su bile Ina-dionice u pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, ivan slavonija je napisao:

Hvala na odgovoru !

Probat cu postavit pitanje u jednoj vec otvorenoj temi o dionicama 

Pozdrav !

Možete, ali zašto ne odete u vas Upravni odjel za Hrv.Branitelje i direktno njih ne pitate. Ako niste tu ukucate na Internet njihov tel. broj ili e-mail pa tražite od njih odgovor. Oni će vam sve reći vezano za dionice i da li imate pravo na njih. Vrlo jednostavno bez kompliciranja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 01. 2023. u 10:03, ivan slavonija je napisao:

 

 ja nisam nikakve iskaznice za HRVI dobio samo pismo od drugostupanjske . Sada prije mjesec i  kusur sam isao vadit papir da sam HRVI da bih ga bredao za financijsku potporu , dobio sam potvrdu o HRVI koja vazi samo 6 mjeseci i na njoj pise da se moze samo u navedene svrhe iskoristit .

Ne postoji iskaznica HRVI, možeš jedino dobiti iskaznicu HVIDRA-e ako se tamo učlaniš, ali ti ona ne znači ništa više osim da si član udruge. U uredu MB vadiš Potvrdu da si HRVI, ta potvrda za državne institucije važi 6 mjeseci, ali npr za oslobađanje od Boravišne pristojbe nema rok važenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 21. 01. 2023. u 11:48, Nixon1973 je napisao:

Prijatelju mislim da ti je odavno prošao rok, ali isto se raspitaj. Meni je upravo žena koja mi je dala taj formular naglasila da ne zakasnim s predajom. Mislim da mi je kazala da imam 6 mjeseci rok. Da nisam u tom vremenu predao pojeo vuk magarca. Ivane treba vodit predmet od početka do kraja to vam je poput posla. Ne možete nakon više godina se sjetit aha imam pravo na dionice. Mislim ja i kad nisam bio u procesu znao sam taj podatak da onaj tko ima Rvi ima pravo na dionice. Ne znam kako vam je to uspijelo promaći. Čak ako me pamćenje služi tada su bile Ina-dionice u pitanju

Inine dionice nisu dijeljene HRVI već u paketu sa HT kao braniteljski udjeli svim braniteljima zavisno o dužini sudjelovanja u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija