Jump to content

povlačenje lažne optužbe


1702

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
prije 12 sati , ledena_kisa je napisao:

Ako je po službenoj dužnosti, može biti rješenje o odbačaju od ODO, a onda i kazneni postupak za lažnu prijavu.

Ako je po prijedlogu djelo, taj prijedlog se može povući, ali to ne znači da je prijava lažna.

Navedite članak KD i detaljnije objasnite postupak.

 

Tužba je bila za kazneno djelo za koje se ide od 6 mjeseci do 5 godina u zatvor. Pretpostavljam da je DORH odbacio ili što, no ja nisam bio o tome obavješten. Dapače MUP ne želi odgovoriti, no informacija je točna jer je izašla van sa jednim drugim slučajom službeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, ledena_kisa je napisao:

Kakve radnje je prema vama poduzimao DORH?

Ne MUP. Nego DORH. Kakav akt ste do sada od njih zaprimili? Općinsko državno odvjetništvo.

DORH nikakve, vjerujem da je na MUP-u sve stalo. znači prema tome netko mi može napuniti ne dosje, ali valjda neki zapisnik, svako malo prijaviti pa povući, a mup me ne obavijesti?

No sad je informacija izašla van. znači što god je bilo, ostalo je zapisano.

uređeno: od bet
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudan mi je postupak.

Možda je bilo ovako:

Osoba vas je prijavila.

Policija je utvrdila da je prijava lažna i protiv vas nisu podizali kaznenu prijavu dorhu i zato vas dorh nije kontaktirao.

Ako je policija utvrdila da je netko lažno prijavio nekoga za djelo koje se goni po službenoj dužnosti, policija bi morala podnijeti kaznenu prijavu protiv te osobe za kazneno djelno lažnog prijavljivanja (ovo vam ne treba ići na znanje, ali možete dobiti informaciju o tome što se događa ako se to dogodilo i izvan faze izvida je).

 

Na vašem mjestu bi zatražio razgovor sa rukovoditeljom PU (ured načelnika i slično), zatražite da vam se izda nekakav dokument da je protiv vas od strane drugog građana prijavljeno kazneno djelo u svezi kojega na kraju nije podizana kaznena prijava dorhu.

Imate pravo na informaciju koja se odnosi na radnje koje su poduzete u odnosu na vas a pogotovo ako ste sudjelovali u postupku u svojstvu osumnjičenika. Možete i sami prijaviti tu osobu za lažno prijavljivanje dorhu ili policiji (članak 304 KZ)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ledena_kisa je napisao:

Čudan mi je postupak.

Možda je bilo ovako:

Osoba vas je prijavila.

Policija je utvrdila da je prijava lažna i protiv vas nisu podizali kaznenu prijavu dorhu i zato vas dorh nije kontaktirao.

Ako je policija utvrdila da je netko lažno prijavio nekoga za djelo koje se goni po službenoj dužnosti, policija bi morala podnijeti kaznenu prijavu protiv te osobe za kazneno djelno lažnog prijavljivanja (ovo vam ne treba ići na znanje, ali možete dobiti informaciju o tome što se događa ako se to dogodilo i izvan faze izvida je).

 

Na vašem mjestu bi zatražio razgovor sa rukovoditeljom PU (ured načelnika i slično), zatražite da vam se izda nekakav dokument da je protiv vas od strane drugog građana prijavljeno kazneno djelo u svezi kojega na kraju nije podizana kaznena prijava dorhu.

Imate pravo na informaciju koja se odnosi na radnje koje su poduzete u odnosu na vas a pogotovo ako ste sudjelovali u postupku u svojstvu osumnjičenika. Možete i sami prijaviti tu osobu za lažno prijavljivanje dorhu ili policiji (članak 304 KZ)

 

Na jednom službenom dokumentu se navodi taj podatak. Jer je nakon 1 godine od tog događaja, ta osoba opet lažno me prijavila, no ovaj put je dobila optužnicu i pravomoćnu presudu zbog lažne prijave.

No mene interesira i ta prošla lažna prijava za koju nisam ni znao da je podnjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 18. 03. 2023. u 8:36, sivko je napisao:

Povlačenja nema ako je po službenoj dužnosti.Međutim ako se kazneno djelo goni po prijedlogu,on se da, počinje kazneni progon ali ga se može i povući do završetka rasprave na sudu.

 

Na policiji vele da je bila prijava ali je onda kao povučena? Iz nekog razloga nisu me o tome obavjestili, no sad se je saznalo i za sada nema odgovora, no osim odgađanja morali se budu očitovati.

Koji je mogući scenarij da je osoba došla, prijavila me je i onda ništa. niti sam obavješten. a zapisano je, jer inače se ne bi saznalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , prvo1 je napisao:

 

Koji je mogući scenarij da je osoba došla, prijavila me je i onda ništa. niti sam obavješten. a zapisano je, jer inače se ne bi saznalo.

Ne obavještavaš se nego se radi obavijesni razgovor na tu temu.Ne mogu znat šta su radili i što nisu i zašto jesu ili nisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija