Jump to content

Branitelji u mirovini i legalan rad !


Kompa

Preporučene objave

Malo sam skrolao po ovom našem forumu , ali nisam pronašao isto. Slično da, ali nisam pronašao isto.

Stoga malo da ponovimo gradivo.

Za sve branitelje u mirovini , koji misle legalno zaraditi, koji euro sa strane,  kao što razmišljam i ja.

Obratite pažnju na ovo što piše  , manje od 3,5 sati dnevno ! Ne piše isto ili više,  već MANJE ! Pazite dobro kod ugovaranja rada !

Molim iskustva tko ima!

******************

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku starosne mirovine i starosne mirovine za dugogodišnjeg osiguranika koji ostvari pravo na starosnu mirovinu ili starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a i nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.


Hrvatskom branitelju korisniku prijevremene starosne mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a koji nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog potpunog gubitka radne sposobnosti (opće nesposobnosti za rad), ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ili prijašnjim zakonima o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kod kojega je potpuni gubitak radne sposobnosti nastao zbog ranjavanja, ozljede, zatočeništva u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, dakle zbog uzroka u vezi s obranom suvereniteta Republike Hrvatske, ako se zaposli na manje od 3,5 sati dnevno, invalidska mirovina se ne obustavlja i ne podliježe kontrolnom pregledu, i to, ni nakon zaposlenja, ni nakon prestanka zaposlenja. Nakon prestanka zaposlenja staž osiguranja ne uračunava se u mirovinski staž, niti mu se nakon prestanka zaposlenja mirovina ponovno određuje.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti, nastalog zbog okolnosti propisanih ZOHBDR-om, ako se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje, mirovina se ne obustavlja, već se određuje primjenom mirovinskog faktora 0,6667.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne ili opće nesposobnosti za rad ostvarene prema posebnom propisu za vrijeme obavljanja dužnosti upravitelja zadruge bez plaće i naknade isplata mirovine se ne obustavlja, niti se određuje nova svota invalidske mirovine.

Ove mogućnosti rada uz mirovinu odnose se i na hrvatske branitelje koji su pravo ostvarili prema ranije važećim propisima o pravima hrvatskih branitelja.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku najniže mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, za vrijeme zaposlenja ne pripada najniža mirovina, nego mirovina određena prema stažu i plaći.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mene.ja u sezoni poljoprivrednoj,radim 4 mjeseca.prijavljen na tri sata a radim 10,12 dnevno.knjigovodja mi je napisao da mi je sat 70 kuna.privatna firma pa mogu.ako mjesečno prijeđem više on to proknjizi kroz topli obrok i drugo.to je moje iskustvo.i nema problema.najsigurnije da vam piše u ugovoru 3 sata po zakonu o hrv.branit.nemojte ići na 3.29.nemojte na vaučere,ugovore o djelu i ostalo.ovo je najsigurniji.provjereno 100%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 02. 2023. u 18:15, Kompa je napisao:

Malo sam skrolao po ovom našem forumu , ali nisam pronašao isto. Slično da, ali nisam pronašao isto.

Stoga malo da ponovimo gradivo.

Za sve branitelje u mirovini , koji misle legalno zaraditi, koji euro sa strane,  kao što razmišljam i ja.

Obratite pažnju na ovo što piše  , manje od 3,5 sati dnevno ! Ne piše isto ili više,  već MANJE ! Pazite dobro kod ugovaranja rada !

Molim iskustva tko ima!

******************

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku starosne mirovine i starosne mirovine za dugogodišnjeg osiguranika koji ostvari pravo na starosnu mirovinu ili starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a i nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.


Hrvatskom branitelju korisniku prijevremene starosne mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a koji nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog potpunog gubitka radne sposobnosti (opće nesposobnosti za rad), ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ili prijašnjim zakonima o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kod kojega je potpuni gubitak radne sposobnosti nastao zbog ranjavanja, ozljede, zatočeništva u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, dakle zbog uzroka u vezi s obranom suvereniteta Republike Hrvatske, ako se zaposli na manje od 3,5 sati dnevno, invalidska mirovina se ne obustavlja i ne podliježe kontrolnom pregledu, i to, ni nakon zaposlenja, ni nakon prestanka zaposlenja. Nakon prestanka zaposlenja staž osiguranja ne uračunava se u mirovinski staž, niti mu se nakon prestanka zaposlenja mirovina ponovno određuje.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti, nastalog zbog okolnosti propisanih ZOHBDR-om, ako se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje, mirovina se ne obustavlja, već se određuje primjenom mirovinskog faktora 0,6667.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne ili opće nesposobnosti za rad ostvarene prema posebnom propisu za vrijeme obavljanja dužnosti upravitelja zadruge bez plaće i naknade isplata mirovine se ne obustavlja, niti se određuje nova svota invalidske mirovine.

Ove mogućnosti rada uz mirovinu odnose se i na hrvatske branitelje koji su pravo ostvarili prema ranije važećim propisima o pravima hrvatskih branitelja.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku najniže mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, za vrijeme zaposlenja ne pripada najniža mirovina, nego mirovina određena prema stažu i plaći.

Prijavljen na 3 sata i sve štima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Invalidska mirovina opća nesposobnost, radio sam na prijavu od 3 sata. Upala je inspekcija u firmu i našli su dosta nepravilnosti, šeficu računovodstva su upozorili da ja nemam valjani ugovor o radu pošto u njemu nije navedeno od kada traje radno vrijeme. Nakon toga gazda me je držao nevoljko još par mjeseci i onda je rekao da sam mu preriskantan i na moje mjesto zaposlio čovjeka koji je otišao u starosnu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Invalidska mirovina opća nesposobnost, radio sam na prijavu od 3 sata. Upala je inspekcija u firmu i našli su dosta nepravilnosti, šeficu računovodstva su upozorili da ja nemam valjani ugovor o radu pošto u njemu nije navedeno od kada traje radno vrijeme. Nakon toga gazda me je držao nevoljko još par mjeseci i onda je rekao da sam mu preriskantan i na moje mjesto zaposlio čovjeka koji je otišao u starosnu mirovinu.

Čini mi se da nije samo Tvoj ugovor bio upitan.bilo je tu toga podosta , inače bi ostao još raditi sa svojim ugovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Invalidska mirovina opća nesposobnost, radio sam na prijavu od 3 sata. Upala je inspekcija u firmu i našli su dosta nepravilnosti, šeficu računovodstva su upozorili da ja nemam valjani ugovor o radu pošto u njemu nije navedeno od kada traje radno vrijeme. Nakon toga gazda me je držao nevoljko još par mjeseci i onda je rekao da sam mu preriskantan i na moje mjesto zaposlio čovjeka koji je otišao u starosnu mirovinu.

Hvala svima na odgovorima.

Ja planiram raditi dostavu , tako da neću biti fiksiran na jedno mjesto.

Budemo vidjeli , kaj bude. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Kompa je napisao:

Hvala svima na odgovorima.

Ja planiram raditi dostavu , tako da neću biti fiksiran na jedno mjesto.

Budemo vidjeli , kaj bude. 

Nije bit Tvog " fiksnog " mjesta nego vremena provedenog u radu.budimo realni ,kako kaže Kizo, 40 dostava nemoguće odraditi u 3 sata 🤔😉😁.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozz,ako mi netko može odgovoriti. Svježi sam umirovljenik,2 mjeseca .Imam 55 god.hrvatski branitelj,dragovoljac. Invalidska mirovina,opća nesposobnost. Invalid sam postao 2018,dakle ne u ratu. Nije mi jasno odnosi li se rad uz mirovinu samo na invalide iz rata ili i iz mira.Da li mogu raditi u Njemačkoj Minijob. Kod tog minijoba radiš 24 sata mjesečno ne plaćaš zdravstveno i mirovinsko,te nemaš niti zdr.osiguranje i ne ide ti u staž ništa. Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Vidikovac je napisao:

Pozz,ako mi netko može odgovoriti. Svježi sam umirovljenik,2 mjeseca .Imam 55 god.hrvatski branitelj,dragovoljac. Invalidska mirovina,opća nesposobnost. Invalid sam postao 2018,dakle ne u ratu. Nije mi jasno odnosi li se rad uz mirovinu samo na invalide iz rata ili i iz mira.Da li mogu raditi u Njemačkoj Minijob. Kod tog minijoba radiš 24 sata mjesečno ne plaćaš zdravstveno i mirovinsko,te nemaš niti zdr.osiguranje i ne ide ti u staž ništa. Hvala na odgovoru!

Kod rada na Minijob ili Nebenjob poslodavac je prilikom prijave dužan dostaviti obrazac na kojem piše da li radnik želi da se plaćaju doprinosi na mirovinsko osiguranje ili ne želi. Ako to radnik želi taj staž će biti proslijeđen HR mirovinskom a ako ne želi HR mirovinsko neće imati nikakvih saznanja o radu. Za to su se izborili njemački radnici zato da im se i taj staž od dodatnog rada pribroji za veću mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Kod rada na Minijob ili Nebenjob poslodavac je prilikom prijave dužan dostaviti obrazac na kojem piše da li radnik želi da se plaćaju doprinosi na mirovinsko osiguranje ili ne želi. Ako to radnik želi taj staž će biti proslijeđen HR mirovinskom a ako ne želi HR mirovinsko neće imati nikakvih saznanja o radu. Za to su se izborili njemački radnici zato da im se i taj staž od dodatnog rada pribroji za veću mirovinu.

Da ,ja imam ovu drugu opciju,nisam htio plaćati doprinose. Znači ,mogu raditi uz mirovinu. Legalno ,a nitko ne zna,ha,ha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Vidikovac je napisao:

Da ,ja imam ovu drugu opciju,nisam htio plaćati doprinose. Znači ,mogu raditi uz mirovinu. Legalno ,a nitko ne zna,ha,ha

Mislim da tako radite samo korist Vašem poslodavcu a na Vašu osobnu štetu, kao i štetu mirovinskom fondu - HZMO.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , prof je napisao:

Mislim da tako radite samo korist Vašem poslodavcu a na Vašu osobnu štetu, kao i štetu mirovinskom fondu - HZMO.

Zašto bih radio štetu HZMO ako radim u Njemačkoj na taj način. Pa da sam i u Hrvatskoj radio bih 3 i pol sata.

Poštovani Prof. ne znam da li ste pročitali moj Post od prije. Invalid sam i taj lagani posao,24 sata mjesečno,mogu raditi i zaraditi na moju mirovinu još 520 Eura. Ne znam u čemu je problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Dali itko zna o izmjenama ZOHBRD-a od 1. 1. 2024. za rad uz minimalnu braniteljsku starosnu mirovinu.  Cuo sam razlicite informacije.  Referent iz lokalnog mirovinskog odjela mi je rekao da ako radim 4h ili manje dnevno, moze i 6 dana tjedno ako poslodavac trazi, da mi ostaje netaknuta mirovina, a ako radim vise od 4h tjedno da mi se obustavlja cijela mirovina.                                                                                                                                                                                         Ako je ovo tocno, nije mi jasno kako to da ima dosta oglasa na portalu burze rada za umirovljenike za radna mjesta s punim radnim vremenom?            Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rad korisnika mirovina ostvarenih prema posebnim propisima

Korisniku starosne mirovine ostvarene prema posebnim propisima o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba, prijašnjim propisima o pravima iz mirovinskog i invalidskog osiguranja vojnih osiguranika, o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske, o pravima djelatnika unutarnjih poslova, o pravima djelatnika na izvršenju sankcija izrečenih za kaznena djela, privrednih prijestupa i prekršaja ili propisu o posebnim pravima iz mirovinskog osiguranja zaposlenika na poslovima razminiranja ili propisu o pravima profesionalnih vatrogasaca  koji se tijekom korištenja mirovine zaposli

  • do polovice punog radnog vremena - isplaćuje mu se puna mirovina (100%)
  • s punim radnim vremenom - isplaćuje mu se 50% mirovine.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku starosne mirovine,  starosne mirovine za dugogodišnjeg osiguranika koji ostvari pravo na starosnu mirovinu ili starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a i nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.
Hrvatskom branitelju korisniku prijevremene starosne mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a koji nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.
Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog potpunog gubitka radne sposobnosti (opće nesposobnosti za rad), ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ili prijašnjim zakonima o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kod kojega je potpuni gubitak radne sposobnosti nastao zbog ranjavanja, ozljede, zatočeništva u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, dakle zbog uzroka u vezi s obranom suvereniteta Republike Hrvatske, ako se zaposli na manje od 3,5 sati dnevno, invalidska mirovina se ne obustavlja i ne podliježe kontrolnom pregledu, i to, ni nakon zaposlenja, ni nakon prestanka zaposlenja. Nakon prestanka zaposlenja staž osiguranja ne uračunava se u mirovinski staž, niti mu se nakon prestanka zaposlenja mirovina ponovno određuje.
Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti, nastalog zbog okolnosti propisanih ZOHBDR-om, ako se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje, mirovina se ne obustavlja, već se određuje primjenom mirovinskog faktora 0,6667.
Za vrijeme zaposlenja do polovice punog radnog vremena mirovina se određuje sa mirovinskim faktorom 0,8.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne ili opće nesposobnosti za rad ostvarene prema posebnom propisu za vrijeme obavljanja dužnosti upravitelja zadruge bez plaće i naknade isplata mirovine se ne obustavlja, niti se određuje nova svota invalidske mirovine.

Rad korisnika mirovina ostvarenih prema posebnim propisima
Korisniku starosne mirovine ostvarene prema posebnim propisima o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba, policijskih službenika i ovlaštenih službenih osoba, prijašnjim propisima o pravima iz mirovinskog i invalidskog osiguranja vojnih osiguranika, o službi u Oružanim snagama Republike Hrvatske, o pravima djelatnika unutarnjih poslova, o pravima djelatnika na izvršenju sankcija izrečenih za kaznena djela, privrednih prijestupa i prekršaja ili propisu o posebnim pravima iz mirovinskog osiguranja zaposlenika na poslovima razminiranja ili propisu o pravima profesionalnih vatrogasaca  koji se tijekom korištenja mirovine zaposli
do polovice punog radnog vremena - isplaćuje mu se puna mirovina (100%)
s punim radnim vremenom - isplaćuje mu se 50% mirovine.
Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku starosne mirovine,  starosne mirovine za dugogodišnjeg osiguranika koji ostvari pravo na starosnu mirovinu ili starosnu mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a i nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.
Hrvatskom branitelju korisniku prijevremene starosne mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, odnosno prema Zakonu o mirovinskom osiguranju uz primjenu ZOHBDR-a koji nastavi raditi do polovice punog radnog vremena uz izmijenjeni ugovor o radu ili koji se tijekom korištenja prava zaposli do polovice punog radnog vremena isplata mirovine se ne obustavlja niti se mirovina smanjuje.
Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog potpunog gubitka radne sposobnosti (opće nesposobnosti za rad), ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ili prijašnjim zakonima o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kod kojega je potpuni gubitak radne sposobnosti nastao zbog ranjavanja, ozljede, zatočeništva u neprijateljskom logoru, zatvoru ili drugom neprijateljskom objektu, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, dakle zbog uzroka u vezi s obranom suvereniteta Republike Hrvatske, ako se zaposli na manje od 3,5 sati dnevno, invalidska mirovina se ne obustavlja i ne podliježe kontrolnom pregledu, i to, ni nakon zaposlenja, ni nakon prestanka zaposlenja. Nakon prestanka zaposlenja staž osiguranja ne uračunava se u mirovinski staž, niti mu se nakon prestanka zaposlenja mirovina ponovno određuje.
Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog djelomičnog gubitka radne sposobnosti, nastalog zbog okolnosti propisanih ZOHBDR-om, ako se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje, mirovina se ne obustavlja, već se određuje primjenom mirovinskog faktora 0,6667.
Za vrijeme zaposlenja do polovice punog radnog vremena mirovina se određuje sa mirovinskim faktorom 0,8.

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku invalidske mirovine zbog profesionalne ili opće nesposobnosti za rad ostvarene prema posebnom propisu za vrijeme obavljanja dužnosti upravitelja zadruge bez plaće i naknade isplata mirovine se ne obustavlja, niti se određuje nova svota invalidske mirovine.
Ove mogućnosti rada uz mirovinu odnose se i na hrvatske branitelje koji su pravo ostvarili prema ranije važećim propisima o pravima hrvatskih branitelja.
Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata, korisniku najniže mirovine ostvarene prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, za vrijeme zaposlenja duljeg od polovice punog radnog vremena ne pripada najniža mirovina, nego mirovina određena prema stažu i plaći.

Ostalim korisnicima mirovina ostvarenim prema posebnim propisima (zastupnici u Hrvatskom saboru, bivši politički zatvorenici, sudionici NOR-a i drugi) za vrijeme zaposlenja ili obavljanja djelatnosti na temelju koje postoji obveza na osiguranje isplata mirovine se obustavlja.


Ostalim korisnicima mirovina ostvarenim prema posebnim propisima (zastupnici u Hrvatskom saboru, bivši politički zatvorenici, sudionici NOR-a i drugi) za vrijeme zaposlenja ili obavljanja djelatnosti na temelju koje postoji obveza na osiguranje isplata mirovine se obustavlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 01. 2024. u 18:31, mirh je napisao:

Ako je ovo tocno, nije mi jasno kako to da ima dosta oglasa na portalu burze rada za umirovljenike za radna mjesta s punim radnim vremenom?            Hvala!

Poštovani mirh,

ima dosta umirovljenika koji koriste invalidsku mirovinu - profesionalna nesposobnost i mogu se zaposliti na ugovor o radu i do 8 sati na dan. Primaju punu plaću i umanjenu mirovinu uz koeficijent 0,6667 umjesto 0,80.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija