Jump to content

Dionice


Mate1111

Preporučene objave

prije 2 sati , Mate1111 je napisao:

Pozz, jel netko dobio rješenje o dionicama..ja, sam danas..17 trg.dr regionalna veletržnic Osijek i 91 hrvatskog telekoma..Di se obratit? Piše da je ukupna vrijednost nominalno 3.375 e..znal mi netko o ovom što reci? 

Nominalna vrijednost je ona koliko je dionica vrijedila u vrijeme izdavanja, Trenutna vrijednost je relevantna i ona ovisi o kretanju na burzi tako da trenutna vrijednost može biti viša ili niža od nominalnih 3.375 E.

Trenutno HT vrijedi 25 E po dionici pa za njih možete dobiti nekih 2275 E, no Veletržnica nije uvrštena na burzu i teško da će netko od brokerskih kuća dati nominalnu od 106 E.

U OVOJ temi imate pojašnjen postupak za prodaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno ćeš  dionice Veletržnice uokviriti i staviti na zid kao i ja sa dionicama Dalma d.d. Split

Takve dionice ne budu na burzi i ne možeš sa njima ništa, i onda firma ode  u stečaj . Na moj upit  Cerp mi je odgovorio da su oni ispunili zakonsku obvezu i ustupili besplatno dionice a što one ne vrijede ništa nisu oni krivi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 22. 04. 2023. u 7:17, Warrior1700 je napisao:

Vjerovatno ćeš  dionice Veletržnice uokviriti i staviti na zid kao i ja sa dionicama Dalma d.d. Split

Takve dionice ne budu na burzi i ne možeš sa njima ništa, i onda firma ode  u stečaj . Na moj upit  Cerp mi je odgovorio da su oni ispunili zakonsku obvezu i ustupili besplatno dionice a što one ne vrijede ništa nisu oni krivi. 

Zvao sam neke brokere za veletržnica osjek pa mi je jedan rekao da će ih kupit..Al neznam dal da ih možda stavim na njuskalo za prodaju ..vidim da neki stavljaju..Znaš li možda što o tome?

Dana 22. 04. 2023. u 0:45, Spitfire je napisao:

Nominalna vrijednost je ona koliko je dionica vrijedila u vrijeme izdavanja, Trenutna vrijednost je relevantna i ona ovisi o kretanju na burzi tako da trenutna vrijednost može biti viša ili niža od nominalnih 3.375 E.

Trenutno HT vrijedi 25 E po dionici pa za njih možete dobiti nekih 2275 E, no Veletržnica nije uvrštena na burzu i teško da će netko od brokerskih kuća dati nominalnu od 106 E.

U OVOJ temi imate pojašnjen postupak za prodaju.

Ma, dao bih za što bilo..samo da znam di se obratiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 05. 2023. u 23:58, Mate1111 je napisao:

Zvao sam neke brokere za veletržnica osjek pa mi je jedan rekao da će ih kupit..Al neznam dal da ih možda stavim na njuskalo za prodaju ..vidim da neki stavljaju..Znaš li možda što o tome?

Ma, dao bih za što bilo..samo da znam di se obratiti..

Dionice se isključivo prodaju na burzi a ne po oglasnicima.kako ćeš prevesti prodanu dionicu na novog vlasnika ako prodajem po oglasima ??? 🤔🤔 Zakon je dovoljno jasan.broker ne kupuje dionice.on ih samo nudi na prodaju uz proviziju.naravno ako ih netko hoće kupiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

.kako ćeš prevesti prodanu dionicu na novog vlasnika ako prodajem po oglasima ???

Odeš lijepo s kupcem kod bilježnika i sklopite ugovor o kupoprodaji. Kad sklopite ugovor o kupoprodaji i dobiješ novce, lijepo odeš na stranicu SKDD-a i izračunaš koliko treba platiti njima naknadnu da preknjiže dionice s tvog računa na račun kupca. Kad to znaš, onda lijepo pošalješ poštom u SKDD da prenesu vlasništvo na novog vlasnika (čini mi se da se može i osobno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Miran89 je napisao:

Odeš lijepo s kupcem kod bilježnika i sklopite ugovor o kupoprodaji. Kad sklopite ugovor o kupoprodaji i dobiješ novce, lijepo odeš na stranicu SKDD-a i izračunaš koliko treba platiti njima naknadnu da preknjiže dionice s tvog računa na račun kupca. Kad to znaš, onda lijepo pošalješ poštom u SKDD da prenesu vlasništvo na novog vlasnika (čini mi se da se može i osobno).

A po kojoj ( umanjenoj ) cijeni se mogu kupiti tako dionice s obzirom da se ionako mora platiti 1 ili 2 % pri prodaji ? Zašto bi netko prodavao dionice jeftinije preko oglasa ako može dobiti više preko brokerske kuće ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Miran89 je napisao:

Kako se dogovorite, tako ćeš i platit. 

Da si smanji eventualni porez na dohodak od kapitala.

Nikada nisam platio porez na dobit trgujući dionicama na burzi.platio sam jedino porez na dividendu ( kada sam imao dionice firmi koje su isplaćivale dividendu )12 %.da bi se " izbjeglo " plaćanje poreza dionice se moraju prodati jeftinije od cijene na burzi za 12 %.čemu onda prodaja preko oglasnika ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Sa dionicama se nikada ne zna šta će ti dati ,uz  nešto sreće možeš dobiti dionice neke  dobre firme koje vrijede nešto ili da nemate sreće kao ja i da  dobijete  dionice propalog  fantomskog hotela   Haludovo Malinska -Krk . Kada sam dobio te dionice  ,  nominalna vrijednost  1 dionice je bila 15 kuna a realno na burzi se svaka  takva dionica mogla prodati ali po cjeni između 2-3 kune .Ja imam  više od 1000  tih dionica tako da sam mogao dobiti par tisuća kuna za sve  i vjerovatno umanjeno za neki postotak brokera pa sam jednostavno odlučio ne prodati. Neka propadne.....

Po Cerpu oni su meni dali dionica u nominalnoj vrijednosti od oko 20.000 kuna  a i kada sam  ih ja  dobio  pa čak i  10 godina ranije i isto toliko godina kasnije , cjena je  bila nekoliko kuna po dionici. Kome da se žalim ,onima istima koji su mi to dali a znali su koliko to vrijedi i da sam time oštećen.

Inače sam HRVI  30 % i dragovoljac sa  1000 dana borbenog sektora ,hvala im što su tako široke ruke............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija