Jump to content
Peksa5555

Dionice hrvi i kako ih prodati

Preporučene objave

Bilo je ovako,  trebaš dobiti i PIN za prodaju. Nazoveš 01/4607 300, sačekaš i stisneš 0..To ti broj od Središnjeg klirinškog depoz.društva..oni ti sve kažu oko PIN-a..samo reci da si dobio dionice od Cerp-a i pripremi OIB..

Sa rješenjem i dodjeljenim PIN-om odeš u bilo koju brokersku kuću.

p.s. da se ne bi iznenadio, nećeš za njih dobiti nominalnu vrijednost nego onoliko koliko trenutno vrijede na tržištu, a to po iskustvima može biti i manje od pola nominalne vrijednosti, zavisi samo koje si dobio. Trenutnu vrijednost možeš vidjeti ovdje.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 13 minuta, Spitfire je napisao:

Bilo je ovako,  trebaš dobiti i PIN za prodaju. Nazoveš 01/4607 300, sačekaš i stisneš 0..To ti broj od Središnjeg klirinškog depoz.društva..oni ti sve kažu oko PIN-a..samo reci da si dobio dionice od Cerp-a i pripremi OIB..

Sa rješenjem i dodjeljenim PIN-om odeš u bilo koju brokersku kuću.

p.s. da se ne bi iznenadio, nećeš za njih dobiti nominalnu vrijednost nego onoliko koliko trenutno vrijede na tržištu, a to po iskustvima može biti i manje od pola nominalne vrijednosti, zavisi samo koje si dobio. Trenutnu vrijednost možeš vidjeti ovdje.

Hvala Spitfire. Samo me još zanima dal se te dionice mogu isplatito na zaštićeni račun? Hvala. 

Podijeli ovu objavu

Nisam siguran, morao bih pogledati je li se što mjenjalo u propisima po tome pitanju, ali prije se nije moglo isplaćivati na zaštičeni. Mogle su se darovati supruzi ili već nekome tko nije blokiran. Provjerim još kasnije.

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, Spitfire je napisao:

Nisam siguran, morao bih pogledati je li se što mjenjalo u propisima po tome pitanju, ali prije se nije moglo isplaćivati na zaštičeni. Mogle su se darovati supruzi ili već nekome tko nije blokiran. Provjerim još kasnije.

Javite molim vas. 

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, Peksa5555 je napisao:

Javite molim vas. 

Pošto nisam oženjen i blokiran sam koje su još opcije.?Dal se mogu isplatiti na nekog člana obitelji npr.na majku il nećakinju? 

Podijeli ovu objavu

Prije 57 minuta, Peksa5555 je napisao:

Javite molim vas. 

Znao sam da prema Ovršnom zakonu to nije izuzeto od ovrhe, no nažalost nije ni prema posebnom propisu (ZOPHBDR).

Prije 54 minuta, Peksa5555 je napisao:

Pošto nisam oženjen i blokiran sam koje su još opcije.?Dal se mogu isplatiti na nekog člana obitelji npr.na majku il nećakinju? 

Kao što napisah za bračnog druga, tako se može darovati i roditelju. Ima li nekakova "rupa" u propisima ne bih znao, moguće da bi takovu info imali u nekoj braniteljskoj udruzi.

Podijeli ovu objavu

Prije 7 minuta, Spitfire je napisao:

Znao sam da prema Ovršnom zakonu to nije izuzeto od ovrhe, no nažalost nije ni prema posebnom propisu (ZOPHBDR).

Kao što napisah za bračnog druga, tako se može darovati i roditelju. Ima li nekakova "rupa" u propisima ne bih znao, moguće da bi takovu info imali u nekoj braniteljskoj udruzi.

O. K. Pitam u udruzi. Hvala. 

Podijeli ovu objavu

Nema nekakove velike svrhe jer brokerske kuće/investicijska društva moraju igrati igru pod određenim zakonskim pravilima+su pod nadzorom HANFA-e te su dužne prilikom prodaje, za fizičke osobe, izvršiti uvid u izvornike isprava te prikupiti preslike slijedećih isprava: osobne iskaznice/putovnice, te ugovor/potvrda banke ili kartice tekućeg/žiro/štednog računa u banci koji glasi na ime klijenta.

Podijeli ovu objavu

prije 19 sati , Spitfire je napisao:

Nema nekakove velike svrhe jer brokerske kuće/investicijska društva moraju igrati igru pod određenim zakonskim pravilima+su pod nadzorom HANFA-e te su dužne prilikom prodaje, za fizičke osobe, izvršiti uvid u izvornike isprava te prikupiti preslike slijedećih isprava: osobne iskaznice/putovnice, te ugovor/potvrda banke ili kartice tekućeg/žiro/štednog računa u banci koji glasi na ime klijenta.

Možeš otvoriti novi žiro račun.kad prodaš dionice i ako do 12 sati zatražiš isplatu , ona " sjeda" na račun do 14 - 15 sati.sad " ako si brži " od države pa uspiješ uzeti sa računa lovicu onda je u redu.nisam u klubu blokiranih pa ne znam da li " automatizmom" skidaju lovu čim se pojavi lova na nekim od tvojih računa.

Podijeli ovu objavu

, Spitfire je napisao:

Previše je tu "ako" čovjeku kojem to nešto malo što bi dobio znači jako puno...

Evo ovako imam dionice od autotrans d.d.sa sjedištem na cresu tu imam 140.dionica i hoteli haludovo malinska d.d.od 220.dionica,stim da ovog autotrans nema na burzi. Što da radim sad? 

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...