Jump to content

invalidnina


vukovar

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Novi model za izračun invalidnina. Iza stimulativnog naslova skriva se podvala.

Visinu će određivati Vlada u skladu s financijskim mogućnostima i gospodarskim kretanjima.

Moj komentar je da to nije dobro.To jednostavno mora biti zakonski rješeno. 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ministarstvo-branitelja-dizemo-invalidnine-ratnim-veteranima/2462265.aspx

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Index, kao i obično, i krivo naslovljava i krivo prenosi vijesti.... Invalidnina je mjesečna naknada samo hrvatskim ratnim vojnim invalidima, a iz članka se sugerira da je to naknada hrvatskim braniteljima. Naravno, iza toga u komentarima, slijede salve uvreda na račun svih branitelja. O visini naknade ne bih, meni osobno ne znači ništa dobijao 15 ili 23 EUR mjesečno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , vukovar je napisao:

E sad su stvarno pretjerali ,kakav novi model,čemu ići na rasprave o podizanju osnovice,nisu bile rasprave kad su smanjivali invalidnine,sad će proći još 6-10 mjeseci dok se ne usaglase,umjesto da dignu ovu osnovicu i gotovo.

Poštovani, morate znati da samo podizanje osnovice veže na sebe par desetaka povećanja prava kao što su doplatak za djecu itd. Oni nemaju novaca da odmah dignu osnovicu, nego će posebnim pravima podizati osobne invalidnine braniteljima. Meni kao 30% i mome ocu kao 100% invalidu ne znači previše ako čovjek nema zdravlja. Kao što su rekle kolege sad imam 20e a povećat će mi na 25 i to stvarno nije neko povećanje za nas 20-40 % kojih ima najviše. A ljudima od 100% i 80 nepokretnima i bez ekstremiteta treba dati sve što se može, jer oni više nemaju dobro zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, T-Roc je napisao:

Dostojanstveno smo kada je trebalo, vecinom dragovoljno isli u rat,bar ja, a sada zmireci cekamo dali ce nam sta podici,koliko i kada.

Svi ostali se bore za svoja prava,a mi koji smo stvarali lijepu nasu previse smo tihi.

Sve vas lijepo pozdravljam.!

 

Što se tiče invalidnina nemožemo mi tu nešto profitirati za mene osobno i druge branitelje koji smo zadnjih godina ostvarili hrvi je veči problem što branitelji koji ostvaruju invalidske mirovine dobivaju mizerne omjere u svezi rata i smatram da bi se tu moralo  nešto napraviti tada bi se osjetila razlika na mirovini da  dobijemo 30% ili 40% umjesto sadašnjih 20% koliko u večini slučajeva dodijeljuju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija