Jump to content

Obiteljske invalidnine, trajna prava, povećanje!!


Amarylis

Preporučene objave

Znamo da se proračunska osnovica nije mijenjala od 2001 i to je sve

Čeka se odluka Vlade kolika ce biti 

Vele da ce jedanput godisnje u lipnju odluciti kolika je za slijedecih 365 dana

E sad ....lipanj prosao

Čekamo jesen a sve mi se cini da cekamo izbornu 2024 

 

uređeno: od leonarda999
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , leonarda999 je napisao:

Znamo da se proračunska osnovica nije mijenjala od 2001 i to je sve

Čeka se odluka Vlade kolika ce biti 

Vele da ce jedanput godisnje u lipnju odluciti kolika je za slijedecih 365 dana

E sad ....lipanj prosao

Čekamo jesen a sve mi se cini da cekamo izbornu 2024 

 

Hvala vam.... A da i meni više to ide na izbornu!! Mislim da će to tek od 1.1 zaživiti!! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 25. 07. 2023. u 10:10, yaris1990 je napisao:

Tek je 1 čitanje bilo u saboru i raspravljeno je a sad drugo i glasanje na jesen ,pa narodne novine i tek onda stupa promjena zakona a sad koliko i kad će odluka vlade o visini hm izbori su okidač 

Jesi možda pratio Sabor jel bilo uopće govora o invalidninu?? Na čula sma da ustavri ništa od toga za ovu i iduću godinu... Ne znam samo nas bez veze imaju! A ja se ponadala čudu 😁😁

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Amarylis je napisao:

Jesi možda pratio Sabor jel bilo uopće govora o invalidninu?? Na čula sma da ustavri ništa od toga za ovu i iduću godinu... Ne znam samo nas bez veze imaju! A ja se ponadala čudu 😁😁

Još nije na rasporedu ali u saboru su raspravili prije stanke a kad će na red  ponovno pratit ćemo,mislim tek u 10mj.. pa onda neki petak glasanje i onda narodne novine,e sad kad će vlada donjet odluku hm.. mislim izbori su ključni za sve pa tako i za invalidnine 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

https://dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvatska/medved-povecat-ce-se-invalidnine-i-prosiriti-prava-branitelja---807355.html?utm_source=upday&utm_medium=referral

Al opet niš konkretno

Ni koliko..ni kad...

Znam,znam...čeka se drugo čitanje u saboru...pa glasanje...

i eto zime

I tako do izbora...

 

uređeno: od leonarda999
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, leonarda999 je napisao:

https://dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvatska/medved-povecat-ce-se-invalidnine-i-prosiriti-prava-branitelja---807355.html?utm_source=upday&utm_medium=referral

Al opet niš konkretno

Ni koliko..ni kad...

Znam,znam...čeka se drugo čitanje u saboru...pa glasanje...

i eto zime

I tako do izbora...

 

Ma mene osobno su zanimale obiteljske invalidnine! Obiteljima poginulih, niti one nisu išle od 2001god niti centa gore! Koliko sam vidjela nešto da se povećavaju sad trenutno 100%nim.invalidnima nešto tako Ukratko puno priče, a još nikakav konkretan potez.. Budu čitali, čitali i do izbora ništa garant! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, leonarda999 je napisao:

Oko 80% bi bilo realno al nema šanse da tolko daju,naime toliko smo izgubili sve ove godine bez povišica

Bit će povećanja koliko su odredili.nekima će biti dovoljno a većini premalo.šef HVIDR-e nije godinama " potezao " pitanje invalidnina u Saboru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Bit će povećanja koliko su odredili.nekima će biti dovoljno a većini premalo.šef HVIDR-e nije godinama " potezao " pitanje invalidnina u Saboru.

Pa osobno mislim da obi koji vode udruge ne rade ništa ionako!! Ali to je bila dužnost drzave, a ne zapostaviti tako dugo, a sad zavlačiti naslovima i opet. Se stvara klima u narodu da mi stradalnici ležimo na novcima!! Previše priče, malo djela čini mi  se.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastupnik Domovinskog pokreta u Saboru, Stipo Mlinarić, govorio je o visini povećanja. Nisam zapamtio koliko je točno rekao, samo znam da se dobrano zgražao nad iznosom koji planiraju. Povećanje bi trebalo biti nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama ZOPHBDR.  Vlada ima rok od 30 dana za usvajanje nove osnovice. Sredstva planirana u Proračunu u prilogu, iz njih se može isčitati iznos povećanja. 

invalidnina.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru, na žalost nisam gledala Sabor nemam živaca za to vjerujte mi!! Nekako sa godinama čovjeku se zbilja zgadi sve!! Ako se zgrazao nad iznosom i povećanju, a onda neće biti očekivano woooow iznos!! Biće malo, tek da kazu da su nešto dali... U svakom slučaju, zahvaljujem Vam se na odgovoru... Lp

Dana 18. 10. 2023. u 10:54, buda2 je napisao:

Ministar Medved je na ŠNIDORu obećao da će se invalidnine ipovećati..Kada ? Vjerovatno od 01.01.2024.

Mislim da će to biti nešto simbolično... Tek da se piše o tome pred izbore!! Zaboravili su kad je zadnje povećanje bilo... Zahvaljujem se na odgovoru... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predstavljen peti antiinflacijski paket mjera Vlade

Premijer Plenković je, kao dio Vladinog paketa mjera, predstavio i naknade u sustavu socijalne skrbi, mirovinskom sustavu i sustavu skrbi o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata vrijedne 33,3 milijuna eura.   
 
Kazao je da jednokratna novčana naknada uključuje 173.000 osoba, od kojih je 140.000 osoba s invaliditetom, koji će, dodao je, imati pravo na jednokratnu novčanu naknadu od 150 eura radi ublažavanja rasta troškova. Ova mjera vrijedna je 26 milijuna eura.

Jesu li RVI u tom paketu ipak smo invalidne osobe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , yaris1990 je napisao:

Pa jeste ako ste u mirovini ili nezaposleni branitelj a ukoliko mislite na izmjene zakona gdje bi invalidnine trebale ići gore od toga za sada još ništa 

Čini mi se da nema ništa za branitelje koji su HRVI u mirovini.

Jednokratna novčana naknada 

Više od 173 tisuće osoba, od kojih 140 000 osoba s invaliditetom, imat će pravo na jednokratnu novčanu naknadu od 150 eura radi ublažavanja rasta troškova života.
 
Vrijednost mjere Jednokratne novčane naknade iznosi 26 milijuna eura, a namijenjena je ugroženim kupcima energenata i primateljima doplatka za pomoć i njegu, korisnicima novčane naknade za nezaposlene hrvatske branitelje iz Domovinskog rata, hrvatskim braniteljima koji se vode u evidenciji nezaposlenih i civilne stradalnike iz Domovinskog rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Skywalker007 je napisao:

Čini mi se da nema ništa za branitelje koji su HRVI u mirovini.

Jednokratna novčana naknada 

Više od 173 tisuće osoba, od kojih 140 000 osoba s invaliditetom, imat će pravo na jednokratnu novčanu naknadu od 150 eura radi ublažavanja rasta troškova života.
 
Vrijednost mjere Jednokratne novčane naknade iznosi 26 milijuna eura, a namijenjena je ugroženim kupcima energenata i primateljima doplatka za pomoć i njegu, korisnicima novčane naknade za nezaposlene hrvatske branitelje iz Domovinskog rata, hrvatskim braniteljima koji se vode u evidenciji nezaposlenih i civilne stradalnike iz Domovinskog rata.

Najava je bila svima!! Svima koji iz MHB primanju naknade, trajna prava obiteljske invalidnine i sve ostele! Razlog je zato što se niti lipa, sad recimo cent nije povisivalo od 2001god!osobno mislim da ovo šta su sad najavili nema veze sa tim pravima ili ćemo opet dobiti jedno veliko... Ništa!! Bitno da nam najavljuju i ružno za reći... Lažu!! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

 

Vlada taj broj zna, ali nije javno objavljen. 

Na temelju projiciranih iznosa u Državnom proračunu može se otprilike izračunati koliko će povećanje biti. 

Ako gledamo po povećaju prosjeka  41,40 na 50 eura ili ukupne mase za invalidnine 28xxx miliona eura na 33xxx , ako me matematika ne vara to je povećanje od nekih 20-tak %..

 

uređeno: od revizor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Kruno76 je napisao:

Znači u mom slučaju hrvi 30 %, povećanje bi išlo za 4,60 eura bolje da nisu dirali ništa jer ako je to ovako, onda je to jedno veliko ništa 

Da, katastrofa i  veliko poniženje za sve branitelje i stradalnike Domovinskog rata, imajući u vidu

da 23 GODINE  nisu podigli trajna prava iz ZOPHBDR-a o kojima je ovdje riječ niti jednu lipu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija