Jump to content

Drugi dio povrata 5%


redov2

Preporučene objave

prije 5 sati , R-ZG je napisao:

Je li netko dobio odgovor na prigovor/žalbu od mirovinskog, zbog netočnog izračuna prvog povrata od  "5%" ?   

Poštovani kako mislite netočnog, puno mojih prijatelja nije odmah dobilo ali su naknadno svi dobili, ali za ovaj dio netočnog izračuna nisam čuo. Imate na rješenju osobni bod koji se umanjuje za 5%  i množi s 11,77 te dobijete iznos mirovine koja vam se treba isplaćivati u bruto iznosu tj. kao na potvrdi o mirovinskim primanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, sve su to komentari i nagađanja dok ne dođemo s vremenom do pravog odgovora. S vremenom smo saznali koliko su vratili prvih 5% sada ćemo u veljači saznati da li nam je osobni bod kao na rješenju isti bez tog umanjenja 10% pa ćemo onda u ožujku saznati da li usklađivanje ide u omjeru 85:15 što bi moglo biti pozitivno na aktualnu vrijednost mirovine koja je sada 11.77 eura. Nadam se da smo mi umirovljenici pomogli našim kolegama umirovljenicima da si sami izračunaju točan iznos mirovine prilikom povratka 10%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani, sve su to komentari i nagađanja dok ne dođemo s vremenom do pravog odgovora. S vremenom smo saznali koliko su vratili prvih 5% sada ćemo u veljači saznati da li nam je osobni bod kao na rješenju isti bez tog umanjenja 10% pa ćemo onda u ožujku saznati da li usklađivanje ide u omjeru 85:15 što bi moglo biti pozitivno na aktualnu vrijednost mirovine koja je sada 11.77 eura. Nadam se da smo mi umirovljenici pomogli našim kolegama umirovljenicima da si sami izračunaju točan iznos mirovine prilikom povratka 10%.

Bojim se da od usklađivanja po novoj formuli ne bude ništa prije rujanskog usklađivanja. No pričekajmo prvo usklađivanje pa ćemo biti pametniji . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Skywalker007 je napisao:

 pa ćemo onda u ožujku saznati da li usklađivanje ide u omjeru 85:15 

 

Nadam se da smo mi umirovljenici pomogli našim kolegama umirovljenicima da si sami izračunaju točan iznos mirovine prilikom povratka 10%.

Mislim da taj film ne budeš gledao krajem veljače.

Od mirovine za 12 mjesec (isplata u ovom) dodaš 5.26% i to ti je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 01. 2024. u 12:32, leonarda999 je napisao:

Ja još nisam dobila ni prvih 5%...sramota...kod svakog poziva u HZMO vele da je u rucnoj obradi

Meni su objasnili da me prvih 5% " preskače " jer mi nisu skinuli 10% već samo 75 kuna pa bilo " ravno " 3500 kuna.sada bi mi po tom njihovom obrazloženju trebali vratiti samo 10€.na pitanje a zašto sam ja godinama plaćao 10% poreza ( kad mi se mirovina uvećala vremenom , kažu i drugi su plaćali isto.napisao sam prigovor,odnosno pojasnio izračun povrata ali nikakav odgovor nije stigao do danas.vidjet ću na mirovini koja će biti isplaćena u veljači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Skywalker007 je napisao:

 Meni osobno da bi mi vratili na početnu vrijednost osobnog boda treba zbrojiti s 5.56% te bi to bila bruto mirovina za siječanj 2024. 

Prije je na temi je bilo 5.26 i 5.56% a ja seljak (podjelim 10:2=5) koji ne znam dobro matematiku očekujem sigurnih 5% povećanja (dva puta) a sve preko toga je neplanirani dobitak.Zapravo i ovih 10% je neplanirano povećanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Meni su objasnili da me prvih 5% " preskače " jer mi nisu skinuli 10% već samo 75 kuna pa bilo " ravno " 3500 kuna.sada bi mi po tom njihovom obrazloženju trebali vratiti samo 10€.na pitanje a zašto sam ja godinama plaćao 10% poreza ( kad mi se mirovina uvećala vremenom , kažu i drugi su plaćali isto.napisao sam prigovor,odnosno pojasnio izračun povrata ali nikakav odgovor nije stigao do danas.vidjet ću na mirovini koja će biti isplaćena u veljači.

Meni su zeli 10% i u sustavu im tak i pise al nikak da mi uplate.

Bilo je ziher u prosincu al eto prosinac by by

 

Vec sam sama sebi smješna

Danas mi jedna objašnjava ko da sam retard , ja jedno ona drugo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija