Jump to content

savjet zbunjenom stvorenju....


tončica

Preporučene objave

Imam 26 godina,u braku sam 5 godina a u vezi sa suprugom sve skupa 10 godina...imamo dijete...razlog zbog kojeg sam tu je slijedeći,mada će zvućati totalno isfucano,ali svejedno trebam čut mišljenje nekoga tko me nezna i tko će bit "bolno" realan...znači,u braku smo 5 godina, veza je počela sa 16 godina,a razlog stupanja u brak je naravno trudnoća...naime,na početku veze sve je bilo super,pravi ludo zaljubljeni par,srednjoškolka koja je mislila da je dotaknila zvijezde...sve je bilo zanimljivo dok nisam krenila na fax,i tada počinju konfuzije u mojoj glavi..otkrivanje nekog drugačijeg svijeta,ljudi,života...i konstantna pitanja da li je ta veza ono što ja želim??? Nisam sigurna da je bila ali nisam nikada imala hrabrosti promjenit nešto...jer svako moje razmišljanje o prekidu te veze završavalo je mišlju to je samo faza koja će me proć....međutim nije prolazilo...u otkrivanju tog "drugačijeg" načina života i širenjem društva i ljudi oko mene, upoznavanjem novog grada i nekakvom vrstom odrastanja u sebi sam znala da ta veza nije ono što želim ali sam i dalje ostajala tu...navika,glupa navika a i neodlučnost,manjak hrabrosti....strah od promjena koje sam silno želila...neznam....u silnoj zbrci što di i kako dogodila se beba(da znam šta ovo znači..)...i moj svijet se okreće naopako...totalno naopako...ja sa nezavršenim fakultetom, u vezi za koju neznam da li je želim...moram se suočit sa tim da ću sa nepunih 21 godinu imat bebu...ali to nije sve,tom trudnoćom sam se udaljavala sve više od njega i smatrala sam ga krivim za sve..mada znam da smo oboje sudjelovali u svemu...sve šta sam smatrala tada da mi preostaje je brak,kojeg nisam želila...ali s obzirom na odgoj,to je jedino što mi je preostajalo...pomirila sam se s tim i vodila se onim kad se vjenčamo sve će biti drugačije,sve će sjes na svoje mjesto,ali nije...nije to bilo to i vječno me progonila rečenica u mojoj podsvjesti to nije ono što ti želiš,nisi u potpunosti tu...ali opet sam našla novu rečenicu kojom sam se tješila,kad se beba rodi sve će biti drugačije...došla je i beba a ja sam bila još depresivnija,nezaposlena, doma, živim od posjeta do posjeta svojih prijateljica,u glavi se trudim natirat zavolit situaciju u kojoj jesam,al ne ide...udaljavam se od njega,jednostavno blokada i odbojnost...i prođoše tako prve tri godine braka, krenilo "na bolje", zaposlila sam se,uživam u svom poslu...ali u meni još uvijek isti osjećaj za supruga,ne mogu ga volit i naš odnos nikakav...saznajem svakojake stvari,upoznajem njegovu obitelj(do braka je nisam znala) i ne nalazim se tamo....s obzirom da nam je komunikacija bila nikakva,ali baš nikakva,svak je vodio svoj način života,na način da bi on odlazio di je želio,ja isto,bez da sam ikad imala potrebu pitat ga gdje je bio i kako mu je bilo ,tako i on mene...živimo u istom domu 5 godina a da on, a ni ja, sada nebi mogli nabrojit 5 stvari koje nas uveseljavaju...ponašamo se kao cimeri,dijelimo režije,i krov i ništa više...zadnje dvije godine sam nekako povučena,nemam volje za ništa,i stvari koje bi mi prije odvartile misli sa ove tuge, sada više ne djeluju jer nisam zadovoljna sama sobom,želim imat obitelj i funkcionirat ali bojim se da on nije taj s kim to želim...želim doć doma sa posla i sa mužem tračat kolegice s posla,pričat o nekim "glupim" stvarima,ali kako god se trudila, s njim ne mogu niti započet razgovor....začahurena sam...razmišljam o rastavi,ali to me čini zbunjenom,jer želim djetetu omogućit da bude sa oba roditela,.....da ima bezbrižno djetinjstvo...ali istovremeno ne mogu bit više tu.... kako vrijeme prolazi ja sve manje želim biti tu jer sam totalno nesretna...spavamo odvojeno, svak ima svoj novac.....neznam jeli mučim sebe i odgađam nešto što se mora dogodit...kako da djetetu od 5 godina objasnim da nevolim tatu?????? Da li ću ga zakinit ako se rastavim??? oće li me krivit kad odraste ako napravim taj potez??pomozite........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlika između dijece i ljudi je u tome što ljudi nose odgovornost za sve što su ili će učiniti....Nadam se da ste odrasla osoba i da znate što činite...Ili ste pak samo mamina razmažena kći koja bi malo piškila a onda malo kakila pa da to mama počisti?... Za ovakvu vrstu odluke ne trebaju Vam savjeti,več je morate sami donjeti i sa njom se nositi ostatak svog a i djetetovog života...

 

Svatko nosi svoj križ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...stvarno ne bih htjeo nikog uvrijediti i zao mi je kad netko ima osobnih problema.....medjutim jel ikome ikada padne na pamet da je ovo pravni portal sa pravnom problematikom , a ne ljubavno savjetovaliste, magda veltruski, mila, gloria, zuzi jelinek i ostalo...

...sa svim razumijevanjem za probleme na koje nailazite...ali odgovore na pitanja poput da li volite svoga supruga i kako dalje morate naci u sebi....sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sllažem se ali... smatram da nije baš jednostavno izaći u javnost sa svojim problemima i još uz to napisati kilometarsko pismo... tako nešto u najmanju ruku zaslužuje odgovor...a što se tiće uređivanja ovog foruma ...za to su zaduženi ipak moderatori... :-) bez ljutnje...u ovo praznično raspoloženje ljudski je pomagati pa makar i savjetom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...slazem se....nadam se da je koji savjet uspio i pomoci....nije namjera bila uvrijediti niti uredjivati....

....ali kod opaske i dalje stojim....jer se cesto bas ljubavni problemi iznose na legalisu, tipa ja ga vise ne volim itd...

....pa me cisto zanimalo...odakle ljudima ideja da takvu vrst problema iznose na legalisu i traze ljubavne savjete....

...samo to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što znaju da je baš na ovom portalu,čast drugima, puno veća koncentracija pametnih, obrazovanih, inteligentnih ljudi s iskustvom, koji su voljni pomoći i u pravno zamršenim situacijama, pa tako i u teškim životnim problemima.... Ali istina je - ipak se treba držati pravnih tema, jer ovo je portal stvoren sa svrhom i jest mu svrha pravna problematika i sve drugo na to se vezuje....

ps: kad bi mi svi objavljivali naše ljubavne jade (ili nejade )ovdje..... gdje bi nas to odvelo :-D:-):ljubav::ljubav:

 

veliki pozdrav josipu :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ha, sve mi se čini da je uzrok u onom dijelu koji podrazumjeva onih par argumenata putem kojih se brak razvodi, pa sve na kraju balade stane u onu rečenicu o nesuglasju karaktera i nepomirljivosti i otud krene realizacija razvoda prema kraju pravne priče.

A možda pri nekim drugim procedurama ljudi ne bivaju pitani o razlogu svog postupka u pravnom smislu, a u ovom bivaju tijekom svih radnji na kojekakvnim mjestima, na czss-ima nešto više na sudu manje u smislu sažetka.

Pa ovako to krene neposredno prije ili tijekom početka ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo jučer sam nakon Marin7-ove primjedbe shvatila da mojoj priči nije mjesto tu gdje je stavljena....napisala sam i da mi ne moraju vise odgovarat na objavu jer je ovo pravni portal ,a ne, kako je marin rekao Magda iz Glorije i Tene...osjećam se blesavo jedino zbog rečenice urednice-moderatorice Ane koja je napisala da joj se neda čitat..ok poštujem to,ali način je malo bešćutan...ni prva ni zadnja koja je sa "ljubavnim jadima" slučajno zalutala pokušavajući naći odg.na PRAVNom PORTALU,ali dajte malo takta....obrišite ovu temu ako je moguće i još jednom se ispričavam na lutanju po vašem portalu...

 

 

srdačni pozdrav od tončice.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tončica se potaknuta blagdanima, zanijela, pa je svoju situaciju iznijela u tzv.kilometarskom pismu, bilo joj je teško, morala se izjadati...:-?

Nekom je i previše teško da izađe u javnost sa svojim problemima, kontam da ovo definitivno nije portal za Lastanove :-P probleme... al ženi svaka čast otvoreno progovorila o stvarima koje je izjedaju...

ako joj netko može pomoći savjetom, lijepom riječi, neka joj se javi na pm i stvar riješena :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neja... svatko od nas ... pa tako i ti...jednom ili više puta koristio je ovaj forum za stvari kojima nije namjenjen...ili objavljivao postove koji su u suprotnosti sa pravilima istog...

Stoga...molio bih te da ne glumataš ni ti ni ostali več prepustite moderatorski posao moderatorima.... a ako nemate ništa pametno napisati nemojte ni komentirati postove bezveznim komentarima.... hvala

 

e sad ču dobit :crvenikarton: od :policajac: zbog :pravila: ali neka...navikao sam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, onda kad nas već prizivate, da odradimo taj moderatorski posao..

Neću na vas šibom, jer smo sve šibe već podijelili za svetog Nikolu.

Nego ću na vas pjesmom (nije božićna). "...treba znati kad je kraj..." ili " stop right now..", mislim da ih znate.

Nemojte si željeti da vam ih uživo otpjevam!

;-)

I nemojte da posegnem za super moderatorskim oružjem (oruđem): TURBO KLJUČEM.

:fajter:

Mir i dobro! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da je forum potpuno promašen, pa i portal čak..ali kao što već kolege naglasiše, treba biti solidaran, i pokazati da i pravnici imaju srca, koliko god neki tvrdili drugačije:-) Tončice draga, samo kratki osvrt, ja sam jednom izašla iz dugogodišnje veze zato jer je bilo očito da nismo dobar par, željeli smo različite stvari, živjeli na potpuno različite načine, bili smo različiti karakteri u potpunosti, konstantno se svađali...Ali smo se jako voljeli.Prošlo je skoro godinu dana od prekida, ja svaki dan razmišljem o tome jesam li ga trebala ostaviti i da li mi je to bio najbolji ili najgluplji potrz u životu. Da se sada vratim unazad, dala bi mu još jednu šansu, danas je to više nemoguće. Brak je još jača veza, i ja bi na tvome mjestu napraavila sve što je u mojoj moći da ga sačuvam. Moraš se sabrati i realno sagledati stvari, ako zaključiš da postoji i najmanja šansa da ostanete zajedno, potrudi se, u suprotnom, razvod što prije, što ćeš duže biti s njim, teže će ti biti otići. Sretno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija