Jump to content

Neja položila DSI


neja

Preporučene objave

Djeco draga, ja položila!!!!!

eto sad sam se ishvalila :-D

 

praktični savjeti:

1. obavezno poskidajte pitanja sa legalisa, pitanja se ponavljaju, neka vam budu osnova za ponavljanje

2. onaj tko nije pravnik / blago njemu/ neka si kupi knjigu podvuče je i onda nauči 50%, bit će mu dosta, kolege pravnici:-( - naučite minimalno 75% gradiva, nas su rastavili na dijelove!!!! Skripte učite, ako ste zaista sigurni da su dobre, da sadrže sve nove propise i zakone. Ja sam kombinirala malo skripte, malo zakone, malo knjigu, a malo sam se oslonila na svoju pametnu pamet, računajući da mi je ipak nešto znanja ostalo u glavi

3. Nije nemoguće položiti, ali obratite pažnju na lokalnu, službeničke, eu - ja sam na ta dva ispita imala preko 15-tak pitanja po predmetu, već sam se pitala odakle ih izvlače. Na eu me je provozala kroz cjelokupni pravni sustav eu, od osnova, do svih mogućih vrsta ugovora koje sam se sjetila. Obje ispitivačice puno traže, ali ako vide da poznajete materiju,pomognu sa hrpom potpitanja

4. Ustav, sustav državne uprave nas je pitala fenomenalna žena, po par pitanja na koje traži jasne i precizne odgovore, bez puno filozofiranja, čisto znanje, naravno za pravnike malo više struke. Isti je sistem i sa zup-om,zus-om i uredskim poslovanjem - žena točno zna što pita, odgovarajte ono što vas pita, nema problema

5. Priredite se na logorovanje, ponesite si grickalice, iako između polaganja stručnog dijela i općeg dijela imate oko dva sata pauze...no nama se desilo, da smo samo kavu popili i vratili se ponoviti opći dio, i odmah završile kolegica i ja na ustavu, jer je žena žurila na sastanak sa svjetskom bankom

 

I na kraju, hvala legalisu, puno mi je poglo u danima panike:panika: znati da ima još takvih, hvala svima što su objavljivali pitanja (zato ja ne moram)

Ako netko ima pitanja, neka se slobodno javi, ukoliko mogu pomoći, nema frke

 

Samo naprijed, učite, budite vrijedni, položit ćete

 

Neja :cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija