Jump to content

žalba na mirovinskom


Sova1

Preporučene objave

Sova1 je napisao:

U 3 mjesecu predao žalbu(područni ured mirovinskog) na omjer i izračun.Koliko se čeka i jel to riješava her Taborski?Ipak mi se to čini malo dugo. :misli:

 

I mene muči isto pitanje.

 

Od područne službe u Tvrtkovoj dobio sam obavijest da

su moju žalbu prosljedili 01.07.08. u Mihanovičevu.

 

I još ništa, ni pisma ni razglednice.

 

Ali pročitao sam na forumu da su neki čekali i po 9 mjeseci.

 

Kasnije u 10.mj. dobio sam rješenje od 2.st. komisije za status HRVI-a , koje sam rješenje prosljedio mirovinskoj područnoj službi za novi izračun mirovine, pa sada čekam i to rješenje evo 22 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se također (na žalost) prije nekih dvije godine žalio na omjer rat-mir i odgovor na žalbu je stigao nakon osam mjeseci. Ne moram ni reći da je odgovor bio negativan. Zato uvijek i ponavljam svima da se na taj omjer ne isplati žaliti, već je bolje nakon par mjeseci zatražiti obnovu postupka.

A za Kompu jedna stvar, sad kad si dobio drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI, nemoj zaboraviti otići u svoju bivšu PU i zatražiti povoljniji čin, jer sa statusom HRVI na to imaš pravo i to rješenje odmah nosi u HZMO, jer će ti i mirovina biti povoljnija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

A za Kompu jedna stvar, sad kad si dobio drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI, nemoj zaboraviti otići u svoju bivšu PU i zatražiti povoljniji čin, jer sa statusom HRVI na to imaš pravo i to rješenje odmah nosi u HZMO, jer će ti i mirovina biti povoljnija.

 

Bio sam prijatelju i ženska koja radi tamo koja je za skrb ili ti socijalna u PU - ZGB u Petrinjskoj mi je rekla da odem prvo u mirovinsko i da njima dam to rješenje pa da će oni ( da tako mora ) od PU - ZGB zatražiti novi čin ( policijsko zvanje ), pa će PU zatražiti od MUP-a i kada dobiju od MUP-a onda će poslati mirovinskom.

 

Gospođa za skrb je rekla da imam pravo jer sam bio u sjp i u braniteljskoj sam mirovini ali da moram od mirovinskog zatražiti da oni zatraže od PU a PU od MUP-a, pa će MUP dati PU, a PU mirovinskom. Katasrofa koplikacija !

 

Eto, tako sam i napravio i sada ćekam odgovor od mirovinskog.

 

Osobno sam bio u Petrinjskoj i pitao vezano za isto i istom prilikom sam joj ostavio 2. st. rješenje ( ovjerenu presliku, a koju sam presliku dostavio i u mirovinsko sa zamolbom za novi izračun visine mirovine i za novi vojni čin ( policijsko zvanje da oni zatraže od PU ).

 

Sada ne znam da li da nazovem u PU da ih pitam je li mirovinsko zatražilo od njih veće zvanje ( čin ). ?

Znam da je soba 211 ali ne znam koje je tel. broj. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

A ništa prijatelju, naoružaj se strpljenjem i sretno sa onom žalbom.

 

Pretpostavljao sam ja da će to biti tako sa žalbom ali rekao sam sam sebi da moram napisati jednom žalbu da vidim , kako je to . Više sam je napisao da vidim kako je to, jer nikada nisam pisao, treba sve probati u životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Sova1 je napisao:

U 3 mjesecu predao žalbu(područni ured mirovinskog) na omjer i izračun.Koliko se čeka i jel to riješava her Taborski?Ipak mi se to čini malo dugo. :misli:

 

I mene muči isto pitanje.

 

Od područne službe u Tvrtkovoj dobio sam obavijest da

su moju žalbu prosljedili 01.07.08. u Mihanovičevu.

 

I još ništa, ni pisma ni razglednice.

 

Ali pročitao sam na forumu da su neki čekali i po 9 mjeseci.

 

Kasnije u 10.mj. dobio sam rješenje od 2.st. komisije za status HRVI-a , koje sam rješenje prosljedio mirovinskoj područnoj službi za novi izračun mirovine, pa sada čekam i to rješenje evo 22 dana.

 

 

Ja sam zahtjev predo 12.09.08. i 17.11.08.dobio novo rješenje sa izračunom mirovine koja mi je sa činom desetnika 20%rat 80% mir dobio mirovinu 2.229,14 kn a novi izračun sa činom stožernog narednika mirovina je 2.654,33 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DUNDE007 je napisao:

 

Ja sam zahtjev predo 12.09.08. i 17.11.08.dobio novo rješenje sa izračunom mirovine koja mi je sa činom desetnika 20%rat 80% mir dobio mirovinu 2.229,14 kn a novi izračun sa činom stožernog narednika mirovina je 2.654,33 kn

 

Oprostite, je li to zahtjev za izračunom nove visine mirovine na osnovu priznatog statusa HRVI-a ?

Mislim, jeste li bili u braniteljskoj mirovini bez priznatog statusa HRVI-a pa Vam je isti status u međuvremenu priznat, pa ste na osnovu njega podnjeli novi zahtjev 12.09.08. i dobili novi čin ( pu - mup - veči čin na osnovu rješenja o statusu HRVI-a ) ?

 

Je li to to, pitam zato da se znam ravnati vremenom .

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji da objasnim način rada drugostupanjske komisije u Mihanovićevoj,

Ovako kada napravite žalbu i ako komisija u Mihanovićevoj pozitivno riješi vašu žalbu tada predmet ide Taborskom a ako ova komisija odbije žalbu tada se predmet uopće ne upućuje Taborskom, što znači ako ti mirovinska komisija i prihvati žalbu Taborski ju može rušiti, rekao mi je u povjerenju jedan kolega da Taborski uopće ne čita predmete kada dođu kod njega, radi na pamet jer nema uopće logike kako ljudi dobivaju mirovine, imaju HRVI trajno 40% a on im da 20 % vezano za rat, pa to bi i budala vidjela da ne štima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maks je napisao:

... rekao mi je u povjerenju jedan kolega da Taborski uopće ne čita predmete kada dođu kod njega, radi na pamet jer nema uopće logike kako ljudi dobivaju mirovine, imaju HRVI trajno 40% a on im da 20 % vezano za rat, pa to bi i budala vidjela da ne štima.

 

Ne znam čime se bavi taj vaš kolega i ne radi li se možda o nekom iz Povjerenstva visoko pozicioniranom izvoru informacija, ali dovoljno je pogledati Pravilnik o radu povjerenstva za reviziju ocjena invalidnosti (npr. čl. 5 i čl. 9) i bila bi razvidna tehnika pa možda u svezi toga i tvrdnja da dr. Taborsky uopće ne čita predmete, a što sigurno ne mora imati za rezultat bezvezna mišljenja. Ne mogu se složiti s vama da status HRVI trajno s oštećenjem organizma 40% mora nositi veliki postotak u svezi DR jer što onda reći u slučaju HRVI 20% trajno i uzrok oštećenja organizma je ujedno i jedini uzrok invalidnosti (nesposobnosti za rad), zar on ne bi onda mogao dobiti više od 20% u svezi DR ili bi možda morao dobiti maksimalno 20% ili ...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G.Taborski može donijeti omjer kakav god on hoće.To ti nema veze niti sa kakvim pravilnikom,čankom bilo kakvog zakona.On ti je vrhunac hijerarhije.To znači da može rješenje iz mirovinskog pobiti,srušiti i po njegovom omjeru mora mirovinsko pisati rješenje jer je njegova zadnja.On je revizor svih vojnih mirovina.Može profesionalnu promjeniti u opću,mjenjati omjer bez objašnjavanja ikome.I to ti je to,mož se žalit,tužiti,ali ništa ne vrijedi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pukovnik Taborski ne može opću mijenjati u profesionalnu niti profesionalnu u opću, od kuda ti to, on to nije nikada imao ovlasti raditi, to da može smanjiti ili povećati omjer rata da ali profesionalnu u opću i opću u profesionalnu ne.

Da li profesionalna ili opća to određuje mirovinsko.

Maks

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ovo je strašno, kad čovjek ovo čita kako neki čovjek bio on pukovnik, liječnik ili neznam što, tako vedri i oblači i kako se ljudi u pravilu nakon svega što su prošli najviše boje kako će to sve kod njega proći, jadno, jadni vi i ja s vama, nakon svega umjesto da prebacimo kakvo drugo iskustvo i znanje, tu se strahuje i tješi !!! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je sud veći, ali on vrlo rijetko donosi presudu konačnu koja se mora sprovesti,već u 99,9% slučajeva vraća u prvostupanjski postupak a onda se ovi u mirovinskom razgoropade pa ponovo daju identičnu odluku.Na sudu možeš pobiti neke pravne stvari ali što se tiče med.tematike unatoč svim vještacima oni se u to ne petljaju ili samo ako je iznimno politički problem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija