Jump to content

Popravni u rujnu 2009.


magiur

Preporučene objave

Hej Conquest,evo se vozim za Zg.Za ponavljanje šta da ti kažem...da bi nešto ponovio moraš to prvo naučiti...što,hm baš ne bih rekla da je kod mene slučaj...Ljudi što su danas odgovarali se ne javljaju,ja sam zaključila da slave:)

Ja se javim sutra sa dojmovima čim se dokopam nekog kompa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vazno pitanje: ja imam popravni iz gradjanskog materijalnog, samo iz gradjanskog materijalnog, tako je pisalo na zapisniku kad sam pala, tako pise i u pozivu. Medjutim, citajuci komentare na forumu, dobila sam dojam da ljudi uce i ttrgovacko, zato sto to spada sve u istu hrpu, iako su trgovacko prosli. Ja uopce nisam radila trgovacko. Za boga miloga, recite mi da nisam ni morala, jer popravni mi je sljed. tjedan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj se zabrinjavati ja sam pala građansko i trgovačko i to su mi lijepo rekli da to dvoje ponavljam ali ne moram pristupiti pismenom dijelu ispita to sam zadovoljila znači da ako su ti rekli da si pala građansko pala si građansko a nitko nije spominjao trgovačko. Lijepi pozdrav i ne daj se zbuniti !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam isto mislila da se na ispitu ne smije pasti predmete koji su u istoj grupi jer sam to pročitala tu ili čula od nekoga. ali tajnica nam je na polaganju ispita rekla da to nije istina, da se može pasti 2 predmeta i to bilo koja 2 predmeta pa tako i građansko materijalno i trgovačko.

 

nadam se da će se danas početi javljati ovi koji su već polagali popravni.

sretno svima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam pala obiteljsko, znači dio gpp-a, a znam kolegu koji je pao trgovačko dio gp. znači sve ti je ok, samo ponavljaj to glupo trgovačko, a ja još blesavije obiteljsko koje sam tresnula u vičića i to samo zbog jednog pitanja - umjesto uz odobrenje ja sam rekla uz suglasnost ministarstva nadležnog za poslove socijalne skrbi (posvajanje za strance), ali kod koga je dobro je i to.imam još i kpp i to ponavljam samo po starom zakonu, pa šta bude. sretno svima i javite rezultate što prije bude moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

bilo nas je nekih desetak, tko je odgovarao jedan predmet, bio je gotov za nekih pola sata, a oni s 2, nešto duže dok su se izredali. najviše ih je bilo za gpp i gp. uvjerenja smo dobili oko 18h.

 

 

I JA ČESTITAM!!

da li si učio po pitanjima ili si ponavljao sve pa što bude? kako su drugi kandidati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

popravni je prošao izvrsno, svi smo prošli! :skakuce:

svi su ispitivači bili više nego dobronamjerni i pitali su po svojim pitanjima.

ispitivali su lovrić-gp, jug-gpp, rašo-kpp, ostale ne znam kak se zovu.

sretno ostalima! :palac:

 

 

ČESTITAM!!

kako ste ponavljali, po pitanjima ili sve pa što bude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se pridružujem čestitkama kolegama koji su položili na popravnom!!!!! Svaka čast!!!! :klanja::klanja::klanja:

Vidim da su dojmovi skroz pozitivni, to je u svakom pogledu poticajno za nas koji još čekamo svoj datum. Nadam se da će i naši dojmovi biti slični ovima od prvog dana.

To da pitaju po svojim pitanjima baš i nije neka olakotna okolnost, budući da ne znamo komisiju, a ako ćemo ponavljati po svim pitanjima onda ćemo ionako detaljno ponoviti cijelo gradivo :vrti::vrti:

Puno sreće svima, odoh na učenje/ponavljanje :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

učiš sve, jer dok ne dođeš tamo, ne znaš tko će te zadesit... ali dobro dođu i pitanja za ponovit, čist da vidiš kako stojiš i da zapaziš neka trik pitanja.

na svu sreću, bio mi je drugi ispitivač, puuuuno simpatičniji.... a koliko mi je poznato, i drugi su imali različite ispitivače, ali to nije pravilo za ubuduće, tako da se nemojte na to oslanjat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam svima od srca i uživajte u ovom predivnom sunčanom vikendu možete spavati,odmarati,šetati ili jednostavno samo razmišljati ali NE TRABATE UČITI!!! Hura vjerujem da ćemo i svi mi pred kojima je burni tjedan uživati u slijedećem vikendu !!!

Još jednom čestitke od srca svima sretno položenima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam baš Maja2304, ja sam naime već jednom onako turistički izašao na pravosudni (glup potez), te tada očekivano nisam bio "zadovoljio" na KP-u i KPP-u (a koji su kao što znaš ista grupa), pa sam pao cijeli ispit.

 

A kako sam čuo, to je bila redovita praksa. :misli:

 

A sada su to pravilo promijenili???

 

No kod nas je sve moguće.:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kos je napisao:

učiš sve, jer dok ne dođeš tamo, ne znaš tko će te zadesit... ali dobro dođu i pitanja za ponovit, čist da vidiš kako stojiš i da zapaziš neka trik pitanja.

na svu sreću, bio mi je drugi ispitivač, puuuuno simpatičniji.... a koliko mi je poznato, i drugi su imali različite ispitivače, ali to nije pravilo za ubuduće, tako da se nemojte na to oslanjat.

 

kako si uspio ponoviti po pitanjima, ja za svoja 2 predmeta imam oko 20 ispitivača, a svaki po 5-6 strana pitanja, na koju foru da to prođem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Ne znam baš Maja2304, ja sam naime već jednom onako turistički izašao na pravosudni (glup potez), te tada očekivano nisam bio "zadovoljio" na KP-u i KPP-u (a koji su kao što znaš ista grupa), pa sam pao cijeli ispit.

 

A kako sam čuo, to je bila redovita praksa. :misli:

 

A sada su to pravilo promijenili???

 

No kod nas je sve moguće.:palacdolje:

 

Evo gle ja sam na popravnom iz kp i kpp..

Prema pravilniku(starom) ja mogu na popravni samo ako komisija prilikom ispitivanja odluci da li moram i na pismeni.

Dakle, ti ne padas cijeli ispit ako padnes cijeli grupu, kao ja kazneno, vec ides na popravni - samo zavisi da li ces pisati ponovo presudu ili ne.

 

uciti do smrti!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

transfer je napisao:

Tantal je napisao:

Ne znam baš Maja2304, ja sam naime već jednom onako turistički izašao na pravosudni (glup potez), te tada očekivano nisam bio "zadovoljio" na KP-u i KPP-u (a koji su kao što znaš ista grupa), pa sam pao cijeli ispit.

 

A kako sam čuo, to je bila redovita praksa. :misli:

 

A sada su to pravilo promijenili???

 

No kod nas je sve moguće.:palacdolje:

 

Evo gle ja sam na popravnom iz kp i kpp..

Prema pravilniku(starom) ja mogu na popravni samo ako komisija prilikom ispitivanja odluci da li moram i na pismeni.

Dakle, ti ne padas cijeli ispit ako padnes cijeli grupu, kao ja kazneno, vec ides na popravni - samo zavisi da li ces pisati ponovo presudu ili ne.

 

uciti do smrti!!

 

 

Pravilnik ili ne, gle ja tada nisam pao pismeni ispit, ali sam ukupno pao jer sam pao cijelo kazneno (kp i kpp).

 

I to je bilo upravo tako kako sam rekao. Tako mi je bilo rečeno.

 

Prema tome završimo sa prepucavanjem, moramo položiti ovako ili onako. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i mene ljudi...položila jutros.Mislim da smo svi prošli.Ja sam bila gotova u nekih 20-tak min sa odgovaranjem,odmah dobila potvrdu i napustila polje smrti tako da nisam sigurna ali mislim da je svima bilo ok.Ja sam odgovarala GPP,Jug je ispitivao.Maksimalno korektan,ne postavlja previše pitanja i dovoljni su kratki odgovori asli prođe kroz cijelu materiju.

Ja sam učila po pitanjima od sva 4 stara ispitivača iz nove komisije(govorim o Gpp-u,za druge predmete ne znam koji je omjer starih i novih).

Eto,moja agonija je gotova,a i vaša će,sigurna sam.

Držite se ljudi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskrene čestitke, who. Bravo!!! :palac:

 

Sretna je i okolnost da si imala samo GPP. :frajer:

 

Nažalost ja imam dva najveća predmeta, pa mislim da ta tvoja očito uspješna taktika za mene nema baš smisla. Imam barem 20 ispitivača, a termin je već u srijedu. Učim zato sve, pa kako već bude. :-D

 

 

Uz malo sreće, tko zna??? :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi koji ste položili čestitke i 2 pitanja:

jel bilo po više kandidata na ispitivanju ili je ulazija jedan po jedan kandidat.............

jel može bit u komisiji neki ispitivač koji je ispitivao samo tijekom roka u 6 mj, a sad nije na listi ispitivača ....( mislim na one dodatne snage koje su stavili s obzirom da nas je bilo jako puno)

 

hvala!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lucy05 je napisao:

Čestitke Who od srca i ako uhvatiš vremena i budeš imala snage daj samo javi ono detalje kako pitaju ? kako su vas rasporedili po sobama ili ? i to sve što misliš da bi nas moglo zanimati ? Još jednom odmori se naspavaj i UŽIVAAAAAAJ !

 

Who,

 

još jednom čestitam od srca!! :skakuce:

Sad se zasluženo odmori i feštaj!!

 

A ja ću se malo požaliti svima vama koji još iščekujete dan D kao i ja... Jedva čekam da sve prođe!! I više ne mogu!!!! Polako me hvata :panika: ! I nekako mi je gore nego prošli put... Imam još toliko toga za proći... Ima li tome kraja?

 

Pusa svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej,evo me...da vas malo podržim.Dakle,ispitivanje je izgledalo tako da smo ulazili dva po dva(neke je pedmete odgovarala samo jedna osoba,nas je na Gpp-u bilo najviše.Tajnik je rekao da su zamislili da mi ulazimo kod ispitivača ali da je zbog nekog razloga to nezgodno).Bilo je i slušača-mislim stvarno ljudi su došli slušati po jedan predmet i to prije nego što se mijenja način polaganja.Luđaci.Sve je to teklo brzo.nas dvoje smo bili unutra oko 20 tak min,a mislim da i drugi ispitivači nisu ispitivali duže.

Eh,da hvala na čestitkama ljudi i za par dana ću ja čestitati vama SVIMA.Trebali bi svi zajedno organizirati AFTER PRAVOSUDNI PARTY.

Ako još nešto treba javite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da pozdravim ekipu i javim da smo svi danas 28.09. polozili..

 

po dva se odgovara i dosta je bilo ekipe slusaca :)

 

nesto smo razgovarali sa tajnicim poslije u vezi novog nacina ispitivanja. Rekla je da cekaju pitanja od komisije da sloze kartice sa pitanjima, svi pisu jednu radnju u istoj dvorani, nema popravka..shema..

 

pozdrav ekipi, stvarno su dobri ispitivaci..

 

drzite se :-D:smijeh::-P:-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

transfer je napisao:

Samo da pozdravim ekipu i javim da smo svi danas 28.09. polozili..

 

po dva se odgovara i dosta je bilo ekipe slusaca :)

 

nesto smo razgovarali sa tajnicim poslije u vezi novog nacina ispitivanja. Rekla je da cekaju pitanja od komisije da sloze kartice sa pitanjima, svi pisu jednu radnju u istoj dvorani, nema popravka..shema..

 

pozdrav ekipi, stvarno su dobri ispitivaci..

 

drzite se :-D:smijeh::-P:-):-)

 

ČESTITAM OD SRCA!!

Uživajte, i dobro se odmorite!!

Ako se nekome da, neka nam malo napiše tko je bio u komisiji, da li je dugo trajalo ispitivanje?

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Čestitke svima. :palac:

Nadam se iskreno da će se takva prolaznost nastaviti. :vrti:

 

 

Koliko vas je bilo danas?

 

Koliko onih koji imaju 2 predmeta za popravak? Ili ste bili samo sa jednim? :-?

 

Tantal,

i ja imam dva predmeta - GP i GPP (ma bolje poželjeti nisam mogla!!).

Danas sam još na poslu, popodne putujem za Zagreb (ispit mi je u četvrtak i nadam se da ću još u srijedu i četvrtak sve uspjeti ponoviti, jer ću biti sama skoro cijele dane...).

Kako tebi ide ponavljanje, jesi li našao nekoga tko ide kad i ti? Držim ti palčeve!!

 

Najvjerojatnije neću imati komp. u blizini, pa zato sada svima želim puno, puno sreće na popravnom, da svi rasturite i da se do kraja roka natavi prolaznost kao i do danas!! :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal je napisao:

Čestitke svima. :palac:

Nadam se iskreno da će se takva prolaznost nastaviti. :vrti:

 

 

Koliko vas je bilo danas?

 

Koliko onih koji imaju 2 predmeta za popravak? Ili ste bili samo sa jednim? :-?

 

bilo nas je 10 ako se ja ne varam. bilo ih nekih 5 sa dvostrukim popravkom.. tj. sa 2 predmeta.

 

dva odgovaraju u kabinetu, kako je tko slobodan tako odgovara. Mi smo dosli na red u drugom naletu :) oko 5.

 

kazneno je bio Klier, sve 6 za covjeka. pitanja koja se vrte po forumu je pitao, mozda odskace produljeno kazneno djelo, primjeri,..

mene je pitao KD protiv imovine ??!!?? WTF?

ali je skuzio da to neide na popravnom pa je nastavio dalje kao da to nije noiti pitao..:)

 

uglavnom sve 5.

covjek je zakon ispitivač, za razliku od suca Kosa koji ga mrda sve u 16. makar je i Kos dobar naspram Gar. i ekipe..

 

...vec sam na poslu..ccc

 

sretno svima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam za Kliera, ali svakako se slažem da je bolje rješenje od Kosa ili Garačićke. Ali je sve super prošlo, svaka čast. :palac:

 

 

Conquest, nisam našao nikoga ko ide sutra i tko ima tu kombinaciju predmeta! :vrti::-?

 

A imam stalne napade panike i tjeskobe, no valjda mora biti malo sreće i za me ovaj put. Da preživim agoniju. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

magiur je napisao:

Vi koji ste odgovarali molim Vas da navedete tko Vas je pitao, i da kažete ako odgovarate Gp Gpp Kp Kpp da li su ispitivači imali uz sebe Vaše presude od prošli put.

 

koliko sam ja vidio, a kpp i kp sam odgovarao, nisu imali.

Kod mene konkretno je imao spis jer je tajnica u predmetu polaganja kod mene stavila samo kp a ne kpp, pa je onda donijela spis ispitivaču.

Ja sam imao kd protiv sigurnosti prometa, ako to sto znaci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se javim - prošla!!! Koliko znam i svi ostali! Nije bilo tako strašno, pritisak je velik, ali evo... ja sam imala kpp a ispivač je bila Garačić, očekivala sam da će puno više tražiti! Od ostalih ispitivača čini mi se da je bio Miletć, Mikšić...Inače nas je bilo 15, odgovarali smo u koncelarijama na 2. katu...Evo toliko od mene!

Samo hrabro, bit će sve u redu! Još malo i ispit je iza vas! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitke od srca svima koji su prošli. Uljepšali ste nam naše sumorne i tjeskobne dane dok brojimo sate do našeg ispita.

ako netko od vas bude imao volje i snage javite nam kako ste ulazili je li bilo po dvoje ili ???? Da li gledaju radnje ja imam popravak iz GP i zanima me da ći netko gruntati po mojoj presudi za koju mislim da nije baš sjajna ili je neće nitko ni spominjati ?

Tantal sutra ti želim puno sreće, raspoložene ispitivače, dobru koncentraciju, sjajna pitanja i tvoje još sjajnije odgovore i naravno ne zaboravi sa nama podijeliti lijepe vijesti kad sve prođe.

Svima ostalima želim da ne prekidamo ovaj sjajni niz ovo treba istjerati do kraja i da svi položimo koliko nas ima !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam svima koji su položili!!Kako vam zavidim!!!

Meni je kpp ostao, jesu li pitali novi zkp? Ako jesu koliko detaljno?

I je li iko pao popravni, ikada?

Nekako se tješim da za takvu priću nisam čula, pa...

Koliko su detaljno ispitivali, ili je bila samo proforma?

Osjećam se jednako kao i kad sam cijeli ispit polagala, ajme majko, panika očajna!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Položio sam, moje Tantalove muke su gotove što želim i vama sviiiima! :smijeh::smijeh: :smijeh:

 

No bilo mi je puno teže nego što sam mislio, imao sam isprva strašnu temu a i KP. Na GP je bilo sjajno. No ipak, moram priznati da su ispitivači bili super. :-D

 

Navodno kako sam čuo krajičkom uha, danas je nažalost netko pao. Ne znam iz čega, ja sam ostao zadnji.

 

Mislim da pitaju samo stari ZKP, doduše vrlo detaljno

 

Samo hrabro ljudi, vjerujte u sebe i položit ćete! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal čestitke od srca ostvarilo ti se sve što sam ti zaželjela jučer u poruci, nadam se da si pročitao ali sada više nije ni važno.

Javi nam molim te malo koji su bili ispitivači, jesu li gledali presude ovi na GP ? Kako si ostao zadnji jesi ti tako htio ili te ovi tajnici tako rasporede ?

Javio si se jako brzo i hvala ti na tome, javila sam Conquest, ona je već u Zagrebu i tamo nema kompa pa ti također čestita a nas dvije se javimo sutra vjerujem sa isto tako dobrim vjestima.

Sretno svima jedva čekam da ova noćna mora prestane jer STVARNO VIŠE NE MOGU!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lucy05 je napisao:

Tantal čestitke od srca ostvarilo ti se sve što sam ti zaželjela jučer u poruci, nadam se da si pročitao ali sada više nije ni važno.

Javi nam molim te malo koji su bili ispitivači, jesu li gledali presude ovi na GP ? Kako si ostao zadnji jesi ti tako htio ili te ovi tajnici tako rasporede ?

Javio si se jako brzo i hvala ti na tome, javila sam Conquest, ona je već u Zagrebu i tamo nema kompa pa ti također čestita a nas dvije se javimo sutra vjerujem sa isto tako dobrim vjestima.

Sretno svima jedva čekam da ova noćna mora prestane jer STVARNO VIŠE NE MOGU!!!!!

 

Ne brini Lucy bit će sve u redu, samo vjeruj u sebe i budi smirena. I puno ti hvala što si mi držala fige. Upalilo je. :smijeh: A sada ja tebi isto držim fige ko i svima vama :palac:

 

Bilo nas je danas desetak, ispitivačice njih 4, mislim da je bila Kriletić, Damjanović, Buljan i Baranović. Danas nitko nije imao pisane zadaće/presude, pa čak ni izvješća komisije. Pitale su na suho. Ali su bile ok. :-D

 

Ostao sam posljednji jer me tajnik tako rasporedio, a kolegicu sa kojom sam trebao odgovarati građansko materijalno, izgleda da su ranije srušili.

 

Mislim da sam tako shvatio. :misli:

 

 

No bilo kako bilo vjerujte ljudi u sebe i položit ćete !!!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tantal hvala ti puno na informacijama.

Znam da moram još malo izdržati ali stvarno mi je dosta.

Bacio si me u komu sa ovim da je ova pala a još ne znaš iz čega ni tko ju j srušio ?

daj molim te reci pa tko je danas ispitivao kazneno to mi zanima jednog kolegu koji je u petak na ispitu.

Još jednom hvala i uživaj !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam svima koji su položili,a vi što još učite molit' ćemo za vas Boga,Višnu,Shivu,Alaha,Budu ili koga hoćete:) i sve će proći u najboljem mogućem redu.

 

Ispitivači su stvarno u redu ne pitaju previše,kad uđete odgovarati probajte se što je moguće više smirit',duboko udahnit' i krenite... i izaći ćete sa položenim pravosudnim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Roko, sorry što se nisam javio, jučer je bilo nekih problema na ovoj stranici.

 

Damjanović je bila super, kod nje sam odgovarao GP, postavljala mi je kratka pitanja, a čim je vidjela da znam, prešla bi na novo. Ako joj nisam baš siguran, postavila mi je koje podpitanje, a na koje sam odgovorio. Trajalo je nekih 10-tak minuta.

 

Pitala me je prvo stvarno, obvezno, izvanugovorno, pa nasljedno i opći dio, pa onda opet obvezno.

 

Pitanja (koliko se sjećam):

 

1. stvarne i osobne služnosti

2. posjed (vrste)

3. posjedovna zaštita

4. vlasničke tužbe

5. ugovor o komisionu

6. načini prestanka ugovora

7. prekomjerno oštećenje

8. stjecanje bez osnove

9. vrste oporuke

10.tko može sastaviti oporuku (sposobnost)

 

Ima još, ali se više ne mogu sjetiti.

 

Sve u svemu bilo je prilično ugodno, ako se to opće može reći za ispit. :-D

 

Posve druga priča je ispitivanje kod Baranović. Imao sam strašnu tremu, nije mi baš išlo najbolje. Još uvijek imam osjećaj klistira u ustima. :vrti:

 

No na kraju se sve dobro završilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

conquest je napisao:

 

Sue,

vidim da nadgledaš što mi na Forumu radimo!! Napeto je kao i obično... Tebi šaljem VELIKU PUSU :mase1:

 

a bas i ne, nemam vremena! dodjem tu i tamo, ali vrlo rijetko, i to da vidim jel ima kakva poruka u inboxu!

 

nadam se da si polozila, javi svakako sto je bilo - iscekujemo sretnu vijest!

 

sretno svima i ne dajte se!

 

tantal, cestitam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, razeselila si me Sue lijepo što nas nisi zaboravila.

Nažalost nemam baš lijepe vijesti Conquest i ja pale smo kod Lovrićke građansko i ne znam što bi Vam rekla.

Preživjet ćeu ali da je koma koma je. Kad se sjetim da moram sve ispočetka i da moram ustavno , radno i upravu što nisam jer sam bila na državnom dođe mi slabo ali se ne dam.

Žao mi je što sam bila tako blizu da se rješim toga ali sutkinja Lovrić je imala drukčije mišljenje. Ne mogu reći da sam znala briljantno ali da je mogla vidjeti da sam učila i radila i da vladam materijom to je mogla. Mogu samo reći da sam prvi put pala kod Brežanski i da je žena carica.Znaš di si što si i zašto si pao, a večeras ne mogu to isto reći za Lovrićku?

A za Lovrićku se nadam da večeras spava mirnim snom jer je veliki zgoditak i vjerujem zadovoljstvo rušiti dvije žene. Srušila mi je cijeli svijet jer osim pravosudnog ispita ova žena radi i majka je i supruga i zadnjih 6 mjeseci cijeli život okrenula naopačke da bi pristupila pravosudnom i na godišnji odmor nije otišla sa svojom obitelji jer je spremala popravni ali nije mi uništila duh i za par mjeseci ću briljirati to znam. Sad ću se malo odmoriti igrati sa svojim djetetom a onda ću ispočetka.Stvarno je istina da što te ne ubije ojača te valjda me neće ubiti sad ovih par slijdećih dana kada mi sjedne da sam pala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isuse, pa ja ne mogu vjerovati da je to moguće: pasti na popravnom, zaista nikad nisam za to čula.

Sad sam se totalno izbedirala, moj termin za popravak je 5.10. i imam kazneno materijalno, predmet koji mi je i prvi put bio najgori (ne znam ni sama iz kojih razloga-jednostavno mi teško sjeda u glavu) :place:

Svaka čast na hrabrosti i želji za ponovnim izlaskom na ispit, skidam kapu dolje :pljesce:

Ja sam svima rekla (a to sam ozbiljno mislila) da ako padnem cijeli ispit neću više nikad izići, jednostavno se ne bih mogla natjerati sav taj stres prolaziti opet, najgore razdoblje u životu, definitivno

No, očito je to odraz moje slabosti....

U šoku sam totalnom....srušiti na popravnom i to 1 predmet, ja sam mislila da je taj popravni više nekakva formalnost,

tko zna što me čeka :-?:-?:-?

Želim sretno svima koji još polažu do 6.10.!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

položio,29.9., kpp - garačić,nije imala pisanu radnju,odgovaralo nas troje kpp svi prošli,malo nervozna i bahata ali je postavljala ne tako teška pitanja nadležnost,izuzeće,obvezna obrana,prigovor protiv optužnice,tko ne može svjedočiti,tko ne mora,sastavni dijelovi žalbe,ipl zahtjev za izvanredno preispitivanje prav.presude sve o njemu posebice vrste odluka vrh. suda kada koju,kada se može koristiti zzipsp a nije se koristio redovni pravni lijek,uvjet za pritvor osnovana sumnja ,osnove za pritvor ,disciplinski,obligatorni(samo jedan slučaj 5 godina i više izrečena kazna zatvora), ne pita novi zkp,koncetracija i vjera u sebe bitni,razgovarati o pitanjima i odgovorima dok čekate,čekali da udjemo više od sata,razmisliti malo što točno pita može se desiti da znate odgovor a da ne odgovorite ali ne želi objašnjavati pitanje ,sretno svima, ponoviti što više puta, ne škodi malo samopouzdanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lucy05 je napisao:

Pozdrav svima, razeselila si me Sue lijepo što nas nisi zaboravila.

Nažalost nemam baš lijepe vijesti Conquest i ja pale smo kod Lovrićke građansko i ne znam što bi Vam rekla.

Preživjet ćeu ali da je koma koma je. Kad se sjetim da moram sve ispočetka i da moram ustavno , radno i upravu što nisam jer sam bila na državnom dođe mi slabo ali se ne dam.

Žao mi je što sam bila tako blizu da se rješim toga ali sutkinja Lovrić je imala drukčije mišljenje. Ne mogu reći da sam znala briljantno ali da je mogla vidjeti da sam učila i radila i da vladam materijom to je mogla. Mogu samo reći da sam prvi put pala kod Brežanski i da je žena carica.Znaš di si što si i zašto si pao, a večeras ne mogu to isto reći za Lovrićku?

A za Lovrićku se nadam da večeras spava mirnim snom jer je veliki zgoditak i vjerujem zadovoljstvo rušiti dvije žene. Srušila mi je cijeli svijet jer osim pravosudnog ispita ova žena radi i majka je i supruga i zadnjih 6 mjeseci cijeli život okrenula naopačke da bi pristupila pravosudnom i na godišnji odmor nije otišla sa svojom obitelji jer je spremala popravni ali nije mi uništila duh i za par mjeseci ću briljirati to znam. Sad ću se malo odmoriti igrati sa svojim djetetom a onda ću ispočetka.Stvarno je istina da što te ne ubije ojača te valjda me neće ubiti sad ovih par slijdećih dana kada mi sjedne da sam pala.

 

Pozdrav svima i od mene,

red je da vam se i ja javim iako ne sa dobrim vijestima. Lucy vam je sve već rekla, a ja ću samo dodati da sam prije građanskog prošla GPP kod gđe. zamjenice GDO RH ZLATE HRVOJ ŠIPEK, i mogu vam samo reći da je ZAKON!!! Ako vam ona bude na ispitu, nema brige. A ovo drugo ste već sve pročitali kod Lucy (osim što ja nemam dijete, ali da sam se odrekla proteklih mjeseci onih malih, sitnih stvari u kojima uživam - jesam).... Nisam ni ja briljirala na stvarnom pravu, spetljala sam se sva jer me baš pitala ono gdje sam najslabija, ali nije mi ni dala da pokušam odgovarati obvezno i nasljedno, i zbog toga mi je strašno žao... :place::place::place::place: Tek mi je sada počelo sjedati što mi je jučer promaklo. U komi sam, što da vam kažem, ali živa sam i zdrava, i život ide dalje!! Nadam se da ću smoći snage još jednom se prihvatiti toga svega. A vama koji danas i sutra polažete ŽELIM PUNO PUNO SREĆE I DA RASTURITE!! :palac:

 

Sue, hvala što misliš na nas i žao mi je što ti nisam danas mogla javiti dobre vijesti.

 

Lucy, supatnice moja, šaljem ti VELIKU PUSU! Barem smo se nas dvije upoznale, i sad ćemo skupa jedan dan popiti kavu na Korzu! I nadam se, ne razgovarati o pravosudnom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se i ja javim. jučer polagala kpp i obiteljsko i prošla. tek ispred zgrade saznala sam da su dan prije ljudi padali i to me je dokrajčilo. ove dvije cure pale su jučer i šta reči na to. gpp je ispitivala hrvoj-šipek istvarno je bila divna, mene je pitala obiteljsko. pita malo drugačija pitanja od onih koje smo dosada vidili na legalisu, ali ništa strašno. mene je malo zatekla sa načelima na kojima se zasniva obiteljsko pravo, ali dalje je išlo bolje, znači otprilike:

što je brak

kako se može sklopiti brak (0blik)

kad se brak razvede što sa vjerskim brakom

koje vrste uzdržavanja imamo

može li se odreći prava na uzdržavanje

tko može osporavati očinstvo i majčinstvo (govorti sve što znaš, tko, kada, rokovi)

što kad je sud donio odluku da se osporava majčinstvo (što sa očinstvom)

tko može posvojiti, a tko ne

i možda još koje podpitanje, ali sve ide kroz jedan ugodan razgovor, nema napetosti ni arogancije s njene strane pa se onda i ti mali opustiš.

cura samnom odgovarala je gpp, znala je ok, ako bi malo zapela ona je navodi, ali bez upadica tipa vičića ili baranovićke ("ma dajte kolegice, šta vi to pričate" i slično.jednostavno kod nje moraš kužit stvar i onda neće bit problema u smislu da ne znaš sve napamet svaku točku i zarez. za ove koji izlaze po novome neprocjenjiva zamjena za vičića.

kpp je bio svedrović. ne znam kakav je on inače, kažu da nije loš,ali malo je neugodan ako ne rečeš točno što te pita, npr. kada je dozvoljena žalba protiv rješenja - nema priče žalba protiv rješenja dozvoljena je protiv rješenje istražnog suca i rješenja u prvost. post...., već žalba je dozvoljena kada zakonom nije izričito zabranjena. pita svoja pitanja koja možete naći na legalisu, nema veze što ih ima malo, jer to je to. meni je doduše uzeo zakon u ruke pa listao po njemu, ali ništa strašno. kod njega kratko i stvarno ne upadajte u riječ, ne pričati PREVIŠE.

inače, stanje općenito, barem meni, užas puno gore nego prvi put zato što sam prvi put računala na popravak i to sam smatrala uspjehom, ali sad je bilo biti ili ne biti. inače nisam tremaš, ali nisam mogla sebe prepoznati. muka u želucu, srce lupa u grlu, misli uskomešane, grozno.

jednom sam napisala da treba udahnit duboko prije svakog odgovora, ali ja sam ovaj put svakih tri minute duboko udahnila samo da me ne uduši sav taj pritisak.

ne želim vas prepadat, ali pripremite se, teže je to psihički izdržat, a znanje sigurno već imate i odgovori moraju doć. Znam da nije isto ko vas ispituje, ali NE DAJTE DA VAS PRITISAK SVLADA, VI TO MOŽETE, TRUDILI STE SE, ŽRTVOVALI I ZASLUŽILI STE PROLAZ, SAMO MORATE JOŠ MALO IZDRŽAT.

netko je već napisao, ulazite kako vas tajnica prozove, kako je koji ispitivač slobodan, pa malo čekate u hodniku i tako to, ništa vama nepoznato.

puno sreće ostatku ekipe i još jednom: sami sa sobom u glavi posložite stvari - užasno jest, ali ne dam se do zadnjeg trenutka, bez panike idem tamo napravit najbolje što mogu, pa šta dragi bog da. cura koja je jučer pala rekla je - svo zlo u ovome bilo. lako je meni sad govorit, ali izvucite nešto iz svega ovoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hehej evo i mene danas. Danas sam još bolje skužila sam da od svih nesreća na svijetu ova mi je najmanja pa ako je baš nešto trebalo neka bude to... Samo se bojim da kad izađem drugi put dobit ću uvjerenje da sam položila pravosudni ispit i da ovakav odgovor nisu već dugo čuli i morat će izmisliti nekakvo novo uvjerenje ono tipa THE BEST!!! Hahaha još ću Lovrićku morati počastiti.....svako zlo za neko dobro!

Sretna sam jer sam upoznala jednu dragu osobu Conquest s kojom ću sada zasigurno ispijati kavice po gradu, (radimo zgrada do zgrade a nikada se do sada nismo srele )tako da ipak mislim da sam iz cijele ove situacije izašla kao pobjednik!!!! Veliku pusu šaljem Hrabrici mojoj jer kad sam pročitala da razmišlja da ide ponovno srce mi je puno sreće. Jučer poslije ispita ja sam odmah govorila da idemo ponovo a ona je govorila nema šanse tako da je ona teza "Sutra je novi dan" kod nje u potpunosti upalio.Sad ćemo nas dvije to ponavljati po Korzu i čuvajte se Vi u Ministarstvu jer THE BEST stižu.

Svima Vama koji polažete danas i ovih dana nemate panike ovo što se nama dogodilo nema reprize gospođa se nadam neće ni biti do kraja roka a iskreno vjerujem da je ona svoj ego zadovoljila na nama i da je to to.

Želim Vam svima dobru koncentraciju, raspoložene ispitivače i puno sreće.Prolaz zagarantiran !!!!

p.s.Nije mi bila namjera vas koji tek trebate položiti obeshrabriti nego sam svoju muku kada sam sinoć došla kući htjela s vama podijeliti. Sory ako sam vas uznemirila !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lucy05 je napisao:

Sretna sam jer sam upoznala jednu dragu osobu Conquest s kojom ću sada zasigurno ispijati kavice po gradu, (radimo zgrada do zgrade a nikada se do sada nismo srele )tako da ipak mislim da sam iz cijele ove situacije izašla kao pobjednik!!!! Veliku pusu šaljem Hrabrici mojoj jer kad sam pročitala da razmišlja da ide ponovno srce mi je puno sreće. Jučer poslije ispita ja sam odmah govorila da idemo ponovo a ona je govorila nema šanse tako da je ona teza "Sutra je novi dan" kod nje u potpunosti upalio.Sad ćemo nas dvije to ponavljati po Korzu i čuvajte se Vi u Ministarstvu jer THE BEST stižu.

(quote]

 

Draga,

 

sad sam se sva raznježila, a nekako sam baš sva puna emocija, valjda će se i to kroz par dana sleći. Hvala na komplimentu, uzvraćam istom mjerom!! I zaista je lijepo što smo se upoznale i uživo...

 

Imam i još jednu dobru izjavu na koju me podsjetila sestra jučer: "Ne mogu oni mene toliko puta rušiti koliko ću puta ja ići na ispit!!"

 

Ma šta da vam kažem? Držite se, rasturite!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lucy, Conquest, ona priča sinoć je bila prestrašna za bilo kakav komentar, ubila me. Ali imponiraju vaša razmišljanja i naglašeni optimizam. Svaka vam čast na držanju! Ipak ovo nije najvažnija stvar u životu i prvenstveno treba čuvati zdravlje - što bi rekla moja žena: sve je dobro kad su dobri nalazi! Ne dajte se i ne posustajte! Želim uspjeh svima koji danas izlaze! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lucy05 je napisao:

Pozdrav svima, razeselila si me Sue lijepo što nas nisi zaboravila.

Nažalost nemam baš lijepe vijesti Conquest i ja pale smo kod Lovrićke građansko

 

procitala sam maloprije pm conquestice :place:....prestrasno :palacdolje::place::place:

 

cure, ne dajte se!!!

 

znam da ovo nije neka usporedba, ali uvijek se u takvim trenucima sjetim kak je mene i frendicu na faxu maltrao prof. iz statistike, tak, iz obijesti valjda. pismeni je imao 4 zadatka, a morao si rijesiti 2 za prolaz, no ne bilo koja, vec 1 i 2. zadatak. svaki put bi se, naravno, pojavila neka nova vrsta zadataka, a studenti su se medjusobno poducavali jer od predavanja nikakve koristi. isle smo mu i na zivce jer smo, zamislite, dolazile na konzultacije i smetale ga :vrti:

pet puta smo isle na ispit, s tim da nam je prijavnicu vracao svaki puta, dakle moglo se otegnuti do unedogled. osjecale smo se k`o jozef k. u procesu! uvijek bi nesto iskrsnulo - ili smo zadatak rijesile na tezi nacin, a trazio se laksi, ili bi ubacio novu vrstu zadataka, ili bi nas izbacio van iz samo njemu poznatog razloga (i toga je bilo), iako smo se smjeli dogovarati i drzati knjige i formule na klupi. kad smo konacno prosle taj pismeni i dosle na usmeni, koji smo rasturile, i kad je rekao "dovoljan", nije bilo vece srece!!a nikad problema ni prije ni kasnije, ni sa jednim drugim ispitom!

 

poanta ove moje litanije jest da zbog takvog nekog ne treba odustajati!treba biti uporan!

iza kise dolazi sunce!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima,

 

upravo sam napisala poduzu poruku koja mi se odjednom izgubila,pa ponavljam u kracoj verziji.

 

uglavnom i ja polozila.

odgovarala upravu, ispitivao me Turkalj, dakle mogu biti i novi ispitivaci.

Bio je ok,ali ja sam do detalja sve naucila i sa potpunim razumijevanjem ( e jesam puna sebe he he), ali sto kad sam imala vrmena ovaj put, pa mi je bio ok.

Ali da me je ispitivao prvi put,ne bih vjerojatno isto prosla jer pita sve kroz neku pricu kroz primjere i okolo naokolo prodje cijelo gradivo i vidi da li ti to razumijes.

Rekao je da se ne voli da se nabuba napamet a nista ne kuzi.

 

Lucy i Conquest,jako mi je zao, ne mogu vjerovati da vas je obadvije srusila,bas eto,nemam komentara, ali drago mi je da ste optimisticne i da se nedate!

Tako treba,samo naprijed i hrabro!

 

To vrijedi i za sve ostale koje jos ceka ova muka.

 

Meni je bio jos i gori osjecaj nego prvi put,bas kao sto je i opuzenka navela,jer znas da vec nesto ima,a fali ti jos samo malo,a opet mozes sve izgubiti.......

 

ali eto,proslo je......

 

 

puno srece svima,pitajte ako vas sto zanima!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ej Lucy rado bih ti pomogla i rekla, ali ja nisam danas odgovarala, nego nisam stigla do kompa do sad.

 

sorrry,valjda ce se netko javiti od danas pa da javis kolegi........ :-) ajde ljudi javite se.....

 

ali mislim da se ispitivaci ne ponavljaju dan za danom,tako mi se cini...ali pravila nema,naravno......eto,nisam ti nista pomogla bas.....

 

drz' se,javi ako sta trebas i ti i ostali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas je prvi put ispitivao bilježnik Marčinko. Panika kad smo vidjeli da ispituju i novi ispitivači, a onda čudo. Ulazimo u ured, a ispitivač pruža ruku i upoznaje se sa nama. Ispred njega pitanja, za koja on kaže da su od starijih kolega i da ne želi izmišljati toplu vodu. Ispit je trajao 45 minuta, svaki dobar odgovor ispitivač je pratio komentarima u najboljem stilu odvj. Miljevića, bravo kolegice, odlično kolega. Ispituje sve Zakone, ali na način da pita pitanja kao opću kulturu jednog pravnika, nabrojite neke služosti, susjedska prava, opće institute, vlasništvo stranaca. Dodaje primjere iz prakse. Ispit počinje tezom da bi odvjetnički i sudski vježbenici, trebali ipak nešto više znati o građanskom materijalnom pravu, a završava pitanjem o planu kandidata za posao u budućnosti. Jednostavo rečeno ljudina, a ispit vrlo ugodno iskustvo. Zaključak tko utroši određeno vrijeme na pripremu ispita neće imati problema, a tko ne njegov problem.

 

Ostalo, navodno je Rašo bio u svom elementu, 10 min ispitivanja, a pitanja klasična.

 

Nije bilo problema ni sa Hamarićem i Bošnjakovićem.

 

Danas su svi prošli, ali je tajnik rekao da se skupilo nešto kandidata koji su pali,kroz ova dva tjedna.

 

Lucy i Conquest, dobro se odmorite, nemojte neko vrijeme misliti na ispit, što se mora dogoditi, dogodit će se. Ovo dosad nije bačeno vrijeme, vidit ćete kroz 6 do 10 mjeseci imat ćete uvjerenje. Vjerujte, govori Vam netko tko ima podosta iskustva, a nakon što položite nećete se niti sijetiti onih koji su Vas rušili. A situacija Vam se za čas okrene i ono što je bilo ponekad tragično, ispadne prednost. Nemojte ovo shvatiti kao otrcanu frazu, ali iza svake kiše sija sunce. Položit ćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se javim i ja vama svima sta tek trebate odgovarati...jutros u 9 za zagreb, sada je 6 ujutro vratio sam se u split...ta prokleta muka od pravosudnog napokon je iza mene! polozio sam i odgovarao sam kod navedenog marcinka-lik je zbilja super! odgovarao sam gpp i samo to sam i imao....predobroooooooo! vrlo ugodno i laganini....razgovor i osnovna pitanja tipa nadleznost, izuzece, sta zpp ureduje, predlog za povrat u prijasnje stanje-osnovno, zalba osnovno, dokazi u postupku nabrojat, svjedoci pricati po slobodnoj volji-ja mlio o uskrati svjedocenja i to je bilo to...izvanredne nije ni pitao...

sam sebe sam zacudio jer mi je danas bilo tri puta gori feeling nego kad sam izlazio prvi put u sedmom misecu-panika ludacka! ocekivao sam paniku ali ovom danas sam sam sebe iznenadio. ako i vama tako bude (a vjerovatno je i hoce) neka vas to ne izludi-znaju oni u kakvom smo stanju i nece to uzeti za zlo...

znam sad pametujem, lako je bit junak nakon bitke, alii eto...mala rijec ohrabrenja da vidite da je i uz uzasnu tremu moguce proc

sta jos reci-ljudi OD SRCA SVIMA SRETNOOOOOOOOO!!!!! drzim fige svima vama!! :palac::-D

p.s.danas nitko nije pao-bio je raso iz kp i kpp-svi su bili odusevljeni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se i ja javim, jučer je bio dan D. Ispitivač Kos, kojeg ne mogu dovoljno nahvaliti!!Kada bi svi bili kao on pravosudni ispit bi bio jedno ugodno iskustvo. Imala sam KPP, i trajalo je svega 15-ak minuta. Napokon je i ta muka iza mene. Tako mi je žao svih koji su pali, iskreno nisam mislila da je to moguće!!

Panika je bila očajna, kao i da cijeli ispit prvi put odgovaram, ali napokon mogu zapaliti knjige i zaboraviti da je pravosudni ispit ikad postojao.

Zaits vam svima sve najbolje želim, a vama koji morate ponovno, držite se i ne dajte im gušta. VI TO MOŽETE!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskrene čestitke od srca svima koji su položili i najljepša hvala svima na iskrenim rječima podrške. Neću odustati ne pada mi na pamet sada sam još sigurnija da to znam i mogu položiti a i biti će mi lakše jer sam sve prošla pa će ovo biti jedno detaljno ponavljanje sigurno za neko dobro.

Cijelo ovo vrijeme samo se pitam zar smo nas dvije toliko glupe ili stvarno nismo znale a svi vi drugi ste tako super znali da je razlika više nego očita ( što pouzdano znam da nije istina jer dečko koji je odgovarao do mene nije znao ništa bolje ali .... ). kada od 500 ljudi ide na popravni 100 to je petina a kada od 100 padnu dvije to je onda šta ????

To je iza mene i neću se više na to vraćati ali drago mi je da ste vi drugi rješili jer sam sigurna da znanje pobjeđuje i može pobjediti. Javim Vam se u drugom ili trećem mjesecu samo da vas obavjestim DA SAM POLOŽILA PRAVOSUDNI ISPIT i da me građansko pravo ispitivala sutkinja Lovrić pred ostatkom komisije i da sam prezadovoljila !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mene opet nešto sam zaboravila što je najvažnije od svega što sam napisala u ranijem javljanju.

Upoznala sam Conquest super je cura i u petak smo popile kavu i bilo mi je super s njom čavrljati ne samo o pravosudnom nego i o drugim ženskim stvarima.Dogovorile smo načelno zajedničko daljnje učenje nakon malog odmora i oporavka iako je njezin uvjet bio da ona mora polovicom veljače na skijanje i da od toga ne odustaje pa na pravosudni možemo kasnije. Ah što ću kada lako popuštam pa sam se dala brzo nagovoriti tako da smo poslije toga na pravosudnom.

Hoću reći bogatija sam za jedan susret i nadam se dugotrajno druženje sa jednom izuzetnom Conquest ! pa nek mi neko spomene riječ gubitnik negdje dobiješ negdje gubiš ja sam u super plusu!!!!

Lijepi pozdrav svima i naravno puno sreće vama koji ste još ova dva dana na ispitu ne prekidajte ovaj dobar niz i javite nam se sa dobrim rezultatima !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam da to glupo zvuci, ali lucy i conquest mozda ste trebale pasti obje samo zato da si sljedeci put budete podrska i da se medjusobno gurate.......

sigurno ce vam biti lakse zajedno!

a jos ste obadvije i iz rijeke! koja slucajnost!

ili sudbina?

 

 

obavezno se javite u 3. mjesecu kad polozite!!!!!!!!!!!!!!

 

pozdrav i svima ostalima!

 

i puno srece jos ova dva dana svima!!!!!!!!!

:cager:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

haj samo da javim da mi je kolega jučer u subotu bio na popravnom iz KPP i GP. Prošao je on i svi ostali su prošli. Pitali su ga Kos KPP ( On ga je i rušio na popravak ) i Eraković iz GP. Nisu pitali novi ZKP i koliko je on pratio nitko nije pitao na ovom roku.

Rekao mi je da su svi bili dobro raspoloženi da on i kolega nisu baš pokazali zavidno znanje ali da im je Kos rekao da ih neće rušiti pa da moraju ponovno. On je sada negdje u diru pa nije blizu kompa ali mi je to prenio pa ja sada prenosim vama. Ako još neka informacija treba javite se pa ću ga zvrcnuti na mob i javiti vam. Sretno !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege!

Evo i ja položio pravosudni! Imao sam popravni iz GPP-a. Rok mi je bio 06.10. u 16,00 sati. Ispitivao je Đuro Sessa. Novi ispitivač. Mogu reći da je ugodan ispitivač. Na samom početku rekao je da mu je to prvo ispitivanje i da mi imamo više iskustva od njega što se samog odvijanja usmenog dijela tiče. Pitanja su mu u redu, kao i ova što su objavljena na legalisu, to je dovoljno naučiti za prolaz (recimo da su slična kao i pitanja Katarine Buljan). Može se učiti i po samom zakonu, ali preporučam da se koristi skripta. Malo mi je čudan kada prihvaća vaše odgovore, u pravilu kaže : "tako je" ili "točno", znači nema nekih emocija (što ne znači da ih ubuduće neće biti), dok kad se kaže nešto krivo nije neugodan, već sam upozori na pogrešku i pomogne kandidatu upućujući ga dodatim potpitanjem na pravi odgovor. Grešku ne zamjera previše. Upotrebljava jednostavne primjere, sve se lako da prepoznati i ispravno odgovoriti. Pita sve kako je navedeno u popisu literature to znači : ZPP, ovrhu kako je navedeno i postupovne odredbe Zakona o nasljeđivanju. Znači nema preskakanja gradiva. Jedno pitanje je sigurno iz ovrhe i nasljednog, ali to se može ići po samom zakonu.

Redosljed pitanja koji mi je postavio bio je otprilike sljedeći :

1. razlozi za žalbu - potpitanja : koje su dvije vrste bitnih povreda parničnog postupka, u čemu je razlika, na koje povrede sud pazi sud po službenoj dužnosti (t.2,4,6,8,9 i 11). Dosta pitanja postavlja oko toga što će drugostupanjski sud učiniti povodom žalbe i kojim aktom i to na način da on navede povredu, a vi morate odgovoriti što će dugostupanjski sud odlučiti (odbaciti žalbu - rješenjem, preinačiti - presudom i sl.) Tu mislim da mu se to treba dobro znati. Pitao me i čl.373.a - navodno da ga ni sami suci ne razumiju, ja nažalost za vrijeme učenja nisam uspio pronaći neki komentar tog zakonskog članka. Rekao sam mu što piše u zakonskom članku, moj je odgovor uvažio, ali neznam da li je njime bio zadovoljan (opet ono o nedostatku emocija)

2. Načelo slobodne ocjene dokaza

3. Stranačka i parnična sposobnost - definicija, primjer

4. Izvanredni pravni lijekovi - potpitanje revizija protiv presude, protiv koje presude se može izjaviti, da li se može izjaviti u parnici koju je poslodavac pokrenuo zbog prestanka radnog odnosa protiv radnika? Odgovor : ne, jer zakon govori o parnici koju je pokrenuo radnik, ali će reviziju ipak moći izjaviti ako poslodavac označi vps iznad 100.000 kn.

5. Izvanredna revizija - definicija, bitno je da mu se spomene da se može izjaviti zbog materijalnopravnog ili postupovnopravnog pitanja važnog za jedinstvenu primjenu zakon i ravnopravnosti građana.

6. Sredstva ovrhe i predmet ovrhe - definicija i primjeri

7. Koju će stranku uputiti sudac na parnicu u ostavinskom postupku? Odgovor : onu čije pravo smatra manje vjerojatnim. Primjere nije pitao.

 

Kolegicu koja je samnom odgovarala (također je prošla, kolegica je bila iz Trogira) pitao je :

1. vrste nadležnosti (apsolutna i relativna), stvarna i mjesna nadležnost - ne treba u detalje, samo definicija i to je to.

2. Presuda zbog izostanka, presuda zbog ogluhe

3. Povrat u prijašnje stanje, potpitanje - da li bi dopustili povrat zbog činjenice da je osoba zakasnila na ročište na kojem je donesena presuda zbog izostanka iz razloga što je zakasnila s tramvanjem? Ispravan odgovor : ne, jer je općepoznata činjenica da tramvaji u Zg nemaju točno određen vozni red i može se dogoditi da se tramvaj čeka i više od pola sata zbog gužve i sl. te stranka sama snosi taj rizik npr.mogla je izabrati neki drugi način prijevoza ili krenuti ranije, dok bi trebalo dopustiti ukoliko stranka putuje vlakom iz npr. Đakova budući da ima samo jedan vlak i to onaj u 4.30 ujutro, a ako dođe do nepredviđenog zastoja tijekom putovanja.

4. Posebni parnični postupci iz ZPP-a (male vrijednosti, trgovački i sl.) - samo nabrojiti.

5. Načelo monokracije - potpitanje : kako sudi u drugom stupnju? Odgovor : u vijeću (načelo zbornosti i profesionalnosti, iznimno monokracije - u slučaju žalbe protiv rješenja i to bez obzira da li je rješenje o postupovnom pitanju ili rješenje kojim se meritorno odlučuje npr. rješenje o smetanju posjeda - isto o žalbi odlučuje sudac pojedinac II' suda).

6. Ovršna isprava - ne treba sve detaljno, dovoljno da se zna nekoliko njih.

 

Vjerojatno ima još koje pitanje ili potpitanje, ali ih se jednostavno ne sjećam. Uglavnom, ja sam se dobro spremio za ovaj popravni ispit i zaista sam na sve znao odgovoriti. Meni je bilo ok!

Ovim bih se putem zahvalio tajniku Nevenu Švendi na izuzetnoj ljubaznosti i dobroj organizaciji svega oko pravosudnih ispita. Hvala puno! Da mi je barem imati takvog šefa! :smijeh:

Također se zahvaljujem svima vama na legalisu, kao i svim korisnicima koji su objavom pitanja na portalu pomogli meni, a i drugima oko polaganja ovog važnog ispita. :palac:

Pozdrav svima i puno uspjeha!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege!

Evo da Vam se javim s dojmovima s pravosudnog. Imao sam u ponedjeljak 05.10. Gpp-kod novog ispitivača što se tiče barem Gpp-a,gosp.Joze Jurčević, i P O L O Ž I O. :skakuce:

Naime, bilo je nas 20-tak kolega koji smo svi onako blijedi i nervozni s onim svima poznatim osjećajem u trbuhu, u 4 manje par minuta cupkali ispred zgrade, i čekali da nas tajnica prozove. :panika::panika::panika:

Pomalo sablasnu atmosferu :buljoki: je svojim pristupom meni i kolegici, koja je imala užasnu tremu, ispitivač Jurčević razbio za početak ugodnim razgovorom, ali stvarno ugodnim, tipa, "pa nemojte imati tremu, što se mene tiče Vi ste već položili pravosudni ispit, ovo je samo formalnost i sl.", :pljesce: (iako smo oboje doduše imali samo Gpp- za odgovarati). :pljesce:

Ispit je započeo na način, da je mene pitao na čemu sam pao zadnji put, i hajdemo krenuti od tamo. Naravno, pao sam na ovrsi, :vrag: ali sam rekao da je to bilo na reviziji, :laze::tako da sam kad mi je postavio pitanje o reviziji, krenuo s pričom i nisam se zaustavio sve :propovjeda: dok me on nije prekinuo i rekao dobro je kolega, vidim da znate.

Kolegicu je pitao odmah iza toga ponavljanje, sve što zna o njoj, s jednim možda podpitanjem (kad nema roka onog objektivnog od 5 godina).

Kad je meni bilo pitanje zbog kojih se razloga može izjaviti revizija, njemu doslovno treba reći,ali doslovno: zbog apsolutno bitnih povreda, relativnih povreda, ako su počinjene pred drugostupanjskim sudom i radi pogrešne primjene m. prava.

Ja sam zaista to detaljno naučio, iz razloga što sam imao jedan ispit, pa si nisam mogao kao ni svi mi dopustiti mogućnost da padnem, pa kad sam mu odgovorio da se revizija može izjaviti zbog aps. bitnih povreda, osim ako se povrede odnose na povrede iz 354. st. toč 3., 5. i 9., :blabla: čovjek se doslovno uhvatio za glavu, i kazao, pa kolega Vi ste detaljno sve naučili (mislim to nije uopće detaljno ako ćemo realno gledati, pocrtano je crno u ZPP-u, tako da..).

Kako god, nakon toga su uslijedila pitanja iz nadležnosti,lagana općenita pitanja, zaista osnovno, VPS, što je meni kao odv. vježbeniku bilo zaista lagano, odgovoriti zašto nemogu ići na rasprave gdje je VPS preko 50.000 kuna (odgovor, jer tako zakon kaže), i sl. jako logična i jednostavna pitanja, temeljem kojih ako zaista ne podlegnete panici, koja nestane nakon 5 minuta s ovim krasnim ispitivačem, ćete zasigurno jako dobro znati.

Tokom ispita je govorio da njemu nije cilj vidjeti kandidata koji će mu izbiflati sve od riječi do riječi napamet, nego da povezujete. :klanja:

Kolegica koja je odgovarala, nije imala ni dana prakse u struci, pa se ispitivač zadovoljio s odgovorima njenim iz zakona, što je fer i korektno bilo od njega, jer neke stvari jednostavn nije mogla znati, koje nije ni vidjela (npr. kako glasni petit utvrđujuće, a kako kondmnatorne presude, odnosno tužbe, te u slučaju mirovanja da li sud čeka da tuženik sam predloži mirovanje ili?? odgovor je da kad se ne pojavi tužitelj, što je daleko najčešći slučaj kad nastupi mirovanje, sudac sam automatski diktira na zapisnik rječima:..na prijedlog tuženika... ). Kolegica nije to ni mogla znati, tako da je takve stvari više pitao mene, a nju bi recimo pitao da nabroji zbog čega nastupa prekid, a mene kakve su odluke i kad stupaju na snagu. Ovrhu nas nije uopće pitao ni nasljedno. :pljesce:

Bilo kako bilo, najteži dio je prošao, a to je bilo samo učenje, najlakše na kraju ispadne doći sjesti i odgovoriti na ispitna pitanja.

 

Nisam ovo htio ranije napisati, ali kolegice dvije koje su pale, mislim conquest i zaboravio sam kako se druga zove, su me totalno ubedirale, par dana prije ispita, kad su napisale da nisu baš briljirale, ali da ih nije možda trebalo rušiti, iskreno poslije takvog posta njihovog, nisam spavao tu noć više od dva sata. :rigoleto:

 

Nisam puno upućen u nov način ispitivanja, s tim da ako dobijete gospodina Jurčevića, možete biti sigurni da ste dobili jednog krasnog ispitivača i nadasve gospodina.

Svima želim puno sreće i hrabrosti, te mirnoće, jer je ona presudna, kako za naš posao, tako i za ovaj golemni teret koji se zove pravosudni, koji se katkad čini nemoguća misija, ali on to ustvari uopće nije.

Pozdrav svima i sretno :bananko:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege, čestitam onima koji su položili i želim Vam puno uspjeha u daljnjem radu, puno love, te puno zadovoljstva u osobnom životu. Kolegama koji nisu položili, samo hrabro naprijed, učite, ovo dosad nije nekorisno, položit ćete. Mislim da bi bilo korisno zaključiti ovu temu, te ispitivače, ispit i korisne savjete predočiti i komentirati kroz druge teme. Mislim da smo generalno rečeno postigli cilj, međusobno smo se obavještavali, podržavali, hrabrili. Bili ste odlična ekipa. Hvala Vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija