Jump to content

testiranja za posao u drž. upravi.


eve5

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Bok svima!

 

Mene zanima, ako netko ima iskustva sa natječajima, konkretno na sudu, da mi odgovori,

dakle, prošla sam pismeni, bila sam pri vrhu šta se bodova tiče, proveo se intervju iz kojeg ne mogu procijeniti da li sam briljirala ili ne-al o tome bi se itekako dalo razgovarati...e sad, da li nakon tih intervjua, postoji još jedan razgovor primjerice sa predsj.suda, ako da, tko dobija tu privilegiju, jer znam da su neki pozvani, a ja još nisam, pa mi nije jasno u čemu je caka...iskreno, pretpostavila sam da će taj recimo finalni razgovor imati samo ona osoba koja je imala u oba slučaja najviše bodova i u pismenom i usmenom dijelu.

Znam samo da ništa više ne znam.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel to natječaj za sudskog vježbenika?

ako da, prvo se gledaju ocjene, mogućih 50 bodova koje dobiju oni s prosjekom 5.0, 49 bodova za prosjek 4.9 itd. do 20bodova.

Idućih 40 bodova se može dobiti na pismenom ispitu, svaki točan odgovor 1 bod.

10 bodova se može dobiti na usmenom.

Potrebno je ostvariti barem 51 bod da bi se moglo doći na razgovor.

E sad, stvar je u tome da ukoliko 2 ili više kandidata imaju jednak broj bodova, prima se kandidat onog spola koji je manje zastupljen u pravosuđu.

 

E sad, ako je riječ o sudskom vježbeniku, molio bi te da mi kažeš na kojem je to sudu bilo, kad je bio natječaj i koja pitanja su bila, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, to nije bilo testiranje za sudskog vježbenika, već tajnika, mene zanima, po kojoj osnovi na razgovor onaj ajmo reći finalni, mogu biti pozvani i onaj kandidat koji je ostvario u pismenom i usmenom dijelu najveći broj bodova i drugoplasirani? Ako jasno u natječaju piše, da onaj sa najvećim ostvarenim bodovima faktički dobija posao.

 

Isto tako zanima me, kako dokazati da komisija u postavljanju pitanja prema pojedinim kandidatima nije bila jednako zainteresirana, za neke su se našla pitanja, a za neke nisu, ili su se jednostavno postavljala toliko različita, bez logike, pitanja, da mi jednostavno nije jasno po kojem principu se onda isti ti kandidati mogu ocijenjivati?

 

Bilo bi logično, a kod nas logike nema, da se postavljaju svima jednaka pitanja i onaj kandidat koji se u svemu tome najbolje snašao dobija najveći broj bodova, ako ništa drugo namještanje istih tih rezultata bilo bi barem diskretnije.

 

Da li je igdje tako što uopće regulirano? Zašto se ne vodi zapisnik o svakom intervjuu, jer ovako nešto je nemoguće žalbama pobijati! Ili možda netko misli da je ipak moguće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga kolegice,

prema zakonu jasno je da bi trebao biti primljen onaj kandidat koji je imao najviše bodova na testiranju. Naime, svi kandidati koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja imaju šansu da budu primljeni i pretpostavlja se da su sposobni obavljati posao za koji je raspisan natječaj. ono što pojedine kandidate razlikuje je upravo taj test, ta nijansa bodova i najbolji na testu treba biti primljen.

intervju obavlja komisija koju imenuje čelnik, u tvom slučaju preds. suda.

moguće je pozvati više kandata na finalni razgovor(iako to nigdje zakonom nije regulirano) ukoliko oni u konačnici ostavruju isti broj bodova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

ulogirana je napisao:

Ovako, to nije bilo testiranje za sudskog vježbenika, već tajnika, mene zanima, po kojoj osnovi na razgovor onaj ajmo reći finalni, mogu biti pozvani i onaj kandidat koji je ostvario u pismenom i usmenom dijelu najveći broj bodova i drugoplasirani? Ako jasno u natječaju piše, da onaj sa najvećim ostvarenim bodovima faktički dobija posao.

 

To ne piše ni u jednom natječaju, a pogotovo ne u natječaju za prijem u državnu službu.

Nema tu više intervjua, već samo jedan - onaj s komisijom za provedbu natječaja, pa se na temelju bodova ostvarenih na testiranju i usmenom razgovoru odlučuje tko će biti primljen.

Na intervju se pozivaju svi koji su zadovoljili minimalne uvjete na testiranju (da su imali najmanje polovicu bodova od ukupno mogućih na testiranju iz područja općeg i posebnog dijela)a ne samo prvoplasirani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
Bok svima!

 

Mene zanima, ako netko ima iskustva sa natječajima, konkretno na sudu, da mi odgovori,

dakle, prošla sam pismeni, bila sam pri vrhu šta se bodova tiče, proveo se intervju iz kojeg ne mogu procijeniti da li sam briljirala ili ne-al o tome bi se itekako dalo razgovarati...e sad, da li nakon tih intervjua, postoji još jedan razgovor primjerice sa predsj.suda, ako da, tko dobija tu privilegiju, jer znam da su neki pozvani, a ja još nisam, pa mi nije jasno u čemu je caka...iskreno, pretpostavila sam da će taj recimo finalni razgovor imati samo ona osoba koja je imala u oba slučaja najviše bodova i u pismenom i usmenom dijelu.

Znam samo da ništa više ne znam.

 

hvala

Poštovana.. ulogirana...

nije stvar u tome da više ništa ne znate... nego je caka... u "caki" za koju se več zna da će zauzeti traženo mjesto. Pretpostavljam da će Vas sigurno pismeno izvjestiti. Nemojte klonuti...bit će još natječaja..., a ako ne bude....vanka iz RH.

Žalostan sam što visoko obrazovani mladi ljudi teško dolaze do posla u Vašoj struci, a i inače u ostalim visoko obrazovnim zvanjima. Sretno Vam bilo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Zanima me ako netko zna kakva su pitanja i da li su na zaokruživanje,dopunjavanje ili nešto dr. na testiranju za sudskog upisničara???? I kakva je cijela procedura tog testiranja i što pitaju na razgovoru? Puno bi mi pomogli ako netko zna ili je to prošao,ja idem prvi put pa ne znam ništa o tome?

 

Hvala!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija