Jump to content

Molim pomoć


jajac

Preporučene objave

Živimo u privatnoj kući koja se sastoji od tri stana. Kuća nije upisana u zemljišno knjižnom niti je ucrtana na katastru. A nije niti etažirana. Ulaz i dvorište je zajedničko. Zajedničko je vodobrojilo.Jedan od stanara želi svoj stan iznajmiti podstanarima jer on tu ne živi. Kakva su naša prava ,(nas koji tu živimo, radi se o dvije obitelji)jer mi se ne slažemo da u obiteljsku kuću dolaze neki strani ljudi. Molim da mi netko odgovori na ovo pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jajac je napisao:

Živimo u privatnoj kući koja se sastoji od tri stana. Kuća nije upisana u zemljišno knjižnom niti je ucrtana na katastru. A nije niti etažirana. Ulaz i dvorište je zajedničko. Zajedničko je vodobrojilo.Jedan od stanara želi svoj stan iznajmiti podstanarima jer on tu ne živi. Kakva su naša prava ,(nas koji tu živimo, radi se o dvije obitelji)jer mi se ne slažemo da u obiteljsku kuću dolaze neki strani ljudi. Molim da mi netko odgovori na ovo pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jajac je napisao:

Živimo u privatnoj kući koja se sastoji od tri stana. Kuća nije upisana u zemljišno knjižnom niti je ucrtana na katastru. A nije niti etažirana. Ulaz i dvorište je zajedničko. Zajedničko je vodobrojilo.Jedan od stanara želi svoj stan iznajmiti podstanarima jer on tu ne živi. Kakva su naša prava ,(nas koji tu živimo, radi se o dvije obitelji)jer mi se ne slažemo da u obiteljsku kuću dolaze neki strani ljudi. Molim da mi netko odgovori na ovo pitanje.

 

nikakva prava. nije li ti napamet palo da se tvojem susjedu ne dopada što njegov sustanar piše po forumu?

to što se tebi to ne dopada, tvoja je osobna stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakonski svaki suvlasnik slobodno raspolaže svojim idealnim djelom nekretnine.

 

možete tražiti razvrgnuče suvlasništva (isplatom ili civilnom diobom)

 

ako sud proda nekretninu vrijednost je manja.

kuča nije ucrtana u katastar i upisana u zemljišnu knjigu što može značiti da je izgrađena bez građevinske dozvole a zbog čega je znatno umanjena vrijednost kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jajac je napisao:

Bovu hvala na odgovoru, kuća ima građevinsku dozvolu , samo nije sređeno sve ostalo poslje ostavinske.

A Jethro bi poručila da mu je bolje ne odgovarati na pitanja ako nema neki pametan odgovor, očito mu forum služi za sprdanje

 

jethro ti je odgovorio pametno i jasno:

nemaš nikakva prava.

ako i dalje ti nije jasno, slobodno pogledaj drugi odgovor koji je mnalo poduži, ali se na isto svodi.

no bez ljutnje, nije mi jasno kako misliš da se ja to sprdam kad ti odgovaram pitanjem jednakom težinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija