Jump to content

Invalidnina i kredit


huskybucka

Preporučene objave

U jednoj od predhodnih tema smo saznali da se invalidnina može primat preko većine banaka a ne samo HPB.Raspitajte se za informaciju o mogućnosti kreditiranja na invalidninu prije nego kod te banke prebacujete primanje invalidnine.Branitelji s područja Zagreba trebaju otiči u Vodnikovu ulicu u financijsku službu ureda za branitelje za promjenu banke,ukoliko MOBMS ima ugovor s tom bankom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog!

Vjerovatno je mislio na kredit koje je HPB davala na invalidnine od prije dvije godine sa kamatom od 2% na rok od 84 mjeseca,a koje se moglo podizati sve zavisi od visine postotka invalidnine,pa se za 60% moglo dići kredit od 21000 kn ,s tim da sjeda na naplatu kad sjedne invalidnina i to u visini cca.pola invalidnine(688,48 kn / 337,66 kn).

Ako je na taj kredit mislio taj kredit HPB više ne daje.

 

:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Bog!

Vjerovatno je mislio na kredit koje je HPB davala na invalidnine od prije dvije godine sa kamatom od 2% na rok od 84 mjeseca,a koje se moglo podizati sve zavisi od visine postotka invalidnine,pa se za 60% moglo dići kredit od 21000 kn ,s tim da sjeda na naplatu kad sjedne invalidnina i to u visini cca.pola invalidnine(688,48 kn / 337,66 kn).

Ako je na taj kredit mislio taj kredit HPB više ne daje.

 

:place:

 

Hvala

Da, na tako sam nesto mislio.

Dali znate neku drugu banku da to ima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako mislite da trenutačno neka banka daje nekakvi kredit od 2% :-? Na internet stranicama svih banaka u Hrvatskoj se možete informirati o kreditnim uvjetima tih banaka.Sve banke imaju i besplatne telefonske brojeve za informacije o svojim proizvodima(i meni je to čudna riječ).Imajte na umu da je HPB još uvjek u većinskom državnom vlasništvu pa se ne čudim da su oni imali taj san o 2% kamata ali po vašim informacijama vidim da je i to prošlost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

huskybucka je napisao:

Pozdrav

Otac mi prima invalidninu od poginulog hrvatskog branitelja.

Invalidninu prima preko Hpb-a.

Bio je u Hpb-u i tamo ne daju kredite na invalidnine.

Zanima me dali postoji koja banka da daje kredite na invalidnine?

Dali je netko od vas digao kredit na invalidninu?

 

Uobičajeno je da banke ne uzimaju u obzir primanja s osnova invalidnosti (a to je za njih sve što u nazivu ima "invalidnina" pa i obiteljska invalidnina).

Mislim da je MOBMS unazad 5-6 godina uputio dopis prema svim bankama u RH s molbom da se prilikom odlučivanja o kreditnoj sposobnosti uzme u obzir i obiteljska invalidnina koja je za npr. roditelje smrtno stradaloga HB stalna (doživotna) naknada.

Nije mi poznato da li su i koje banke ev. uvažile tu molbu. Naime, to im nije obveza, svaka od njih samostalno kreira svoju kreditnu politiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Ja primam invalidninu preko tekučeg računa HPB,20% invalidnosti,114,75 kuna.Kaj na tu lovu daju soma kuna dopuštenog prekoračenja :misli: No dobro,nisam znal :neznam: :tupan: Sad se pomalo pretvaramo u Jadranku Đokić u reklamiranju jedine banke u kojoj naša država ima još neki utjecaj :smijeh:

 

Depresivac, hvala na tvom već poznatom sarkazmu na ovom forumu,nisam na proviziji kod HPB, ponavljam Ti po drugi put ne pišem postove radi rejtinga i zvjezdica niti izmjena nick name-a na ovom foruma,Ti nastavi sa svim tim jer ništa neobično od Tebe sve je već pročitano i viđeno samo naprijed možda nekad nešto i kapne...

Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega ILJAS6,nisam bio sarkastičan prema tebi.Tvoju informaciju vrlo ozbiljno shvaćam i več danas ču pokušati ostvariti tu mogučnost daljnjeg zaduživanja kod te banke,no danas možda sjedne i invalidnina.Ovo sa zvjezdicama i nickom je već izlizana priča i neću komentirat,još jednom hvala na informaciji,odo ja u banku. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni mojih 153 kune sjedne svakog 14-og u mjesecu i dignem ih poslijepodne taj dan.

Samo što ni tih 153 kune nisu 153, već 6 kuna manje koliko HPB uzme za troškove vođenja računa.

Za ovu mogućnost dobijanja dozvoljenog minusa na invalidninu nisam znao.

Depresiva, javi jesi li uspio to riješiti.

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Meni mojih 153 kune sjedne svakog 14-og u mjesecu i dignem ih poslijepodne taj dan.

Samo što ni tih 153 kune nisu 153, već 6 kuna manje koliko HPB uzme za troškove vođenja računa.

Za ovu mogućnost dobijanja dozvoljenog minusa na invalidninu nisam znao.

Depresiva, javi jesi li uspio to riješiti.

Pozdrav svima!

 

Baš radi tig 6 kuna šta banka uzme za vođenje računa želio bi promjeniti banku jer glupo mi je biti u dvije banke istovremeno u PBZ primam mirovinu a u HPB invalidninu.

 

Prebacit ču se i ja samo na ovu na kojoj primam mirovinu .

 

Dok sam doviao 153 kn invalidnine na HBP su mi dali 1500 kn dozvoljenog minusa.

 

Sada će mi invalidnina biti manja 114 kn jer je sada 20 %.

 

aLI OVIH 6 kuna me ubija jer mi ih se uzima bez veze na dva mjesta u dvije banke ko da sam milijunaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neda mi se iči u banku jer su tamo uvijek gužve i još k tome nije sjela invalidnina(valjda,nisam ni provjeril).Zovem njihov besplatni broj 0800 472 472 i osmi sam na redu,nemam živaca čekat cijelo prijepodne na telefonu.Poslal sam mail pa čekam odgovor.Bode ovih 6 kuna ali treba imat na umu da i druge banke uzimaju naknade za vođenje tekučeg računa,jedina prednost je prebacivanje invalidnine u banku u kojoj več primate mirovinu pa neče valjda biti nove naknade ali je pitanje sad dali će biti novog dopuštenog prekoračenja po tekučem računu kad ga već koristimo na osnovi primanja mirovine.Svaka banka ima kontakt telefonske brojeve pa se treba raspitat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dambac je napisao:

primam djecji 300kn preko HPB i imam odobren minus 1000kn,nisam ni trazio sami su to napravili,tako da nemojte pisat nesto u sta niste sigurni

U mojem postu je citiran doslovno današnji mail koji sam dobio kao odgovor na svoje pitanje tako da moram napomenuti kolega,da to nije moje mišljenje nego njihov službeni odgovor.Ono što je bilo prije,nemora vrijediti danas.Pošto se kod nas radi o komercijalnim bankama koja svaka posluje po svojim pravilima,najsigurniji način informiranja je direktni kontakt sa svakom bankom s kojom bi branitelj želio kontakaktirati.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ofit je napisao:

Pozdrav svima . Primam mirovinu preko HPB več 1 godinu i imam dozvoljeni minus 0 kuna .Prije par dana nazovem u poslovnicu u Zaprešič i pitam zašto nemam dozvoljeni minus , veli ona meni da moram podnijeti zahtjev za minus . :kavica:

 

Mirovina iznosi 2761,00,kn,preko HPB-a i dozvoljeni minus iznosi 6600,00 nije pisan zahtjev za "minus" sami ga dali... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni su bez moga traženja dali minus od 1500 kn na invalidninu od 153 kn, 2008 do 2009 godine dok sam primao invalidninu kada su mi prestali slati invalidninu poradi ponovnog izlaska na vještačenje ( imao privremeno rvi ) , banka mi je onda ukinula i dozvoljeni minus .

 

Neću minus od HPB hoću se iz HPB prebaciti u PBZ di primam i mirovinu , a ovaj račun zatvoriti 6 x 12 = 72 kn godišnje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrgud50 je napisao:

pozdrav kompa,

nešto ti šteka matematika:))))

 

Ha, ha....

 

Oduvjek a pogotovo sada od kad sam na terapijama.

 

Što se tiče bilo kakvog posla s novcima ( naplačivanje računa bilo koje vrste ) uvijek bi bio u minusu, zato sam rekao ženi tvoje su financije oko naplačivanja računa ( drugima ) a moje je plačanje računa drugima ( režije ).

 

Ali hvala mrgud50 na ukazanoj grešci, ispravio sam je 12 x 6 = 72 kn. Znači godišnje je to više od pola jedne ivalidnine za invalidnost od 20 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Kolega ILJAS6,nisam bio sarkastičan prema tebi.Tvoju informaciju vrlo ozbiljno shvaćam i več danas ču pokušati ostvariti tu mogučnost daljnjeg zaduživanja kod te banke,no danas možda sjedne i invalidnina.Ovo sa zvjezdicama i nickom je već izlizana priča i neću komentirat,još jednom hvala na informaciji,odo ja u banku. :palac:

 

Depresivac,poanta mog posta nije dobijanju prava od banke da uđeš u dozvoljeni minus po bančinom diskrecionom pravo a prema iznosu invalidnine koje ti uplaćuje država, moj post se samo svodi koja to banka će dati bilo kakav kredit kad na tekući račun samo sjedne 114 kuna mjesečno, kolega u svemu napreduješ, ali očito imaš problema što je netko sa postom htio ukazati jer doći do kredita kad je to jednostavno nemoguća misija sa primanjima od 114 kuna.

 

Očito je da od tvojih dosad bezbroj napisanih postova pod raznim nickovima gubiš nit kod razumjevanja napisanih postova a to je očito samo tvoj problem, morat ćeš pohvatati sve konce i pročitati sve teme i odgovore na teme od vrlih stručnjaka na ovom forumu (da se razumijemo ja među njih ne spadam jer nemam njihovo znanje) ja sam od njih puno naučio od kada sam se registrirao na ovom forumu i koristio njihove savjete u rješavanj svog statusa i uz njihovu pomoć okančao svoj status, dobro je biti i oškoprcan samo bez aluzija koje vode ka sarkazmu Ti i dalje u veselju čekaj svoju invalidninu, još koji minut pa će nastupiti i 14 u ovom mjesecu, pa ako banka da možeš se i zadužiti, možda i kapne nešto i dodatno, zašto ne!!!

Pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ILIJAS6 je napisao:

HP banka daje prema iznosu invalidnine mogućnost ulaska u minus prema svojim regulama, znam da je za 20% invalidnosti dozvoljeni minus od 1000 kuna.

Pozdrav...

HPB na primanja u svojoj banci preko tekučeg računa,manja od 500 kuna ne odobrava prekoračenja po tekučem računu,takav službeni odgovor sam dobio od dotične banke.Dali su oni prije imali neke druge poslovne odluke,nisam ih pitao jer me ne zanima prošlost.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozz,pitanje u vezi otpremine,pošto sam otišao u mirovinu u firmi mi kažu da ču dobiti 3 neto prosiječne plače,znači da je tu več uzet porez a oni kažu da se i na te 3 neto prosiječne plače moraju ponovo obračunati porez,molim ako netko nešto zna o tome.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija