Jump to content

pad vrijednosti braniteljskih udjela


mika4

Preporučene objave

Na žalost pozitivnih pomaka što se tiče nas koji nismo prodali udjele u fondu nema,vrijednost udjela samo pada,a kako je izgledno rasti neče samo padati,a do sada sam se dvoumio dali prodati ili sačekati no ide samo na negativno pomaka na pozitivno nema i mislim da smo sada shvatili da od rasta nema ništa,a da če pasti još i niže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

mika4 je napisao:

zna li tko što se desilo sa našim udjelima koji su drastično pali ovih zadnjih dana (58 kn po jednom udjelu)

 

Ex dividend date.

 

U cijenu dionice koja kotira na burzi 'ugrađena' očekivana dividenda. Dividendu dobivaju oni koji posjeduju dionicu na dan objave dividende. Slijedeći dan (ex dividend date) dionica pada za iznod dividende, ali se kroz godinu uglavnom opet podigne, ako nema drugih utjecaja na cijenu dionice.

Vlasniku se isplati dividenda, pa time zapravo ne gubi.

 

Kad sjedne dividenda, vrijednost udjela bi se trebao vratiti na razinu prije pada.

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije da se razumijem u dionice i vrijednosne papire, ali ako se varam, negdje sam čuo da fond trenutno čine samo dionice T-COMa i kako one kotiraju tako kotira i fond tj vrijednost udjela.

Da je vrijednost umjetno održavana zbog mira u kući i to je vjerovatno, jer kad se isplate dividende, školarine i kad se k tome uračuna pad vrijednosti ukupna vrijednost može samo padati.

U što fond ulaže novac ne znam i da li ga uopće više ima kamo ulagati i koliko još branitelja posjeduje udjele također ne znam ali ne bih se iznenadio da se fond održava na životu zbog pojedinaca i da su jedini vlasnici udjela oni branitelji sa po do nekoliko bodova, dakle koji imaju status temeljem par dana provedenih u postrojbama (tu se računa i par dana u zapovjedništvima i logistici 93 i 94 godine, a bojim se i služenje vojnog roka) te fond živi na aparatima.

Koliko dugo - vidjet ćemo, za sada vrijednost pada iz dana u dan a T-KOM gubi korisnike isto tako iz dana u dan jer primat preuzimaju operateri koji su povoljniji i pružaju više usluge za manje novaca te je realno za očekivati daljnji pad vrijednosti dionica jer ako žele opstati morat će spustiti cijene ili drastično poboljšati količinu i kvalitetu usluga a u oba slučaja je dobit smanjena.

Lako je bilo nabijati cijene i ljudima uzimati novac kad su bili jedini operateri u zemlji ali stanje se mijenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTli je napisao:

Nije da se razumijem u dionice i vrijednosne papire,...

 

za sada vrijednost pada iz dana u dan a T-KOM gubi korisnike isto tako iz dana u dan jer primat preuzimaju operateri koji su povoljniji i pružaju više usluge za manje novaca te je realno za očekivati daljnji pad vrijednosti dionica jer ako žele opstati morat će spustiti cijene ili drastično poboljšati količinu i kvalitetu usluga a u oba slučaja je dobit smanjena.

Lako je bilo nabijati cijene i ljudima uzimati novac kad su bili jedini operateri u zemlji ali stanje se mijenja.

 

Ja sam napravio poprilično prometa na burzi, ali ne bi se usudio prognozirati trendove. ZSE je jako malo tržište, a i puno je bilo 'igrača' u talu sa fond-managerima.

 

Ipak, ne bi za srednji rok (5-7 god.) 'otpisao' tht.

To je još uvijek jedna od najboljih dionica/opcija ulaganja u ovoj našoj situaciji. Kamate u bankama padaju, cijene nekretnina stagniraju. Tko se baš hoće kockati , može ulagati u BRIK, ali to može samo onaj tko ne ovisi o tom ulaganju.

 

Tht je još uvijek najjači, i ima mrežu dtk,preko koje sada nudi i nove usluge(max tv i sl. što drugi operateri zasad ne mogu). Kriza i konkurencija smanjuje promet i cijene, ali isto tako 'puši' i njihova konkurencija.

Sa ovim povećanjem cijena goriva, za očekivati je veće oslanjanje na poslovanje korištenjem usluga operatera.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

apollon je napisao:

Na stranici erste-invest.hr se svakodnevno može provjeriti vrijednost udjela na određeni dan.Nema potrebe za špekulacijama.

 

Na dan 19.05. vrijednost udjela je bila 692.83 kuna

 

Informacija g.apollona je točna,kao što je točno da je na hr. portfolio.com namjerno objavljen podatak da vrijednost udjela FHB iznosi 392 kn i pad vrijednosti od-42%. Siguran sam da niti jedna (dez)informacija koja se odnosi na HB nije slučajna.Radi se o dobro smišljenoj kampanji,a uvijek će se naći branitelja koji će povijerovati u smišljenu laž.Poštovani dragovoljci i branitelji,kolege i prijatelji-oni koji su nas mrzili kad smo im rušili extvorevinu,mrze nas i danas i ne valja ih podcijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani!

Znam da je ovo već sto puta napisano ,ali ja ne nađem pa šaljem upit:

Sada mi se javio moj suborac da nije dobio obavijest o udjelima u braniteljskom fondu,što ja baš ne vjerujem ,više sam sklon da je potvrdu negdje zagubio,pitanje je: gdje, na koji broj treba nazvati,ili bilo što drugo da bi dobio novu potvrdu.

Hvala na odgovorima ili informacijama

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Poštovani!

Znam da je ovo već sto puta napisano ,ali ja ne nađem pa šaljem upit:

Sada mi se javio moj suborac da nije dobio obavijest o udjelima u braniteljskom fondu,što ja baš ne vjerujem ,više sam sklon da je potvrdu negdje zagubio,pitanje je: gdje, na koji broj treba nazvati,ili bilo što drugo da bi dobio novu potvrdu.

Hvala na odgovorima ili informacijama

:palac:

 

 

 

Erste invest

 

Info telefon 062 000 005 (radno vrijeme od 08-19)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija