Jump to content

Osnivanje Braniteljske stranke


valado

Preporučene objave

Poštovana gospodo branitelji!!

 

 

Proučavajući malo odnos prema ratnim veteranima stranih zemalja i uloge samih veterana u društvu tih država došao sam do zaključka da većina država ima stranke veterana u svojim

Parlamentima.

 

Recimo Rusija ima stranku Rodina koja je osnovana od ratnih veterana i koja ima 10% glasačke populacije,Amerikanci su također aktivni u politici i bore se za svoje kolege,Englezi također ali mi na žalost smo rastrzani između više stranaka kao da su nas vukovi rastrgali.

 

 

Ono što je najtužnije u svemu,nismo jedinstveni nego smo pijuni u rukama velikih stranaka.

 

Pročitajte ovaj članak iz Večernjeg lista:

 

Američki veterani su ponos društva

 

U Americi su imena ratnih veterana, vojnika iz svih ratova u kojima su sudjelovali američki borci širom svijeta uredno popisana sa svim potrebnim informacijama te se čuvaju u Ministarstvu veterana i Pentagonu, a dostupna su javnosti na službenim internetskim stranicama brojnih vojnih Zaklada, Udruga i Nacionalnog ratnog muzeja. U Registar Američkih vojnika mogu se prijaviti i imena supružnika i djece jer je posebna čast svake obitelji biti na popisu onih koji su se žrtvovali za obranu Domovine.

 

Na internetskim stranicama nekih vojnih udruga često stoji upozorenje da registar nije službeni državni dokument, ali to je uglavnom zbog straha od tužbi ili pogrešaka kod registriranja vojnika. Vojni veterani mirovine primaju iz proračuna i stoga je u razvijenoj demokraciji poput američke potpuno normalno da su njihova imena poznata kao što se javnost obaviješćuje o nepravilnostima ili kaznenim djelima koje vojnici počine tijekom vojne službe te o onima koji su izbačeni zbog takvog ponašanja iz vojske.

 

Svaki predsjednik unosi i svoje novine u odnosu prema braniteljima pa je tako Barack Obama dopustio snimanje kovčega s posmrtnim ostacima vojnika iz Iraka i Afganistana dok je Geroge Bush bio oštro protiv toga. Važno je naglasiti da Amerika ima dugu tradiciju brige prema veteranima i to je duboko ukorijenjeno u društvu kroz humanitarno i socijalno djelovanje pa često nisu primjerene usporedbe s hrvatskom situacijom u svezi Registra branitelja jer su nastali u drugim okolnostima.

 

Podsjetimo da rat u Hrvatskoj službeno nije proglašen i da se Hrvatska sama branila od agresora uz embargo na oružje koje je izglasalo Vijeće sigurnosti UN-a.

 

Želim da na ovom forumu iznesete svoje stavove,da se ne bojite bilo što reći ,jer mi smo demokratska država u kojoj nadam se brantelji koji su stvarali ovu državu barem smiju nešto reći.

 

Recite da li ste za osnivanje nove stranke u državi,stranke koja će osim branitelja pomoći svim ljudima bez obzira na rasnu,vjersku ili nacionalnu pripadnost.

 

Ako mislite da riječ branitelj nekoga vrijeđa neka se zove Pleter.Bitna je smisao i povezanost svih branitelja i istomišljanika d ovoj Državi i njenom narodu napokon bude dobro.

 

Jer ne želimo više gledati teniski meč HDZ-SDP i navijati za pobjednika.Želimo uzdignute glave da svima dokažemo da smo i mi ljudi s kojima se nitko u ovoj državi nema pravo igrati i manipulirati te da ćemo se za svoja prava i ono što nam pripada izboriti jedino preko politike.

 

Kad se već 20 godina politika bavila nama i to najviše pred izbore,vrijeme je kad vas netko pita za koga ćete glasati budete odlučni i kažete ono što su rekli političari kad ste branili Domovinu:"Mi vjerujemo u hrvatske branitelje ,oni su stup Hrvatske"

 

E kad smo stup onda djelujmo gospodo za svoje interese ,a ne za lijeve i desne.Mislim da je i Vama već voda do grla,pa se ne bojte rći bilo što da se stvarno ujedinimo kao stranka bez lijeve i desne ideologije.

 

Zakon o političkim strankama - Osnivanje i registracija političkih stranaka

Članak 6.

Političku stranku može osnovati najmanje 100 punoljetnih, poslovno sposobnih državljana Republike Hrvatske. Članom političke stranke može, pod jednakim uvjetima propisanim statutom, postati svaki punoljetni, poslovno sposoban državljanin Republike Hrvatske.

 

Pozdrav braniteljima i osvijestite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani g. Forumaš, već duže vrijeme, u popriličnom velikom krugu mojih kolega-branitelja, sve više i više s spominje mogućnost osnivanja Stranke Hrvatskih branitelja, iz jednakih razloga koje si naveo. Pokušavali smo do sada uspostaviti neke kontakte naspram već pokazanih sličnih inicijativa, ali smo odustali, uglavnom, poradi slijedećih, nama neprihvatljivih razloga:

1. protivljenje pristupanju Hrvatske EU

2. stalno vračanje unatrag: generali, ustaše, veliki hrvati...

3. sudjelovanje u skupovima i manifestacijama osoba nedostojnih stvarnih i poštenih branitelja, poput MPT...i podržavanje već davno potrošenih braniteljskih lidera...

Zalažemo se za modernu, proeuropsku Hrvatsku sa svim dobrim i lošim stvarima koje Europa nudi, sa jednakim pravilima za sve i pravima u smislu pravde, pravičnosti, sigurnosti i perspektive. Ukoliko su ovo temeljne pretpostavke stranke o kojoj govoriš, onda možemo zajednički pristupiti njenom utemeljenju.... pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega,drago mi je da je inicijativa došla na plodno tlo i da se zalažete za modernu i proeuropsku Hrvatsku.

 

Objasnit ću ti malo po stavkama kao što naš kolega Grabik zna činiti kad želi nekoga citirati.

 

1.Protivljenje pristupanju Hrvatske EU

 

Mislim da EU u ovoj državi nikome nije kriv,iako neke Zakone koje EU nameće Hrvatskoj ni ja ne podržavam.

 

Ako se želimo riješiti korupcije u svim segmentima društva,nije loše dobre strane EU prihvatiti,a o onim lošima pregovarati dok se ne donese konsenzus između Hrvatske i EU-a.

 

Znači ne slijepo provoditi politiku EU-a ako je ona protivna Zakonima i Ustavu naše zemlje.Ako želimo mijenjati naš Ustav onda moramo narod pozvati na referendum ako smo demokratska država kakvom se predstavljamo u svijetu.

 

Ako je narod protiv EU-a,kao u nekim Skandinavskim i razvijenim zemljama to ne znači da ne želi evropsku Hrvatsku.

 

Kao što su neke zemlje članice NATO-a ,a nisu u EU.

 

Nemojmo se samo slijepo držati EU-a za koji mislimo da će nam sve korupcijske i probleme zadužemosti riješiti.

 

Nisam protiv ulaska u EU,ali ako se narod izjasni protiv treba poštivati demokratsko pravo.

 

2.Od toga stalnog vraćanja na generale(koji su u većini slučajeva dobili čin po političkoj liniji,a samo mali broj svojom zaslugom),ustaša i ostalih i meni je muka iako sam u svojoj obitelji imao i ustaša.

 

3.Manifestaciama i neredima nećemo naštetiti nikome nego samima sebi,ali kao stranka smo puni opasniji,.Vjerujte mi na riječ.

 

 

Podržite nas i idemo se formirati,vrijeme je .Možda je kasno ali zapromjene nikad kasno.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado

Evo šta sam pisao u vezi toga još prošle godine,drago mi je da imamo slična razmišljanja.

 

*

grozni

 

#1 shb- stranka Hrvatskih branitelja

Veteran

Registriran: 3.6.2010

Mjesto:

Broj objava: 284

 

U ovoj predizbornoj godini ja mislim da bi za sve Hrvatske branitelje bio spas jedino da mudre i poštene glave iz naših redova osnuju SHB ili več kako bi se zvala.Mišljenja sam da među nama ima pametnih glava koji bi to mogli pokrenut.

Kolilo nas ima da svi glasmo za njih vjerujem da bi ušli u Hrvatski Sabor,a samim time i u neku buduču koaliciju sa vladajučim.Jedino tako bi se mogli izborit za dostojanstvo Hrvatskih branitelja.

Pogledajte samo srbe(SDSS),seljake(HSS),umirovljenike(HSU) samo vladajučim zaprete izlaskom iz koalicije i svi zahtjevi se ispune a šta je snama,mi glasamo za pitaj boga koga umjesto da damo glas onome tko če zastupat naše interese u Saboru i vladi.Nas nitko ne zastupa pa je najlakše udarat po nezaštičenom,tomu bi trebalo stat na kraj dok je vreme.

 

Šta Vi mislite o ovome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa hvala dragom Bogu što još ima razumnih i normalnih ljudi u ovoj Hrvatskoj.

 

Slažem se u potpunosti sa kolegama,samo jedna zamjerka dragi kolega Grozni ali ne zlonamjerna.

 

Kad bi mi ušli u Hrvatski Sabor,mislim da bi s nama netko htio koalirati a ne da mi uvijek budemo nečiji poltroni i da igramo kako drugi sviraju.

 

 

Možda će mi zbog ove inicijative uskoro netko pokucati na vrata,ali dragi kolege ne bojim se.

 

Nisam se bojao ni 1987.godine kada sam u JNA bi saslušavan po nebrojeno puta samo zbog toga što je neki moj prezimenjak oteo avion u Australiji i što je navodno bio iz hrvatske emigracije.

Saslušavan sam i zbog toga što je puno moje rodbine moralo trbuhom za kruhom u Ameriku,Australiju i Kanadu i stoga što su se tamo priključivali hrvatskoj emigraciji.

 

Nikad nisam htio pričati o tome ali ovo mi je došlo u afektu,jer znam kada se dirne u bilo koju vlast da se ona odmah pobuni i mi smo ni krivi ni dužni državni neprijatelji.

 

Gospodo branitelji ,još jednom naglašavam, nisam član niti jedne stranke.Bio sam DVO do 2009.godine.Dragovoljac sam Domovinskog rata od 1991. godine.Trenutno sam u mirovini.

 

Dok sam bio DVO nisam po zakonu bio ni u jednoj političkoj stranci,dok su mnogi moji kolege bili u mnogim strankama koje su pojedincima sređivale i činove i unapređenja.

 

Ne osuđujem nikoga od njih,ali na žalost zbog veza i vezica preko određenih stranaka mnogi moji kolege koji su sigurno zaslužili čin nisu dobili.U mnogo slučajeva činovi su se čuvali za mamine i tatine sinove koji su došli poslije 1996. godine kada je rat službeno završio.

 

Vidio sam toliko nepravilnosti i nepravde u cijelom sustavu,da mi se ponekad zgadilo i pomislio sam kako su pametno napravili oni koji su pobjegli,

 

Većini njih je oprošteno,stavili su ruku na desni grud kada se svirala himna i oni su postali veći Hrvati od nas istinskih branitelja.

 

Žao mi je mnogo ljudi,naših kolega koji su zbog te nepravde i nemogućnosti da nešto naprave za sebe i svoju obitelj digli ruku na sebe.

 

Ljudi bliski strankama na vlasti i oni koji su bili dio te stranke,a nisu to smjeli biti(jer ako vrijedi Zakon za neke trebao je i za njih)dobijali su sve privilegije i povlastice koje su trebali dobiti pravi heroji rata.

 

Teško mi je kad ovo govorim,ogorčen sam na sve stranke u raznim koalicijama ,zvale se one kukuriku ili drugačije jer imale su svoju šansu da svim ljudima ove napaćene zemlje osiguraju bolju budućnost za buduće naraštaje koji će voditi ovu državu.

 

 

Mi smo im stvorili državu,a oni su ju uništili.

 

Žalosno je gospodo,kad je čovjek razočaran čak i u one ljude koji su izašli iz stranaka u kojim asu bili pa sada pljuju po svojoj matičnoj stranci.

 

Jučer sam vidio apsurdni članak kako član vladajuće stranke govori da iza ovog što se dešava na ulicama stoji lijeva stranka.

 

Pa kako su ljudi slijepi pored očiju.Zar bi netko iz suprotne stranke dopustio da se pali njihova zastava.

 

 

Gospodo političari iz svih stranaka ,počevši od vladajuće i onekoja pretendira da će glatko pobijediti na budućim izborima pa do ostalih koje su se krpile i ulizivale vladajućim i opoziciji,mislim da je vVaše vrijeme isteklo.

 

Ako za 20 godina niste bili u stanju učiniti Hrvatsku ,malom Švicarskom nego ste od nas napravili Bangladeš i jedini Vam je cilj da namaknete novce od daljnjegzaduživanja i rasprodaje nacionalnog blaga,onda molim vas otiđite.

 

Mislim da svaki istinski branitelj koji je sad uvidio kolika je korupcija uništila Hrvatsku,ne želi da samo ode ova vlast nego da odu sa političke scene sve stranke koje su imale šansu ,a nisu je znale iskoristiti.

 

Mislim da je vrijeme za neke nove ljude,branitelje,studente ,seljake i radnike.

Za gospodo birokrate samo jedno veliko hvala i otiđite.

 

Dopustite da ovom zemljom vladaju oni koji su je i stvorili,oni na kojima budućnost počiva ,oni koji hrane ovu zemlju i oni koji ju grade.

 

A to su već pretpostavljate,branitelji,omladina,seljaci i radnici.

 

Još jednom apeliram na sve ljude koji žele dobro sebi i svojoj obotelji,ako smo dobri kao figure u svim poltičkim strankama na tlu Hrvatske ,pa valjda smo onda dobri i sami sebi i da o našoj sudbini odlučujemo sami ,a ne da većini naše populacije ostanu mrvice ,a onima bliskima vlasti kvalitetan kruh.

 

Osvijestite se dragi branitelji,ovu inicijativu pokrećem ne zbog kaosa u državi ,nego zbog toga da vidite da ćete jedino na način da imate svoju stranku u Saboru učiniti dobro svim braniteljima i ljudima koji žele dobro ovoj zemlji.

 

I još jedno na kraju ,mi nećemo ništa obećavati,nama je muka od praznih obećanja.Ako to ne možemo ispuniti bolje se suzdržati.

 

Pozdrav i priključite se,zajedno smo jači.

 

 

Svako daljnje onemogućavanje da se nešto ovakvo dogodi,diglo bi na noge demokraciju cijelog svijeta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege branitelji!!!

 

Nadam se da nisam uvrijedio niti mi je bila namjera uvrijediti kolege koji su već dugi niz godina u nekim strankama.

 

To je Vaše demokratsko pravo i na to imate pravo.

Ako Vam je dobro i meni je dobro.

 

Žao mi je samo što smo ulaskom u te stranke i mi branitelji suodgovorni za malverzacije i korupciju koja potresa zemlju.

 

Nažalost ,to razjedinjavanje je pomoglo malom broju branitelja,ali većina je ostala kratkih rukava.

 

Kolega Grozni ispravno govori,kad kaže da ako bi branitelji bili u nekoj koaliciji sa vladajućima onda bi se sigurno izborili za veća prava nego ona koja sada imaju.

 

Znam da puno ljudi na ulici kaže kako smo mi dobili velike mirovine,velike povlastice,stanove,kuće i ostalo na poklon.

 

Nažalost zbog te manjine koja uživa sve benificije ostali branitelji su zakinuti u svojim pravima.

 

Ako je država htjela da učini dobro braniteljima,onda je bilo koja stranka na vlasti trebala na neki način svim braniteljima ujednačiti mirovine .To znači da nije trebalo napraviti tako velike razlike među ljudima.

 

Te razlike su i dovele do razjedinjenja braniteljskih Udruga,pa one koje su bile bliže vladajućoj stranci su dobili sve ,a ostali ništa.

 

Mislim da bi osim revizije koja je traljavo napravljena,trebalo voditi računa da razlike ne budu tako velike.

 

Ionako osiromašena država puna korupcije i krađe na svakom koraku,sa mnoštvom nezaposlenih i onih koji rade a ne dobijaju plaću suočit će se s tim da će uskoro morati smanjiti mirovine svim građanima ove države.

 

Ne želim širiti dezinformacije,ali svi branitelji su najviše ogorčeni i ljuti kada se dira u novčanik.

 

Gospodo draga,2012.godine ističe zabrana odlaska u mirovinu po čl.6a.Država opet mora namaknuti određeni iznos za mirovine naših kolega branitelja i za otpremnine.

 

NATO traži još više novca u zajedničku kasu,još više policajaca će se zaposliti jer to traži EU,znači državni aparat će još više poskupjeti.

 

Koliko ćemo još trošarina na određene proizvode doživjeti.

 

Povećanjem trošarina cvjeta crno tržište,a to izgleda nekima

odgovara,jer će na taj način preko uvoza zaraditi,a s druge strane će osiromašiti naša proizvodnja a povećat će se potrošnja strane robe iz inozemstva ili iz novopristiglih stranih trgovačkih centara.

 

Mislim da je vrijeme da naši ljudi konačno shvate d se moramo trgnuti,stvoriti vlastitu proizvodnju,zaposliti mlade stručnjake koji ako se ne žele baviti politikom i ne dobijaju stalan posao.

 

Moramo vratiti mlade ljude koji su otišli trbuhom za kruhom u velike gradove i koji čekaju da im u njihovim malimm sredinama netko drugi riješi probleme.

 

Moramo stvoriti takve preduvjete da svaki pošteni čovjek u našoj zemlji može živjeti od svog rada i da se najstrože kažnjavaju oni koji plaće ne isplaćuju.

 

Kao što sam objasnio na primjeru jednog trgovačkog diva iz Italije na stranicama foruma:"ŠKZ ili BANKA odlučite Vi"

koji je u vlasništvu 420 000 ljudi,koji su stvorili tu trgovačku kuću.

 

Nek mi imamo 350 000 nezaposlenih i nek svako da samo 10 kuna to je 3 500 000 kuna.To je gospodo iznos s kojim se može pokrenuti proizvodnja.

 

A sad zamislite da ti ljudi odvoje samo 1 puta mjesečno iznos od 10 kuna za par godina Hrvatska bez nezaposlenih.

 

Mislite da je utopija.Još jednom naglašavam ,naš narod je pametan i inovativan.Dovoljno je samo da iskoristimo inovacije ljudi koji pobjeđuju na međunarodnim sajmovima pa da Hrvatska postane svjetska velesila.

 

Financijskih stručnjaka nam ne manjka,ekonomista imamo za izvoz,radnika koji će raditi sa voljom napretek.

 

Jer to tako teško organizirati ljude.

 

Gospodo,dajte svoj glas za bolju budućnost svih nas,pokrenite se i recite svje mišljenje o budućoj stranci.

 

Jer ako Vam je sada dobro ovako i mislite da ne može bolje gledaćemo i dalje teniski meč vladajućih i opozicije i to dugi niz godina,opet će podobni dobijati poslove,a Vama će netko drugi biti kriv sa mišlju :"Ne možemo mi tu ništa,bit će kako se oni dogovore."

 

Ako tako mislite onda slobodno i dalje glasajte za one koji vam mažu oči sa predizbornim obećanjima i prebacujte se ako želite uspjeti iz stranke u stranku.

 

 

Svi koji i dalje mislite da ovoj zemlji trebaju promjene ,priključite se idejama na ovom forumu i znajte dok izlazite na ulicu za njih ste huligani i bezopasni,ali kad budete imali svoju stranku onda ste potencijalno opasni i nijedna odluka u Saboru se neće moći donijeti bez Vašeg glasa.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branitelji se nikad neče ujediniti u jednu udrugu ili stranku zbog prevelikih razlika u pravima za jedne, velikih razlika u mirovinama, pogledajte samo zadnje smanjivanje mirovina nekim su uzeli 10%, a onima koji imaju najviše mirovine njima nisu uzeli to je samo jedan primjer, ako su smanjivali onda su trebali nekoim postotkom do određene visine. Oni koji imaju manju mirovinu da manje osjete smanjenje a oni koji imaju više niti neče osjetiti. A da ne govorimo o raspodijeli bodova za udjele u fondu branitelja dobili isto bodova ljudi koji su bili na terenu i oni koji su bili od prve bojišnice 500 km u toplim kancelarijama. Da ne govorimo o pričuvnim brigadama da su izravnane sa gardijskim brigadama u pravima a svako tko je bio u gardijskoj brigadi zna koja je razlika između domobrana i gardijske brigade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa je napisao:

branitelji se nikad neče ujediniti u jednu udrugu ili stranku zbog prevelikih razlika u pravima za jedne, velikih razlika u mirovinama, pogledajte samo zadnje smanjivanje mirovina nekim su uzeli 10%, a onima koji imaju najviše mirovine njima nisu uzeli to je samo jedan primjer, ako su smanjivali onda su trebali nekoim postotkom do određene visine. Oni koji imaju manju mirovinu da manje osjete smanjenje a oni koji imaju više niti neče osjetiti. A da ne govorimo o raspodijeli bodova za udjele u fondu branitelja dobili isto bodova ljudi koji su bili na terenu i oni koji su bili od prve bojišnice 500 km u toplim kancelarijama. Da ne govorimo o pričuvnim brigadama da su izravnane sa gardijskim brigadama u pravima a svako tko je bio u gardijskoj brigadi zna koja je razlika između domobrana i gardijske brigade.

 

..slažem se sa svim šta si napisao osim zadnjeg....

...naime ja sam bio u pričuvi u HOSu izmđu ostalog...

...pa mi sad reci koja je razlika između HOSa i onih iz pro.brigada koji su bili po kancelarijama ili po logistici...

...stoga...jedino priznajem borbeni i neborbeni sektor,bez obzira radilo se o pričuvi ili o pro brigadama...

...pričuva je odradila svoj dio časno i pošteno i na prvoj crti ma koliko to nekom bilo drago ili krivo...

...

...i za kraj ...ja sam bio u HOSu i znam koja je razlika između nas i onih koji su u novim čizmama šetali po gradu Splitu a bili su pripadnici 4. brigade...ne generaliziram...s toga...opet pišem jedina razlika je u borbenom i neborbenom sektoru...jer krv koja je padala tamo di se je ratovalo nije bila obojena ni R ni A iskaznicama.,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege !!!

 

Moram malo pojasniti da ova tema nije prepucavanje tko je gdje bio i što je stekao,nego je tema posvećena svim istinskim braniteljima od onih u R i onih u A brigadama.

 

Nije mi cilj prepucavanje pripadnika raznih brigada jer gdje bi nas to dovelo da sada počnemo koja je R brigada bila bolja ili koja je A brigada dala više u obrani Domovine.

 

To su nepotrebna prepucavanja i dobro kaže kolega whitedd da se samo možemo podijeliti na borbeni i neborbeni sektor,ali netreba umanjivati doprinos ni tog neborbenog sektora,jer nisu svi mogli biti na prvoj liniji.

 

Od svih tih sektora najgori je sektor ,gospodo draga ,SEKTOR POBJEGULJA tj onih koji su otišli kad je bilo najteže,a vratili se kad je sve bilo gotovo(neki s novcem za razne stranke)i još prodavali demagogiju da su oni veliki Hrvati.

 

Gospodo branitelji,znam da znate mnoge takve iz vaših sredina koji su odlaskom i povratkom htjeli potkupiti prave branitelje da oni budu vođe raznih Udruga i stranaka,te da se infiltriraju u društvo kao časni građani.

 

Na žalost neki će im oprostiti,ali oni koji su izgubili svoje bližnje nikada.

 

Na žalost takvi i njima slični sjede na raznim privilegiranim foteljama i samo se hladno smješkaju,dok istinski branitelji i dan danas teškom mukom rješavaju svoj status.

 

Takve gospodo gledajte kao potencijalno opasne za braniteljsku populaciju i takvi su u većini slučajeva dobijali bodove kao ostali branitelji ,a da ne govorim o onima koji su se bavili sportom, pa nije rijetkost da su se neke osobe ugodno iznenadile kad su na kućnu adresu dobile braniteljske udjele.

 

Ne bi se začudio da su i neki novinari,estradni umjetnici i ostale medijske ličnosti dobile udjele jer su možda pisali u hvalospjevima o vladajućima ,pjevali na predizbornim koncertima,šetali manekenskom pistom predstavljajući Hrvatsku.

 

 

Nemojte se začuditi,sjetite se samo emisije u"Latinici" gdje se vidi kako naš pokojni predsjednik odlikuje razne osobe iz svijeta šoubiznisa.

 

Pa ako su oni to zaslužili,onda nas ništa ne može iznenaditi.

 

 

Fokusirajte se malo na ideje oko osnivanja stranke i znajte da takvi poltroni nemaju mjesta u pravoj Braniteljskoj stranci,jer će biti odmah prepoznati .

 

Molim Vas uključite se u raspravu i pomozite da plemenita ideja zaživi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani valado,

Ta ideja koju spominjete za osnivanje stranke nije nova,već je nekoliko puta na ovom forumu otvarana slična rasprava(kad god su nas "načepili"),i naravno od toga nije ništa bilo.

Tako ne vjerujem da će i ovog puta biti drugačije.

1.Stranku koja bi okupila većinu branitelja ne može osnovati neki anonimac s foruma,za to treba biti poznata i dokazana osoba (kao npr Ante Gotovina moja želja).

2.Nigdje u svijetu u demokratskim državama ne postoji stranka branitelja,ratnika,veterana ili slično.

Da se i pojavi takvo nešto sumnjam da bi našlo podršku u naprednom demokratskom svijetu.

To je svojstveno samo zaostalim militarističkim režimima južne Amerike i Afrike a ne u EU.

3.Stranka hrvatskIh branitelja već postoji registrirana(samo na papiru),i to već ima već dugo,vjerovatno za vrijeme Tuđmana koji je bio tipičan militaristički vođa.

A ta stranka je u stvari bila "trojanski konj" jer je osnovana samo da bi postojala na papiru i da ništa ne radi.Vjerujem da je to osnovala vlast preko svojih trojanaca u našim redovima kako se ne bi mogla osnovati stranka tj tog naziva tada ni u budućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Diksi!!!

 

Drago mi je da ste se javili na ovaj Forum i da imate mišljenje oko ideje koju zastupam.

 

Moram vas malo demantirati ali sada po točkama kao što naš kolega Grabik čini kad nekog demantira.

 

1.1.Stranku koja bi okupila većinu branitelja ne može osnovati neki anonimac s foruma,za to treba biti poznata i dokazana osoba (kao npr Ante Gotovina moja želja).

 

Tko kaže da ne postoji još osoba u našoj zemlji koje su zaslužile da budu vođe te stranke.Da li je po Vama svaka poznata osoba predodređena da bude nekome vođa.

 

Znači što više medijske pažnje to bolji vođa.

 

Ne potcjenjujem nikoga ,ali zar se ne zamislite malo i zapitate koliko u vašoj blizini ima branitelja koji su bili anonimci a dali su više za Domovinu,nego neki medijski eksponirani koji su bili bliski sa vladajućima.

 

Znači svatko tko se nije dovoljno pokazao u medijima nije dovoljno dobar da bi bio vođa stranke.

 

 

Mislite da je to mišljenje svih branitelja.

 

Poštujem ja i Gotovinu ,i Norca,i Stipetića,i Blaškića i sve ostale zapovjednike iz Domovinskog rata,ali kad bi tako svako od nas svojatao svog heroja dokle bi dogurali.

 

Jasno da za imidž stranke trebaju svi oni biti uz nas,ali ne moraju zato biti odmah vođe.

 

To vam je kao ono prepucavanje između R i A brigada.

 

Tko bi po vama trebao biti vođa,iz R sastava ili A sastava?

 

Nemojte se s tim zamarati.

 

2.2.Nigdje u svijetu u demokratskim državama ne postoji stranka branitelja,ratnika,veterana ili slično.

 

 

I tu ste u krivu.

 

Pročitajte ovo:

 

Recimo Rusija ima stranku Rodina koja je osnovana od ratnih veterana i koja ima 10% glasačke populacije,Amerikanci su također aktivni u politici i bore se za svoje kolege,Englezi također ali mi na žalost smo rastrzani između više stranaka kao da su nas vukovi rastrgali.

 

 

To nisu Afričke države ili Latinske Amerike.

 

 

3.Stranka hrvatskIh branitelja već postoji registrirana(samo na papiru),i to već ima već dugo,vjerovatno za vrijeme Tuđmana koji je bio tipičan militaristički vođa.

A ta stranka je u stvari bila "trojanski konj" jer je osnovana samo da bi postojala na papiru i da ništa ne radi.Vjerujem da je to osnovala vlast preko svojih trojanaca u našim redovima kako se ne bi mogla osnovati stranka tj tog naziva tada ni u budućnosti.

 

 

Mi ne želimo biti stranka na papiru,nego stranka djelovanja za boljitak svih branitelja.

 

Zar ne mislite da u Hrvatskoj ima jako puno stranaka koje dobijaju iz državnog proračuna novac za svoje nedjelovanje tj. nerad.

 

Većina njih se busa u prsa kako su oni upravo ti koji će spasiti ovaj narod,a od pravog djelovanj ni D.

 

Zato je ovaj projekt osmišljen kao projekt udruživanja svih branitelja bez obzira na stranačku pripadnost da se ujedine u svoju stranku koja će ih moći zastupati u Saboru.

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Istina je da branitelji trebaju biti okupljeni i trebaju se boriti

za pravdu i opstanak onoga za što su se borili .Istina je da branitelji trebaju odlučivati u Saboru .Ta stranka ne treba se zvati braniteljska ,već može imati i neki drugi naziv i okupljati osim branitelja i simpatizere branitelja i svega što je napredno demokratsko.

 

Zastrašuju nova lica na prosvjedima sa rušilačkim poklicima i dizanjem desne ruke kao da pozdravljaju "Haj Hitler"

 

Hitlera i crvenih zvijezda ,crvenih zastava i krvi bilo dovoljno na ovim prostorima .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Istina je da branitelji trebaju biti okupljeni i trebaju se boriti

za pravdu i opstanak onoga za što su se borili .Istina je da branitelji trebaju odlučivati u Saboru .Ta stranka ne treba se zvati braniteljska ,već može imati i neki drugi naziv i okupljati osim branitelja i simpatizere branitelja i svega što je napredno demokratsko.

 

Zastrašuju nova lica na prosvjedima sa rušilačkim poklicima i dizanjem desne ruke kao da pozdravljaju "Haj Hitler"

 

Hitlera i crvenih zvijezda ,crvenih zastava i krvi bilo dovoljno na ovim prostorima .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Valado, čitajući tvoju dosadašnju prepisku, čini mi se da vrlo slično razmišljamo i da su nam mišljenja koja bi trebala činiti političku osnovicu stranke, vrlo bliska. Predsjednik sam jedne braniteljske udruge i mislim da velika većina mojih kolega, članova udruge tako razmišljaju: anonimni i nepoznati stvarali su Domovinu i ne vidim zbog čega bi sada trebalo tragati za medijskim eksponentima koji bi trebali predstavljati ovu stranku. Zbog toga mi kao udruga nikada nismo pristupili niti jednoj braniteljskoj zajednici na državnoj razini, jer mislimo da su im na čelu potrošeni tzv. "graniteljski lideri", koji su se prije svega znali osobno okoristiti svojom vlastitom pozicijom a da status većine hrvatskih branitelja nisu učinili bog-zna kaj...Spreman sam na suradnju i želio bih biti aktivan sudionik stvaranja Stranke Hrvatskih branitelja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-valado samo jedna mala primjedba postovi su ti pre dugi pa ih je pomalo teško pratiti

 

-što se tiče stranke, osobno nikada nisam bio član niti jedne, pa vjerojatno ne bi bio ni ove braniteljske, zašto zato što je nemoguće stvoriti ozbiljnu braniteljsku stranku koja bi zastupala sve branitelje

 

-pa pogledajte koliko ima udruga, svako selo ima svoju udrugu i svi bi bili šefovi

 

-anonimus za pred. str. pa on je anonimus tko bi takvom vjerovao, skupi se nas 150 i osnujemo stranku i što dalje...

 

-branitelja ima koji gledaje lijevo-desno-sredina-seljci-pravaši itd. sve te stavove ne možeš strpati u jednu stranku a da bude ozbiljno

 

 

-generala za predsjednika i to ne znači uspjeh, dobar na terenu ne znači i dobar za govornicom, npr. sam mladi jastreb se znao i izblamirati iza mikrafona

 

-mogao bi do sutra nabrajati otegotne okolnosti za novu stranku ....

 

-poz.... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Grabik,drago mi je da si se javiio.

 

 

Znam da su moji postovi preopširni,ali kad ne mogu neke stvari objasniti ljudima samo u jednoj rečenici.

 

Meni je cilj ljude afirmirati da se izbore za svoju stranku,svoju financijsku instituciju,svoje pravo glasa u Saboru.

 

Mislite da se to sve može sročiti u jednu rečenicu.

 

Slažem se da je teško sve branitelje s obzirom na svjetonazore i mišljenja o nekoj problematici staviti u istu stranku,ali ako ne pokušate nemate se čemu ni nadati.

 

To Vam je isto kao kad netko kaže ,ja nikad neću dobiti na lotu.Ako ne uplati ,normalno je da se nema čemu ni nadati ni da će dobiti.

 

Takva je situacija i ovdje.Lako je biti vođa tisućama istomišljenika,ali veliki je uspjeh okupiti ljude različitih političkih uvjerenja.

 

Možda je to Vama nemoguća misija,ali vjerujte kada se braniteljima objasne temeljne vrijednosti stranke,načela jednakosti svih branitelja bez obzira na materijalne prilike i da svi branitelji u zajedničkoj stranci trebaju jedni drugima pomagati,pomagati njihove obitelji,onda se nameće pitanje što rade ostale stranke.

 

 

Pa rade po ovom principu.Ja ulazim u stranku,odaberem si poziciju i lagano grabim za sebe,svoju obitelj i rodbinu dobra radna mjesta,namještam sebi i svojoj rodbini dobre natječaje i ostalo.

 

Mislite sigurno da će i ova stranka tako poslovati.

 

E tu niste u pravu.Sve što bude znao 1. član znat će i zadnji član stranke,sve informacije dobit će temeljito i iscrpno,transparentno će se objavljivati rad Fonda HB-a i svatko će moći imati uvid u poslovanje Fonda,za sve članove će se održavati sastanci,a ne samo za predstavnike,svoj statut ćemo napraviti voljom svih članova stranke ,a ne pojedinaca i što je najvažnije svaka kriminalna radnja ili korupcija nekog člana isključuje tog branitelja iz članstva bez prava vraćanja u stranku.

 

Želim da to bude stranka poštenih i časnih ljudi kojima se mediji neće naslađivati kroz svoje kolumne i reportaže.

 

Sve što budući članovi budu radili mora biti u svrhu postizanja standarda života svakog branitelja i građana ove zemlje,bez obzira na vjeroispovijest i nacionalnost.

 

Stranku će voditi branitelji ,ali je u nju dobro došao svaki čovjek ove zemlje koji ima napredne ideje stvaranja jakog gospodarstva,koji ima viziju rješavanja nezaposlenosti ,koji želi pokrenuti proizvodnju u Hrvatskoj,koji voli svoju Domovinu i ne želi rasprodati svoju djedovinu,svaki čovjek koji zna unaprijediti nacionalnu ekonomiju ,a do sad nije imao prilike jer nije stranački obojen.

 

 

Znam ,sada ćete reći pa za koga ste Vi gospodo,profil koje stranke želite biti.

 

Ja želim da naša stranka bude stranka svih ljudi,domoljuba,onih koji ovoj zemlji žele dobro,prvenstveno branitelja sa kojima se do sada uvijek netko poigravao i skupljao političke poene, i ostalih ljudi koji su bili na margini društvasamo zato što su htjeli pošteno raditi i od svoga rada živjeti.

 

 

A gospoda političari su im to pravo oduzeli,stavljajući na prvo mjesto neke druge stvari u životu,kao što je korupcija i pljačka svoga naroda.

 

I još nešto dragi kolega Grabik,anonimus kako Vi zovete čovjeka koji nije bio medijski eksponiran dok je branio Domovinu se nalazi u svakom kutku Lijepe naše i ne busa se u prsa kao veliki Hrvat nego njegove zasluge drugi prepoznaju i uvažavaju ,a kukavice i barabe se slikaju za medije misleći da je samo njima predodređeno da budu veliki šefovi zasjenjujući poštene i hrabre hrvatske vitezove.

 

 

A u većini slučajeva takvi manekeni se i slikaju na proslavama gdje im nije mjesto.

 

Koliko njih je "branilo" Vukovar,a digli su sidro čim su mogli,da Vam ne govorim o pobjeguljama koji su nakon rata dobili važne funkcije u nekim strankama.

 

Nemojte me samo tjerati da Vam sve izložim,jer puno toga znam ali šutim.

 

Nisam ni za opciju general-vođa stranke,jer bi se oko njega odmah okupljale ulizice i sve bi bilo kao u scenariju većine stranaka.

 

Želim da to bude anonimni čovjek koji će u prenesenom značenju na čuđenje svih podići tvornicu iz pepela,tj.koji će samo svojim djelima i angažmanom na dobrobit svih ljudi voditi tu stranku.

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani valado,

Vidi se da ste načitan i vjerojatno školovan čovjek,imate dara za pisanje,nadam se i za govor.

Skupite nužan broj članova za osnivanje i registraciju stranke.

Sazovite konferenciju za novinare i dajte se u javnost s svim idejama i ciljevima koje ovdje iznosite,pozovite na učlanjenje.

Formirajte podružnice stranke u svim mogućim mjestima.

Možda i uspijete nešto,ne znate ako ne pokušate.

Kao što sam već napisao,već je tu bilo inicijativa ali nitko

se nije usudio ništa konkretno napraviti,ako budete čekali da to netko drugi napravi na osnovu ove Vaše inicijative to nećete dočekati .

Shvatite sve je na Vama ,sretno.

ps:jedan savjet skratite malo postove,nekad je to kontraproduktivno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada udjemo u EU onda drzava nece financirati razne udruge kakve imamo sada.

Vecina njih postoji radi sebe samih i onda ce see raspasti ali

kada ostanu bez sredstava oni ce osnovati neku stranku s predznakom braniteljska i pokusati sudjelovati u vlasti bilo na drzavnoj bilo na reginalnoj razini

a ako vi sada osnujete neku stranku a ja bih to volio jer vidite neke stvari koje nasi politicari vise ne vide a neznam da li su ikada i vidjeli

nece vam biti lako vjerujte mi

ofmah ce se osnovati jos dvije ili tri slicne tako fa potencijalni glasac ostane zbunjen tj. ili desni ili lijevi

eto samo primjer umirovljenika

kad bi ih samo pola glasalo za stranku bili bi najjaca stranka ali i oni se podilili pa ostali gdje jesu

ili HSP - di su sad

ipak nesto novo nam treba i slozip bih se sa gospodinom ude da to bude nesto za sto ce glasati mnogo ljudi a ne samo branitelji

nesto novo i nesto posteno s novim i postenim ljudima

pozdrav :palac:

 

oprostite na greskama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stranka branitelja već postoji a gdje je,vidimo.Branitelji i politika je kombinacija koja nas je dovela do sadašnje situacije.U demokratskom svijetu takva pojava je nezabilježena i s obzirom kakav su udruge dojam ostavile na građane ove zemlje,to je potpuno suluda ideja.Takve stranke kao i sadašnje udruge nebi imale ni glasove branitelja a kamoli ostalih građana.Mi se moramo iz politike hitno izvuči i štititi naš dignitet i dostojanstvo na bilo koji način osim osnivanja političke stranke branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege branitelji!!!

 

 

Hvala Vam još jednom na riječima podrške,a hvala i onima koji su skeptični prema svemu što je napredno i dobro.

 

Znam da Vam je ideja oko stvaranja Braniteljske stranke svima u srcu i htjela bi to većina građana,bez obzira da li su branitelji ili ne.

 

Znam da mislite da je nespojiva politika i branitelji.

 

Ali ako se branitelji budu i dalje borili za svoj i za račun stranke u kojoj su sada,onda ćete uvijek imati pogrdnih naziva prema dijelu branitelja( komunjara,ustaša itd.)

 

 

Mislim da je i Vama dosta tih prepucavanja.

 

Reći ću Vam samo jedno.Da li ste kolegu u rovu za vrijeme Domovinskog rata pitali da li je Srbin ili Hrvat,da li ste ga pitali da li mu je tata bio ustaša ili partizan.

 

E pa gospodo niste.A zašto.Zato što ste se zajedno borili za pravu stvar,slobodnu Hrvatsku.

 

Kada se nesretni rat završio,onda je lako bilo nas branitelje svojatati kao da smo mi svi jedna stranka i svagdje se stavljao znak jednakosti Branitelji = HDZ.

 

Recite mi ako griješim.

 

Ne znam kako Vi,ali kod mene je bio slučaj da smo glasali u vojsci i još u svojim mjesnim zajednicama.

 

Kad smo ušli u vojne prostorije na glasanje još su nam neki visoki časnici sugerirali ovom rečenicom koju prenosim doslovce:"Dečki,znate za koga ćete glasati".

 

Očekujući od nas onaj tradicionalni povik:"Zna se HDZ".

 

Jel to demokracija.Znam da je bilo još takvih slučajeva,ali branitelji jednostavno šute i boje se reći.

 

Žao mi je samo što nisam imao diktafon da snimim te riječi,jer danas kad pitate te ljude pravitće se blesavi kao da to nisu nikad rekli.

 

Hvala bogu,dobro me služi fotografsko pamćenje i sjećam se dosta tih detalja.

 

Ne bojim se reći ni nekim kolegama kad se busaju u prsa što su sve napravili u obrani Hrvatske,jer znam za razliku od nekih gdje su bili i što su radili.

 

A vjerujte ,najjače oružje protiv svih laži je istina.

 

Tako Vam je i o broju Vukovarskih branitelja,stvarnom broju branitelja u Registru branitelja,borbenom i neborbenom sektoru.

 

Mislite da je manjini koja se uhljebila u raznim strankama interes da se dozna istina.

 

Pa mislim da će ona kad tad izaći na vidjelo,pa ako želimo biti iskreni prema svim braniteljima i građanima.moramo im reći istinu, a ne da nas uvijek sve zajedno trpaju u isti koš( i poštene i nepoštene)..

 

Neki dan sam pročitao na netu da ima neka "Udruga istinskih branitelja".

 

Pa zar to nije pokazatelj da ima časnih ljudi koji se žele odijeliti od nekih Udruga u kojima sjede pobjegulje,lažni invalidi i lažni branitelji.

 

 

Ne želim nikoga vrijeđati.ali kako šačica ljudi koji se nazivaju braniteljima može držati u šaci ostatak poštenih i hrabrih branitelja to nije u redu.

 

 

Ako zbog ničega drugog ujedinite se gospodo u novu stranku,koja neće gledati ni lijeve ni desne,ni prošlost ni sadašnjost,ni lažne ni prave,sjednite svi zajedno za stol,dajte ruku pomirenja jedni drugima i zapamtite NIKADA baš NIKADA nemojte dopustti da se sa Vama netko poigrava i da budete marionete u rukama vladajućih i da se oni više NIKADA ne naslađuju parolom :"Zavadi pa vladaj".

 

 

Borite se za budućnost svoje djece i svih građana ove zemlje,kojim je stalo samo da izađemo iz krize i da nahranimo našu djecu.

 

Ne prodajte svoju zemlju preko leđa branitelja,jer za svaki krivi potez stranke u kojoj se sada nalazite bit ćete suodgovorni u budućnosti.

 

 

Pozdrav braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo jedna opaska dragi kolega Apollon!!!

 

Vi kažete:

 

U demokratskom svijetu takva pojava je nezabilježena

Takve stranke kao i sadašnje udruge nebi imale ni glasove branitelja a kamoli ostalih građana.Mi se moramo iz politike hitno izvuči i štititi naš dignitet i dostojanstvo na bilo koji način osim osnivanja političke stranke branitelja.

 

 

Žao mi je kolega ali ako niste čitali prethodne moje postove,samo da Vam pojasnim.U demokratskom svijetu,kao što sam naveo primjere iz prethodnih postova postoje stranke branitelja ili veterana ali se samo drugačije zovu.Mi možemo stranku nazvati recimo "Pleter" i nitko ne bi znao kakva je to stranka do trenutka javnog predstavaljanja.

 

Kad bi svi građani prepoznali ciljeve za koje se bori stranka potpuno svejedno bi im bilo kako se ona zove.

 

Ovo što kažete da se moramo hitno iz politike izvući to kažite gospodi koja sjede u Nadzornim i Upravnim odborima i koja nikada i ne pomišljaju da odu iz politike i koja će samo otići iz stranke u stranku (zavisi koja je na vlasti)i tamo gdje će lakše ostvariti svoju osobnu koristi gdje će moći lakše manipulirati sa ostatkom branitelja.

 

 

Vi jednostavno ne možete izvući branitelje iz politike,jer branitelji više nisu glupi i ne povode se više nekim suludim idejama od kojih su u konačnici poltroni imali koristi.

 

Branitelji vide kako ih loše netko zastupa i kako su postali marionete urukama pojedinaca.

 

Zar da se uvijek borimo prosvjedima i huliganstvom za ono što nam pripada.

 

Zar stranka nije demokratsko pravo za koje se zalažemo.

Mislite da samo ulica može sve riješiti.

 

Više vrijedi istina i prava stranka koja će se boriti za svoj narod nego 1000 Udruga i stranaka koje se bore samo za svoju fotelju.

 

A taj dignitet i dostojanstvo ćemo najbolje štititi ako budemo imali svoje ljude u Saboru,a ne da se branitelji izjedne stranke prepucavaju sa braniteljima iz druge stranke u Saboru i prave komediju za građane ove zemlje.

 

 

Dosta nam je igrokaza u Saboru na štetu branitelja.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege branitelji,ne znam zašto samo čitate i čitate ,ali ne želite dati svoje mišljenje i ideju kao i prijedlog za osnivanje Braniteljske stranke.

 

Zar mislite da će se netko drugi brinuti za Vas,a ne Vi sami za sebe,zar Vas je netko u Vašoj matičnoj stranci toliko pritisnuo da ne možete ni disati,zar se bojite izgubiti fotelju u nekoj stranci jer Vam je sada dobro.

 

Ne znam koji je razlog,ali ideja oko osnivanja stranke nije nikada i neće biti moj probitak u politiku za moje interese,jer već sam napomenuo na drugim Forumima ,ja ne želim biti predsjednik te stranke,samo član.

 

Želim da Vi odaberete čovjeka koji bi najviše doprinjeo imidžu stranke,čovjeka koji nije ni lijevi ni desni,čovjeka koji je istinski branitelj i koji se svojim djelima dokazao i koji nikada nije kročio nogom u politiku.

 

 

Znam da je teško naći takvu osobu,ali ih ima u vašem okruženju samo se osvrnite.

 

Ti ljudi su tihi,nenametljivi,rade svoj posao pošteno,ne busju se o prsa u kafićima tkoje veći Hrvat i ne govore otrcane fraze:"Gdje si ti bio kad sam ja bio."

 

Ne nameću ljudima niti jednu stranku i kad ih pitate da li bi opet išli u borbu za Domovinu spremno će reći da.

 

To su ljudi koje svakodnevno srećete na ulici i koji nisu medijski eksponirani,ali znate da su svojim postupcima zaslužili da se bore za interese svih branitelja,a ne da nas i dalje zastupa šačica privilegiranih koji se kriju iza vladajuće stranke i opozicije.

 

Još jednom apeliram na Vas ,nemojte samo čitati,nego se aktivno uključite u raspravu i podržite svoju buduću stranku ako stvarno želite to ili i dalje želite da Vas bilo koja stranka na vlasti mulja i dovodi na određene pozicije poslušnike koji će se boriti samo za svoje fotelje i privilegije u društvu,a ostali branitelji čće i dalje tražit milostinju od države i prava koja im pripadaju.

 

 

Vaš je izbor i dobro razmislite iduće godine kada budete došli u još nepovoljniji položaj nego sada,kada pod izlikom ulaska u Evropsku uniju dosta vaših prava bude ukinuto ,a niste ih ni iskoristili.

 

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Devdy hvala Vam na informaciji!!!

 

Temeljito sam proučio za što se zalaže pokret ABH,detaljno sam istražio sve relevantne pojedinosti programa i otkrio sam odmah u startu da ta opcija nikako neće uspjeti.

 

Sve što su naveli u programu je dobro i ugodno uhu za slušati,ali su grdno pogriješili što su se fokusirali na desni centar i stvaranje nekog novog ujedinjenja sadašnjih stranaka HSP(kojih ima stvarno puno) i nekih drugih stranaka desnog centra.

 

Gledao sam konferenciju za štampu kad su gospoda Sačić,Leovac i drugi govorili o problemima branitelja prije početka prosvjeda.Kolikko znam gospodin Leovac je zamrznuo status u HSP u da bi se pridružio Braniteljskoj akciji koja je promijenila ime u Akcija za bolju hrvatsku.

 

 

Vi to možda ne vidite ili ne želite da vidite,ali ja jako puno pratim političke emisije na državnoj i lokalnim TV-ima,pa sam dosta toga saznao.

 

To za mene nije ujedinjavanje svih branitelja bez obzira na stranku iz koje dolaze,već opet podjela branitelje na lijeve i desne.

 

Već samo omalovažavanje ostalih grupacija kao što je kukuriku koalicija s kojom bi surađivali ako oni to žele mi je smiješna.

 

Reko sam već da su sve stranke koje se sada nalaze u Saboru imale svoju šansu da izvuku zemlju iz krize ali to nisu učinile.

 

Ponovna podjela na lijeve i desne još će više razjediniti ionako razjedinjenu braniteljsku populaciju,a nakon izbora ako pobijedi ta tzv. Kukuriku koalicija onda će ona u svoje fotelje ubaciti branitelje koji su oduvijek glasali za njih,a onda ćese kriviti nekog drugog zašto desni centar nije pobijedio.

 

 

Vjerujte mi desni centar će uvijek imati opoziciju u lijevom centru i to će najviše ići na štetu svih branitelja.

 

Ja sam uvijek za opciju ujedinjenja branitelja svih političkih uvjerenja u jednu stranku,bez lijevih i desnih,sa rukom pomirenja između njih.

 

Samo jedinstvena stranka branitelja se može izboriti za svoja prava u Saboru i samo jedinstvena stranka može pravedno zastupati branitelje.

 

Ovo što kolega Sačić radi je plemenito ,ali da ne radi to kao politička platforma HSP-a i da ne utire toj stranci put ka pobjedi na parlamentarnim izborima bilo bi još pravednije.

 

Gospodin Danijel Srb je rekao da nema ništa protiv da gospodin Sačić dođe u njegovu stranku.Je poželjno je imati nekog takvog za imidž stranke.

 

Negdje prije gospođa Ruža Tomašić koja je otišla iz matične stranke i stvorila svoju novu HSP stranku izjavljuje da ćemo se iznenaditi sa Njenom strankom na predstojećim izborima.

 

Sve mi to govori da je moja teorija o ABH kao pokretu dragi kolega a ne stranci ,vrlo dobra promidžba kojom će gospodin Sačić na jedan dobar način izreklamirati sve stranke HSP-a i desnog centra te na taj način pokušati stvoriti neku novu koaliciju desnog centra koja će srušiti stranke lijevog centra i HDZ.

 

A pokret ABH bi se nakon toga ugasio i on bi zauzeo dobru poziciju u HSP-u.

 

 

Demantirajte me .

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što tko mislio o novoj stranci,kao i o manipuliranju sa istima,lijevi ,desni , desni, lijevi gosp. Sačić inače moj ratni zapovjednik kojeg znam osobno i napisat ću to laički znam kako diše po pitanju braniteljskih prava,bodovanja razdoblja provedenog u domovinskom ratu i dodjelu udjela u FB i svih ostalih problema vezanih za braniteljsku populaciju.Svakako od mene ako stranka uspije u političkom smislu ima punu podršku!Hvala i pozdrav. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolega Devdy,što se mene tiče također će dobiti glas i uključit ću se u tu stranku,samo pod jednim uvjetom ,ako ne bude tvrdih stavova samo za desni centar jer će doći opet do podjele i ako stvarno želi u Sabor sa tom strankom,a ne da njegov pokret bude marioneta HSPa i ostalih stranaka,i on kasnije izađe na izbore na listi HSP ili neke druge stranke dersnice.

 

Ako želi stranku,onda mora biti dovoljno jak da pomiri lijeve i desne i da njega zovu u koaliciju a ne on njih.

 

Samo na taj način znat ću da misli pošteno ,a ne da igra igru kako drugi sviraju.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege branitelji!!!

 

 

Nemojte misliti da me je osnivanje nove inicijative ABH,tj. političke opcije koja bi mogla prerasti u stranku zaustavilo u razmišljanju i ideji za okupljanje svih branitelja.

 

 

Ne ,gospodo,a imam i razloga nakon ovog što ću Vam reći da je najbolja opcija za sve branitelje i ljude ove zemlje stranka branitelja koja se neće baviti tvrdom politikom ni ljevice ni desnice,koja će u svoj rad uključiti sve građane raznih nacionalnosti tj. građane lojalne Zakonima RH-a i Ustavu naše zemlje.

 

 

Nova stranka se mora temeljiti na načelima obrambene politike RH-a,temeljima suživota i pružanja prilike svim ljudima bez obzira na vjeroispovijest ,nacionalnost i drugo.

 

Naša stranka u sebi ne smije imati nikakav predznak ni ljevice ni desnice,osim demokratskih načela uzajamnog poštivanja svih ljudi koji žive u RH-a.

 

 

Znam da je teško pomiriti istinske branitelje,abolirane osobe koje je ova država oslobodila krivnje,umirovljenike koji još misle da je Titova vladavina bila prava,nacionalne manjine koje se bore za prava svojih manjina,ali reći ću Vam da je moguće.

 

Mislite kako .

 

Pa ovako gospodo,prvo i osnovno mi branitelji moramo prvo riješiti naš Registar tj. očistiti našu populaciju od kriminalaca i lažnih branitelja,Stvarno se obračunati sa lažnim invalidima koji su plaćanjem usluga stekli svoj status HRVI,riješiti se pobjegulja koji su plaćanjem određenog iznosa dospjeli na listu nekih postrojbi ,a samim tim i u Registar branitelja.

 

To prvenstveno moramo riješiti radi nas samih,radi nacionalne ekonomije koja ne može izdržati pritisak toliko mirovina (sa stvarnim mirovinama država nema problema).

 

Moramo jednostavno napraviti pravu reviziju svih mirovina,točno vidjeti prema svjedocima da li je netko bio ili ne u dotičnim postrojbama,te tako eliminirati lažne branitelje koji oštećuju Mirovinski Fond iz kojeg bi trebali mirovine dobivati istinski branitelji kojima se dao neki datum 31.12.2005.kao datum isteka statusa HRVI.

 

 

Koja nebuloza na štetu pravih branitelja kojima se u nekim kafićima smiju lažni branitelji.Žao mi je gospode koja na našem Forumu tjeraju pravdu ,ali izgleda bezuspješno jer je naša vrla ministrica napravila dosta grešaka.

 

Zato smo sada i imali podjele branitelja,jedni su ogorčeni i obespravljeni išli na prosvjede,a drugi mirni ,staloženi,neki čak i privilegirani i lažni spokojno su otišli na sastanak sa izaslanikom Vlade.

 

Žalosno i tužno,kao da oni drugi nemaju ni malo samilosti prema dojučerašnjim kolegama koji svoj status još nisu riješili ,a oni se samo bore da im njihove ,neki i nezaslužene mirovine i privilegije nitko ne dira.

 

 

 

Kao drugo ,gospodo,moramo dati do znanja svim nacionalnostima,umirovljenicima da se borimo za za istinsku ,financijsku slobodu svih građana naše zemlje.

 

Nacionalnim manjinam treba poručiti da su dobrodošli u stranku i da smo spremni s njima koalirati ako priznaju temeljne vrijednosti Domovinskog rata i uvjeriti ih da smo mi vodili obrambeni rat,a ne kao neki osvajački i da je u našoj zemlji svatko dobrodošao tko poštuje naše vrijednosti.

 

 

Umirovljenicima kao najvećoj brojčanoj stranci po broju umirovljenika poručiti da ih želimo u stranci kao osobe koje će pomoći svojim iskustvom bez podjele na ustaše i partizane.

 

 

Znači ,ovo ne bi bila stranka branitelja koja bi okupila samo branitelje,nego i ostale građane pa bi stoga i naziv bio više Europski,jer trudili se mi koliko god ,ali mi nemamo alternativu osim ulaska u EU koji je nekima zlo a nekima put ka boljem obrazovanju i zaposlenju.

 

 

Jer će nas mladi danas sutra pitati,zašto nismo ušli u EU kad im ne možemo osigurati radna mjesta i pristojnu zaradu.

 

 

Gospodo ,dajte svoj prijedlog i ideju za buduću stranku ili pak napišite da li stvarno mislite da bi krajnje ljevičarska braniteljska ili desničarska braniteljska stranka imala prođu kod svih građana Lijepe naše.

 

 

Ja mislim,a to je moje mišljenje, da trebate prvo pomiriti jedne i druge u jednoj stranci i ne dopustiti nacionalnim manjinama i umirovljenicima da se osjećaju ugroženo u Programu stranke.

 

 

 

Čak ,ako i stvaramo jedinstvenu Braniteljsku stranku,ona mora biti mekša prema ostalim nacionalnostima, moramo poštivati tuđu vjeru i ostale kulturološke razlike .

 

 

Ono što ja smatram d ta stranka treba imati je prvenstveno Program izvlačenja svih ljudi iz dužničkog ropstva,prava svih branitelja bez obzira na politička opredjeljenja i iskorjenjivanje korupcije u svim segmentima društva.

 

 

Gospodo branitelji,ako želite mogu Vam argumentirati zašto bi baš taj Program koji sam naveo imao uspjeha na slijedećim Izborima u interesu prvenstveno branitelja ,a i ostalih građana Lijepe naše.

 

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-svaka čast za upornost ali shvati da je to sizifov posao, ti bi pomiri lijeve i desne i stavio u istu vreću, e pa kolega to NE IDE tako, zato i jesu LIJEVO ili DESNO i uvjek će im stavovi biti različiti i bili oni sto puta branitelji

-i ako napraviš stranku, a sama stranka nema jasne ciljeve i stavove oko nekih stvari a nemože imati jer ljudi različito razmišljaju (lijevo -desno) i evo ti problem odvaja ti se ogranak u benkovcu , samoboru itd.... i na kraju stranke više nema

 

 

-pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Valado!Čitajuči Tvoje postove, koji su moram ti priznati odlično sročeni i stvarno razumno napisani postavljam si jedno laičko pitanje: koji če uvijet biti za nekoga da pristupi stranki kao član?Da li možda status Branitelja ili možda status dragovoljca ili pripadnost gardijskim postrojbama ili pričuvnim postrojbama,možda pripadnost specijalnoj policiji ili možda status HRVI? Pa zar ne vidiš dragi kolega koliko je samo u ovom mojem upitu odgovora?Ako nisi primjetio i na ovom forumu postoje veči i manji Branitelji,pripadnici MUPA ,specijalci, gardisti i da ne nabrajam više. Kako svima njima nači kriterij za članstvo u stranci koju Ti spominješ?Pokušaj samo pronači 10 Branitelja umirovljenih s istim činom,istim statusom i istom odredjenom mirovinom. Vidjet ćeš da je to nemoguča misija.Da ne spominjemo neke koji su dobro debelo iskoristili rat a pogotovo famozni datum 31.12.2005. Po mojem skromnom mišljenju ni David Copperfield to nebi mogao riješiti.Ideja o stranci je vrhunska ali neizvediva jer smo sistematski od početka razjedinjeni, ne svojom krivnjom.Kako nekome tko je bio,naprimjer ,2.mj.u ratu ni vidio nije četnika .možda ni na tv i skinuo se ili je slomio nogu ili je svojom nepažnjom nastradao a tadašnji njegov zapovjednik mu je napisao da je nastradao prilikom izvodjenja ratnih operacija, kako češ mu reči da nije Branitelj? Na temelju kojih dokaza to može bilo tko pobiti?Preveliki je razdor i jaz napravljen da bi se to danas moglo riješiti.Žalosno je ali istinito i to se godinama povlači medju nama Braniteljima. Toliko . Pozdrav Tebi i svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Valado.

Skidam ti kapu na silnom entuzijazmu i nastojanju da Nas ujediniš i nažalost pomiriš.Čitajuči tvoje postove i svih ostalih dobronamjernika ne mogu a da se ne zapitam dali je moguče da ti stvarno misliš da je to sve izvedivo u Lijepoj našoj.Čak i da uspiješ odvojit žito od kukolja(što je možda i moguče) i da nas izjednačiš po zaslugama a tu mislim aktivni-domobrani-policija-rvi-dragovoljci-hos-.........itd(što smatram nemogučim jer su nas dobrano zavadili).Na koji način misliš da bi stranka funkcionirala kad svi znamo da čak i predsjednici Braniteljskih udruga na lokalnoj razini rade pošteno i predano do onog trenutka kad si osiguraju dobru invalidnost,povoljniji omjer rat-mir i sve ostale privilegije koje im donosi pozicija sa više instance a potom daju nogama vjetra.Mi mali ljudi (članovi) to sve gledamo i još smo sretni ako nisu popalili kakve pare iz udruge.Nakon njih opet dođu glasni i pogodni i sve po starom balkanskom sistemu.Neka se nitko ne nađe uvređen od ovih riječi(osim ako se ne prepozna)ali večina nas zna da je situacija upravo takva.Poznavajuči način funkcioniranja svih stranki ja te pitam ne bi li isto tako bilo i sa ovom Braniteljskom?Bojim se da bi,i to vjerovatno još i gore.Netko ti je gore naveo da takva stranka več postoji i jako dobro ju je usporedio sa Trojanskim konjem.Nemam živaca puno tipkat po kompu ali želim ti reči da sigurno imaš punu podršku večine branitelja u tom Sizifovom poslu,ti ili bilo tko drugi,general ili anonimac ali budite spremni i na to da če na takvo mjesto ako se to ikada desi oni koji su nas zavadili postaviti svoga gospodina "Đ" a taj če se uvjek složit sa svakih 10,15 ili više% preko naših leđa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje ,kolege istinski branitelji!!!

 

 

Hvala još jednom na riječima podrške.

 

Znam kolege da je ovo Sizifov posao,ali vjerujte da jedino tako možemo izboriti svoja prava u Saboru,jedino tako možemo i ostalim građanima Hrvatske dati do znanja da se stvara jedna nova stranka koja neće gledati prezrenim očima na lijeve ni na desne,koja neće nikoga mrziti ako je druge vjere ili nacionalnosti,stranka koja će gledati na sve svoje građane istim očima.

 

 

Opet mislite da je to utopija,ali ja Vam kažem da ne vrijedi nikako ovo što današnje stranke rade.Oni tako reći stalno nalaze sve negativno u drugoj političkoj opciji,iznose to javno ,a zapravo time prikrivaju kriminal u svojim strankama.

 

 

Dobro je kolega Fisher primjetio da pojedinci čim dočekaju svojih 5 minuta slave odmah pokupe vrhnje(novac) i pobjegnu glavom bez obzira.

 

Vjerujte da ja ne želim takvu stranku i zato se ni ne učlanjujem za sada ni u jednu opciju na našim prostorima .

 

Ono što bih ja htio je da ta naša politika služi narodu,da promišljenim potezima dovedemo narod na standard dostojan čovjeka,da ljudi počnu živjeti od svoga rada i da napokon iskorijenimo kriminal koji se namnožio poput parazita u sve pore društva.

 

 

Zbog tolike korupcije su nas i svrstali među najlošije rangirane zemlje na svijetu,ma koliko se mi trudili kao država pokazati ljepšu sliku Hrvatske.

 

Zato gospodo,ne želim se razmetati nikakvim Statutom,premda takav obećavajući i progresivni Statut kakav zagovaraju mnoge stranke prije dolaska na vlast je ništa drugo nego demagogija prema biračima.

 

Jednostavno ne želim proklamirati nešto što je neizvedivo kao onaj gaf nekih stranaka da će zaposliti 150 000 ljudi.

 

Da bi se stvorila zdrava klima i privukle strane investicije morate prvo uvjeriti investitore da se Zakoni neće mijenjati kako nekima u Vladi odgovara,a to je nažalost do sada bilo.

 

 

Branitelji moraju shvatiti,(ako već neki do sada nisu) da se složno moraju oduprijeti i prokazati svakog onog pa bio on i prijatelji ili najbliži rođak koji je nezasluženo dobio mirovinu na štetu svih branitelja koji nisu svoj status riješili i koji više nikada neće moći riješiti svoju invalidnost radi famoznog datuma 31.12.2005.

 

 

Nemojte misliti da je to nekakva izdaja ili cinkanje,gospodo upamtite ove današnje riječi i scenarij oko naših mirovina oko ili poslije izbora(prije se nitko ne usudi) i vidjet ćete da će novca biti sve manje jer sada u našoj zemlji radi 1,2 građana za 1 umirovljenika.

 

 

Već je i vrapcima na grani jasno da je to neizdrživo i da daljnjim zaduživanjem za nove umirovljenike ova zemlja tone u bankrot.

 

Ali kad bi se sve mirovine podijelile na više branitelja i kad bi se smnajio tako veliki iznos prema nekim braniteljima,onda bi svi branitelji imali mirovinu dostojnu za normalan život .

 

 

Mislim da je raznim nečasnim radnjama naša populacija dovedena pred ostale građane kao populacija kriminalaca i lopova,ali takava negativan imidž treba iz korijena promijeniti iako smo i mi obični branitelji svjesni da se ne može preko noći jer još postoje klanovi kojima nije u interesu da se prava istina o Domovinskom ratu ikada sazna kao i broj stvarnih pripadnika ratnih postrojbi.

 

 

Negativnosti koje su bile mogu se prevladati jedino zajedničkom akcijom svih branitelja ,jer pošteno funkcioniranje Fonda branitelja,pošteno vještačenje pred komisijama za HRVI i revizija svih branitelja može se izvesti jedino velikom tj.ogromnom voljom svih nas.

 

 

Stihijski prosvjedi,priklanjanje radikalnoj desnici ili progresivnoj ljevici ne vodi ničem drugom nego prema daljnjem razdvajanju cjelokupne braniteljske populacije,a nacionalnosti koje to sve skupa gledaju sa strane dolaze u iskušenje da stvore svoj neki 3. blok koji ne vjeruje ni jednima niti drugima i onda je bolje da imamo regije nego državu,jer kakva jeto država koja stalno misli na svoju guzicu i na lagodan život pojedinaca na štetu poštenih i radišnih građana Lijepe naše.

 

 

Uključite se u raspravu.Ja od ove vizije jedinstvene stranke nikada neću odustati ,pa makar nikada ne osnovali stranku.Bolje je u konačnici i ne osnovati stranku,ako ona samo služi kao poligon probitka pojedinaca na štetu većine.

 

 

Ja gospodo ne želim biti ničiji pijun u ovoj državi ,a vi ako hoćete da se vašim perjem neko drugi kiti slobodno naprijed,ali nemojte kasnije kao i mnogo puta do sada reći :"Opet su nas izigrali".

 

 

Ako stvarno želite svoju stranku ,onda nećete trpjeti idole,hvalisavce i ostale parazite koji će se preko Vaših leđa domoći fotelja nego ćete takve ljude odmah sankcionirati i izbaciti iz stranke.

 

 

Jedino aktivnim uključivanjem svih Vas možete stanje u odnosu prema Vama promijeniti na bolje,a stalnim oslanjanjaem na pojedince koji će Vas iskoristiti za svoje sitne interese tonete u još veću bijedu.

 

 

Pozdrav i čuvajte se.Još jednom pozdrav samo istinskim braniteljiama ,a vi koji ste se borili za" Berlinski zid " molim Vas ne javljajte se jer ste dosta štete učinili pravim i istinskim braniteljima.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

manchini je napisao:

ja bi postavio jedno pitanje

S KIM BI TA STRANKA KOALIRALA

naravno da je u manjini znaći da bi se trebala prikloniti ili HDZ-u ILI SDP-u

 

 

 

Po dosadašnjem sistemu vjerovatno sa strankom iz koje je ministar branitelja.Danas ovaj sutra onaj a mi i dalje jedni po drugima pljujemo.Sve naj jače braniteljske udruge su trenutno uz poziciju a tako če biti i nakon izbora.Ja i dalje držim stav da je ideja izvrsna ali neizvodiva.

Polazim od sebe a vjerujem da večina tako živi:veči dio mjeseca ili godine sam lud,ubio bi se najrađe zbog bolesti,problema itd. onda kapne mirovina ,ivalidnina neke dionice ili nešto slično i bude par dana ok pa opet sve iz početka.Ko god novi da dođe držat če nas na kratkoj uzici,malo dat pa malo uzet i najbitnije ne dozvolit da se ikad više ujedinimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege branitelji!!!

 

Reći ću Vam sada nešto iskreno.

 

 

Mislim,a to je moje mišljenje da stranka koja je jedinstvena,zdrava u svom programu,koja ima čvrste temelje i u kojoj članovi aktivno sudjeluju bez premoći i pojedinačnih odluka pojedinaca može bez problema prijeći izborni prag.

 

Zašto Vam to govorim.

 

Zato dragi kolege jer stalno nabacujete s kim će to ta stranka koalirati,kao da je sve u životu vezano za jake pojedince u tzv.jakim strankama i bez kojih se ne može u ovoj državi ni kihnuti.

 

Zašto se ne postavite kao netko bez koga se ne može,bez čijih ruku se ne donosi niti jedna odluka,kao stranka koju drugi trebaju za sve važne političke odluke,a ne kao stranka koja će biti negdje u zapećku i kojoj će vladajući davati samo mrvice.

 

 

Morate biti složni,imati jasnu strategiju i ciljeve i jedino tako možete razmišljati o snazi stranke i njenoj presudnoj ulozi u formiranju kreativne svijesti svih građana ove zemlje.

 

 

Objasnit ću vam to laički.

 

 

Ako je netko toliko politički jak i ako se određene grupacije ljudi poistovjete sa pozitivnom politikom te stranke onda ta stranka za sobom povlači velik broj istomišljenika koje ostale stranke ne mogu pridobiti jer su u velikoj mjeri zagrizle u kriminal i korupciju.

 

E sad ta stranka koja uživa povjerenje i simpatije sve većeg broja ljudi,a neopterećena je kriminalom i poviješću (partizani i ustaše) postaje idealna udavača i poželjan partner dosadašnjim strankama koje pored nje grade neki novi imidž poštenee stranke.

 

 

U tolikoj mjeri koliko ta nova stranka bude to dopuštala toliko će jake stranke nastojati da umanje njen utjecaj na kreiranje politike,ali ako je ona toliko jaka bez nje se stvarn neće moći niti jedna odluka u ovoj zemlji donositi.

 

 

E tako morate razmišljati.Kao što jedan kolega na Forumu kaže,moramo biti toliko jaki kao npr.Stranka umirovljenika i Stranke manjina koje odmah pokažu zube i zaprijete da će izaći iz koalicije kad se donesu odluke koje se kose sa njihovim Statutom ili pravima.

 

 

Jeste li možda vidjeli takve scenarije u našoj politici?

 

Zato mi je potpuno glupo razmišljati odmah o koaliranju s nekim.Gospodo još jednom ponavljam ,morate imati dosta jak i pozitivan program da biste svima dali do znanja da niste stranka koja će se nekome prikrpiti već politička snaga koja u krajnjem slučaju može odnijeti političku pobjedu.

 

 

Dok god budemo pokunjenih glava razmišljali kojoj ćemo se stranci prikloniti uvijek ćemo biti marionete i pijuni u rukama jakih i naši ciljevi i ideali će biti ugušeni u startu i opet će biti po starom u našoj zemlji.

 

 

A logično mi je da Braniteljska stranka iam Ministra branitelja i da to bude osoba koja je neokaljane prošlosti,bez kriminalnih dosjea,bez obrane "Berlinskog zida" i koja nije došla na tu poziciju po babi i stričevima.

 

Kad budete vidjeli da takav ministar ima političku volju stati iza svih istinskih branitelja i koji može riješiti sve zaostale predmete i slučajeve statusa branitelja,koji će napraviti reda u Registru branitelja i koji će jasno izbaciti "uljeze" kojima nije mjesto među poštenim i istinskim braniteljima i koji će bez obzira na kritike Premijera ,Predsjednika i ostalih političkih struktura svoj posao časno i pošteno izvršavati ,onda znajte da je to čovjek koji je i više nego zaslužio da bude naš Ministar.

 

Za sada toliko i čujemo se.

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado

jesi ti neki stroj?

daj više nas prestani maltretirati s svojom idealnom strankom

meni se čini da si ti neki plaćenik SDP-a ili slično

kako bi se razbilo i ono malo glasačkog tjela HDZ-a što je ostalo.

Ako nije tako predstavi se imenom i prezimenom i osnuj stranku.

Što misliš postići ovim romanima na ovom forumu,ovo je pravni portal ,a ne politički bilten.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem gardista.

 

Ovo ne samo da je naporno za čitati, već sad postaje čak i dosadno.

 

Valado, idite i javite se nadležnim institucijama i osnujte i registrirajte tu stranku (ja se sigurno neću učlaniti iako sam dragovoljac, HRVI 30%, ranjavan....) jer koliko sam pročitao (a dao sam si strpljenja), meni se čini da je ovaj esej koji ste napisali, mlaćenje prazne slame i nepotrebno trošenje električne energije.

 

Ideja (ako je uopće i postojala) je načinom pisanja toliko razvodnjena da je postala zanimljiva jedino vama (i možda još nekoj dvojici-trojici).

 

 

Bolje da ste tu električnu energiju koristeći računalo, koju ste potrošili za ove litanije iskoristili za 1-2 sata rasvjete u svom stanu ili kući (ili preračunajući u kunama nazvali neki broj telefona kojim bi pozivom donirali koju kunu u humanitarne svrhe).

 

 

(eto, i ja sam se nerado uključio u raspravu ali ne pada mi na pamet da više otvaram ovu yebitačno-ubitačno dosadnu temu).

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege branitelji!!!

 

 

Vidim da niste svi jedinstveni i mislite da sam ja neki kako kolega gardist1 kaže SDP -ov plaćenik.Moraću Vas kolega demantirati jer ako ste pažljivo čitali moje postove vidjet ćete da nikada nisam pristupio niti jednoj stranci,niti SDP-u niti HDZ-u,niti HSP ,a ni ostalima da sada ne nabrajam.

 

 

Ako ste mislili da ću ja razbiti biračko tijelo HDZ-a onda ste u krivu.Oni su sami sebe razbili svojim aferama ,korupcijom i kriminalom.Što je najsmješnije u svemu oni su sami sebi podmetali i razjedinili se u svemu.Tako sada imate od HDZ-a stranke HDSSB,Pašalićeva stranka,stranka Miroslava Tuđmana,i Sanader je htio neku novu stranku osnovati da se nije desila ova afera.

 

Nemojte me vući za jezik jer predobro i puno toga znam .

 

I SDP ima svojih frakcija i pobjegulja kao i ostale stranke na političkom nebu.

 

HSP ima također dosta novih stranaka koje se ne slažu jedna s drugom u koncepcijama i svaka za sebe govori da je ona prava.

 

Neću više nabrajati.Mogao bih tako unedogled.

 

Kolega Borat,samo ću Vam reći kako može biti naporno za čitati nešto o čemu ovisi sudbina svih istinskih branitelja,njihovih obitelji i gole egzistencije.

 

Ako ste vi riješili status branitelja i ako imate respektabilnu mirovinu kako kaže naša ministrica,to ne znači da su svi to riješili.

 

Gospodine dragi,nemojte samo reći kao i mnogi da gdje su do sada bili.

Nisu svi htjeli odmah u mirovinu,nije svima zdravstveno stanje bilo odmah narušeno i nisu svi bili u raznim Udrugama da doznaju pojedinosti o famozmom datumu 31.12.2005.

 

Jel Vi uopće vidite oko sebe koliko ljudi do danas nije riješilo svoj status.

 

Znate kako se većina ljudi ponaša.Meni je dobro ,ja sam na vrijeme svoje riješio ,a njih ko j... .

Jel to solidarnost sa braniteljima.

 

I još jedna opaska na gospodina Apollona.Vi ste do sada sve pametno rekli samo mi nije jasno kako to mislite izvući branitelje iz politike kad je toliko danas privilegiranih i podobnih branitelja u raznim strankama koji i ne pomišljaju da iz nje odu jer im je tamo lijepo,postavljaju ih u Nadzorne odbore,Upravne odbore,Savjete branitelja,postavljaju ih za Predsjednike Udruga koji dobijaju lijep novaciz državnog proračuna za poboljšanje uvjeta života svih branitelja ,a ja koliko vidim ,a nadam se da i ostali tako misle braniteljima je sve teže i teže.

 

Još kad mirovine počnu strmoglavo padati( a svi smo na to alergični) onda ćemo se zapitati pa što to naši kolege u raznim strankama rade,da li se oni bore za na s ili za sebe.

 

Odgovor je uvijek poznat ,za sebe.

 

I kako vi mislite izvući branitelje iz politike.

 

Ja sam samo htio pomiriti sve branitelje i omogućit im da malo razmisle i da se jave sa idejama oko osnivanja svoje stranke,a nikako mi ne pada na pamet da radim za nečije interese tj. ostale stranke.

 

 

Ako Vi gospodo mislite da Vam je dobro u ostalim strankama ,izvolite lijepo grabite i dalje vrhnje koje Vam serviraju,a vi ostali branitelji koji ste se hrabro borili i koji se niste borili za stranku nego za Hrvatsku Vi i dalje gledajte teniski meč SDP-HDZ sa glavnim sucem HSP-om i ostalim satelitskim strankama i nemojte se žaliti na državu i vladu,nego razmislite zašto niste osnovali svoju stranku kad niste zadovoljni sa onima koji su se uhvatili fotelje i privilegija.

 

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Valado! Ako si pročitao moj post vezan na Tvoju ideju o osnivanju stranke branitelja mogao si se i sam uvjeriti da ,kako sam več napisao i na ovom forumu ima večih i manjih Branitelja, zaslužnih i manje zaslužnih itd. Žalosno da sve ideje koje su imalo razumne i pozitivne u pogledu braniteljske populacije neki pojedinci u startu omalovažavaju i odmah osudjuju neovisno bile one potaknute Tvojom idejom ili idejom nekog drugog.Onima koji su riješili svoje statuse je dobro pogotovo što je zakonski zabranjena objava registra Branitelja iako je to uvelike doprinjelo razjedinjavanju braniteljske populacije,nažalost malih ljudi koji nisu u nikakovim strankama ni udrugama. Oni su prepušteni da se bore sami velika večina i bez mogučnosti da se koriste internetom ili da dobiju kakovu informaciju koja će njima pomoći u ostvarivanju njihovih prava.Sve i da Tvoja ideja zaživi, bez objave registra Branitelja sve pada u vodu u samom startu.Nema nas i nikada nas nije bilo 506 000. Kada to netko riješi, pravedno i po zakonu onda sve druge opcije dolaze u obzir od stranke Branitelja, večih braniteljskih mirovina, večih povlastica i što je najbitnije konačno nakon toga časnog i ponosnog statusa i naziva BRANITELJ. Do tada...Pozdrav Tebi i svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege branitelji!!!

 

 

Ne znam da li je ovo informacija ili dezinformacija ali nikako nije ugodno za čuti.Ja sam govorio u svojim postovima o tome ali izgleda da nitko ne želi čuti ili misli da će bajka trajati vječno.

 

Nažalost ,nisam ptica zlosutnica,ali evo do čega je dovelo napumpavanje broja branitelja i lažne mirovine koje su dovele do toga da oni koji su zaslužili danas ne mogu dobiti mirovinu dostojnu čovjeka.

 

Zar i dalje mislite da je stranka branitelja utopija.

Ako tako mislite onda neka se svi Zakoni u ovoj zemlji donose bez Vašeg znanja i angažmana.

Slobodno gledajte i dalje kako se branitelje za nešto pita ,a kao neki privilegirani branitelji se bore za cjelokupnu populaciju.

 

 

"Povlaštenih je 800

 

U prijedlogu zakonskih izmjena (čiju presliku Poslovni dnevnik posjeduje) stoji da povlaštene mirovine prima oko 800 korisnika, njih 600 je iz braniteljske skupine s mjesečnim prosjekom 14.000 kuna, a prosječna mirovina 200 dužnosnika je 14.500 kuna. Pri izračunu visine mirovine za ovu je skupinu korišten vrijednosni bod 7,6 i dvostruko je veći od boda za izračun mirovina po općim propisima, a najviša mirovina sada iznosi 17.745 kuna. Prema novom Vladinu prijedlogu vrijednosni bod smanjuje se na 5,2 pa bi od svibnja najviša dužnosnička mirovina trebala iznositi 12.141 kunu. Istodobno, otkriva nam visokopozicionirani izvor u HZMO-u, mirovina Ante Markovića, predsjednika zadnje jugoslavenske Vlade, ne prelazi 6000 kuna, dok je najviša "radnička" za 40 godina staža oko 10.000 kuna i takvu mirovinu dobije samo pet bivših direktora. Najveću "radničku" mirovinu (a po sadašnjoj formuli ona bi iznosila oko 13.000 kuna) imao bi Milan Artuković, no on je svoj umirovljenički status "zamrznuo" i još je na plaći Francka. Rezanjem povlaštenih mirovina u proračunu će ove godine biti ušteđeno 18 milijuna kuna, dogodine 28, a u 2013., izračunali su u Vladi, 29 milijuna.

 

Stroži kriteriji

Osim povlaštenih mirovina Vlada u istom paketu pod "nož" šalje i mirovine djelatne vojske, policije te ovlaštenih osoba iz pravosuđa i sigurnosnih službi. Međutim, njima znatno pooštrava kriterije umirovljenja, što u konačnici donosi manje mirovine. Gajici i Đapiću, primjerice, mirovine nisu skrojene na temelju prosjeka višegodišnjih primanja, nego po neto plaći koju su primili u mjesecu prije podnošenja zahtjeva za umirovljenje. Interventnim policajcima i svima ostalima iz ove druge skupine pri obračunu mirovine više se neće uzimati razdoblje od najpovoljnijih 10 nego 15 godina, počevši od 1998. godine. Ukida se i odredba o pravu na starosnu, odnosno prijevremenu starosnu mirovinu osobama koje imaju 10 godina staža s povećanim trajanjem, novi uvjet je 15 godina. Policajci i ostali iz skupine do sada su mogli biti umirovljeni sa 30 godina staža ako bi resorni ministar ili čelnik sigurnosno-obavještajnog sustava ocijenio da treba smanjiti broj zaposlenih ili možda podmladiti osoblje - prema novom prijedlogu u mirovinu mogu nakon 35 godina rada. Smanjuje se i tzv. osobni bod: do sada je uvećavan za 45 posto, a ubuduće pada na 30 posto. Svi postupci umirovljenja započeti prije nego što novi zakon stupi na snagu provest će se prema važećim propisima. Time Vlada unutar kalendarske godine opet uvodi različit model obračuna na razini jedne grupacije. Rezanje mirovina za vojno-sigurnosno-policijsku grupaciju, a one danas prema podacima HZMO-a u kategoriji invalidskih prosječno iznose 3108 kuna, a starosnih 4628 kuna, ove godine u proračunu ostavljaju osam milijuna kuna. U 2012. ušteda se penje na 29, u 2013. na 47 milijuna kuna.

 

 

 

Ako se ne uključite u politiku ,nažalost iako kolega Apollon kaže da treba branitelje izvući iz politike,politika tj.ostale stranke na vlasti će Vam uvijek krojiti sudbinu ljutili se Vi ili ne.

 

Svi se bore za svoja prava(umirovljenici,nacionalne manjine i ostali),a braniteljima se sustavno prava uskraćuju jer nemaju tko da ih zastupa u Saboru.

 

Svi nas razvlače,svi nas svojataju,a u konačnici svi nam okreću leđa.

 

Hoćete li još primjera zašto se moramo ujediniti.

Zar nova inicijativa ABH (Sačićeva) nije potekla od branitelja.Zar se mi stvarno ne moramo ujedinjavati nego uvijek biti sluge vladajućima i njihovim zakulisanim igrama.

 

Odgovorite gospodo,a nemojte samo piti lijekove za smirenje i misliti da će Vam netko drugi riješiti sudbinu.

 

I sadašnja garnitura političara se za svoja prava borila u onoj državi dok su bili mlađi,dokopali su se vlasti(a vlast je slatka)i ne namjeravaju s nje sići ,jer znaju da iako imaju dosta novca na svojim računima ,ako siđu sa vlasti ne mogu krojiti tuđe sudbine.

 

Zar dopustiti da nas svake godine pred izbore nagrađuju zaduženim novcem i priređuju nam bankete,a onda poslije izbora jedva da dobijemo mrvice.

 

Odlučite,na Vama je izbor.

 

Pozdrav braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlado

samo ću ti reć da imaš nemoguću misiju ja sam o tome pričao davno ovdje na forumu ai neki drugi forumaši i od svega je bilo desetak ozbiljnih ljudi koji su htjeli nešto pokrenut,dakle cilj ti je plemenit ali prijatelju još jednom ti tvrdim nemoguća misija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tribala bih takva stranka.Zašto?Zato da u slučaju kada se u saboru zatraži ,smanjenje braniteljskih mirovina postoji netko

tko će ravnopravno iznit i kontra prijedlog.Kosor je jednostav

no naručila smanjenje mirovina i to je izvršeno za tri dana.

U početku se protivio Đakić ,ali je vrlo brzo pristao,jer on ima više nego što mu treba.Tako će nam i ubuduće odlučivati netko tko ne dijeli istu materijalnu situaciju tj.

mirovinu od 3600 ili 3700kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima,o ovoj tematici sam na ovom forumu pisao.Međutim izgleda da nitko nije shvatio ozbiljno prijedloge o osnivanju jedne stranke hrvatskih branitelja koja bi ujedinila sve branitelje bez obzira na pripadnost nekoj stranci , udruzi ili postrojbi u DR-u.Morate znati da velika većina hrvatskih branitelja nije član nijedne udruge a ni političke stranke.Ali ostavimo teoriju,pogledajmo praktični dio.Velika većina branitelja ne zanima politika već iz prikrajka prate događanja na sceni a u zadnji čas se odlučuje za koga će glasovati na izborima, ili na nagovor udruga ili stranke u kojoj djeluju.Činjenica je također da isti ti branitelji za sobom povlače glasove svojih porodica sa pravom glasa, prijatelje ili užu rodbinu.Moje skromno mišljenje je da se treba organizirati u stranku ali sad ne postoji kritična masa a ni ni lider koji bi mogao ovaj odnos koji sam naveo promjeniti u korist jedinstva branitelja na političkoj sceni.Morate priznati da sad na političkoj sceni nema branitelja koji zastupaju opći interes te populacije.Mišljenja sam da će branitelji glasovati kako sam naveo u opisu tj.po stranačkoj pripadnosti ili pripadnosti neke od udruga.Definitivno treba priznati da sadašnje inicijative za osnivanje stranke nisu vremenski dobro tempirane niti postoji odmak da se konstituira kritična masa koja bi eventualno mogla dati kojeg saborskog zastupnika, sve ostalo je samo gubljenje vremena jer izbori su jako blizu.Naravno podržavam osnivanje stranke ali pristup mora biti ozbiljan i učinkovit,sa glavom i repom da se tako izrazim. Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege branitelji,

 

Drago mi je da se javljate na ovu temu,dajete konkretne prijedloge i većina Vas želi da se tako nešto osnuje.

 

Malo sam zaokupiran u zadnje vrijeme poslovima u vrtu i voćnjaku,pa me nije bilo ,ali uskoro se ponovo čujemo.

 

Pozdrav svim braniteljima i čujemo se uskoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Datum objave: 30.3.2011 Rubrika: Novosti

 

OSTAVLJENI NA CJEDILU

VLADAJUĆIMA PUNA USTA HRVATSKIH GENERALA,

A OBITELJI BEZ SREDSTAVA ZA ŽIVOT

 

Vlada Dunji Gotovina sedam godina uskraćuje primanja.

 

Hebrang je pukovnicu Dunju Zloić Gotovina, po nalogu Sanadera, 2004. godine poslao u mirovinu, međutim, u Mirovinskom su joj rekli da ne ispunjava uvjete i od tad živi od dijela generalove mirovine.

 

Obećao razrješenje spora – Davor Božinović Ministar obrane

 

Davor Božinović izjavio je jučer u Splitu kako Ministarstvo obrane (MORH) nikome ništa neće dugovati, pa ni pukovnici Dunji Zloić Gotovina, supruzi haškog optuženika Ante Gotovine, kojoj MORH duguje 677 tisuća kuna, i to na ime razlike u plaći na osnovi pravosnažne sudske presude iz 2006. godine.

– Postoje procesi za prijeporne slučajeve, ali Ministarstvo će, dok sam mu ja na čelu, dati sve od sebe da nikome ne ostanemo dužni, ustvrdio je Božinović nakon pokazne vojne vježbe u Ratnoj luci Lora, održane u sklopu međunarodne izložbe vojne opreme ASDA i potpisivanja Memoranduma o razumijevanju između Đure Đaković Holdinga i finske tvrtke Patria Land Systems.

 

Smetnja za EU

 

Upravni je sud još 2006. godine donio pravomoćnu presudu po kojoj je MORH trebao pukovnicu Gotovinu vratiti na njezino radno mjesto, no to se nije dogodilo. Od prisilnog »umirovljenja« 2004. godine, supruga Ante Gotovine, nije primala ni plaću ni mirovinu, niti je imala zdravstveno osiguranje, zbog čega bi od države uskoro trebala dobiti sve zaostale plaće.

Zajedno sa svojom obitelji, znancima i prijateljima, Dunja Zloić Gotovina našla se u tzv. Akcijskom planu što ga je bivši premijer 2004. godine pokrenuo u dogovoru s britanskim dužnosnicima i tadašnjom glavnom haškom tužiteljicom Carlom del Ponte za uhićenje generala Gotovine, koji je od 2001. bio u bijegu. U sklopu tog plana, bez milosti, izbačena je iz MORH-a, u kojem je radila od prosinca 1991. godine, a kasnije je bila i tajnica Gojka Šuška.

Da je postala smetnjom na putu ulaska Hrvatske u EU, kako doznajemo, osobno ju je došao obavijestiti Andrija Hebrang, po nalogu tadašnjeg premijera Sanadera. Hebrang je potpuno zabezeknutoj pukovnici Zloić Gotovina rekao da odlazi u mirovinu. Međutim, kada je otišla na Mirovinsko, ondje su joj rekli da ne može u mirovinu jer ne ispunjava uvjete. No tadašnjoj vladajućoj garnituri u tom je trenutku bilo jedino bitno da Gotovinina supruga ne radi u MORH-u, kao što toj istoj garnituri nije nimalo bilo važno što su njezina ljudska prava, kao i prava njezine djece, pritom bila teško prekršena.

 

Istjerana nezakonito

 

Dunja Zloić Gotovina zatim je putem odvjetnika Ive Farčića tužila MORH iz kojeg je istjerana na nezakonit način. Dobiva presudu u svoju korist 2006., no država još nije isplatila odštetu, niti ju je vratila na posao. U međuvremenu, sve do danas, Dunja Zloić Gotovina nema vlastitih primanja, pa živi od mirovine Ante Gotovine, koja iznosi šest tisuća kuna i koju dijeli s Vesnom Karuza, majkom Gotovinine kćeri Ane.

Odvjetnik Farčić jučer nam je objasnio kako je još prije pet godina sudski poništena odluka o umirovljenju njegove branjenice, nakon kojeg bi trebala biti utvrđena visina tužbenog zahtjeva. No zakonska procedura prije toga predviđa miran postupak rješavanja spora s Državnim odvjetništvom, koji zastupa državu, a u kojem se predlaže nagodba. Taj je postupak sada u tijeku. »Upravo dogovaramo tko i koliko kome duguje«, rekao je Farčić i dodao kako je taj spor blizu rješenja i dogovora te kako bi se navedeni iznos uskoro mogao isplatiti, premda o tome nije zahvalno špekulirati.

Ante Gotovina u Haagu čeka objavu prvostupanjske presude 15. travnja.

 

Denis ROMAC, Sanja VUKČEVIĆ

 

http://novine.novilist.hr/

 

Ako se sa suprugom generala Gotovine ovako postupa onda čemu se mi obični smrtnici imamo nadati :-?

Jedino još da pokušamo sa strankom pa što bude, a mislim da gore ne može biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovanje kolege istinski branitelji!!!

 

Oprostite što se nisam dugo javljao na ovu temu,jer sam imao dosta obaveza kod kuće.

 

Ideja o osnivanju snažne,jedinstvene stranke branitelja je još aktualna i ne želim odustati od nje iako mnogi foteljaši to priželjkuju.

 

Malo sam pratio jednu inicijativu za osnivanje braniteljske stranke,analizirao sam njen program i idejnu orijentaciju,te sam im dao neke konkretne prijedloge bez kojih neće sigurno proći na slijedećim izborima.

 

Sigurno znate o kojoj je inicijativi riječ da sada ne reklamiram tu Inicijativu.

 

Napominjem Inicijativu jer se još nisu organizirali kao stranka.

 

Ono što mene pomalo čudi je da ljudi nisu spoznali da teme oko obrane generala nisu glavna preokupacija buduće braniteljske stranke,već pomoć svim ljudima Lijepe naše zajedno sa braniteljima koji su stvarali našu Domovinu.

 

Glavna preokupacija bi trebala biti iskorijenjivanje lažnih branitelja,oduzimanje nezasluženih mirovina ili smanjivanje na najmanju razinu,podizanje gospodarstva,oslanjanje na vlastitu banku i financijske resurse svoje države,pomoć svim projektima za zapošljavanje branitelja i vraćanje proizvodnje u Hrvatsku za što se od početka zalažem.

 

 

Ako smo jedinstveni trebamo smanjiti broj Udruga branitelja,smanjiti enormne troškove lažnih mirovina i prava iz HRVI ljudi koji to pravo nisu na pošten način dobili.

 

I još jedna stvar koja me ponekad jako boli,da se osobe drugih nacionalnosti koje su također stvarale ovu zemlju svrstavaju u građane 2. reda.

 

Što kaže jedan moj kolega:"Više mi vrijedi 1 Srbin u rovu od stotinu naših lažnih"branitelja" koji su Domovinu branili u Njemačkoj i drugim zemljama ili su se samo vodili na platnom spisku a bavili su se drugim djelatnostima."

 

Glavna preokupacija pri osnivanju stranke svakako mora biti,razdvajanje ljudi koji su uređivali tuđe ribnjake ,koji su konobarili u ugost.objektima tzv.zapovjednika postrojbi,koji su se bavili sportom,a puške nisu ni vidjeli,koji su gradili privatne apartmane generala i nekih političara,koji su asfaltirali prilazne ceste do vikendica i dobijali mirovinu,onih koji su imali debele plave koverte za sređivanje invalidnosti(iz civilne nesreće u invalidsku mirovinu HRVI),onih koji su ukradenim stvarima iz opljačkanih kuća opremali trgovine kolega tih "zapovjednika",onih koji su humanitarnu pomoć preusmjeravali u privatne tržišne kanale,onih koji su krijumčarili oružje za krim.organizacije dok branitelji nisu imali ni pištolj za borbu,te ostalih da više ne nabrajam.

 

 

Sigurno i Vi već znate te primjere,ali i dalje šutite jer se nečega bojite.

 

Ne bojte se,dok drugi uživaju Vi patite sve dok im to dopuštate.

 

 

Da li i dalje želite razjedinjenu populaciju.Pokrenite se i trgnite.Na vama je odluka da li želite pravu stranku branitelja ili se i dalje priključujete onima za koje smatrate da će pobijediti na izborima.

 

Želim gospodo raspravu i odlučnost,a ne jeftine fraze oko obrane naših generala.

Trebamo se ujediniti za bolji život i standard svakog građana,jer jedino tako možemo prosperirati i dati nadu budućim generacijama da znaju za kakvu smo se Hrvatsku borili.

 

 

S poštovanjem i pozdrav samo istinskim hrvatskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado

 

možeš se upisati i u Stranku umirovljenika (koja je brojnija populacija od braniteljske)i djelovati a ne "navlačiti" na osnivanje nove stranke gdje nečeš polučiti neki veči uspjeh ,jer su branitelji (oni koji jesu) već po nekim strankama.za vodstvo Braniteljske stranke treba i neki autoritet među braniteljima (general)da ona od početka bude vjerodostojna. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega buda na savjetu,ali ako mislite da je navlačenje branitelja na svoju stranku,stranku koja će pomoći svim ljudima ove zemlje da znaju u što vjeruju i za što su se borili onda po vama i dalje se moramo kako kažete "navlačiti" na stranke koje mogu branitelje razjediniti i navući na tanak led.

 

Ako Vi želite u ovoj zemlji da imate foteljaše koji će se busati o prsa i koji viču da su najviše dali za Hrvatsku,da imate spuštene glave lažnih branitelja koje ova kriza ne zanima jer imaju respektabilne mirovine i koji se okupljaju samo kad ih Vlada okupi,da imate nasuprot njima branitelje koji još svoj status nisu riješili jer su "zakasnili",branitelje koji se bore sa neimaštinom i noćnim morama,sa golim preživljavanjem i kopanjem po kantama znajte da vaše mišljenje ne uvažava niti jedan istinski branitelj.

 

Ako želimo razdvojiti žito od kukolja ,morat ćemo se suočiti i boriti sa svim privilegiranim i nezasluženim umirovljenicima ma bilo iz koje stranke potječu.

 

Jer odobravanjem ovog što se događa u našem društvu,uzdizanjem jedne braniteljkske populacije na štetu druge koja je u 99% slučajeva istinska šaljemo krivu sliku i pouku našoj mladoj generaciji da se Hrvatska nije branila u rovu nego u foteljama i da su samo foteljaši i kriminalci iz redova branitelja istinski branitelji i oni koji su zadužili ovu državu.

 

Zato "navlačiti" kako Vi kažete branitelje na Braniteljsku stranku nije osobni probitak pojedinaca,već dokaz da pravi branitelji ne žele da se s njihovom sudbinom uvijek netko drugi poigrava i na njihovoj tragediji i njihovom zdravlju skupljaju jeftini politički poeni.

 

Demantirajte me ako mislite da nam ne treba stranka koja će se izboriti za dostojanstvo hrvatskog branitelja i satisfakciju kakvu zaslužujemo u našem društvu.

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grozni u potpunosti se slažem sa tvojim prijedlogom o osnivanje stranke i da ju povedu pošteni i pismeni ljudi iz naših redova kojih siguran sam ima napretek koji su stvarali ovu državu u krvi i mišljenja sam da bi se drugačije ponašali prema braniteljima i svim građanima ove napaćene države.Jedino se ne bih složio sa razno raznim koalicijama sa HDZ-om i SDP-om ,jer mislim da i vrabci znaju šta se dogodilo u proteklih 20 godina. Mislim da je voda svakom poštenom građaninu i branitelju došla do grla. Pozdrav svim istinskim Hrvatskim Braniteljima !! :palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado

nisam rekao da ne treba stranka branitelja.samo sam mišljenje tko bi bio u predsjedništvu (tko bi ju osnovao i bio predsjednik stranke).trebali bi biti poznatiji branitelji.mislim da već postoji braniteljska stranka (Margetić) ali nisu polučili nikakve izborne rezultate.treba se zapitati zašto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najjača naša "stranka" je država Hrvatska koju su stvorili naši branitelji.Nju treba urediti da bude pravednija i ekonomski razvijenija nego što je sada.Kada bi se desilo da se više u proračunu ne može izdvajati 5 milijardi kuna godišnje za prava branitelja,neće nam pomoći ni sto stranaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je gospodo,Hrvatska nam je najjača stranka i za nju smo se borili,ali trebate dobro razmisliti da sve stranke na ovim prostorima imaju usta puna branitelja,veliko srce za Hrvatsku i što je najvažnije puno kuna u džepu.

 

Zato jer ste im upravo Vi to omogućili svojim glasanjem,podvojenosti branitelja na izborima,misleći da će neko drugi riješiti Vaše probleme.

 

Naš proračun neće dugo moći financirati tolika prava branitelja i toliko Udruga.

 

Stvarajući jedinstvenu braniteljsku stranku,dobijamo stranku koja nije niti lijeva niti desna,ona je Hrvatska u malom,ista onakva kakva je bila na početku borbe za samostalnost,kada smo sa srcem išli u boj,a sada gospodo moramo sa razumom.

 

Svako odcjepljenje branitelja od matičnih stranaka u kojima se neki nalaze toliko bi umanjilo njihov značaj,da bi ste tek onda vidjeli koliko su one jake bez nas.

 

A mi smo im u većini slučajeva slamka spasa.

 

Samo gospoda i drugovi su se prema nekima ponašali majčinski ,a prema većini branitelja maćehinski.

 

Zato je gospodo dobro da imamo svoju stranku,da svim braniteljima omogućimo bolji život,da jedni ne uživaju u privilegijama,a drugi kopaju po kantama,jer i jedni i drugi su se zajedno borili(osim lažnih koji su se borili znamo već gdje i na koji način).

 

 

Zato Vam ne bi trebalo biti na prvom mjestu tko će biti u predsjedništvu i tko će biti predsjednik stranke,već Vaša odlučnost da stvarno želite takvu stranku,vaše ideje i konačno jedino što želimo svi zajedno da se što više Vas izjasni želite li nakon ovih 20 godina mraka vidjeti svjetlo na kraju tunela ili želite i dalje biti nojevi koji će leći velika jaja(izbornu pobjedu)za stranke na vlasti i uporno zabijati glavu u pijesak oslanjajući se svatko na svoju stranku koja Vas treba samo oko izbora i kad se neka korupcija može izvesti oko braniteljskog Fonda ili ako se može netko preko Vaših prava obogatiti.

 

Dobro razmislite,jer vremena je malo,a teniski meč HDZ-SDP samo što nije počeo.

 

Pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Valado, evo linka koji vam može pomoći u osnivanju političke stranke:

 

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1866

 

 

Nadalje, citirano iz pravila foruma:

 

1. Legalis forum je mjesto razmjene mišljenja o pravu i pravnim pitanjima, kako između pripadnika pravne struke, tako i između svih koji se za pravo ili pravna pitanja iz bilo kojih razloga zanimaju, ili ih se na bilo koji način dotiču.

 

 

 

Pa možemo zaključiti da je ovo pravni, a ne politički portal i da bi sadržaj tema trebao biti u sladu sa pravilima foruma.

35kmza0.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija