Jump to content

usporedni izračun mirovina


prof

Preporučene objave

Poštovani kris većinu toga vam je objasnio poštovani nixon, vi se trebate odlučiti i razmisliti što je za vas povoljnije, naravno tu je i otpremnina jer za mirovinu po čl. 6 dobijete 10 a za invalidsku mislim 2 nisam sad dugo čuo od nekoga koliko je baš točno. Opet invalidska po zakonu o braniteljima nama u mupu  bi donijela 2 vojna čina više. Baš ovdje na stranici poštovanog Profa možete napisati poznate parametre pa vam poštovani Prof izračuna mirovinu po članku 6. i kumuliranu prof i opću za 20% rata - 80% mir pa opet razmislite i vidite što je za vas najbolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega Sky. 

Poštovani Profesore molim Vas izračun sljedećih parametara. PVB 1.51 (najboljih 10 g.) a 1,33 za ukupni staž. Rođen 18.09.1969. Datum umirovljenja 01.01.2025.g. staž ukupni 45.g i 05. mj. HRVI 20%. Nisam bio na komisiji pa ne znam da li je profesionalna ili opća ko niti postotke. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kris većinu toga vam je objasnio poštovani nixon, vi se trebate odlučiti i razmisliti što je za vas povoljnije, naravno tu je i otpremnina jer za mirovinu po čl. 6 dobijete 10 a za invalidsku mislim 2 nisam sad dugo čuo od nekoga koliko je baš točno. Opet invalidska po zakonu o braniteljima nama u mupu  bi donijela 2 vojna čina više. Baš ovdje na stranici poštovanog Profa možete napisati poznate parametre pa vam poštovani Prof izračuna mirovinu po članku 6. i kumuliranu prof i opću za 20% rata - 80% mir pa opet razmislite i vidite što je za vas najbolje.

Pozdrav Legendo 🤗

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kris da li imate status dragovoljca, koliko dana u borbenom sektoru imate i koje je vaše trenutno policijsko zvanje da poštovanom Profu mogu reći koje vojno zvanje da vam upiše na jednoj tablici i za 2 zvanja više  u drugoj.  

Puno pozdrava Nixon ;-)

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, kris6991 je napisao:

LiImam status dragovoljca, 780 dana borbenog sektora, samostalni pol. inspektor.

Hvala još jednom

Poštovani kris vaše osobno zvanje bi bilo bojnik a 2 zvanja više bi bilo brigadir. E sad prema tablici poštovanog Profa vaša mirovina bi bila oko 1065 prema članku 6. a za invalidsku kumuliranu prema zakonu o braniteljima prof. nesposobnost bi bila 895 a opća nesposobnost nekih 1230 s omjerom 20-80 jer tako komisije trenutno određuju ako imate 20 HRVI. Status dragovoljca s HRVI 1.85, činom bojnik i 780 dana borbenog sektora.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, kris6991 je napisao:

Poštovani Profesore možete li molim objaviti tablicu izračuna. 

To je kockanje zato što možete dobit djelomičnu inv.mirovinu, činovi isto tako su zasad upitnik, a i otpremninu vam uzimaju. 

Bitno je da možete uvijek prebaciti u braniteljsku, a vaše pol.zvanje je isto odlicno- mislim bojnik ako se ne varam. 

Ako uzmete po Čl.6 naknadno pokrenete prema ZOB. 

Kad vam daju izracun, koja je za vas povoljnija tu zatražite. To je ono ziher šta se kaže.

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kris vaše osobno zvanje bi bilo bojnik a 2 zvanja više bi bilo brigadir. E sad prema tablici poštovanog Profa vaša mirovina bi bila oko 1065 prema članku 6. a za invalidsku kumuliranu prema zakonu o braniteljima prof. nesposobnost bi bila 895 a opća nesposobnost nekih 1230 s omjerom 20-80 jer tako komisije trenutno određuju ako imate 20 HRVI. Status dragovoljca s HRVI 1.85, činom bojnik i 780 dana borbenog sektora.  

Sky ja sam prvo dobio djelomicnu. Onda kad smo se čuli mob.morao sam dobit rješenje mup komisije. Iznova sve pokrenit pred hzmo doći kod istog vještaka i na jedvite jade dobit potpunu. Mi smo za njih još uvijek mladi, a kad je inv.mirovina u pitanju trenutno je cilj da šta više ljudi bude u radnom odnosu u RH zbog manjka radne snage. Oni jednostavno ljude u civilstvu bez noge ili ruke vraćaju radit. Pošto se ptsp isto tretira kao civilna bolest-vještaku je najmanji problem napisat -djelomicna inv.. Onda moraš pisat žalbu, i sve to traje i traje dugo. Jednostavno mora ti se taj dan sve poklopiti da vještak bude bolje raspoložen nego dan prije na poslu.

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 31. 07. 2024. u 23:45, kris6991 je napisao:

Poštovani Profesore hvala i isprike na smetnji za Vas u ovom vrlo delikatnom trenutku

Poštovani kris kako sam iz tablice poštovanog Profa pogledao sve činjenice za vas je povoljnije otići u starosnu mirovinu po članku 6. kako bi dobili otpremninu, zatim možete preko svog obiteljskog liječnika tražiti uputnicu za vještačenje pa ako dobijete opću nesposobnost omjer rat 20 - mir 80 prebaciti se u istu kao što sam ja napravio. Ako dobijete prof. tj. djelomičnu nesposobnost onda odustanete od postupka naravno trebat će te biti u kontaktu s vašim referentom iz HZMO. Možda postoji još jedna mogućnost ali ne znam nikoga tko je to napravio, kada dobijete od ministra rješenje da ste u mirovini vi predate u mirovinskom da vam izračunaju sve mirovine i još predate i za vještačenje tj. za kumuliranu mirovinu znači da vam računaju mirovinu u 4 smjera pa šta bude povoljnije naravno nemate pravo na 2 vojna čina više jer vas mup šalje u starosnu mirovinu ali vi se preko HZMO dobijete najpovoljniju mirovinu za vas. Nakon nekih razmišljanja mislim da je to moguće jer HZMO bi to trebao prihvatiti u postupku pa vam dati najpovoljniju, ali svakako morate to provjeriti u HZMO s nekim tko se razumije u to.    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani profesore, tek sam u fazi ostvarivanja prava za invalidsku mirovinu, znam da sam to trebao rješiti davno prije ali ok. nema veze. Duga priča. Inače godište sam 1974. pripadnik HVO, borbeni sektor 350 dana, bivši zatočenik logora. Rješenjem u BiH dobio status RVI 20% . Radni staž 5 godina. Inače živim u RH. Ovaj pmv, (ako se tako zove) stvarno ne znam jer sam tek u procesu skupljanja papira. Koliku i kakvu mirovinu mogu očekivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Škorpion,

nisu mi poznata Vaša prava na neku od braniteljskih mirovina u RH, ni kako do njih doći. Znam samo izračunati maksimalne iznose za Vaše mirovine jer su to u naravi potencijalne minimalne braniteljske invalidske mirovine ili starosna braniteljska mirovina.

Lp 

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija