Jump to content

Od ožujka moguće povećanje mirovina


Mrljavac

Preporučene objave

Klikni ovdje.

 

Mišljenja sam da bi nam se to moglo "obiti" o glavu.

 

Svaka "šiba" ima dva kraja.

Ja sam za onu tanju, a dugačku, a ne za onu kratku, a debelu.

 

Nadam se da nam neće sada dati 100,00 kuna više, a nakon nekoliko mjeseci (s obzirom na recesiju i vrlo lošu gospodarsku - ekonomsku stuaciju i naše iskustvo iz prijašnjih godina) uzeti 500,00.

a020.gif

 

Klikni i ovdje.

 

Možda bi bilo bolje da naše mirovine ne diraju tj. niti nam daju, niti uzimaju, odnosno da ne režu, dok se država malo ne oporavi, ali to je moje mišljenje jer mnogim umirovljenicima koji su odavno na rubu egzistencije i malo povećanje znači puno.

 

Ili da se državne institucije pozabave lažnim (a ima ih) braniteljima.

 

Pored ostalog, vidim da pojedini saborski zastupnici koji su imali ogromne plaće i dnevnice, su "dostojanstveno" otišli u mirovinu na jedan dan da bi si osigurali "povlaštenu mirovinu", odnosno da bi zakucali još nekoliko eksera (čavala) u mrtvački sanduk u kojem se nalazi državni proračun.

 

A i bez tog (rekao bih) nemoralnog čina koji su napravili, imali bi ionako iznadprosječne mirovine.

 

Iliti, klikni ovdje.

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon kojim je određeno zamrzavanje mirovina nije trebalo ukidat jer država Hrvatska nema sredstava za usklađivanje mirovina proizlašlih iz rada a kud još i za mirovine prema posebnim propisima.To je čista politička odluka kojom se ispunjava uvjet jednoj stranci koja je sa tim zahtjevom i ušla u koaliciju.Hrvatska je trenutno u puno goroj financijskoj situaciji nego onda kada je zakon o neusklađivanju mirovina donesen tako da je ovaj potez u ova vremena najblaže rečeno blesav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

state_trooper, ruječ je o mirovinama, nigdje nisu odvojeje kategorije ove ili one , znači i nama če da povise mirovine !

 

apollon, ima Hrvatska PARA ima, RH je jedna od bogatijih država EU jer reci mi koja je druga država koja je u EU ilib oko EU, toliko pokradena a da još odlično fukcionira i da djeli socijalnu pomoć onima koji se nalaze na burzi rada a koji ne žele raditi za 3000 kn na prijavu jer ne radeći ništa dobivaju 1500 kn.

takvih ima i muških i ženskih koliko želiš, znam jer mi žena drži caffe bar i jako teško može naći radnika za 3000 kn a da ga obavezno prijavi, nitko ne želi prijavu !!! Zašto '? Pa jer će izgubiti prava koja ima kao nezaposlena osoba a koja prava joj daje država.

 

Koliko je pokradena lijepa naša na političkoj bazi i iz političkih redova, ajme jako puno a još super funkcionira kao država.

 

RH nije zemlja koja nema novaca, ima novaca samo ih treba znati rasporediti ! Jer život se stara dok ima ljudi bit će i para, tako da teza da se nema novaca ne prolazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.legalis.hr/modules/news/article.php?storyid=4803

 

Naravno, da ne bi netko pogrešno shvatio da se mirovine neće povećati onima iznad 5100,00 kuna, ovaj članak se odnosi na nešto sasvim drugo.

 

To je porez koji smo ionako plaćali, a izgleda da ćemo ga isto plaćati i dalje (možda nešto umanje na 1,5% ali to ćemo vidjeti poslije).

 

state_trooper je napisao:

mislim da su na povećanje mirovina mislili na one radničke mirovine.mislim na usklađivanje sa troškovima rasta života.ove naše 'povlaštene' ne bi dizali,barem ne do prvog rebalansa proračuna.tada možemo očekivati rezanje.a za povrat ovih 10 posto od jace više nećemo ni čuti.

 

Ovo eventualno povećanje mirovina vrijedi za sve kategorije umirovljenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima.Čitam što piše Kompa u postu #8 i ne slažem

baš .Poznam mnogo ljudi koji rade za 25000 kuna i manje a

poznam ih isto puno koji bi radili i za manje od 3000 kuna.

Što se prijave tiče uglavnom gazde žele zaraditi u radu na

crno jer radnik time gubi.Na kraju, niste napisali koliko

bi djelatnik trebao odraditi radnih sati za 3000 kuna.

250 ili više!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od jutro1 dana 18.1.2012. 14:07 Pozdrav svima.Čitam što piše Kompa u postu #8 i ne slažem baš .Poznam mnogo ljudi koji rade za 25000 kuna i manje a poznam ih isto puno koji bi radili i za manje od 3000 kuna.

 

Pa plaća od 25000 kako navodiš i nije tako loša....za to bi radio i više od "propisanih" 250 sati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutro1 je napisao:

Pozdrav svima.Čitam što piše Kompa u postu #8 i ne slažem

baš .Poznam mnogo ljudi koji rade za 25000 kuna i manje a

poznam ih isto puno koji bi radili i za manje od 3000 kuna.

Što se prijave tiče uglavnom gazde žele zaraditi u radu na

crno jer radnik time gubi.Na kraju, niste napisali koliko

bi djelatnik trebao odraditi radnih sati za 3000 kuna.

250 ili više!

 

Plaća od 3000 kn + bakšiš + bonus na promet za nekih 180 sati na mjesec, svaka nedjelja i svaka druga subota slobodni , tako da bi ukupna cifra mogla biti i oko 5000 kn ( znači što više posla dobro i radniku i poslodavcu a na kraju i državi od PDV-a ).

 

A što se tiče poslodavaca koji drže radnike na crno njih je sve manje i manje jer ne isplati se riskirati kaznu radi nekih 2000-2500 kn doprinosa /mj. A ne daj bože kakve ozljede na radu. Ne isplati se jer nikada ne znaš kada ti u kafić može uletiti inspekcija. Tako da rad na crno na fiksnim lokacijama za rad poput kafića di radnik mora imati i zdravstveni minimum, odnosno sanitarnu iskaznicu, se ne isplati rizikati poslodavcu.

 

Što se tiče ovog kafića , došle su na razgovor jedno 3 - 4 ženske koje bi pristale raditi ali da ih se ne prijavi, znači radile bi ali na crno jer s burze ili od porodiljnog primaju još uvijek nekakvu naknadu, te kada bi se prijavile izgubile bi pravo na naknadu !

Dobro je našli smo ipak djelatnicu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kompa je napisao:

state_trooper, ruječ je o mirovinama, nigdje nisu odvojeje kategorije ove ili one , znači i nama če da povise mirovine !

 

apollon, ima Hrvatska PARA ima, RH je jedna od bogatijih država EU jer reci mi koja je druga država koja je u EU ilib oko EU, toliko pokradena a da još odlično fukcionira i da djeli socijalnu pomoć onima koji se nalaze na burzi rada a koji ne žele raditi za 3000 kn na prijavu jer ne radeći ništa dobivaju 1500 kn.

takvih ima i muških i ženskih koliko želiš, znam jer mi žena drži caffe bar i jako teško može naći radnika za 3000 kn a da ga obavezno prijavi, nitko ne želi prijavu !!! Zašto '? Pa jer će izgubiti prava koja ima kao nezaposlena osoba a koja prava joj daje država.

 

Koliko je pokradena lijepa naša na političkoj bazi i iz političkih redova, ajme jako puno a još super funkcionira kao država.

 

RH nije zemlja koja nema novaca, ima novaca samo ih treba znati rasporediti ! Jer život se stara dok ima ljudi bit će i para, tako da teza da se nema novaca ne prolazi.

Neki dan sam dobio novo rješenje o mirovini s iznosom od 3631kn, odnosno kad se odbije porez 3500kn. Ako bude povećanje mirovina od 1%, ako sam dobro shvatio ja ču opet imati okruglo 3500kn; ni kune više. Je li tako? :misli:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Kompa je napisao:

state_trooper, ruječ je o mirovinama, nigdje nisu odvojeje kategorije ove ili one , znači i nama če da povise mirovine !

 

apollon, ima Hrvatska PARA ima, RH je jedna od bogatijih država EU jer reci mi koja je druga država koja je u EU ilib oko EU, toliko pokradena a da još odlično fukcionira i da djeli socijalnu pomoć onima koji se nalaze na burzi rada a koji ne žele raditi za 3000 kn na prijavu jer ne radeći ništa dobivaju 1500 kn.

takvih ima i muških i ženskih koliko želiš, znam jer mi žena drži caffe bar i jako teško može naći radnika za 3000 kn a da ga obavezno prijavi, nitko ne želi prijavu !!! Zašto '? Pa jer će izgubiti prava koja ima kao nezaposlena osoba a koja prava joj daje država.

 

Koliko je pokradena lijepa naša na političkoj bazi i iz političkih redova, ajme jako puno a još super funkcionira kao država.

 

RH nije zemlja koja nema novaca, ima novaca samo ih treba znati rasporediti ! Jer život se stara dok ima ljudi bit će i para, tako da teza da se nema novaca ne prolazi.

Neki dan sam dobio novo rješenje o mirovini s iznosom od 3631kn, odnosno kad se odbije porez 3500kn. Ako bude povećanje mirovina od 1%, ako sam dobro shvatio ja ču opet imati okruglo 3500kn; ni kune više. Je li tako? :misli:

 

upravo tako.kad dođeš sa povečanjima do nekih 3900 kn i odbiju ti (10%) porez preskočio si "magičnu obojku od okruglo 3500 kn.

 

p.s. nisi jedini :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Stigao novi obračun mirovine i ista mi je smanjena u odnosu na prošli mjesec nekih 50-ak kuna. Kako sam u kategoriji onih kojima se već skida 10%, eto novog "veselja" za nas. Pitanje je samo dokad će se nastaviti sa ovim omalovažavanjem nas branitelja i koliko je uopće po Ustavu to što nam rade?

Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U "plusu" sam 26,56 kn tj.nema više stavke za porez od 23,50 te stavke za prirez od 3,06 kn.Čitav dan razbijam glavu kako ću utrošiti taj "višak".Ili ću se počastiti sa ca.2,5 litre Eurosupera više na mjesec ili ću kupiti nešto malo manje od 5 litar mlijeka mjesečno .Hmmm 5 je ipak više od 2,5 kakve slatke muke. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix33 je napisao:

Stigao novi obračun mirovine i ista mi je smanjena u odnosu na prošli mjesec nekih 50-ak kuna. Kako sam u kategoriji onih kojima se već skida 10%, eto novog "veselja" za nas. Pitanje je samo dokad će se nastaviti sa ovim omalovažavanjem nas branitelja i koliko je uopće po Ustavu to što nam rade?

Pozdrav svim braniteljima.

 

to znači da imaš dobru mirovinu čim su ti smanjili tih 50-ak kuna pa se žališ a što bi rekli oni branitelji koji imaju tisuću i nešto ili dvije tisuće i nešto kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ je napisao:

to znači da imaš dobru mirovinu čim su ti smanjili tih 50-ak kuna pa se žališ a što bi rekli oni branitelji koji imaju tisuću i nešto ili dvije tisuće i nešto kuna

 

 

JPJ, ako gospodin ima "dobru" mirovinu, to ne znači da je i nije zaslužio.

 

Netko ima veću mirovinu, a netko manju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ne znači da nije zaslužio visoku mirovinu.Čini mi se bi trebalo malo više solidarnosti naročito prema braniteljima koji svaki ostaju bez posla ,rade za minimalac

ili uopće nemaju posla. Ne treba nam novi SUBNOR već razumjevanje trenutka u koji su doveli našu Hrvatsku, ako se

razumijemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

JPJ je napisao:

to znači da imaš dobru mirovinu čim su ti smanjili tih 50-ak kuna pa se žališ a što bi rekli oni branitelji koji imaju tisuću i nešto ili dvije tisuće i nešto kuna

 

 

JPJ, ako gospodin ima "dobru" mirovinu, to ne znači da je i nije zaslužio.

 

Netko ima veću mirovinu, a netko manju.

...a netko prokl... đeparac koji nosi naziv "povlaštena mirovina"

Sorry, nisam izdržao da se ne nadovežem... :place::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

buda1965 je napisao:

do sada ( i sada) plačam porez -10% i trebat će vremena ( puno x povećanja) da imam i koju kunu više od ovog što primam.čisto 3500 kn.kako to da mi i ovo povečenje nisu uzeli u porez za -10% već mi povećanje iznosi 29 kn ?

Sad mi nije jasno jesi li primio zadnju mirovinu 3500kn ili 3529kn?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tih -10% uopće više ne računaj to su nam oduzeli i nema povrata.sada si dobio normalno uvećanje kao i svi od 0.85% a u tvom slučaju to je 29.75 kn nema više nikakvog poreza.kada idući put bude usklađivanje obračunavati će ti ovu mirovinu koja sada iznosi 3529 kn i nju će uvećavati za daj bože koji postotak više.pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Cherry,evo da se ukljucim u raspravu,danas sam se prijavio prvi put!Citam tako sve sto se tice hrvi i dragovoljaca i branitelja pa imam par pitanja,i sam sam hrvi-30%,dragovoljac i branitelj,od 91-96,gardijska brigada,prosao sva ratista,od slavonije do dalmacije,ranjen,sve zajedno 19 godina radnog staza,nezaposlen,razocaran u sustav i drzavu kao i mnogi ostali hrvi,dali se ima mogucnosti za bilo kakvu mirovinu ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Cherry,evo da se ukljucim u raspravu,danas sam se prijavio prvi put!Citam tako sve sto se tice hrvi i dragovoljaca i branitelja pa imam par pitanja,i sam sam hrvi-30%,dragovoljac i branitelj,od 91-96,gardijska brigada,prosao sva ratista,od slavonije do dalmacije,ranjen,sve zajedno 19 godina radnog staza,nezaposlen,razocaran u sustav i drzavu kao i mnogi ostali hrvi,dali se ima mogucnosti za bilo kakvu mirovinu

 

Morate razgovarati sa svojim izabranim liječnikom. Ako se do sada niste liječili, a imate status HRVI samo na osnovi ranjavanja, ne vjerujem da će vam vještak tek tako progledati kroz prste, pogotovo ako vidi da ste radno sposobni (iako i ne mora biti tako).

 

Ali, tijekom ranjavanja ste doživjeli stres pa ne bi bilo naodmet, kao što sam naveo, da razgovarate sa svojim izabranim liječnikom te ukoliko osjećate psihičke smetnje da vam napiše uputnicu za psihijatriju te ako psihijatar utvrdi da ste doživjeli PTSP ili imate nekakvo psihičko oboljenje vezano za DR, nakon 10-12 mjeseci liječenja (a možda i duži vremenski period) te obavljenog psihološkog testiranja šanse su vam daleko veće za mirovinu, nego samo po osnovi ranjavanja.

 

Ali prvo razgovarajte sa svojim liječnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cherry je napisao:

tih -10% uopće više ne računaj to su nam oduzeli i nema povrata.sada si dobio normalno uvećanje kao i svi od 0.85% a u tvom slučaju to je 29.75 kn nema više nikakvog poreza.kada idući put bude usklađivanje obračunavati će ti ovu mirovinu koja sada iznosi 3529 kn i nju će uvećavati za daj bože koji postotak više.pozdrav!

 

 

:palac: a kad se vidimo :cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Umirovljen sam po čl.6. zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba,ps....Ukupan mirovinski staž mi iznosi 37 godina. U MORH-u imam 25 godina staža,a u Bosni i Hercegovini imam 12 godina.Za uvjet mi je uračunat ukupan staž, a za obračun visine mirovine samo staž u Republici Hrvatskoj od 25 godina staža.Može li se primjenjivati u ovom slučaju Ugovor sa B i H?Može li se malo primjenjivati poseban propis, malo opći?Nisam li doveden u neravnopravan položaj u odnosu na druge DVO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija