Jump to content

Neovlašteno snimanje


javorko1

Preporučene objave

Naravno, da nam ustav daje pravo snimati sve i svakog na javnim povrsinama, i sve sta je korisno za javnost, kao i ljude koje rade na javnim poslovima. Mislim da je to nila tema

prije 3 minuta, FreePress je napisao:

Naravno, da nam ustav daje pravo snimati sve i svakog na javnim povrsinama, i sve sta je korisno za javnost, kao i ljude koje rade na javnim poslovima. Mislim da je to nila tema

Ili sam fulao temu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pitanje vezano za videonadzor višestambenim zgradama. 

Naime ne možemo skupiti 2/3 potpisa kako bi uveli video nadzor iz više razloga (vlasnici stanova nisu tu jer su nekretninu kupili za iznajmljivanje, ne žele ....).

kako se radio novoj zgradi u kojoj su već nekoliko puta bili oštećeni zidovi, ulazna vrata, zajedničke prostorije, bilo je i krvi po hodniku, predstavnik stanara je pokušao bezuspješno za sad prikupiti potpise za uvođenje video nadzora.

Znam da je potrebno 2/3 potpisa ali da li postoji neki način da se to izbjegne?

Sastanak suvlasnika pa ako svi nisu prisutni (nikad ni neće biti jer se radi o 50 stanova)?

osoba je počela i paliti oglasnu ploču ( da li se to smatra nekom ugrozom pa se vanredno može staviti video nadzor)

ili možda mi možete sugerirati neki drugi put kako stvari dovesti u red.

hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Imam pitanje vezano za ovu temu. Naime, radim u bolnici i povremeno se suočavam s neprimjerenim komentarima seksualne prirode i trenutno imam baš takvog pacijenta koji konstantno verbalno seksualno uznemirava nekoliko mojih kolegica i mene unatoč brojnim upozorenjima i molbama da to ne radi. Kada bih htjela to prijaviti kome se obratiti? I da li u slučaju fotografiranja mobitelom bez mog znanja imam osnove za prijavu jer je na.odjelu zabranjeno fotografiranje? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

U jeku masovne instalacije kamera na javnim prometnicama zanima me da li je snimanje unutrašnjosti prostora u automobilu (koji je u prometu - kreće se)  protuzakonito. Smatram da je unutrašnjost automobila privatni prostor i svako snimanje s javnih kamera za kontrolu prometa (od strane policije i ostalih vlasnika kamera na prometnicama) nezakonito, kao da vam netko snima dnevni boravak dok ste u njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U jeku masovne instalacije kamera na javnim prometnicama zanima me da li je snimanje unutrašnjosti prostora u automobilu (koji je u prometu - kreće se)  protuzakonito. Smatram da je unutrašnjost automobila privatni prostor i svako snimanje s javnih kamera za kontrolu prometa (od strane policije i ostalih vlasnika kamera na prometnicama) nezakonito, kao da vam netko snima dnevni boravak dok ste u njemu.

 

https://hrcak.srce.hr/file/129661

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Jozooo je napisao:

kao da vam netko snima dnevni boravak dok ste u njemu.

pa u bližoj budučnosti nije ni to isključeno....

tendencija vlasti (ne samo kod nas) je sve veća ograničenja i kontrole građana u svim segmentima sve sa opravdanjem da se to radi u korist ili sigurnost građana što nažalost još ima potporu i dijela građana koji možda ni ne shvaćaju gdje to sve vodi...

novca , evo recimo ima da se može netko snimiti da se nije vezao,ali nema za kamere za snimanje policijskog postupanja tako da se prevenira ili zaštiti građane o nečijoj nestučnosti ili samovolji,a u krajnjem slučaju i digniteta policajaca koji dobro rade svoj posao...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Jozooo je napisao:

U jeku masovne instalacije kamera na javnim prometnicama zanima me da li je snimanje unutrašnjosti prostora u automobilu (koji je u prometu - kreće se)  protuzakonito. Smatram da je unutrašnjost automobila privatni prostor i svako snimanje s javnih kamera za kontrolu prometa (od strane policije i ostalih vlasnika kamera na prometnicama) nezakonito, kao da vam netko snima dnevni boravak dok ste u njemu.

 

https://hrcak.srce.hr/file/129661

To što si dao uopće nema nikakve veza sa kamerama.Niti je tko radio pregled niti pretragu snimajući kamerom za brzinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mister-X je napisao:

novca , evo recimo ima da se može netko snimiti da se nije vezao,ali nema za kamere za snimanje policijskog postupanja tako da se prevenira ili zaštiti građane o nečijoj nestučnosti ili samovolji,a u krajnjem slučaju i digniteta policajaca koji dobro rade svoj posao...

Da, prioriteti su malo pomaknuti i lakše je opravdati projekt i potrošiti novac za kamere za brzinu radi sprječavanja smrti i dr. teških posljedica na cestama, nego nabaviti dovoljan broj kvalitetnih kamera za snimanje općenitih postupanja.

 

prije 2 sati , Mister-X je napisao:

malo prije čitam na "internetu" gdje je u Njemačkoj kamerom snimljen auto koji je brzo vozio,ali i usput snimljen auto koji je normalno vozio gdje je vozač snimljen kako pokazuje srednji prst prema kameri....i zaradio kaznu jer je "uvredom" izrazio svoj stav o kontroli brzine....

Bilo je po medijima istih primjera u Engleskoj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, drot13 je napisao:

Bilo je po medijima istih primjera u Engleskoj...

tu je problem zato što se svaka ideja nekome kome padne na pamet može tumačiti kako hoće ili opravdavati i onda se to pokriva zakonom ,a onda imamo u toj istoj državi da zatvorenik koji bježi iz zatvora neće biti kažnjen jer je to kao prirodna želja (potreba)  osobe ,a nije prirodna želja osobe da mu je krivo što mu naplati kaznu za brzu vožnju .........

moje neko mišljenje je da svijet ide previše u kaznjavanje svega i svačega i za možda desetak godina nečeš više moći živjeti da neplaćaš neku kaznu jer te neko negdje snimio,čuo,rekao ili pretpostavio da si pomislio......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Neovlašteno snimanje

Zakonopisci i slični nemaju mjere u svojim zahtjevima za nadzorom i snimanjem. A glede privatnog posjeda unutrašnjosti automobila i zadiranja vizualnim pogledima od strane policije u svrhu otkrivanja tko nije vezan ili tko je digao i pokazao prst kameri mora biti jasna granica sve što je unutar četiri zida ili u automobilu je privatno pa vidjeli to oni vizualno ili ne u protivnom privatni prostor gubi smisao.
Globalno gledano postavljanje kamera na javnim površinama ne bi smjela biti samo odluka onoga tko je na vlasti nego odluka lokalnog pučanstva  referendumom na tom području

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači i kad te policajac zaustavi i vidi da nisi vezan onda je i to "vizualno zadiranje" pa nema kazne?

Lokalno pučanstvo nema nikakve veze sa cestama tako da nema ni referenduma.Niti upravljaju cestama niti ih održavaju niti grade nove kao što ni vrše kontrolu na istima.

Čim si na javnoj površini nema više privatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 8 sati , henks je napisao:

Smije li u firmi biti video nadzor za pračenje i kontrolu radnika i dal se taj nadzor smije pratit iz druge drzave?

Što se sve točno snima, svi pokreti ili samo ulazak i izlazak na radno mjesto? Da li ste pismeno upoznati s tim? Ako se radi o snimanju svih pokreta, da li poslodavac za to ima suglasnost radničkog vijeća ili sindikalnog povjerenika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 13. 03. 2024. u 7:35, Borbena7 je napisao:

Što se sve točno snima, svi pokreti ili samo ulazak i izlazak na radno mjesto? Da li ste pismeno upoznati s tim? Ako se radi o snimanju svih pokreta, da li poslodavac za to ima suglasnost radničkog vijeća ili sindikalnog povjerenika?

Što ako radnik nije pismeno upoznat sa time? Ima naljepnica i snimaju se ulazak/hodnik/kuhinja...ono što znamo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija