Jump to content

Poslodavac odbija izdati potvrdu za banku


robert99

Preporučene objave

Bok,

 

imam pitanje u vezi dizanja kredita/problem sa poslodavcem.

Zaposlen sam na neodređeno, redovito primam plaću, obrt uredno posluje i nema nikakvih problema sa financijske strane.

Meni je potrebno da bi bio sudužnik za kredit banci donjeti popunjenu izjavu dio koje popunjava poslodavac.

On treba popuniti uobičajene podatke o firmi, naziv, adresu, M, OIB, broj računa i ime ovlaštene osobe za izdavanje potvrde. Također treba popuniti podatke o tome jesam li zaposlen na određeno ili neodređeno, da nisam pred otkaznom te prosječnu bruto i neto plaću kroz zadnja tri mjeseca, moj staž u firmi i naziv radnog mjesta te potpisati i ovjeriti/požigati točnost podataka.

Problem je što poslodavac to ne želi napraviti.

Kao razlog da to ne napravi je rekao da je to stvar njegovih principa, za što smatram da je potpuno nevaljali razlog i mislim da mu zakon to ne bi trebao omogućavati.

Prije tri godine mi je bez problema to potpisao za moj kredit.

Zanima me dali je njegova zakonska obaveza to napraviti ili ako iz nekog razloga, ako sam pred otkazom, to ne želi napraviti dali mi mora reći razlog?

 

Unaprijed zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija