Jump to content

Radi 200 kn licitacija na kucu


Virovec

Preporučene objave

Dragi moji, evo dobio sam obavjest da mi moja kuca 13.01.2016 ide na drazbu. Pocetna cjena je 6.100,00 kn. Ja taj novac NEMAM !

 

Na drazbu mi ide zbog 200 kn duga na veterinarskoj.

 

Molio bih Vas ako netko zna sta mi je ciniti, s obzirom da sud nije uzeo u obzir da sam socijalni slicaj.

 

Dali se tu moze nesto uciniti ako nije kasno.

 

Zahvalan na pomoci!

 

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/t31.0-8/s960x960/11227591_126322167735180_86265334475041132_o.jpg

 

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s960x960/12291898_126322494401814_4201510289420477879_o.jpg

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, trebalo bi prigovarati tj. žaliti se na utvrđenu vrijednost nekretnina, jer koliko vidim, vaša kuća nije legalizirana, dakle na papiru ne postoji, pa time nije uzeta ni u obzir prilikom procjene vrijednosti, a tvrditi da je vrijednost nekretnine s kućom (koja iz priloga uopće nije u lošem stanju, na stranu sanitarni problem), bez obzira na lokaciju - 4.000,00 kn ili 2.100,00 kn je apsurdno. Tim više imajući u vidu vaše stanje, i imovinsko i zdravstveno.

 

Drugi korak biti će ustavna tužba, jer sam nažalost, skeptičan po pitanju razumijevanja sa strane suda.

 

Dobro je da je slučaj dospio u medije i dobro je da ste se obratili Živom zidu. Ovršni zakon zahtijeva prijeko potrebne izmjene, pa eto prilike novoj vladajućoj garnituri da riječi provedu u djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad vidim ovakve stvari... nevjerojatno kako je tričavih 200 kuna ekspresno naraslo na preko 3000...

 

 

Po mom mišljenju, trebalo bi prigovarati tj. žaliti se na utvrđenu vrijednost nekretnina, jer koliko vidim, vaša kuća nije legalizirana, dakle na papiru ne postoji, pa time nije uzeta ni u obzir prilikom procjene vrijednosti, a tvrditi da je vrijednost nekretnine s kućom (koja iz priloga uopće nije u lošem stanju, na stranu sanitarni problem), bez obzira na lokaciju - 4.000,00 kn ili 2.100,00 kn je apsurdno. Tim više imajući u vidu vaše stanje, i imovinsko i zdravstveno.

 

To je kućica od 20 -tak kvadrata , klijet usred ničega. Na pola puta između Bjelovara i Križevaca. Bespravno sagrađena - bi li ju netko uopće kupio kao 'neuseljivu'?

Inače, piše ne može se prodati ispod 2/3 vrijednosti. Dakle, za 4000 kn.

 

 

Drugi korak biti će ustavna tužba, jer sam nažalost, skeptičan po pitanju razumijevanja sa strane suda.

 

Dobro je da je slučaj dospio u medije i dobro je da ste se obratili Živom zidu. Ovršni zakon zahtijeva prijeko potrebne izmjene, pa eto prilike novoj vladajućoj garnituri da riječi provedu u djelo.

 

Nekako razmišljam koje bi bilo najbolje rješenje.

Svakako bi bilo dobro uključiti i CZSS. Ako čovjeka izbace na cestu, evo njega njima na grbaču.

Bilo bi jako dobro da se svi angažiraju da to dođe u medije.

 

Ne vidim baš da je to tako atraktivna nekretnina da bi netko to kupio pa izbacivao nesretnog čovjeka . I to je procedura koja košta, a ne može se naplatiti.

 

Pogotovo ne bi nitko to htio kupiti ako mediji naprave reportažu da će pratiti priču. Tko bi htio biti takvo go*no od čovjeka?

To bi u dogovoru sa CZSS mogla kupiti jedinica lokalne uprave i dati čovjeku koji već tamo živi na korištenje.

Mogli bi pričekati da se to na kraju proda za trećinu vrijednosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji, evo dobio sam obavjest da mi moja kuca 13.01.2016 ide na drazbu. Pocetna cjena je 6.100,00 kn. Ja taj novac NEMAM !

]

 

kako su utrvrdili da je pas kojeg su cijepili tvoje vlasništvo? dali je pas čipiran ?

ak nije naručeno cijepljenje psa a cijepljenje je izvršeno pas je dobio dar(zakon o zaštiti potrošača)

ali o tome je trebalo prigovarati u rješenju za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Dali ja mogu nekud poslati prijatelja da plati 2/3 4000 kn i da se to okonca,

 

To bi bilo najbolje rješenje. Prijatelj se javi na dražbu, i objasni drugim potencijalnim kupcima (ako ih uopće bude) da je kućica neuseljiva (ti živiš tamo i ne daš se van) i da on to kupuje sa namjerom da ti ostaneš tamo živjeti.

 

Ako nema zaitteresiranih kupaca, mogli bi pričekati još koje ročište, pa da se kupi za 1/3, za 2000 kn...

 

 

Ima li tamo bagrema? Po lokaciji čini mi se takav kraj.

Ta lokacija bi bila dobra za postaviti kontejner sa pčelama u vrijeme cvatnje bagrema. Pčele tada nikoga ne uznemiravaju, idu ravno na bagrem, a ona druga čestica je i podalje od kuće.

Da je to bliže meni, i ja bi bio zainteresiran da to kupim i dogovorimo da ti ostaneš tamo živjeti,stavimo pravo doživotnog uživanja... samo da svake godine na dva tjedna kad je bagrem tamo postavim pčele. I ja na kraju sretan jer mi ih netko može malko pripaziti, sada masovno kradu košnice. Još dobiješ i par teglica meda.

 

Vidi ima li tamo koji zainteresirani pčelar za neki takav aranžman ako ima bagrema tamo.

 

 

 

 

Sta bi trebalo napisati ustavnom sudu, kakav tekst ako moze neki primjer.

S obzirom da sam tek jucer pronasao vas forum, a ostalo mi je cca 10 dana, sta mogu najprije napraviti?

 

Eeee, trebao si se prije javiti...

Zasad bi trebalo angažirati i socijalnu službu (kažeš - ako me izbace, dolazim kampirati vama pred vrata). I novinari bi mogli napraviti kakvu reportažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da postoji više od 20 navedenih u Fb komentaru od 4.12.2015:

"O razmjerima užasa kojeg provodi Veterinarska stanica Bjelovar, najviše govori lista ljudi kojima su ovršili nekretnine samo u zadnjih mjesec dana:"

 

Čini se da najviše koristi može imati onaj tko jeftino kupi nekretninu. (c/a 7000€)

 

> ... ostalo mi je cca 10 dana, sta mogu najprije napraviti?

 

Mislim da je ostao jedan dan jer se u zaključku navodi:

 

III. Vrijednost nekretnina konačno će se utvrditi na ročištu za prodaju ukoliko stranka najkasnije 8 dana prije ročišta za prodaju pismeno predlože ponovno utvrđenje vrijednosti i ako stranka učini vjerojatnim da je vrijednost izmijenjena za više od 1/3 od sada utvrđene vrijednosti.

 

No i to utvrđivanje vrijednosti košta, pretpostavljam...

 

 

Ustavna tužba - rok je 30 dana od primitka odluke kojom se narušavaju ljudska prava (čl. 64 Zakona). Da li se može podnijeti za zaključak (iz studenog 2015)... ne vjerujem. - usud brošura

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi bilo najbolje rješenje. Prijatelj se javi na dražbu, i objasni drugim potencijalnim kupcima (ako ih uopće bude) da je kućica neuseljiva (ti živiš tamo i ne daš se van) i da on to kupuje sa namjerom da ti ostaneš tamo živjeti.

 

Ako nema zaitteresiranih kupaca, mogli bi pričekati još koje ročište, pa da se kupi za 1/3, za 2000 kn...

 

 

Ima li tamo bagrema? Po lokaciji čini mi se takav kraj.

Ta lokacija bi bila dobra za postaviti kontejner sa pčelama u vrijeme cvatnje bagrema. Pčele tada nikoga ne uznemiravaju, idu ravno na bagrem, a ona druga čestica je i podalje od kuće.

Da je to bliže meni, i ja bi bio zainteresiran da to kupim i dogovorimo da ti ostaneš tamo živjeti,stavimo pravo doživotnog uživanja... samo da svake godine na dva tjedna kad je bagrem tamo postavim pčele. I ja na kraju sretan jer mi ih netko može malko pripaziti, sada masovno kradu košnice. Još dobiješ i par teglica meda.

 

Vidi ima li tamo koji zainteresirani pčelar za neki takav aranžman ako ima bagrema tamo.

 

 

 

 

 

 

Eeee, trebao si se prije javiti...

Zasad bi trebalo angažirati i socijalnu službu (kažeš - ako me izbace, dolazim kampirati vama pred vrata). I novinari bi mogli napraviti kakvu reportažu.

 

Eh, prijatelju, nema bagrema ovdje, al rado

...ovo drugo je moguce, no bio sam na socijalnom i rekli mi da imam pravo samo na besplatan savjet,...

 

:-(

 

Ažurirano

 

Znaci, nista onda. Cekam licitaciju i platim ako nece biti jos interesenata. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čini se da imamo happy-end, bravo!!! :D

 

Fb post:

Zahvaljujući donacijama dobrih ljudi koji su odvajali od svojih usta da bi pomogli Franji

Te angažmanu članova ZZ - Općine Rovišće i Bjelovara danas je njegova agonija napokon završena. Iznos koji je dugovao "lihvarskoj" VSB te troškovi odvjetnice u potpunosti su podmireni , a gospodin Franjo može nastaviti svojim životom znajući da nije sam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima ih i te kako.....

 

 

Smisao mog upisa nije bio ima li pokvarenih ljudi, nego da se angažira medije pa da se takvi pokvarenjaci ne mogu sakriti. Mislim, kupiti nekretninu na dražbi jest posve u skladu sa zakonom, ali kupiti budzašto neku kućicu koja je jedini dom nekog nesretnika, pa ga izbacivati... neka se piše o tome...

 

 

 

zakoni nisu pisani za lovce u mutnom. neko iskoristi situaciju. trebalo je na rješenje o ovrsi uputiti prigivor. prije toga potražit besplatnu pravnu pomoć (koju je sdp ukinuo).

 

Sada Ovršni zakon ipak neprimjereno favorizira vjerovnika, i dozvoljava nabijanje bezobrazno visokih troškova ovrhe. Na dug 200 kn preko 3000 kn sve ostalo?

 

Istina je da su si mnogi sami krivi, ali građani su općenito jako slabo informirani o svojim pravima.

Budimo realni, velika većina ovih ovrha za tričave iznose do recimo 200 kuna nikada ne bi prošla protiv pravno educirane osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija