Jump to content

Pretnje tuzbom


lunaloo04

Preporučene objave

Dobar dan. Zanima me da li neko moze da me tuzi za nesto receno na facebook chatu. Receno jednoj osobi,pritom istinito (Konkretno,da taj neko,vara ljude u kinologiji,obeca rodoslov i nikad im ne da ono sto su platili) Stigla mi je poruka od doticnog,da su nekakvi moji podaci prikupljeni i da cu biti tuzena za javno vredjanje.

Da li je prazna prica ili nesto moze da mi napakuje?

 

Iskreno, to sam iznela na facebook chatu i imam svedoke njegovih prevara. Elem znam da doticni ima poznanstva. Kaze tuzba za vredjanje.

 

Znam da zvuci sve ovo smesno,ali malo sam zabrinuta.

Molim za odgovor,hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

priča uopće nije prazna.

pa iskreno po dokazima koje ima je prazna, jer je receno u stilu covek ne daje papire i to je sve sto je receno. Ne vidim tu vredjanje,kao sto rekoh imam svedoke i dokaze prevare. Mene brinu poznanstva te osobe koja vara,jer kao sto kazu,ako neko zeli da ti napakosti,nacice nacin.U ovom slucaju razlog za tuzbu. Mozete li jos nesto reci,osim recenice da prica nije prazna. Jer ovo tuzakanje zbog facebook chata mi je bas u stilu estradnih umetnica. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa iskreno po dokazima koje ima je prazna, jer je receno u stilu covek ne daje papire i to je sve sto je receno. Ne vidim tu vredjanje,kao sto rekoh imam svedoke i dokaze prevare. Mene brinu poznanstva te osobe koja vara,jer kao sto kazu,ako neko zeli da ti napakosti,nacice nacin.U ovom slucaju razlog za tuzbu. Mozete li jos nesto reci,osim recenice da prica nije prazna.

 

Priča nije prazna u smislu da uvijek postoji mogućnost tužbe. Bilo tko vas može tužiti za bilo što. I pritom nažalost ponekad pravda i zakon nisu na istoj strani.

 

Međutim, ako se uistinu radi o nekom teškom muljatoru koji vara ljude, njegov motiv je prije da vas samo uplaši. Ako je puno ljudi prevario, ljudi će radosno dočekati priliku da ga nabiju na stup srama.

Malo je vjerojatno da bi takav uistinu riskirao tužbu. Pogotovo ako mu odbrusite - 'slobodno me tuži, onda ću priču ispričati medijima i pozvati prevarene ljude da svjedoče!'

Vjerojatno je ova njegova optužba samo pokušaj da vas ušutka, da ga više ne razotkrivate na društvenim mrežama.

Na vama je da odlučite što i kako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajd' malo da se uključim..nisam dugo :)

čl.148.st.3...nema kaznenog djela ako počinitelj iznosi istinu i dokaže da je istina..čak može samo biti uvjeren da je istina (iako nije)

gdje on to dokazuje istinitost?...u tom postupku protiv njega?....

 

@matrix -nigdje ne piše da je ta osoba već trebala biti osuđena ,pa ako nije,automatski je kazneno djelo sramoćenja...ili griješim?

 

čl.5 mi je zanimljiv...ako počinitelj prizna ili povuće tvrdnju,sud ga može osloboditi....gdje je tu logika..ja nekog osramotim...i onda kad dođe "gusto" ja se ispričam i nikom ništa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija