Jump to content

Dali nas otac moze izbaciti iz kuce u kojoj nam je dao prebivaliste


suzek

Preporučene objave

Pitanje sam vam postavio radi povrata ulaganja, a koja je moguće učiniti u roku od 5 godina, što kod vas nije proteklo.

 

S druge strane, otac je vlasnik i može u konačnici ishoditi vaše iseljenje, ako treba i sudskim putem. No, ako do toga dođe, vi od njega možete potraživati izvršena ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru, dali bi bilo pametno da odmah pokrenemo tuzbu za povrat novca, radi se o 150.000,00 kn? Bojimo se da u koliko proda kucu postoje zakoni da se nas izbaci van a da nakon toga godinama vodimo sud za povrat novca, dali postoji nacin da se zastitimo da nas ne izbaci dok nam ne vrati ulozeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogucnost da se sa ocem dogovorimo da nam potpise potvrdu u kojoj se obavezuje vratiti nam ulozeno, dali mozemo navesti da cemo se iseliti kad nam vrati novac i dali ce nam takav medusobno potpisani dokumenat biti od pomoci ako se opet predomisli i pokusa nas izbaciti iz kuce prije nego nam vrati novce? Kako bi to trebalo napisati, sto da obavezno navedemo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogucnost da se sa ocem dogovorimo da nam potpise potvrdu u kojoj se obavezuje vratiti nam ulozeno, dali mozemo navesti da cemo se iseliti kad nam vrati novac i dali ce nam takav medusobno potpisani dokumenat biti od pomoci ako se opet predomisli i pokusa nas izbaciti iz kuce prije nego nam vrati novce? Kako bi to trebalo napisati, sto da obavezno navedemo?

 

Kaže poslovica " Nije me briga alí bi htio znat".

Ne želim ulazit u privatnost, ali mi nije jasno da je i to danas stvarnost. Da roditelj, otac, iseljava namjerno svoju djecu iz kuće. Da li je njemu dobro?

Možda vi niste dobro?

Imam dvoje djece odrasle. Dolaze povremeno ponekad i duže. Nitko sretniji i ne pada mi na pamet nešto slično,ali si ne mogu dozvoliti da budem "kreten" i obrnuto. Za njih živim. Jedni druge pomažemo u ovim teškim vremenima.

Razgovor i samo razgovor. Ljubav i tolerancija. Staviti karte na stol i to je to.

 

Osobno mi je navedeno neprihvatljivo.

 

Bez zamjerki i LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema zamjerki, pitanje koje ste vi meni postavili i ja postavljam sebi....kad nam je prije tri mjeseca dao kucu plakao je od srece...na zalost ima problema sa alkoholom i u jednom trenu promijenio je stav, nismo nicim izazvali promjenu vjerovali smo mu...da nismo ne bismo ulagali bez ikakvih ugovora...a sad si ne mozemo pomoci...bez novaca, u kreditu i vjerojatno na ulici. Mozete nas osuditi sa pravom za lakovjernost! Ali molim Vas pomognite mi da barem ne ostanemi i bez ulozenog novca, sto je to plodouzivanje? Kako se to dogovori? Dali postoji nekakva spranca ili mi za to treba odvjetnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema zamjerki, pitanje koje ste vi meni postavili i ja postavljam sebi....kad nam je prije tri mjeseca dao kucu plakao je od srece...na zalost ima problema sa alkoholom i u jednom trenu promijenio je stav, nismo nicim izazvali promjenu vjerovali smo mu...da nismo ne bismo ulagali bez ikakvih ugovora...a sad si ne mozemo pomoci...bez novaca, u kreditu i vjerojatno na ulici. Mozete nas osuditi sa pravom za lakovjernost! Ali molim Vas pomognite mi da barem ne ostanemi i bez ulozenog novca, sto je to plodouzivanje? Kako se to dogovori? Dali postoji nekakva spranca ili mi za to treba odvjetnik?

 

Poštovani!

Pretpostavljam da ste odrasli i zreli ljkudi. Zakon! Pročitajte.

Evo, to bi po mome bilo nešto slično.

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/88007-Kako-iseliti-dijete-iz-stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima problem sa alkoholom..ali takvi se nekad i otrijezne..dok vas istjeruje problem je i kad je trijezan..al' to je sad manje bitno...dali on uopće može vratiti novac i kad bio htio?...u svakom slučaju ako on potpiše da vas neće izbaciti dok ne vrati novac puno će vam znaćiti......jer da vas on izbaci,mora sudskim putem....a ako do toga dođe ,teško će vas sud izbaciti dok on ne ispuni svoju obavezu.......ako on pristane na to da će vas iseliti tek kad vrati novac ,to vam je najbolje rješenje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Nema zamjerki, pitanje koje ste vi meni postavili i ja postavljam sebi....kad nam je prije tri mjeseca dao kucu plakao je od srece...na zalost ima problema sa alkoholom i u jednom trenu promijenio je stav, nismo nicim izazvali promjenu vjerovali smo mu...da nismo ne bismo ulagali bez ikakvih ugovora...a sad si ne mozemo pomoci...bez novaca, u kreditu i vjerojatno na ulici. Mozete nas osuditi sa pravom za lakovjernost! Ali molim Vas pomognite mi da barem ne ostanemi i bez ulozenog novca, sto je to plodouzivanje? Kako se to dogovori? Dali postoji nekakva spranca ili mi za to treba odvjetnik?

 

 

Nazalost ovo je još jedna prevarantska priča iz lijepe naše. U potpunosti ne miriši samo na navedeni alkoholizam nego na dobro razrađenu prijevaru. Poznajete li dobro alkoholičarske pajdaše vašeg oca?

 

Očito je da iako postoji ugovor a vaš cijenjeni otac nema sredstava s kojim bi pokrio taj dug da ćete izvisiti. Banka dobiva svoj kredit na ovaj ili onaj način. A vi ostajete dužnici s ptspom dok se sve to ne riješi. Nema smisla potipisvati "socijalni ugovor" s nelikvidnom osobom, pogotovo ne u 2016. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija