Jump to content

Za nestrpljive koji čekaju povećanje mirovine....


ecwashere

Preporučene objave

..... danas prolazi kroz sustav novi obračun mirovina usklađen sa novim zakonom o pravima hrvatskih branitelja. Dakle visina mirovine biti će vidljiva u vašim područnim uredima za mirovinsko osiguranje. Koga zanima neka ode ovaj tjedan u ured i neka vam pročitaju iznos vaše mirovine. Sretno vam bilo!

uređeno: od ecwashere
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ecwashere je napisao:

..... danas prolazi kroz sustav novi obračun mirovina usklađen sa novim zakonom o pravima hrvatskih branitelja. Dakle visina mirovine biti će vidljiva u vašim područnim uredima za mirovinsko osiguranje. Koga zanima neka ode ovaj tjedan u ured i neka vam pročitaju iznos vaše mirovine. Sretno vam bilo!

Šta dobivaju time što će im pokazati koliko će kunića dobiti za 8 dana ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , malicovjek je napisao:

A tako nemogu nista napraviti dok im mirovina ne sjedne na tekuci, ovako si samo pokrenuo stampedo branitelja prema podrucnim uredima, a nema za to razloga, ko treba dobiti, dobiti ce, jel iso dosadjivati u podrucni ured ili pricekao 10.04. da mirovina sjedne.

Šteta što nisam prije pročitao ovu obavijest! Naime,mirovinsko radi da 16 sati,a sada je 16 sati i 29min. Netreba se ići u mirovinsko,dovoljno je nazvati info telefon,i zatražiti informaciju,jedino što če Vas prije informacije zatražiti neke podatke:JMBG ili OIB,adresu,i 100% broj mirovine(piše na izvodu od banke)....Hvala na iformaciji,ako je istinita!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odi na stranicu od mirovinskog,ja sam išao provjeriti,i zaista ide mirovina gore(svima koliko sam ja razumio),nije puno,ali u 4mj. bila bu isplata i za sječanj,veljaču što je kao zaostatak,i za ožujak normalni tj. nekakva redovna povišica!!! Najbolje ukucaj MIROVINSKO pa si pročitaj,direktno iz prve ruke!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, zpomper je napisao:

Šteta što nisam prije pročitao ovu obavijest! Naime,mirovinsko radi da 16 sati,a sada je 16 sati i 29min. Netreba se ići u mirovinsko,dovoljno je nazvati info telefon,i zatražiti informaciju,jedino što če Vas prije informacije zatražiti neke podatke:JMBG ili OIB,adresu,i 100% broj mirovine(piše na izvodu od banke)....Hvala na iformaciji,ako je istinita!!!!

Ovdje je bilo u prvom postu napisano o povecanju minimalnih braniteljskih mirovina po novom braniteljskom zakonu a ne o redovitom povecanju-uskladjenju svih mirovina, nemojmo brkati kruske i jabuke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, zpomper je napisao:

Odi na stranicu od mirovinskog,ja sam išao provjeriti,i zaista ide mirovina gore(svima koliko sam ja razumio),nije puno,ali u 4mj. bila bu isplata i za sječanj,veljaču što je kao zaostatak,i za ožujak normalni tj. nekakva redovna povišica!!! Najbolje ukucaj MIROVINSKO pa si pročitaj,direktno iz prve ruke!!!

To se zna od 09.03. Nikakva novost.sve redovno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad smo kod povećanja mirovine (pišem o povećanju aktualne vrijednosti mirovine) nemojte se nadati previše. Primjerice, evo link od 08. srpnja prošle godine povećanje aktualne vrijednosti mirovine, a povećanje je bilo 2,1 posto.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=12627

 

A. ove godine u travnju (sa zaostatcima) samo 0,94 posto, dakle, više nego duplo manje.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=13697

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitao sam cijeli članak tj. obavijest na stranici od mirovinskog,i nigdje se ne spominju branitelji,nego kao nekakvo redovno povečanje tj. usklađivanje mirovina SVIMA umirovljenicima!! Isplata če biti u travnju,ali i za sječanj i veljaču,kao neka razlika!!! Neznam zašto uopče komentiramo kada na stranici od mirovinskog piše sve!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , ecwashere je napisao:

..... danas prolazi kroz sustav novi obračun mirovina usklađen sa novim zakonom o pravima hrvatskih branitelja. Dakle visina mirovine biti će vidljiva u vašim područnim uredima za mirovinsko osiguranje. Koga zanima neka ode ovaj tjedan u ured i neka vam pročitaju iznos vaše mirovine. Sretno vam bilo!

 

prije 15 sati , zpomper je napisao:

Odi na stranicu od mirovinskog,ja sam išao provjeriti,i zaista ide mirovina gore(svima koliko sam ja razumio),nije puno,ali u 4mj. bila bu isplata i za sječanj,veljaču što je kao zaostatak,i za ožujak normalni tj. nekakva redovna povišica!!! Najbolje ukucaj MIROVINSKO pa si pročitaj,direktno iz prve ruke!!!

 

prije 1 sat, zpomper je napisao:

Pročitao sam cijeli članak tj. obavijest na stranici od mirovinskog,i nigdje se ne spominju branitelji,nego kao nekakvo redovno povečanje tj. usklađivanje mirovina SVIMA umirovljenicima!! Isplata če biti u travnju,ali i za sječanj i veljaču,kao neka razlika!!! Neznam zašto uopče komentiramo kada na stranici od mirovinskog piše sve!!

Mi sumom ti drumom, ili obratno nema veze, uglavnom upao si u temu o povecanja mirovina braniteljima (ovdje se konkretno mislilo na najnize braniteljske mirovine povecane po novom braniteljskom zakonu od 01.03.2018.god.) a ti u svom postu navodis redovno uskaladjenje za sve umirovljenike, na to ti ukazujemo, nista drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mrljavac je napisao:

Ne kužim u čemu je problem. Napisao sam da će povećanje aktualne vrijednosti mirovine biti manje -više duplo manje ( vidi se iz mog prethodnog posta). I to je to. Ende.  Glede povećanja minimalne braniteljske mirovine, nema tu baš prevelikog razloga za veselje.

Pozdrav.

Postovani Mrljavac,

Nema te pa te nema, ali kad se javis kazes za godinu unaprijed. Ziv bio i cure ljubio.??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mrljavac je napisao:

Ne kužim u čemu je problem. Napisao sam da će povećanje aktualne vrijednosti mirovine biti manje -više duplo manje ( vidi se iz mog prethodnog posta). I to je to. Ende.  Glede povećanja minimalne braniteljske mirovine, nema tu baš prevelikog razloga za veselje.

Pozdrav.

Glede povećanja najniže braniteljske mirovine ,nije baš da nema razloga za veselje. Zvao sam danas mirovinski i profesionalna mirovina mi je narasla sa 2083 na 2572 kn ili 40 lipa po danu borbenog sektora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega bio u mirovinskom, dobio sve podatke o usklađivanju s novim zakonom od 01.03. kroz iznos mirovine koja će mu biti isplaćena u nedjelju 01.04. za mjesec ožujak u Poštanskoj banci. Dakle, mirovine su usklađene s novim zakonom kao i s redovitim polugodišnjim usklađivanjem. Čeka se samo transfer novca iz državne riznice. Ende, finito, the end.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, ja sam otišao u obiteljsku mirovinu preminulog oca, dragovoljca sa 1840 dana borbenog sektora prema ZOMO, dobio sam riješenje prije 2 tjedna te podnio žalbu i pozvao se na Članak 48. zakona o braniteljima:

Članovima uže i šire obitelji hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, pripadnika borbenog sektora, koji ostvaruju pravo na obiteljsku mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju osobni bod povećava se ovisno o vremenu sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u borbenom sektoru hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata temeljem kojeg izvode pravo, i to: 
u njegom slučaju dodatak je 40%: 

hrvatskom branitelju od 1441 i više dana 30%
hrvatskom branitelju dragovoljcu – ovisno o broju dana sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske na postotak predviđen za određeni broj dana dodaje se 10%


Zanima me dali tko zna dali će to proći odmah obzirom da je ovo potpuno nova mirovina sada dodijeljena ili ne, obzirom da kažu kako je mirovinski dio zakona prolongiran do 1.1.2018., te dali ću u slučaju da mi sada odbiju moći kada taj dio stupi na snagu zatražiti novi izračun obiteljske mirovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

 

 

Mi sumom ti drumom, ili obratno nema veze, uglavnom upao si u temu o povecanja mirovina braniteljima (ovdje se konkretno mislilo na najnize braniteljske mirovine povecane po novom braniteljskom zakonu od 01.03.2018.god.) a ti u svom postu navodis redovno uskaladjenje za sve umirovljenike, na to ti ukazujemo, nista drugo.

Oprosti,ali što ti znači,"upao si u temu povečanja mirovina braniteljima",jer kako mogu upasti u temu o braniteljima,kad sam i ja branitelj+dugogodišnji profesionalac OS RH tj. djelatna vojna osoba,koja se nakon niz godina poslije časnog otpusta nalazi u invalidskoj mirovini????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, MarkoDelija je napisao:

Pozdrav, ja sam otišao u obiteljsku mirovinu preminulog oca, dragovoljca sa 1840 dana borbenog sektora prema ZOMO, dobio sam riješenje prije 2 tjedna te podnio žalbu i pozvao se na Članak 48. zakona o braniteljima:

Članovima uže i šire obitelji hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, pripadnika borbenog sektora, koji ostvaruju pravo na obiteljsku mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju osobni bod povećava se ovisno o vremenu sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u borbenom sektoru hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata temeljem kojeg izvode pravo, i to: 
u njegom slučaju dodatak je 40%: 

hrvatskom branitelju od 1441 i više dana 30%
hrvatskom branitelju dragovoljcu – ovisno o broju dana sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske na postotak predviđen za određeni broj dana dodaje se 10%


Zanima me dali tko zna dali će to proći odmah obzirom da je ovo potpuno nova mirovina sada dodijeljena ili ne, obzirom da kažu kako je mirovinski dio zakona prolongiran do 1.1.2018., te dali ću u slučaju da mi sada odbiju moći kada taj dio stupi na snagu zatražiti novi izračun obiteljske mirovine?

Branitelj koji je bio više od 1441 dan u borbenom sektoru po tvome kako sam shvatio,trebao bi dobiti 30% veću mirovinu,jer ja sam bio cijeli rat u borbenom sektoru,zatim sam završio dočasničku školu,i nastavio raditi u borbenom sektoru sa zapovjednom dužnosti??? Mada su me trebali umiroviti nakon OLUJE,ali nisam se dao,čak sam se uspio "prošvercati" u dočasničku školu!! Sada me sve to "košta",jer kada su me ipak umirovili,časni otpust-invalidska mirovina,ali nemam niti lipe invalidnine??? Zbog bolesti koju sam zadobio u obrani suvereniteta RH kao zakasnio sam,a za lakša ranjavanja NITKO nije iz personale prijavljivao!!! Mene su unutar pješačke bojne zadržavali,mada i nisam želio u mirovinu,a onda sam dobio časni otpust i pravo na invalidsku mirovinu,kada nisam višpe imao nikakva prava!!! Po svemu tome,ako je tako,mislim kako ču tužiti zapovjednika bojne,jer me je slao gdje god je trebalo,čak me je posuđivao drugim bojnama unutar brigade,a umirovili su me kada je stupio NATO standard!!! Mogli su me zadržavi u neborbenom sektoru!! Zatim,podigao sam kredit na osnovi visini moje mirovine,a nakon par mjeseci je stupio na snagu tkz. HARAČ tj. 10% mirovina,a rata kredita ista?? Kojim slučajem,prvo HARAČ pa onda dizanje kredita,nebih se bunio,ali ovako mene su "OHARAČILI" 3x po 10% (karikiram,ali to je to otprilike)....U kojoj civiliziranoj i demokratskoj državi uopče postoji HARAČ,tko ima pravo dirati moju mirovinu,osim ako raste,nisam je ja izračunavao!! Kao gardijski narednik,živim od 2.300kn i smatram kako je potrebno SVE lažnjake prijavljivati,jer moj susjed koji je bio 6mj. na MB 120mm ima mirovinu skoro duplo veću od mene,a razlog je samo to što je išao u mirovinu davno prije mene-u pravo vrijeme!!! Gdje na svijetu postoji u bilo kojoj vojsci-vojnik koji je radio 6mj. ima veću mirovinu od narednika koji je bio u borbenom sektoru više od 10g.(dosta više).....Kada RH namjerava uvesti matematiku kao i sve ostale države članice NATO saveza i EU ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , zpomper je napisao:

Oprosti,ali što ti znači,"upao si u temu povečanja mirovina braniteljima",jer kako mogu upasti u temu o braniteljima,kad sam i ja branitelj+dugogodišnji profesionalac OS RH tj. djelatna vojna osoba,koja se nakon niz godina poslije časnog otpusta nalazi u invalidskoj mirovini????????

ecwashare je u početnom postu mislio na povečanje najniže braniteljske mirovine a ne o povećanju koje slijedi dva puta godišnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima jedan zanimljivi dio: Mirovine koje su određene prema posebnim propisima, a nakon usklađivanja od 1. siječnja 2018. prešle su svotu od 3.500,00 kn, smanjene su za 10%, s tim da tako smanjene svote mirovina ne mogu biti niže od 3.500,00 kuna mjesečno.

Da li to znaci da oni koji imaju mirovinu vecu od 3500 kn ostaju bez 10% mirovine na iznos iznad tih 3500 kn koje ne diraju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , zpomper je napisao:

Branitelj koji je bio više od 1441 dan u borbenom sektoru po tvome kako sam shvatio,trebao bi dobiti 30% veću mirovinu,jer ja sam bio cijeli rat u borbenom sektoru,zatim sam završio dočasničku školu,i nastavio raditi u borbenom sektoru sa zapovjednom dužnosti??? Mada su me trebali umiroviti nakon OLUJE,ali nisam se dao,čak sam se uspio "prošvercati" u dočasničku školu!! Sada me sve to "košta",jer kada su me ipak umirovili,časni otpust-invalidska mirovina,ali nemam niti lipe invalidnine??? Zbog bolesti koju sam zadobio u obrani suvereniteta RH kao zakasnio sam,a za lakša ranjavanja NITKO nije iz personale prijavljivao!!! Mene su unutar pješačke bojne zadržavali,mada i nisam želio u mirovinu,a onda sam dobio časni otpust i pravo na invalidsku mirovinu,kada nisam višpe imao nikakva prava!!! Po svemu tome,ako je tako,mislim kako ču tužiti zapovjednika bojne,jer me je slao gdje god je trebalo,čak me je posuđivao drugim bojnama unutar brigade,a umirovili su me kada je stupio NATO standard!!! Mogli su me zadržavi u neborbenom sektoru!! Zatim,podigao sam kredit na osnovi visini moje mirovine,a nakon par mjeseci je stupio na snagu tkz. HARAČ tj. 10% mirovina,a rata kredita ista?? Kojim slučajem,prvo HARAČ pa onda dizanje kredita,nebih se bunio,ali ovako mene su "OHARAČILI" 3x po 10% (karikiram,ali to je to otprilike)....U kojoj civiliziranoj i demokratskoj državi uopče postoji HARAČ,tko ima pravo dirati moju mirovinu,osim ako raste,nisam je ja izračunavao!! Kao gardijski narednik,živim od 2.300kn i smatram kako je potrebno SVE lažnjake prijavljivati,jer moj susjed koji je bio 6mj. na MB 120mm ima mirovinu skoro duplo veću od mene,a razlog je samo to što je išao u mirovinu davno prije mene-u pravo vrijeme!!! Gdje na svijetu postoji u bilo kojoj vojsci-vojnik koji je radio 6mj. ima veću mirovinu od narednika koji je bio u borbenom sektoru više od 10g.(dosta više).....Kada RH namjerava uvesti matematiku kao i sve ostale države članice NATO saveza i EU ????

Pravo da vam kažem ne znam kako se odnose prava na branitelje koji su već umirovljeni i još živi. Zato što je meni otac preminuo i ovaj dodatak se odnosi na članove obitelji koji ostvaruju obiteljsku mirovinu prema zakonu o mirovinskom osiguranju i ja sam očevu mirovinu dobio riješenje 19.03. sada, dobio sam ju prema ZOMO kao potpuno i trajno nesposoban za rad i 100% invalid, ali nisam dobio taj dodatak za njegovih 1830 (tj. više od 1440) dana provedenih u borbenom sektoru + 10% za status dragovoljca.

Sad je problem što mi neki kažu da imam pravo na to, neki da nemam jer je mirovinski dio zakona "prolongiran" do 01.01.2019. te se neće primjenjivati retroaktivno nego samo na one koji odu u mirovine iza 01.01,2019. što mi je totalno nevjerojatno, stoji članak u izglasanom zakonu koji je na snazi ali ga iz nekog razloga prolongiranja vlade nećeš ostvariti jer ti je otac preminuo prije 01.01.2019. pa ne mogu ja birati kada će mi otac umrijeti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, malicovjek je napisao:

Postovani MarkoDelija, neko je vec ovdje na forumu postavio dokumenat vezano na retroaktivnu primjenu novog braniteljskog zakona, pa da skratimo pricu evo odgovora Ministarstva branitelja:

Retroaktivna primjena braniteljskog zakona.jpg

Ahh što reći, znam da bi im bio veliki trošak dati svima odmah i da su zato odgodili taj dio ali mogli su barem preminule uzeti u obzir... Ipak se radi o udovicama, djeci, roditeljima onih koji više nema i svoja prava ne mogu ostvariti. Kako sam već i rekao prema svemu moj otac nije po zakonu branitelj, jer na nikakva prava prema zakonu o branteljima nemamo pravo... Evo ja sam sve dobio prema zakonu o mirovinskom osiguranju... Što je najtužnije dragovoljac je od prvog dana bio, zapovjednik satnije samim danom stupanja u vojsku, časnik bez mrlje u karijeri, a sada ga se ministarstvo jednostavno odriče...   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , MarkoDelija je napisao:

Pravo da vam kažem ne znam kako se odnose prava na branitelje koji su već umirovljeni i još živi. Zato što je meni otac preminuo i ovaj dodatak se odnosi na članove obitelji koji ostvaruju obiteljsku mirovinu prema zakonu o mirovinskom osiguranju i ja sam očevu mirovinu dobio riješenje 19.03. sada, dobio sam ju prema ZOMO kao potpuno i trajno nesposoban za rad i 100% invalid, ali nisam dobio taj dodatak za njegovih 1830 (tj. više od 1440) dana provedenih u borbenom sektoru + 10% za status dragovoljca.

Sad je problem što mi neki kažu da imam pravo na to, neki da nemam jer je mirovinski dio zakona "prolongiran" do 01.01.2019. te se neće primjenjivati retroaktivno nego samo na one koji odu u mirovine iza 01.01,2019. što mi je totalno nevjerojatno, stoji članak u izglasanom zakonu koji je na snazi ali ga iz nekog razloga prolongiranja vlade nećeš ostvariti jer ti je otac preminuo prije 01.01.2019. pa ne mogu ja birati kada će mi otac umrijeti...

Napisao si,kako ti je "totalno nevjerovatno",ništa nije nevjerovatno prijatelju!

Samo jedan primjer,kako je to išlo od početka do kraja domovinskog rata,i za nas profesionalce koji smo i dalje radili,išli na granice,razminirivali minska polja,razne straže i osiguranja itd. PRIMJER:uzmimo u obzir dvojicu vojnika i dali bumi im imena npr. Ivo i Štef!!! Živa istiuna...Ivo i Štef idu u akciju oslobađanja nekog sela i sl. Ivo je dobio geler u nogu i Štef je dobio geler u nogu,ali Ivo odlazi u invalidsku mirovinu koja iznosi oko 6.000HRK,a Štef se iz bolnice vrača nazad,malo odmora i opet u akciju,nakon rata Štef mora u školu kako bi opravdao čin i kako bi bio pravi školovani djelatnik OS RH,ne radi ništa po pitanju svog ranjavanja(ali netko to koristi,pa si možda i sebi pripisao)...nakon niz godina,i Štefa umirove po zakonu,samo Štef nema 6.000HRK nego 4.000HRK...Matematika u rukama naših političara,nema veze pa matematikom!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu se složiti sa tobom,jer meni je cilj na bilo koji način povratiti iznos koji je bio prije onih 10% tkz. HARAČA!!!! Bio sam profesionalac od 1991g. do 2004g. kada su me po zapovjedi umirovili:častan otpust-invalidska mirovina!!! Kao narednik imao sam mirovinu oko 4.200kn i na taj iznos sam podigao kredit,nakon toga su uveli HARAČ tj. smanjili su mi mirovinu za 10% a rata kredita mi je ostala ista!!! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , esigente je napisao:

150 kn je sve skupa sa zaostacima od prvog i drugog mjeseca, ili povecanje 150 kn po svakom mjesecu?

Ovako mirovina je bila oko 2.066 kuna,možda par kuna gore-dolje sada je 2.243,usklađivanje je 38 kuna,za tu povišicu na odresku ne piše ništa,samo ono di piše mirovina vidiš da je veća,znači to nije nikakav dodatak koji neko može ukinuti,nego je novi iznos mirovine

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , zpomper je napisao:

Mogu se složiti sa tobom,jer meni je cilj na bilo koji način povratiti iznos koji je bio prije onih 10% tkz. HARAČA!!!! Bio sam profesionalac od 1991g. do 2004g. kada su me po zapovjedi umirovili:častan otpust-invalidska mirovina!!! Kao narednik imao sam mirovinu oko 4.200kn i na taj iznos sam podigao kredit,nakon toga su uveli HARAČ tj. smanjili su mi mirovinu za 10% a rata kredita mi je ostala ista!!! 

 

Prije 7 minuta, zpomper je napisao:

Meni je mirovina veća za 92 kune,isto me zanima dali je to zauvjek,ili je to za sječanj,veljaču i ožujak!! Ako je to povišica,sa zaostacima,onda mi je mirovina veće za nešto više od 30 kuna!!!

Ako si dosad primao mirovinu od 3780 kn, povecanje iznosi

3780 kn x 0,932 % = 35,23 kn, Znaci da ti je novi iznos mirovine 3780+35,23 = 3815,23 kn + razlika mirovine za sijecanj i ozujak od 70,46 kn, dobit ces mirovinu + razliku zajedno 3885,69 kn.

Kako ti je mirovina presla osobnu olaksicu od 3800,00 kn, na razliku od 85,69 kn platit ces 12% poreza i na taj izracunati iznos poreza ide jos prirez (u ZG je to 18%), sto znaci da si u ZG na porez i prirez od 3885,69 kn uzeli bi ti porez+prirez od 12,13 kn.

Konacni iznos mirovine sa razlikom umanjeno za porez+prirez iznosio bi ti cca 3873,56 kn.

Znaci tvoja daljnja mirovina ce iznositi 3815,23 kn i na nju ces dalje placati porez+prirez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, zpomper je napisao:

Vidio sam sve,imam internet bankarstvo,sutra mi je mirovina,a jam znao iznos 5 dana prije!!!!

Meni to izvjesce od "ezabe" dolazi svakog 1-og u mjesecu a isplate bude 10-og u mjesecu (znaci izmedju 9 i 11 u mjesecu zavisi na koji dan pada 10-ti dan (subotu ili nedjelju))

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je malo smiješno pitanje ali danas sam dobio od banke odrezak od mirovine, usklađivanje je 0,94%, međutim meni je usklađena za 25 lipa manje od iznosa, bezze sam na kalkulatore postotaka na internetu išao izračunati koliko je povećanje i ispadne 25 lipa više nego sam dobio, probao sam i druge kalkulatore za slučaj da je ovaj prvi netočan ali svaki mi pokazuje 25 lipa veći iznos i ne znam kako to, jer ovo mi je prvi izvadak, tek sam dobio mirovinu, dali se to inače događa? :D

uređeno: od MarkoDelija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, MarkoDelija je napisao:

Znam da je malo smiješno pitanje ali danas sam dobio od banke odrezak od mirovine, usklađivanje je 0,94%, međutim meni je usklađena za 25 lipa manje od iznosa, bezze sam na kalkulatore postotaka na internetu išao izračunati koliko je povećanje i ispadne 25 lipa više nego sam dobio, probao sam i druge kalkulatore za slučaj da je ovaj prvi netočan ali svaki mi pokazuje 25 lipa veći iznos i ne znam kako to, jer ovo mi je prvi izvadak, tek sam dobio mirovinu, dali se to inače događa? :D

Točan iznos usklađenja je 0,932%

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , MarkoDelija je napisao:

onda sam dobio 2 lipe više... :D

Ma prva mirovina pa mi čudno to sve, tj. nepoznato još a objave da je usklađivanje 0,94% i sad ti znaj... :D 

Auuuuuuuuuuuuuuu dali ti više,zamisli kada to skuže,pa ti uračunaju puste kamate,nadrljao si,oni mogu uzimati al dati više..bože sačuvaj:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zpbos je napisao:

Nista od onih 40 lp ili koliko po danu u borbenom sektoru..samo redovno usklađivanje pa se pitam dali je to pravedno i pravicno..kome zakon o braniteljima ide na ruku..nove podjele i razdor rade

Nisam u grupi koja očekuje "par" lipa za dane provedene u DR , ali zar ne bi trebali dobiti rješenje o "povečanju" ? Ipak je to po novom zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni nije jasno,kako čovjek koji je mobiliziran,na odmoru je igrao nogomet i iščašio nogu,100% je zdraviji od mene,ima ukupno 5/6mj. u HV-u i mirovinu u iznosu od oko 5.000 kuna!! Ja sam bio u gardijskoj postrojbi tj. djelatnik,ili profesionalac OS RH oko 12/13g. po činu sam narednik,poslije rata sam završio dočasničku temeljnu i specijalističku,mada sam par puta lakše ranjavan,mada sam imao i imam dijagnozu PTSP umirovili su me zbog NATO standarda tj. po zapovjedi:časni otpust-invalidska mirovina,bez invalidnine,i mirovina mi iznosi manje od 4.000 kuna????Sve u borbenom sektoru,i sa zapovjednom odgovorsti!!! Kakva je to matematika????? Zašto npr. ministarstvo branitelja,zajedno sa obavještajnim agencijama,malo ne prorijede lažnjake!!Mogli bi provjeravati npr. ove PTSP koji se liječe za šankom uz alkohol,i zatim mu pošalju poziv,mogu mu malo i krvi izvaditi za provjeru,i kada se sve zbroji,smanje mu mirovinu na minimalac!! Na taj način,državna blagajna bi imala više novaca,i nama koji smo zaista zaradili mirovinu,mogli bi nam povečati!!! Kako nikome nije jasno,lažni branitelji i ratni invalidi koji uopče nisu nikakvi invalidi,kradu državni proračun,i svaki pravi branitelj i invalid zbog ranjavanja ili bolesti,mogao bi imati veću mirovinu!! Ujedno lažnjaci sramote pravu istinsku braniteljsku populaciju!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve u svemu obično manipliranje nama branitelja..mi smo samo brojevi kojima se mažu oći,,dobijemo 80 kn sa zaostacima i sretni.. nema za Uskrsnice,Božićnice ili povečanja za nas da možemo normalno živiti ko ljudi a ne ko sirotinja..

Svi nas pljuju da smo pjanci kockari ološi koji živimo na državnim jaslama a zahvaljujuči nama sjede u foteljama..

 

sramota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , zpomper je napisao:

Meni nije jasno,kako čovjek koji je mobiliziran,na odmoru je igrao nogomet i iščašio nogu,100% je zdraviji od mene,ima ukupno 5/6mj. u HV-u i mirovinu u iznosu od oko 5.000 kuna!! Ja sam bio u gardijskoj postrojbi tj. djelatnik,ili profesionalac OS RH oko 12/13g. po činu sam narednik,poslije rata sam završio dočasničku temeljnu i specijalističku,mada sam par puta lakše ranjavan,mada sam imao i imam dijagnozu PTSP umirovili su me zbog NATO standarda tj. po zapovjedi:časni otpust-invalidska mirovina,bez invalidnine,i mirovina mi iznosi manje od 4.000 kuna????Sve u borbenom sektoru,i sa zapovjednom odgovorsti!!! Kakva je to matematika????? Zašto npr. ministarstvo branitelja,zajedno sa obavještajnim agencijama,malo ne prorijede lažnjake!!Mogli bi provjeravati npr. ove PTSP koji se liječe za šankom uz alkohol,i zatim mu pošalju poziv,mogu mu malo i krvi izvaditi za provjeru,i kada se sve zbroji,smanje mu mirovinu na minimalac!! Na taj način,državna blagajna bi imala više novaca,i nama koji smo zaista zaradili mirovinu,mogli bi nam povečati!!! Kako nikome nije jasno,lažni branitelji i ratni invalidi koji uopče nisu nikakvi invalidi,kradu državni proračun,i svaki pravi branitelj i invalid zbog ranjavanja ili bolesti,mogao bi imati veću mirovinu!! Ujedno lažnjaci sramote pravu istinsku braniteljsku populaciju!!!

Vrlo jednostavno, ima invaliditet, a to mu je otvorilo mogucnost da ostvari ista prava kao dragovoljci i pripadnici gardijskih brigada sa invaliditetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Nisam u grupi koja očekuje "par" lipa za dane provedene u DR , ali zar ne bi trebali dobiti rješenje o "povečanju" ? Ipak je to po novom zakonu.

Pa niko ne dobiva nova rjesenja pa ni oni koji su do sada imali najnizu mirovinu a po novom braniteljskom zakonu imaju pravo na povecanje te najnize mirovine i sad su im od 01.03.2018.god. te mirovine povecali.

Vec je nekoliko puta pisano da ni oni nece dobiti nova rjesenja.

Tumačenje novog braniteljski zakon od strane _ministarstva branitelja_..jpg

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, esigente je napisao:

Ovo je bilo redovno uskladjivanje mirovina, tako da se ne dobijaju nova rjesenja. To nema nikakve veze sa novim zakonom o braniteljima.

zpbos , u svom postu navodi pitanje o dodatku od 40 lipa po danu u DR.ja uopće nisam mislio na "uobičajeno" usklađivanje mirovina svima, da treba rješenje.vjerovatno nisi dobro pročitao moje pitanje.ono se odnosilo na novi zakon kojim određena populacija branitelja treba dobiti uvećanje za dane provedene u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zpomper je napisao:

Mogli bi provjeravati npr. ove PTSP koji se liječe za šankom uz alkohol,i zatim mu pošalju poziv,mogu mu malo i krvi izvaditi za provjeru,i kada se sve zbroji,smanje mu mirovinu na minimalac!!

Krv je vitalni organ , jednako kao i bubreg ili jetra.

Ako bi se samo tako vadila krv, onda može i srce, bubreg ili jetra.

Što se tiče " lažnjaka " , ne postoje " lažni hrvi ", postoje samo osobe koje su isti status ostvarile ilegalnim ili polulegalnim pravnim putem. Lažnjaci ne postoje, znači ili je ili nije netko HRVI, bez obzira po kojoj osnovi.

Isto je i sa statusom branitelja ili ako hoćete i visoke škole. Kupiš uvjerenje da si branitelj,  diplomu ili vozačku, to ne znači da si lažni vozač ili intelektualac, to znači da to nisi. 

Kakav je to status nekoga ? Lažni nečega ? Svašta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, esigente je napisao:

Vrlo jednostavno, ima invaliditet, a to mu je otvorilo mogucnost da ostvari ista prava kao dragovoljci i pripadnici gardijskih brigada sa invaliditetom.

Kakav invaliditet?? Došao je doma na odmor,i skupio je prijatelje,pa su igrali nogomet za nekakvu okladu npr. tko izgubi plača gajbu pive,i jadni "bojovnik" je iščašio zglob na nozi,zatim mu je zapovjednik potpisao i nadodao još toga,i sad je HRVI a nije ispucao niti jedan cijeli okvir!!!Prije rata nije radio nigdje,rat mu je dobro došao tj. mobilizacija!!Svi koji tvrde kako nema lažnjaka,i ti su mi sumljivi tj. tvrde kako je netko polulegalno,legalno,ilegalno itd. itd. Zna se tko je a tko nije zaslužio mirovinu!!! Osobno ja nemoram dokazivati NIŠTA,radio sam,dao sam otkaz i prijavio se u tada ZNG kao djelatnik MUP-a u ono vrijeme,a umirovili su me po zapovijedi MORH-a i GS OS RH !!!! Svima jasno!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, buda2 je napisao:

zpbos , u svom postu navodi pitanje o dodatku od 40 lipa po danu u DR.ja uopće nisam mislio na "uobičajeno" usklađivanje mirovina svima, da treba rješenje.vjerovatno nisi dobro pročitao moje pitanje.ono se odnosilo na novi zakon kojim određena populacija branitelja treba dobiti uvećanje za dane provedene u DR.

Zato sam ja skuzio na sto si ti mislio i lijepo ti odgovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao profesionalni vojnik,sječam se kako su govorili za nekih dodatnih 20% izvidnicima veče plače,nikada se nije ostvarilo,isto tako sam svjestan kako borbeni sektor nemože ništa bez neborbenog sektora!! Međutim,smatram kako bi sve bolje funkcioniralo,kada bi plače u profesionalnoj vojsci bile podjeljene po nekoj "ljestvici",kao npr. neborbeni sektor bi imao manju plaču od borbenog,ali i tu bi bilo podjele,jer onaj u personali koji mora imati malo više škole i znanja nemože imati istu plaču kao neki u logistici kojemu je posao npr. utovariti kamion sa spiskom koji je dobio od zapovjednika!! Isto tako i u borbenom sektoru,ja kao narednik u pješaštvu i kao izvidnik u pješačkoj bojni imao sam istu plaču kao i narednik na MB 120mm??? Svaka čast minobacačima,ali ja sam bio u neprijateljskoj uskoj blizini,pa i iza njihovih linija,i tim minobacačima sam bio i oči i uši!!!! PRIMJER: jedan narednik iz KUMOVA(postali su 4 pj. bojna GROMOVA poslije rata),cijeli rat je bio skladištar,a kada je rat završio,postao je meni zapovjednik voda,a ja sam pao na desetinu,mada sam ja vodio taj vod cijeli rat!! Zatim,od zap. satnije,dobivam zapovjed kako ga moram naučiti topografiju i sl. tj. moram ga pripremiti za vojnu školu??? Vozać kamiona u kojem se vozio i zapovjednik satnije,za jednu akciju dobio je kao nagradu još jednu plaču,a ja sam dobio knjigu??? Drugi vozać kamiona,1998g. dobiva čin poručnika,a ja sam počeo od razvodnika pa redom do narednika,i kao narednik sam umirovljen!!! Svi Vi branitelji,a posebno pripadnici gardijskih postrojbi,dobro znate što i kako se radilo!!!

uređeno: od zpomper
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, zpomper je napisao:

Kao profesionalni vojnik,sječam se kako su govorili za nekih dodatnih 20% izvidnicima veče plače,nikada se nije ostvarilo,isto tako sam svjestan kako borbeni sektor nemože ništa bez neborbenog sektora!! Međutim,smatram kako bi sve bolje funkcioniralo,kada bi plače u profesionalnoj vojsci bile podjeljene po nekoj "ljestvici",kao npr. neborbeni sektor bi imao manju plaču od borbenog,ali i tu bi bilo podjele,jer onaj u personali koji mora imati malo više škole i znanja nemože imati istu plaču kao neki u logistici kojemu je posao npr. utovariti kamion sa spiskom koji je dobio od zapovjednika!! Isto tako i u borbenom sektoru,ja kao narednik u pješaštvu i kao izvidnik u pješačkoj bojni imao sam istu plaču kao i narednik na MB 120mm??? Svaka čast minobacačima,ali ja sam bio u neprijateljskoj uskoj blizini,pa i iza njihovih linija,i tim minobacačima sam bio i oči i uši!!!! PRIMJER: jedan narednik iz KUMOVA(postali su 4 pj. bojna GROMOVA poslije rata),cijeli rat je bio skladištar,a kada je rat završio,postao je meni zapovjednik voda,a ja sam pao na desetinu,mada sam ja vodio taj vod cijeli rat!! Zatim,od zap. satnije,dobivam zapovjed kako ga moram naučiti topografiju i sl. tj. moram ga pripremiti za vojnu školu??? Vozać kamiona u kojem se vozio i zapovjednik satnije,za jednu akciju dobio je kao nagradu još jednu plaču,a ja sam dobio knjigu??? Drugi vozać kamiona,1998g. dobiva čin poručnika,a ja sam počeo od razvodnika pa redom do narednika,i kao narednik sam umirovljen!!! Svi Vi branitelji,a posebno pripadnici gardijskih postrojbi,dobro znate što i kako se radilo!!!

Jasno sve. Samo ne znamo jesi procitao knjigu? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , buda2 je napisao:

zpbos , u svom postu navodi pitanje o dodatku od 40 lipa po danu u DR.ja uopće nisam mislio na "uobičajeno" usklađivanje mirovina svima, da treba rješenje.vjerovatno nisi dobro pročitao moje pitanje.ono se odnosilo na novi zakon kojim određena populacija branitelja treba dobiti uvećanje za dane provedene u DR.

Tih 40 lipa po danu u borbenom sektoru je za nove uirovljenike, tj za one koji ce tek otici u mirovinu. Nama koji smo vec u mirovini sve ostaje isto, za nas nema tog dodatka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , zpomper je napisao:

Kakav invaliditet?? Došao je doma na odmor,i skupio je prijatelje,pa su igrali nogomet za nekakvu okladu npr. tko izgubi plača gajbu pive,i jadni "bojovnik" je iščašio zglob na nozi,zatim mu je zapovjednik potpisao i nadodao još toga,i sad je HRVI a nije ispucao niti jedan cijeli okvir!!!Prije rata nije radio nigdje,rat mu je dobro došao tj. mobilizacija!!Svi koji tvrde kako nema lažnjaka,i ti su mi sumljivi tj. tvrde kako je netko polulegalno,legalno,ilegalno itd. itd. Zna se tko je a tko nije zaslužio mirovinu!!! Osobno ja nemoram dokazivati NIŠTA,radio sam,dao sam otkaz i prijavio se u tada ZNG kao djelatnik MUP-a u ono vrijeme,a umirovili su me po zapovijedi MORH-a i GS OS RH !!!! Svima jasno!!!!

Sam kazes da ima status HRVI, znaci da je po osnovi ozljede ishodio invalidnost, a time i vecu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , esigente je napisao:

Tih 40 lipa po danu u borbenom sektoru je za nove uirovljenike, tj za one koji ce tek otici u mirovinu. Nama koji smo vec u mirovini sve ostaje isto, za nas nema tog dodatka.

Tu je po meni nepravda,dakle novi umirovljenici ce lakse dobiti status dragovoljca,tih 40 lp po danu ili 50 nebitno,njihovi dani provedeni u borbenom sektoru ce se vrednovati a onih koji su otisli u mirovinu nista,i jedan savjet dobro provjerite svoja rjesenja za mirovinu da vam se ne dogodi kao meni da nakon 7 godina shvatim da sluzbenica napravila gresku i uzela mirovinski faktor 1.50 umjesto 1.85 i ode 80000 kn,ispravili ali pojeo vuk magare 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , esigente je napisao:

Tih 40 lipa po danu u borbenom sektoru je za nove uirovljenike, tj za one koji ce tek otici u mirovinu. Nama koji smo vec u mirovini sve ostaje isto, za nas nema tog dodatka.

Ali tome se da doskociti, nazalost samo ponovnim zaposljavanjem i odradjenom barem 1 godine rada ili zaposljavanjem na "ugovor o dijelu" a tu 1 godina rada koja u ovom slucaju nije odredjena kalendarskih vec tu godinu zamjenjujue isplacenih vam barem cca 97000,00 kn bruto (to moze biti u ovom slucaju rad kroz duzi vremenski perijod (2 ili 3 godine), znaci vise od godine dok ne steknete ukupnu bruto isplatu od cca 97000,00 kn).

Nakon prestanka takvog rada mozete zatraziti ponovni izracun mirovine ili po ZOMO-u ili po ZOPHBDR-u (sad postojecem ili novom buducem nakon 01.01.2019.god.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, malicovjek je napisao:

A tako nemogu nista napraviti dok im mirovina ne sjedne na tekuci, ovako si samo pokrenuo stampedo branitelja prema podrucnim uredima, a nema za to razloga, ko treba dobiti, dobiti ce, jel iso dosadjivati u podrucni ured ili pricekao 10.04. da mirovina sjedne.

pozdrav! jel znate kojega datuma sjeda naknada za nezaposlene branitelje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, esigente je napisao:

Tih 40 lipa po danu u borbenom sektoru je za nove uirovljenike, tj za one koji ce tek otici u mirovinu. Nama koji smo vec u mirovini sve ostaje isto, za nas nema tog dodatka.

Pitao sam baš nedavno u ministarstvu u vezi tog dodatka od 40 lipa po danu u BS ili 40% na bodove zbog statusa dragovoljca i više od 1440 dana BS za slučaj pokojnog oca koji ima 1830 dana BS te sam dobio obiteljsku mirovinu kao invalid i rekli su mi da nemam pravo na dodatak na njegov status dragovoljca i 1830 dana BS zbog:

1. jer se zakon ne primjenjuje retroaktivno (primjenjuje se od 1.1.2019. pa je umro godinu dana prerano)

2. jer je njemu pri umirovljenju 2003. po tadašnjem zakonu već dodano 45% na osobne bodove (iako ne znam kakve to veze ima sa dodatkom za BS)

Čak sam saznao da njemu tamo uopće nije uvedeno da je bio u narodnoj zaštiti 3 mjeseca, već ga se vodi od 28.06.1991. kad je osnovana 106. brigada, a i ta narodna zaštita je BS jer su oni već onda mijenjali 3. gardijsku okolo i držali straže itd... Kažu idi kod zapovjednika NZ gdje je bio da napiše potvrdu a on je bio zapovjednik... o.O

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MarkoDelija@ Tvoj otac je sigurno imao status dragovoljca jer je u HV od 28.06.1991 godine. Ne vjerujem da bi doslo do povecanja mirovine niti kada bi nekim slucajem priznali jos tih 3 mjeseca provedenih u NZ. Kao sto sam vec napisao, novi zakon se odnosi na nove umirovljenike (one koji ce tek otici u mirovinu), tako da mi koji vec imamo mirovinu mozemo zaboraviti na tih 40-50 lipa po danu borbenog sektora.

Novi zakon se jedino odnosi na stare umirovljenike u dijelu o najnizoj braniteljskoj mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, esigente je napisao:

MarkoDelija@ Tvoj otac je sigurno imao status dragovoljca jer je u HV od 28.06.1991 godine. Ne vjerujem da bi doslo do povecanja mirovine niti kada bi nekim slucajem priznali jos tih 3 mjeseca provedenih u NZ. Kao sto sam vec napisao, novi zakon se odnosi na nove umirovljenike (one koji ce tek otici u mirovinu), tako da mi koji vec imamo mirovinu mozemo zaboraviti na tih 40-50 lipa po danu borbenog sektora.

Novi zakon se jedino odnosi na stare umirovljenike u dijelu o najnizoj braniteljskoj mirovini.

Eh prijatelju da je bio "mangup" pa sam sam napisao sebi potvrdu kao neki, dobio bi više dionica npr., imao bi preko 1900 dana BS a ne 1830... 
Ma imao je on status dragovoljca i sve samo nije ranjavan bio a nije se htio pravit lud i ganjat ptsp pa nema HRVI što danas njega umirovljenoga kao DVO jer je od 1994. do 2003. bio zapovjednik satnije na bojno oklopnim vozilima Vojne policije "izbacuje" iz ZOHB kao da nije branitelj... On je po zakonu nekakav djelatnik... Dakle obiteljska mirovina je išao polazni faktor 1.0 a mirovinski 0.7 dok je sa statusom HRVI i statusom dragovoljca on najednom branitelj pa je polazni faktor 1.95, duplo veći, kao što je i veći koef. mirovinski 1.0 a ne 0.7... ;) Zato sam ih i pitao za dodatak po danu u BS jer ja jesam "novi umirovljenik" i to se računa i u obiteljsku mirovinu, ali od 1.1. te je očito otac umro godinu dana prerano...

uređeno: od MarkoDelija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija