Jump to content

Ministarstvo financija porezna uprava


coathanger

Preporučene objave

Zanima me zna li tko kada bi Ministarstvo financija porezne uprave moglo donijeti rješenje za zaposlenje 150 pripravnika? Natječaj objavljen ljetos. Naime, 3.11. bila sam na liječničkom pregledu za njih i zanima me jel ti pregledi još traju i kad bi nas mogli zaposliti?Ako ima tko kakva saznanja,neka javi!Tnx! :mig:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju, ja nisam ništa platila, inače se plaća, obično od 250 kn do 450 kn, kao i za vozački. U Domu zdravlja "Željezničar" plaća se 450 kn. Pregled se sastoji od pregleda vida, sluha, krvi, urina, EKG i rengenskog snimanja pluća, i još razgovor sa šefom medicine. Ma sad kad pogledam unazad, testiranja su kao za tajnog agenta, a ne samostalnog upravnog referenta. Ministarstvo financija me natjeralo da dođem 6 puta u Zg, a sad čekam neko rješenje. Koliko još? :pivo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam prijatelja koji se zaposlio kod odvjetnika, a sam si je platio liječnički i to 250 kn,no može bit i više, ovisno o tome gdje se testiraš! Izgleda da državne službe same plaćaju svojim uposlenicima.

Ima li tko iskustava s državnim službama, naročito s ministarstvima, koliko se čeka na rješenje od tog pregleda? Bilo tko?! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Zar te nisu pozvali na jos jedan intervju?Ja sam bila 3.1. u Boškovićevoj na intervju s upravom. Kažu da cemo dobiti drugo rj za 7 do 30 dana s točnim rasporedom gdje i kada se počinje raditi.Ovih dana će te nazvati, ništa ne brini. Previše otežu i previše su zakomplicirali ta testiranja tako da ja više i nisam zainterseirana za njih,al eto, idemo dalje i čekamo,... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da, ništa.Moja kolegica ih je nazvala danas pa su joj odgovorili da i dalje čeka rješenje, ne znaju kada će poslati. Zamisli !Ne znaju! Trudim se ne živcirati. Posvetila sam se sebi, obitelji, prijeteljima..putujem, uživam.Da sam bar prije znala da će toliko otezati, brzo bih pozdravila.Ajd ne brini i naravno javi kada saznaš nešto novo. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Napokon netko tko radi u Poreznoj!Kolegice, jel možeš s nama podijeliti iskustvo, npr. na čemu radiš, jesi li zadovoljna, umorna, je li posao jednoličan i tako!Kako to da si platila liječnički?!Nakon što si se zaposlila, ili na testiranju?Ja sam postala sumnjičava prema Poreznoj jer je natječaj bio 12.7., a mi još nećemo početi raditi dugo, vjerovatno, tek poslije Uskrsa, iako smo dobili rješenje da smo primljeni. Ako je tamo sve tako aljkavo, otići ću.Dapače, sad tražim bilo kakav drugi posao, ne mora biti u struci, a vidim da ni to nije lako.Kažu da sam prekvalificirana.Još mi preostaje da se prijavim u Irak ili Afganistan, ako još stignem!

Evo za sve one koji iščekuju rješenje, još jedan novi broj 014585933. Na tom broju se javlja ljubazna teta koja je napokon objasnila da ćemo dobiti novo rješenje da smo primljeni pa kad postane pravomoćno, dobit ćemo još jedno, rasporedno.Znači Padawan, nemoj se nadati da ćemo prije Uskrsa početi raditi!Mislim, stvarno...ovoliko se ni sud ne čeka, čak su i oni brži!Ostajte veseli, do idućeg puta :-x :pivo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene su nazvali u petak, ispričali se što dugo traje žalbeni postupak jer nisu oni krivi već neki drugi.Uglavnom, za tjedan dana će poslati rješenje (ha, ha, koliko puta su to rekli!) na kojem će biti oni koji su prije primljeni i oni primljeni po žalbi. Zatim, ako se nitko ne bude žalio, rj će postati pravomoćno, i onda , jednog dana, u dalekoj budućosti, nazvat će nas i reći kada počinjemo raditi. Kad počnemo, dobit ćemo drugo rj, rasporedno! O bogovi moji, otrova, otrova mi dajte! :pivo: Što kažete dobri ljudi na ovaj slučaj?Da javimo novinama!?Ne znam..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovat...

Ja sam isto u iscekivanju, al danas kao da me je netko hladnom vodom kad sam cula da ce cijeli natjecaj biti ponisten. Sad sam prelistala NN, hvala Bogu nema niceg, al sve se bojim da ce nas sve da ne kazem sta...

Kome da se zalim na ukradenom i propustenom vremenu? Da sam znala da ce ovako bit nastavila bi traziti drugi posao, a ne .. pa sad ce bit i 3 mjeseca jos malo.. cekala.....

Ah, da nam bar netko moze pomoci, al protiv birokracije i tko zna jos cega u ovom slucaju..sumnjam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam bila u 11 mj na ljecnickom i u 12 dobila rjesenje. Krajem 1.mj sam jos cula od jednog poznanika da je i njegov rodjak dobio posao, a da su mu tad javili da nista od posla, jer ce natjecaj najvjerojatnije bit ponisten zbog jako puno zalbi. mislim tad nisam vjerovala, al sad je 3.mj i laganini mi je muka i na samu pomisao. Pa nema sanse da opet idem na ta glupa testiranja i prolazim sav onaj stres za nista. Mislim nije meni to bed, vec kad vidis da si primljen i sad da to opet prolazim... Inace sam visa sprema, a on je visoka. S tim da je nas primalo 20, a visoke 150.

Ono ljudi moji ja cu poludit vise od cekanja..

Zvala sam prosli tjedan, kaze ljubazna gospojica da se jos nista ne zna.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

coathanger je napisao:

Ma ne smiju poništiti natječaj, već će samo donijeti novo rješenje s novoprimljenim ljudima! Nemojte još širiti paniku da nećemo dobiti taj posao zbog kojeg smo prošli tolika testiranja i na koji toliko dugo čekamo! Jao njima ako tako nešto naprave! :-x

ali netko ce morat otpast i od ljudi sa stare liste.. pa nece primiti dodatnih 50 ljudi!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Staro rješenje je poništeno, a novo ima par novih imena i nedostaje nekoliko starih. Sad ne znam jesu li odustali u međuvremenu ili su ispali po novom rangiranju. Uglavnom nadam se da se više neće nitko žaliti jer može samo zafrknuti 90 ljudi, a ne vjerujem da će išta dobiti. Valjda je sad sve gotovo. Nadam se da ćeš i ti dobiti uskoro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni su bez problema mogli zaposliti skoro sve koju su se prijavili i odazvali testiranju.Ipak je raspisan netječaj za 150 novih VSS.Uostalom, pametni su sebi u međuvremenu tražili drugi posao pa njih otkantali tako da su stvarno mogli sve zaposliti.A iz žalbi smo vidjeli da nisu smijeli provesti psihološko testiranje.Koliko su nas izmaltretirali!Svi smo prošli sito i rešeto studirajući godinama u RH pa ljude još prave budalama s tim testovima. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ja čitam vaše postove i ne mogu vjerovati da taj natječaj traje još od 7. mjeseca. Pa koliko puta se kandidati mogu žaliti? Šta to ne ide tako da oni pošalju rješenja, onda ide zakonski rok za žalbu i kad razmotre žalbe, rješenje postane pravomoćno? Jel taj natječaj bio poništen ili ima neki drugi razlog zašto toliko traje? Ja sam bila na natječaju sad u 12 mjesecu i nikakvo rješenje još nisam dobila, iako sam bila na liječničkom. Sve mi se čini da ni taj natječaj neće tako brzo završiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e pa ljudi dragi ja tek sad prosli tjedan dobila rjesenje. nevjerojatno.. rjesenje o ponistenju natjecaja, skupa sa 9 zalbi koje su prosle, te novo rjesenje (jos sam na listi bajdvej).. pise 15 dana rok zalbe odboru za drzavnu sluzbu. Na listi ima 6 novih imena, s tim da nijedno ime nije od onih sto su se zalili.. ne znam dal da se smijem il da placem. Koliko papira...trebalo mi 3 dana da sve procitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedanput se može žaliti na rješenje ali, koliko sam skužila, natječaj iz 7. mjeseca je bio djelomično poništen pa je onda doneseno novo rješenje na koje se opet netko žalio. Ili...?

Što se tiče natječaja iz 12. mjeseca, mislim da će se netko žaliti. Gotovo uvijek se netko žali na tim natječajima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ljudi, opustite se i čekajte (ili radite nešto korisno za sebe dok čekate). Istina je da se sve skupa strašno oduljilo, ali državni službenici u postupku natječaja moraju poštivati zakonsku proceduru pri zapošljavanju. Novi antikorupcijski zakon o zapošljavanju u državnoj službi (donijela ga je aktualna vlada) vrlo je strog i precizan. Jedina mu je mana, čini mi se, to što ne definira rokove za okončanje raspisanih natječaja. Dakle, prema zakonu, svatko se može žaliti na doneseno riješenje resorne državne ustanove, ukoliko ga smatra nepravednim. To je O.K. Ali, i žalbama treba znati stati u kraj, jer ih ima banalnih i mogu ići u nedogled. A njih riješava državna uprava - sporo, jer je svaki državni aparat prilično spor.

Dakle, ne gubite nadu, nego se oboružajte sa još malo strpljivosti i sve će biti O.K.

p.s. (Ipak, još u životu nisam čuo za natječaj koji traje više od 10 mjeseci - pa to je strašno, pitam se zna li ministar financija to, jer vjerujem da mu ne bi bilo svejedno saznati da netko tako dugo 200 mladih ljudi vuče za nos)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kiki5 je napisao:

Ljudi, opustite se i čekajte ...)

 

Ma ja sam totalno relax..za razliku od prije pola godine kad sam bila napeta ko puska za taj posao. Bed je sto sam na svom sadasnjem poslu vec odavno najavila otkaz (od 1.mj odlazim..ono kao ma 3.mj ma max rok), covjek vec nasao i dr radnika (odavno)..al eto hvala Bogu rekao mi je da mogu radit dok me ne pozovu..

Sad si zamisljam sta bi bilo da nisam uopce radila, odn cekala njih da me zaposle... ajme prestrasno

I meni je ok to za zalbe, al ti rokovi... u z a s!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

carrie je napisao:

Da li netko možda zna da li nakon prvog rješenja o prijamu, doma stiže drugo rješenje o rasporedu na radno mjesto ili samo zovu i kažu, npr. sutra/prekosutra/za par dana, dođite raditi?

 

Nazovu, pa cemo svi lijepo u glavni podrucni ured i tamo cemo dobit raspored...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolege, evo ja sam "dobila" posao prema natječaju iz 7.mjeseca rješenjem iz 11.mjeseca. Tada su uložene žalbe pa se donijelo drugo rj po kojem sam također na listi. Ponovno su uložene 3 žalbe pa se to opet rješavalo do nedavno (tko zna brojati mjesece, shvatit će da cijela procedura traje do sada 10 mjeseci!!!! :-x :horor: ).Ni to nije sve. U petak sam dobila novo rj....kažu da je natječaj djelomično poništen u pogledu 20-ak ljudi među kojima sam i ja...Sad mi recite gdje i na koga da bacim bombu!! Čekam 10 mjeseci i sad kada ne mogu uložiti žalbu, a smijem upravni spor koji kako kažu može trajati godinama, dobijem pedalu! Zašto? Zato što neki tip koji se žalio ima jednak broj bodova kao oni koji su sad na listi za djelomično poništenje natječaja. Kako takav može imati prednosti pred drugih 20ak ljudi?!I kako su nas tako mogli sribati?!Mislim, čekamo taj posao tako dugo, strplivo- živčano pa da to doživimo...gadno!fuj porezna!fuj!I što sad? Jel trebam čekati još jedno rj?Ili da jednostavnom pobijem neke ljude...da mi je znati koje... :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hahaha pa da! sve je to procedura! koja je k tome jos kompliciranija otkad je stupio na snagu novi Zakon o drzavnim sluzbenicima! ne znate propise vezane za drzavne službe pa ste zato tako izgubljeni (netko je spavao na radnom :-P )

 

najprije vam donesu rjesenje o prijamu u drzavnu sluzbu buduci se prvi puta zaposljavate u drzavnoj upravi, a nakon toga ide rjesenje o rasporedu na radno mjesto. sto se natjecaja tice, po novom zakonu se sastavlja komisija koja provodi natjecaj, a jedan je clan iz sredisnjeg drzavnog ureda za upravu. ceka se i po dva mjeseca da ta osoba bude imenovana. pitanja za testiranje, koliko je meni poznato, sastavlja također sredisnji drzavni ured za upravu, obavezno bude ustavno uređenje i dio vezan za upravu (toga nije bilo po starom zakonu) a dio koji je vezan za pojedino područje tijela koje provodi natjecaj, sastavlja to tijelo. mi smo bili raspisali natjecaj i cekali skoro dva mjeseca da nam imenuju osobu da bi nakon toga natjecaj propao jer su osobe koje su i ispunjavale uvjete odustale kad su cule za koju placu bi radile :-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne da ne mogu vjerovat, vec sam skroz sokirana sad s ovim sto procitah. Evo citam 16put! Cekaj, znaci ovo je drugi put da "djelomicno" ponistavaju natjecaj? Fakat mi to nije jasno.. Pa sta se to moze uopce, jedno te isto tijelo da 2 razlicita rjesenja donosi? Pa j**** po kojem to zakonu ide? :baba: Meni sad nista nije jasno. Nisam pravnik po struci, pa oprostite na mom neznanju..

 

Znaci, oni ako zele iz treceg puta mogu sve i ponistit, pa nek se mi svi slikamo. Mislim, ne mogu vjerovat........

A sta konkretno pise koji je razlog ponistenja..Mislim 3 zalbe i onda 20 radnih mjesta ukinu... Ne znam uopce jel nam moze itko pomoc..

Mozda najbolje u novine, pa nek se svi dive nasem odboru za drzavnu sluzbu.

Kakvo cekanje rjesenja? Vjerujem da se salis..... :cool2: Koja razlika izmedju upravnog spora i zalbe? Mislim vec vidim da i mene slicno nesto ceka.. Ma ubila bi nekog! :clint: Jel mogu ja recimo tuzit ministarstvo zbog cekanja- kad imam crno na bijelo da sam primljena, pa me ne prime- zbog dusevnih boli :cool2:

J****u ovo nase stvarno za ne povjerovat :thumbsdown:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

coathanger je napisao:

Dobila sam 4 rj do sada uz to da je djelomično poništenje natječaja tek s 4.tim. Mislim da mi se ne isplati tužiti državu.Svega mi je dosta.Nije mi ni stalo do te porezne, gadi mi se, al eto ajd da je bar neki posao u struci... Treba stić jos jedno rj pa cu onda javiti kako je ova prica zavrsila. :-(

javi obavezno!

upravo sam procitala na drugom forumu da su neki poceli radit 04.06. natjecaj 7.mj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo drage kolege, dobih novo rj po kojem sam opet primljena!!Juhuuuuhuuu!!!Eto malo dobijem posao pa malo izgubim pa ga opet dobijem i tako, bas zabavno, zivot mi prolazi, a nikako da počnem raditi.....kako je dobra ta porezna!Ovi sto su već počeli raditi jesu oni na koje se nije odnosilo prethodno rješenje o poništenju onih 20ak mjesta. I sad, načuh nešto da će se netko zaliti....ma dok ne počnem raditi ne vjerujem više niti jednom rješenju!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Da, kolege, radim, napokon i to već dva mejseca pa se ne stigoh javiti. Evo, kako je. Koma!Slažem papire oba mjeseca i unosim obrasce u komp, ma strava!!Nisam mislila da ću ikad tako nešto raditi, i to s diplomom prava! Plaća mi je veća nego u odvjetničkih vježbenika koji crnče danonoćno, a ja laganini 8 h premještam papire. No, to toliko zatupljuje. Zar sam se za to borila i čekala godinu dana. Katastrofa!!! :cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam skoro dva mjeseca radio u vrloj nam Poreznoj upravi i skoro totalno ispizdio na živce....... posao je toliko dosadan, nemotivirajuć i jednom rječju podjcenjivački da je to čudo! po cijele dane prevrtat papire s tim da na kraju nisam imao ni svoga stola a kamoli računala tako da se mojih osam sati svodilo na gledanje sa strane što netko radi! srećom dobio sam drugi posao , koji je baš u struci sada sam konačno sretan i zadovoljan i ZNAM zašto sam se mučio i i učio na pravnom fakultetu........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Da, kolege, radim u Poreznoj i dalje! S obzirom da mi je tamo uglavnom dosadno jer slazem papire zanima me ima li koji pravnik iz ministarstva koji volontira na sudu? Ako ima da me uputi na proceduru kako da i ja to izvedem! Moram se maknuti iz Porezne pa makar i na kratko...Znaci, kome da se obratim, da podnesem zahtjev, odnosno molbu i jel trebam prvo otici na sud i pitati ima li mjesta ili prvo kod svojih šefova? Ajd kolege, ostajte mi zdravo i veselo ma gdje bili..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam prvo otisla kod sefa i odbio mi je volontiranje!

nakon par mjeseci sam ga pitala opet i onda se vec uvjerio kak sam pametna, marljiva i sposobna i odobrio mi je volontiranje! :)

obicno ljudi traze pola dana ili jedan dan u tjednu (ja ti preporucujem petak)!

napisala sam molbu, sef ju je potpisao, urudžbirali su je u pisarnici i na kraju ministrica potpisala!

sa tim rjesenjem sam dosla na sud, javila se tajniku suda, nakon cca 2tjedna dobila njihovo rjesenje kojim mi odobravaju volontiranje!

to mi je bio valjda najbolji potez od kad radim u ministarstvu!

svaki dan sam na sudu, skupljam potpise sa svih odjela i super mi je!!

da mogu volontirala bi 5 godina na sudu!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Imam nekoliko pitanja vezano uz natječaj od 23.01.2008. (Porezna uprava, Zagreb, 73 vježbenika)

 

1. Kao prvo, uvjet je VSS pravne ili ekonomske struke.

Kakav je to posao koji može obavljati i pravnik i

ekonomist?

Iako, sudeći po nazivu (samostalni upravni referent),to

može obavljati i osoba s osnovnom školom.

 

2. Koji su kriteriji pri odabiru?

Da li isključivo rezultati na testiranju? Da li se prima

određeni broj pravnika i određeni broj ekonomista ili su

svi jednaki?

 

3. Kako izgleda testiranje? Na N.N piše da se pravni

izvori mogu naći na web stranici Porezne uprave,

ali meni već par dana pokazuje error kad pokušavam

ući na stranicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kriterij su isključivo rezultati na testiranju i ocjena komisije.

Testiranje se sastoji od 4 testa - Ustav, zakoni (pdv, porez na dobit, dohodak...), engleski jezik i rad na računalu.

Nakon toga se ide na razgovor s komisijom te na psihološko testiranje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-u word moraš prepisati tekst, podebljati slova i slično, i to moraš spremiti, oni će ti reći gdje i pod kojim imenom, pazi da ne spremiš na krivo mjesto

-u excel prepišeš tablicu, urediš ju i zbrojiš zadano sa formulom i onda tu tablicu iz excela kopiraš u word ispod teksta

ma ništa komplicirano

SRETNO

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Mene je danas nazvala gospođa iz PU i rekla da sam prošao pismeni dio, te da dođem 7.4. (ponedjeljak) na razgovor.

 

Pa bih bio zahvalan kad bi netko tko je bio na razgovoru napisao kakav je razgovor i kakva su pitanja (što odgovoriti da budu sretni) i da li je odlučujući pri odabiru (navodno se odovori na intervjuu boduju na isti način kao i testiranje).

Da li je moguće da netko rasturi na pismenom, i onda ne bude primljen, jer komisija utvrdi da mu posao samostalnog upravnog referenta nije posao o kojem je maštao cijeli život?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Vjerojatno ste već svi počeli raditi na poreznoj a sada opet kreće novi krug..testiranje se održava 24.09. u Zagrebu i vjerojatno ako sve dobro prođe bi morala početi raditi tek sljedeće godine..jedino što me zabrinjava to je testiranje iz engleskog jezika..dal mi može netko objasniti kako izgleda taj ispit..i može neki savjet što da pripremim za taj ispit hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

savijet svima koji se javljaju na natječaje za zaposlenje u državnim službama,nekako si dokumentirajte i sačuvajte objavu kod zavoda sa zapošljavanje jer gospoda mjenjaju uvijete natječaja,tako da bi vam mogao dobro doći žalite li se kad vas ne prime,a treba li jer imate prednost kod zapošljavanja ili testiranje prođete bolje od drugih kandidata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija