Jump to content

Naplata štete od osiguranja!


sax

Preporučene objave

Imao sam prometnu nezgodu u kojoj ja nisam bio kriv.U moj auto udario je drugi koji je dosao iz jednosmjerne ulice:Nisam zvao policiju,nego smo otisli na procjenu u osiguranje te je on priznao da je kriv.Vec nekoliko dana u osiguranju mi kazu da on mora doci kad njih jer da u tom spisu njima nesto nije jasno.Pretpostavljam da je napisao da mi je oduzeo prednost,a ne da je bio u jednosmjernoj ulici.U osiguranju mi kazu da dok se on ne odazove ne mogu nista,a isto kazu i da se on ne mora javit i da ga oni ne mogu sudski gonit.Pa kakav je to zakon.Pa oni mu mogu rec da se ne javi i ja nikad necu dobit odstetu.Pa kakav je to zakon?Moze li mi netko dat savjet sto da ucinim?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoja je obveza bila da nakon nastanka štetnog događaja popuniš i potpišeš europsko izvješće o prometnoj nezgodi, kao i ovaj drugi sudionik, krivac. Nakon toga se javljaš u osiguravateljsku kuću zbog procjene štete.

 

Ukoliko to nije napravljeno, odnosno ukoliko nemaš u posjedu taj dokument, tada ti osiguravatelj može radit svašta.

 

Ukoliko to imaš, tada imaš i osnovu za potraživanje nadoknade štete.....pa postavi odštetni zahtjev, a ovaj neka svoje dileme i trileme razrješava s kim i kako god hoće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila u sluičnoj situaciji.

Ženska me udarila u vrata kad je išla u rikverc s parkinga, a ja sam se kretala unaprijed prema izlazu.

Pošle smo u osiguranje, onda na procjenu štete. I kad je procjenitelj poslao procjenu u osiguranje, pošla i uzela kune.

Ne vidim problem,ovaj je potpiso krivicu, dao suglasnost da mu se tereti polica, a čovjek bi trebo dobit novce.

Kazin... :bang:

Mislim da bi trebali isplatit gosparu pare, a s ovim nek se natežu da li je bila jednosmjerna ili kakva već ulica.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam dobio covjeka na telefon koji me udario.Nazvao je osiguranje i sve je rijeseno(barem se nadam).Problem je bio sto oni kazu da nije dobro objasnjeno kako smo se udarili,ali mi smo sve nacrtali kako je bilo.I jednosmjerna nije problem jer kazu da ih to ne zanima.Ali vidjet cemo kroz par dana da li je to rijeseno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Veliki pozdrav svima,

 

Mislila sam da se nikada neću bakćati sa osiguranjima ali eto..

Uglavnom, dečko i ja smo imali gadnu saobraćajku prije dva tjedna, auto je prešao na našu stranu i frontalno se zabio u nas. Mi smo nekom srećom ostali živi. Uglavnom, da ne idem u crne detalje, imali smo auto star mjesec i tjedan dana, prešao nekih 2500 km, datum registracije 30.07.2008. godine. Auto je KIA Ceed SW. Vrijdenost auto je bila 154.000, dobili smo popust pa je na kraju cijena bila 134.000. Auto je nakon nesreće neupotrebljiv, lim je zgužvan do šajbe, motora nema itd... Tjedan dana prije sudara ugradili smo plin - nekih 10.000 kn. Osiguravajuća kuća procijenila je štetu na 113.000 kn sa plinom. Auto nam ostaje. Dakle, prema mojoj računici oni nam isplaćuju 70% vrijednosti. Mi smo tražili isplatu sa AO police drugog vozača koji je osiguran u toj istoj osiguravajućoj kući. Mislili smo bit će lakše ali ne. Još uvijek nemamo policijski zapisnik jer je vozač drugog automobila preminuo. Ja ne znam kako su oni napravili procjenu, mislim zadnja stakla su čitava, prtljažnik ali auto više nije u voznom stanju.

 

Moje pitanje, svakako se mislimo žaliti na procjenu jer mislim da ostatak auta ne vrijedi 40.000 kn. Mislim 4 stakla, zadnja vrata i felge ne vrijede toliko.

 

Sada razmišljamo da uzemomo odvjetnika jer stvarno mislim da procjena nije korektna. Što je vaš savjet? Koje su nam opcije.

 

Unaprijed zahvalna.

Kiedis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kiedis je napisao:

Veliki pozdrav svima,

 

Mislila sam da se nikada neću bakćati sa osiguranjima ali eto..

Uglavnom, dečko i ja smo imali gadnu saobraćajku prije dva tjedna, auto je prešao na našu stranu i frontalno se zabio u nas. Mi smo nekom srećom ostali živi. Uglavnom, da ne idem u crne detalje, imali smo auto star mjesec i tjedan dana, prešao nekih 2500 km, datum registracije 30.07.2008. godine. Auto je KIA Ceed SW. Vrijdenost auto je bila 154.000, dobili smo popust pa je na kraju cijena bila 134.000. Auto je nakon nesreće neupotrebljiv, lim je zgužvan do šajbe, motora nema itd... Tjedan dana prije sudara ugradili smo plin - nekih 10.000 kn. Osiguravajuća kuća procijenila je štetu na 113.000 kn sa plinom. Auto nam ostaje. Dakle, prema mojoj računici oni nam isplaćuju 70% vrijednosti. Mi smo tražili isplatu sa AO police drugog vozača koji je osiguran u toj istoj osiguravajućoj kući. Mislili smo bit će lakše ali ne. Još uvijek nemamo policijski zapisnik jer je vozač drugog automobila preminuo. Ja ne znam kako su oni napravili procjenu, mislim zadnja stakla su čitava, prtljažnik ali auto više nije u voznom stanju.

 

Moje pitanje, svakako se mislimo žaliti na procjenu jer mislim da ostatak auta ne vrijedi 40.000 kn. Mislim 4 stakla, zadnja vrata i felge ne vrijede toliko.

 

Sada razmišljamo da uzemomo odvjetnika jer stvarno mislim da procjena nije korektna. Što je vaš savjet? Koje su nam opcije.

 

Unaprijed zahvalna.

Kiedis

 

Sve osiguravajuce kuce kad rade procjenu stete odbijaju

spasene dijelove pa čak ako i proglase totalnu stetu

 

kod totalne štete ti spašeni dijelovi vam vjerojatno neće koristiti već ćete vjerojatno imati i trošak kako ih zbrinuti, a istovremeno će vam bitno smanjiti iznos štete

 

 

u svakom slučaju uložite žalbu na iznos štete

a ukoliko ni tada ne budete zadovoljni preostaje vam samoo podizanje tužbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

procitajte sto vam pise u procjeni jer oni nekad znaju upisat nesto sto niti ne postoji ili nadu nesto sto nije razbijeno jer je to jeftinije od neceg sto su trebali upisat.Ako niste zadovoljni procjenom uzmite odvjetnika jer ne mozete nista sa tim izgubit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, procjenu još nismo službeni dobili na kućnu adresu, to nam je javio tip koji nam je prodao osiguranje. Inače, hvala za informacije.

 

 

Zanima me samo još jedna stvar.

 

Naime, naišla sam na netu na par mišljenja pravnika u kojima stoji da stranka može uložiti prigovor osiguravajućoj kući da si ona uzme auto i preostale dijelove koji su oni precijenili (pa neka ih prodaju ako mogu po toj cijeni), a da stranci isplate puni iznos štete i da to osiguravajuća kuća ako je riječ o AO mora učiniti. Mislim, naišla sam na takva tri ili četiri mišljenja ali nigdje nije navedeno temeljem čega. Da li vi imate više informacija o tome. Mi ćemo u svakom slučaju kada službeno dobijemo procjenu uložiti prigovor jer nihovo igranje sa stopom amortizacije što predstavlja sivu zonu je totalna glupost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

puno hvala za odgovor. Već smo uzeli odvjetnika jer smo vidjeli da ćemo inače loše proći. Da li vi imate neka saznanja o tome što ako ostavimo ono što je ostalo od auta? Da li je uopće moguće putem prigovora podignuti iznos procjene štete na neki veći iznos i ostaviti si auto?

 

Putem odvjetnika smo dobili onaj prvi činjenični zapisnik u kojem je navedeno da je drugi vozač kriv za sudar i da je u trenutku nesreće bio pod utjecajem alkohola. Odvjetnik će to poslati osiguranju mada oni čekaju policijski zapisnik. Sada je već prošlo više od mjesec dana od prometne i onih 14 dana u kojem su oni dužni isplatiti štetu od prijave štetnog događaja. Da li se možemo žaliti i na to?

 

Unaprijed hvala

 

Lp

 

Kiedis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima,

 

Treba mi mala pomoć.

U utorak 13.04. imao sam prometnu nesreću u kojoj nisam kriv.

Talijan se zabio u mene. Došla je policija i napravila zapisnik. Obojica smo puhali i napuhali 0,00 promila.

Čovjek mi je dao svoju policu pošto je auto dosta oštećen.

Itako vam ja u srijedu 14.04 zovem osiguranje allianz i kažem šta je bilo a ženska mi kaže da će kopiram prometnu i svoju vozačku pošto mi je auto od cure i da će procjenitelj doći AKO će slučajno prolaziti i biti u blizini.I tako vam ja danas 15.04 odvezem auto u osiguranje jer nitko nije došao i na kraju mi procjenitelj kaže kako oni nemaju nikakve veze s tim. ne žele mi procijeniti štetu na autu. rekli su mi da ne rade procjene jer je osiguranje od tog lika koji me udario iz Italije.tako da su mi rekli da ja sam nađem koje osiguranje radi procjenu za to talijansko i da će oni to riješiti. on misli da croastia osiguranje radi za to talijnsko.nakon toga sam opet zvao osiguranje i rekla je ženska da je njihova dužnost da oni to naprave,ali da je procjenitelj na terenu i da je ona na sastanku te da će se javiti.to je bilo jutros u 09:00 sati.sada smo je opet zvali i rekla je kako nema procjenitelja i da ćemo to pokušati riješiti sutra.Molim vas da mi kažete da li ih imam pravo tužiti za nemar ili nešto?? ovo je već nemoguće,a nisam uopšte ni kriv...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, odite u ovlašteni sevis i neka vam naprave procjenu štetu te ne osnovu toga izdaju PREDRAČUN.

Nebi bilo zgorega fotografirati automobil.

 

Nakon toga obratite se Hrvatskom uredu za osiguranje, jer je stranav skrivio štetu. I postavite odštetni zathev.

 

Priložite tome zahtjevu predračun, da tražite toliko i toliko jer je toga i toga dana taj i taj prozrokovao prometnu nezgodu tu i tu.

Priložite zapisnik o akotestiranju i zapisnik o očevidu.

 

Jedno je sigurno, nećete se namiriti preko noći, ipak je to procedura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 9 godina kasnije...

Pozdrav svima... imali smo prometnu nezgodu prije par dana nije velika ali nam je razbijen branik i nismo htjeli zvati policiju jer nam nije nista bilo i zena koja nas je udarila je rekla da ce sve platiti... odlucili smo ici preko osiguranja... u servisu su nam procijenili stetu na 8000 kuna mozda i vise ako je nesto unutra jos osteceno a kada smo isli na procjenu u osiguranje pola odstete su nam skinuli... mislimo se zaliti ali sta bi se moglo jos napraviti ako se zalba ne uvazi ili nesto, vrijedi li uzimati odvjetnika? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija