Jump to content
zlajoan

Zabrana ulaska u zemlje eu

Preporučene objave

, sivko je napisao:

U tim papirima o deportaciji bi trebalo pisat sve o zabrani.Možeš izvadit i 3 nova još uvijek glavni podaci;ime,prezime,datum rođenja,njesto rođenja ostaju isti.Brojputovnice i nije bitan jer se putovnice ionako mjenjaju.

Moglo bi to bit ovo http://velkaton.ba/njemacka-najavila-deportaciju-trazilaca-azila-sa-balkana-zabrana-ulaska/

to ćeš vidjet kad prvi puta skeniraju srpsku putovnicu

2013 sam bio na granici slovenskoj vratili su me imao sam hemiskom slovo h stim sto ja nisa. Uopce bio nego mi je decko neki ukrao dokumente posle nekoliko godina sam dosao do papira  iz njemacke republike da se taj decko predstavljao kao ja i jos neki tip i imam taj papir zanima me istekla je zabrana dali mogu putovati nesmetano i dali da ponesem taj papir za sobom sutra idem na granicu

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Cao Sivko...imam jedno pitanje za tebe. Moj muz i ja smo imali zabranu za Sengen 2 i pol godine do 19 02 2019 koja je istekla. E sad otisli mi juce na bugarskoj granici da se proverimo i meni je istekla a njega su zadrzali i rekli nam bugari da Njemacka trazi njegove podatke kao ulica i broj tel ali ne znaju zbog cega... dali smo im sve to i iz bugarije ga pustili da pregje kazu nema zabrane ali eto Njemacka to trazi...jel imo neko ovakvo nesto da zna sto bi moglo biti u pitanju....Hvala

Podijeli ovu objavu

Pozdrav gospodine Sivko, ako bi mi mogli pomoći bio bi vam zahvalan .

dobio sam zabranu 6 mjeseci u HR i ona vazi ua čitavu EU.. djevojka mi je trudna i živi u Austriji i treba da se porodi prije isteka moje zabrane policajka koja mi je pisala zabranu mi je rekla kako mogu ići na Srbiju pa madzarsku da oni nemaju uvid u to zanima me da li je neko imao sličnu situaciju? Hvala unaprijed na pomoći 

Podijeli ovu objavu

prije 8 sati , Amer22 je napisao:

Pozdrav gospodine Sivko, ako bi mi mogli pomoći bio bi vam zahvalan .

dobio sam zabranu 6 mjeseci u HR i ona vazi ua čitavu EU.. djevojka mi je trudna i živi u Austriji i treba da se porodi prije isteka moje zabrane policajka koja mi je pisala zabranu mi je rekla kako mogu ići na Srbiju pa madzarsku da oni nemaju uvid u to ako je ? Hvala unaprijed na pomoći 

Hvala vam puno na odgovoru sivko. 

A u slučaju da vide nekako tu zabranu da li će me samo vratiti ili će mi još povećati zabranu? 

Podijeli ovu objavu

Pozdrav svima, mislim da se nalazim u specificnoj situaciji. Studiram u Grckoj, drzavljanin sam Srbije, i dobio sam studentsku vizu koja je trajala samo 3 meseca (21.01-21.04). Usled bezbroj poteskoca sa birokratijom, za koje je kriv vlasnik stana u kome zivim, tek sam pre 2 dana (23.05.) skupio potrebna dokumenta za boravisnu dozvolu, i sokirao se kad mi je sluzbenik rekao da mi je viza istekla pre mesec dana. Nisam ocekivao da mi traje samo 3 meseca. Receno mi je da cu morati da platim kaznu kad budem izlazio iz zemlje zbog prekoracenja. Ali imam par olaksavajucih okolnosti. Zadnji put sam usao u Grcku 4 dana PRE isteka vize (17.04), pa se nadam da se na to moze gledati kao "trosenje" mojih turistickih 90/180 dana. Takodje imam i papire koji potvrdjuju da sam u procesu dobijanja boravisne dozvole i da sam platio sve takse jos u februaru. Zbog obaveza na fakultetu trebalo bi da ostanem u Grckoj jos 2 nedelje, pa sam onda 2 nedelje kuci, pa bi onda trebalo da budem u Spaniji 2 nedelje. Da li iko zna kako se racunaju turisticki dani u ovom slucaju? Da li samo ovaj period od 3 meseca u kome sam imao studentsku vizu da otpisem i da racunam 180 dana pre i posle njega(tome se nadam)? Ili treba da racunam 180 dana od danas? Ili mozda treba da otpisem sve sto se desavalo pre nego sto sam dobio vizu i racunam dane od tad? Hvala unapred

Podijeli ovu objavu

dobar dan da li može mi neko pomoći Ja sam prošla granicu do Sloveniju na crno evo me sad u Sloveniju dvije godine tu ali želim da idem nazad za Bosnu da napravi papire ali imam pečat što sam prošla Bosnu i Hrvatsku a Slovenija mi dala zabranu jer sam bila u njemacku na azil pa su me terali nazad dobila sam zabranu 3 god al nisam znala da se to šengel zabrana bila  šta da radim?molim vas pomazite mi hvala

Podijeli ovu objavu

, Slomnjena srca je napisao:

A ako vidiv da sam imala pecat od 2017 strah me je🙁zbog male a imam sve svoje dokomente i jel cu opet dobiti zabrane za Eu?hvala PL

, sivko je napisao:

A i papirologiju treba riješit (i opet pivo toplo,kava hladna a di je još cigara)

RJEŠENJE O ODBIJANJU ULASKA U REPUBLIKU HRVATSKU............

(H) ima upozorenje u Schengenskom informacijskom
 sustavu (SIS) u svrhu zabrane ulaska

(I) ima zabranu ulaska i boravka u Republici 

Molim vas gospodine Sivko da malo pojasnite putni list da li granicari(Slovenci)vide na osnovu putnog lista ipak ulazak/izlazak tj prekoracenje boravka i moze li sezabrana dobiti ukoliko otkriju na osnovu putnog lista??Radi se o prekoracenju od 5-6mj :(

Podijeli ovu objavu

, Slomnjena srca je napisao:

A koliko se onda dobija zabrana?i jel ce se racunati i novćena kazna?to me zanima

Bit će veća zabrana.Ide i novčana kazna.

prije 7 sati , Vucica1710 je napisao:

Molim vas gospodine Sivko da malo pojasnite putni list da li granicari(Slovenci)vide na osnovu putnog lista ipak ulazak/izlazak tj prekoracenje boravka i moze li sezabrana dobiti ukoliko otkriju na osnovu putnog lista??Radi se o prekoracenju od 5-6mj :(

Podatke će upisat ručno pa će vidjet na osnovu skeniranja putovnice.

Podijeli ovu objavu

, sivko je napisao:

Bit će veća zabrana.Ide i novčana kazna.

Podatke će upisat ručno pa će vidjet na osnovu skeniranja putovnice.

Ima li nacin bilo sto da se izbjegne zabrana?A ako kazem da sam avionom dosla a izlazim sa putnim listom jel ipak mogu da vide da nije bilo tog "aviona" ili vide samo ulaze preko Slovenije?

Podijeli ovu objavu

pozz trebala bi pomoc,

muz je bio u njemackoj od 29.1 do 14.6 i od 26.3 do 2.6 tj 86 dana , i sad u julu planiramo na more na 7 dana, hoce li nam pravit probleme na granici

Podijeli ovu objavu

Ja sam iz Bosne. Imam zabranu ulaska u Schengen, na 9 godina, 3 su prošle. Radim u Hrvatskoj imam radnu dozvolu već 2 godine. Šta će biti kada Hrvatska uđe u Schengen a ja budem tu. Jer ja imam i dozvolu boravka i adresu.

Podijeli ovu objavu

Pozz svima...Bio sam na azilu u DE 5 god sa zenom i djetetom u tih 5 god zivjeli smo godinu na odvojenim adresama ja sam radio a zena ide na  ausbildung posle kojeg ce dobiti status jer su tako joj rekli.Iskoristilu su vjerovatno priliku sto smo.bili rastavljeni na god dana i meni dali deportaciju gdje sam se zalio sudu i sud mi je dao 10mjeseci zabrane zbog zalbe ...moje pitanje je dali bi kod mene zena mogla napisat molbu sudu da mi tu zabranu ukinu da bih mogao dolazit kod njih u posjetu jer vjencani smo i imamo djete zajednicko

Podijeli ovu objavu

Zdravo svima,

Moj post ce biti malo duzi ali nadam se da ce biti od velike koristi drugima u koliko su se nasli u istoj ili slicnoj situaciji. Nadam se i da ce mi Sivko u tome pomoci i odgovoriti.

Naime,moj suprug je pre godinu ipo dobio u DE zabranu za EU na oko 2-3 godine zbog prekoracenja(ne znamo tacno jer napismeno nemamo). Zabranu je dobio u feb.a tek smo avg.otkrili da zabrana postoji kad je hteo opet uci u DE.

Negde okt.smo se vencali,zamenio je pasos,prijavili termin za spajanje porodice i on je sa novim pasosem dolazio 2x,prvi na mesec ipo,i drugi od jan. do marta gde je uredno izasao nakon 3m. Prosla su 3m i on je kupio kartu,prosao pasosku u Srb,medjutim,vratili su ga uz odgovor da ima zabranu za EU.

Apropo toga,on je predao sve papire uredno za spajanje porodice u DE ambasadi u BG-u i niko mu nista nije rekao,uredno su prihvatili dokumenta,i sad ja cekam poziv u DE.

Nama sad nije jasno kako je to moguce,gde i kako da proverimo koliko traje zabrana,a najvise nas zanima i plasi,da li ce biti problem kada me budu pozvali  u DE na dopunu,da li ce videti tu zabranu?

Ako je neko bio u slicnoj situaciji,molim za pomoc i savet,svaki je dobrodosao.

Izvinjavam se na duzem postu,pozdrav svim clanovima.

Podijeli ovu objavu

Do kad traje zabrana treba upitat povjerenika za informiranje u Njemačkoj (ne znam njemački pa je znam kako se to kod njih kaže).Jedni primaju zahtjeve a drugi kontroliraju zabrane.

Podijeli ovu objavu

prije 12 sati , sivko je napisao:

Do kad traje zabrana treba upitat povjerenika za informiranje u Njemačkoj (ne znam njemački pa je znam kako se to kod njih kaže).Jedni primaju zahtjeve a drugi kontroliraju zabrane.

Hvala puno na odgovoru... Potrudicu se da se raspitam ovde. Da li znate nesto u vezi cele situacije i spajanje porodice?

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Zvex je napisao:

Zašto meni ne odgovoriš?

Ako sam dobro razumio Zakonik o schengenskim granicama (čl. 6. st. 5.), pod uvjetom da ćete i tada (trenutkom ulaska RH u "schengensku" zonu) imati zakonito reguliran boravak u RH, zabrana neće vrijediti za područje RH (čak i neke druge države članice koja bi vam odobrila boravak kod sebe, jasno uz ispunjavanje uvjeta). Znači, ostaje isto (u RH nema problema, u druge zemlje članice smijete samo ako posebno dozvole).

U najgorem scenariju (da sam u krivu), definitivno biste primili na adresu odgovarajuće rješenje kojim bi se objasnila promjena statusa.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad