Jump to content

Otvaranje hostela u privatnoj kući


msrzic

Preporučene objave

Molim za pomoć,

otvaram hostel u kući koju sam naslijedio. Kuća ima 8 soba,kupatila i sve ostale sardžaje koji su potrebni, ali me zbunjuje naš zakon jer je kuća privatna. Otvorio sam obrt, ali ne mogu naći informaciju da li može kuća ostat stambena ili je moram prenamjenit u poslovni objekt ili u stambeno-poslovni objekt?

Molim ako netko zna da mi da informaciju jer u pravilnicima se samo spominje zasebno stubište. U kući ne živi nitko,vlasništvo je 1/1. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o razvrstavanju i kategorizaciji ugostiteljskih objekata iz skupine ostali ugostiteljski objekti za smještaj (Narodne novine, broj 54/16 i 69/17): 

1) Objekti se razvrstavaju i kategoriziraju kao postojeći i novi objekti.

(2) Objekt je postojeći, ako građevina ili dio građevine ispunjava jedan od sljedećih uvjeta:

1. da objekt ima ili je imao rješenje o vrsti i kategoriji kao postojeći ugostiteljski objekt,

2. da je građevina izgrađena do 18. 7. 2005. godine (bez obzira na namjenu, naknadnu rekonstrukciju ili dogradnju odnosno nadogradnju),

3. objekt kojeg čine pokretni objekti pretvoreni u hostel (željeznička kola za spavanje, brodovi s kabinama za spavanje i slično) smatrat će se postojećim objektom.

4. da objekt ima akt o legalizaciji nezakonito izgrađene građevine.

(3) Objekt je novi, ako ne ispunjava uvjete iz stavka 2. ovog članka.

Uvjeti za hostel:

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/dodatni/440699.pdf  -kližite dolje pa ćete naći i za hostel.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ali i dalje ne vidim odgovor na pitanje, jer u uredu za gospodarstvo u Makarskoj mi je rečeno da je moram prebacit u poslovnu (kuća je sagrađena 1970. i legalna je sa svim papirima), a u uredu za gospodarstvo u Splitu mi je rečeno da ne treba je prebacivat i sad sam morao podnijeti službeni upit pismeno i čekam pismeni odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

Morati če te napravi ti - Prenamjenu iz Stambene u Poslovnu, - cijelu ili dio.

Nakon toga ishodovati Uprabnu Dozvolu.

Uporabna dozvola je obavezna od 01. 01. 2017.g. za sve objekte u kojima se - Otvara neka

dijelatnost.

Postojeći objekti koji nemaju uporabnu dozvolu, a u istim se obavlja određena dijelatnost

 rade,, bez uporabne,,ali..priliko - prve promjene - vlasnika - ako je u najmu - više se ne može

 nastavi ti ,,ista ili bilo koja druga dijelatnost - dok se ista ne ishoduje.

Zakonodavac , če vjerovatno dati određeni rok..da se svi prilagode novim pravilima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija