Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

msrzic

Otvaranje hostela u privatnoj kući

Preporučene objave

Molim za pomoć,

otvaram hostel u kući koju sam naslijedio. Kuća ima 8 soba,kupatila i sve ostale sardžaje koji su potrebni, ali me zbunjuje naš zakon jer je kuća privatna. Otvorio sam obrt, ali ne mogu naći informaciju da li može kuća ostat stambena ili je moram prenamjenit u poslovni objekt ili u stambeno-poslovni objekt?

Molim ako netko zna da mi da informaciju jer u pravilnicima se samo spominje zasebno stubište. U kući ne živi nitko,vlasništvo je 1/1. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Pravilnik o razvrstavanju i kategorizaciji ugostiteljskih objekata iz skupine ostali ugostiteljski objekti za smještaj (Narodne novine, broj 54/16 i 69/17): 

1) Objekti se razvrstavaju i kategoriziraju kao postojeći i novi objekti.

(2) Objekt je postojeći, ako građevina ili dio građevine ispunjava jedan od sljedećih uvjeta:

1. da objekt ima ili je imao rješenje o vrsti i kategoriji kao postojeći ugostiteljski objekt,

2. da je građevina izgrađena do 18. 7. 2005. godine (bez obzira na namjenu, naknadnu rekonstrukciju ili dogradnju odnosno nadogradnju),

3. objekt kojeg čine pokretni objekti pretvoreni u hostel (željeznička kola za spavanje, brodovi s kabinama za spavanje i slično) smatrat će se postojećim objektom.

4. da objekt ima akt o legalizaciji nezakonito izgrađene građevine.

(3) Objekt je novi, ako ne ispunjava uvjete iz stavka 2. ovog članka.

Uvjeti za hostel:

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/dodatni/440699.pdf  -kližite dolje pa ćete naći i za hostel.

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovoru, ali i dalje ne vidim odgovor na pitanje, jer u uredu za gospodarstvo u Makarskoj mi je rečeno da je moram prebacit u poslovnu (kuća je sagrađena 1970. i legalna je sa svim papirima), a u uredu za gospodarstvo u Splitu mi je rečeno da ne treba je prebacivat i sad sam morao podnijeti službeni upit pismeno i čekam pismeni odgovor.

Podijeli ovu objavu

Ako Vam je kuća sagrađena 1970. znači da spadate pod točku 2. : da je građevina izgrađena do 18. 7. 2005. godine (bez obzira na namjenu, naknadnu rekonstrukciju ili dogradnju odnosno nadogradnju), ali ako ste poslali službeni upit to je najbolje. Javite kak ste prošli.

Podijeli ovu objavu

Poštovani.

Morati če te napravi ti - Prenamjenu iz Stambene u Poslovnu, - cijelu ili dio.

Nakon toga ishodovati Uprabnu Dozvolu.

Uporabna dozvola je obavezna od 01. 01. 2017.g. za sve objekte u kojima se - Otvara neka

dijelatnost.

Postojeći objekti koji nemaju uporabnu dozvolu, a u istim se obavlja određena dijelatnost

rade,, bez uporabne,,ali..priliko - prve promjene - vlasnika - ako je u najmu - više se ne može

nastavi ti ,,ista ili bilo koja druga dijelatnost - dok se ista ne ishoduje.

Zakonodavac , če vjerovatno dati određeni rok..da se svi prilagode novim pravilima.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio nitram95
      Pozdrav.
      Zanima me je li pravno moguće postati zakupnik poslovnog prostora koji se nalazi u sklopu zgrade, a da taj poslovni prostor nema zaseban ulaz (osim garaže) te zasebno brojilo u svrhu obračunavanja režijskih troškova.
      Također zanima me je li zbog takve situacije ovakva stavka u ugovoru valjana:
      ..."Ugovorne strane suglasne su da zakupnik pored zakupnine od dana primopredaje preuzima
      podmirivanje svih režijskih troškova koji proizlaze iz korištenja predmetnog prostora kao
      što su komunalna naknada, odvoz smeća, električna energija, voda i ostale naknade koje se
      plaćaju prema postojećim propisima. Zakupnik će režijske troškove plaćati prema izvornim
      računima isporučitelju tih usluga. U slučaju da nije moguće režijske troškove plaćati prema
      izvornim računima isporučitelju usluga, zakupnik prostora plaćat će te troškove
      zakupodavcu proporcionalno veličini prostora koji koristi prema izračunu"...
      Unaprijed hvala.

• objavio Matrix
      Predložak tužbe kojom se pred nadležnim sudom pokreće postupak radi  predaje poslovnog prostora u posjed.
      Napomena:Izdavači i autori ne snose nikakvu odgovornost za eventualnu štetu koja može nastati zbog uporabe ovog predloška.
    • objavio Matrix
      Koristan predložak za sklapanje ugovora o zakupu poslovnog prostora koji ugovorne stranke mogu izmijeniti prema svojim potrebama u granicama zakona.
      Napomena:Izdavači i autori ne snose nikakvu odgovornost za eventualnu štetu koja može nastati zbog uporabe ovog predloška.
    • objavio tamara0907
      Pozdrav,
      dva društva sklopila su ugovor o zakupu poslovnih prostorija u travnju 2017.godine na neodređeno vrijeme. Zakupnik sada želi otkazati navedeni ugovor ( nije bilo nikakvog kršenja ugovornih odrebi , nego se radi o prestanku potrebe korištenja) s tim da članak koji uređuje prestanak zakupa glasi ovako : "Ugovorne strane suglasno utvrđuju da Zakupodavac i Zakupnik imaju pravo otkazati ovaj ugovor uz otkazni rok od 6 mjeseci. Ugovorne strane suglasno utvrđuju da svaka ugovorna strana može otkazati ovaj ugovor, samo u slučajevima i na način propisan Zakonom o zakupu i prodaju poslovnog prostora osim ako ovim ugovorom nije drukčije određeno i uz isključenje čl.27. toga zakona uz otkazni rok od 6 mjeseci." 
      Zapeo mi je za oko čl.23.st.2. koji kaže da Ugovor o zak.posl.prost. sklopljen na neodređeno vrijeme ne može na temelju otkaza prestati prije isteka jedne godine od dana sklapanja ako ugovorom nije drukčije određeno. Sada me zanima može li se uputiti obavijest o otkazu toga ugovora npr. u studenom pa s istekom otkaznog roka ugovor normalno  prestaje u svibnju ili se obavijest o otkazu ne može niti uputiti prije isteka jedne godine o kojoj govori članak 23.st.2.? Odnosno ima li kakvog utjecaja taj članaka na navedenu situaciju.
      hvala
  • Online korisnici