Jump to content

Natjecaj za Grad Zagreb


zderonja

Preporučene objave

Natjecaj za vjezbenike pravnike(jedno 20 komada) u GZ-u je bio objavljen 4.6 u NN!

ja se javila!

teta u kadrovskoj mi je rekla da testiranja za posao nisu predviđena i nema pojma kad bi otprilike mogli biti rezultati natječaja.

voljela bih upasti unutra! :-)

cula sam da imaju super place i fixno radno vrijeme! :-D

jel se javio tko od vas??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadaj se i.....

traži vezu.

 

Sramota za ovu državu, ali ona tako funkcionira. Ako nemaš vezu kao da si došao iz Kazahstana kao Boratov brat.

Sve dok netko ne bude u ovoj državi osuđen zato što je dao posao osobi koja ga ne zaslužuje (jer je time počinio kazneno djelo iz čl.337KZ), sumnjam da će ikome pasti napamet primati u državnu službu (ili JLS) nekog tko je najbolji kandidat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ne želim ti rušiti nade, ali bez veze nema ništa od posla u gardu Zg-u, a niti bilo gdje drugdje, osim kod robovlasnika odvjetnika. Inače da, plaće su im u gradu Zg-u super (vježbenici u ministarstvima imaju plaću od 3200kn, a ovi u Zg-u 5200 kn + 2500kn božićnice i isto toliko regresa).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Ima li ikakvih vijesti o ovom natjecaju - jel itko pozvan na intervju, u kojoj fazi je to, jel se moze dogodit i da uopce ne zovu na razgovor i samo za 2 godine dodje rjesenje da te nisu primili, a ti vec polozio pravosudni i mislis si 'sta sam ja slao prijavu na ovo? ':-?

Strasno su misteriozni u gradu Zagrebu :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

i ja sam dobila u petak(7.9.)brzojavom poziv za razgovor i idem tamo u 12 sutra na dejt.stvarno bih voljela dobit tamo posao pa me dosta nervoza pere jer ne znam kaj točno očekivat od tog intervjua.i ja sam čula da se tam sve vrti oko dobrih rodbinskih i inih veza al ak ćemo tak razmišljat bolje da se onda nigdje ni ne prijavljujemo.kaj,ne?(tješim se)ak ima ko kakvu informaciju o tom natječaju nek javi .svima sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ej!evo me.preživjela ali mogu vam reći da sam se preznojila.čak 12 ljudi je bilo u komisiji što me je zaista iznenadilo,predstavnici pojedinih ureda.istina,svako ima 2,3 minute nešto za reći o sebi,a onda te eventualno netko nešto pita da pojasniš.ništa strašno,kad sad promislim al onda je bio pakao.glede radnih knjižica,treba ih odmah tamo pokazat tetama koje stoje ispred vrata da vide dali se nešto promjenilo od onda kad smo im poslali kopije.a sad kad će ta rješenja,pa rok za žalbu dok prodje...tko čeka,dočeka.al mislim da krećem u daljnja traženja svog mjesta pod ovim suncem :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo je 15 ljudi, i to samo u prvoj grupi u 12h, a to je bilo od slova a-d!!

iza nas je bilo jos nekoliko grupa, a rekli su da nisu zvali sve kandidate na razgovor, nego samo odabrane!!

tete u komisiji su bile ok, ali pomalo nezainteresirane za sve skupa!!

rekli su da ce nam rjesenja stici doma postom za 10-15 dana, a da ocekuju da bi primljeni kandidati trebali poceti raditi pocetkom 11-og mjeseca!!

zivi bili pa vidjeli!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj ja ne mogu dočekati da nam ta rješenja stignu doma. Ne znam za vas ostale, ali ja sam jako zadovoljna kako je prošao razgovor, bolje stvarno nije moglo. Ok istina je da baš svi nisu bili zainteresirani, ali nekoliko me je predstavnika ureda pitalo po par pitanja. Jedino me deprimira da me puno ljudi oko mene plaši da za taj posao treba veza... Vidjet ćemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno treba čekati da rješenje stigne doma. Barem sam tako čula od kolega koji rade u Gradu. Inače, samo za pravnike se organiziraju razgovori jer nas ima najviše, za arhitekte, građevinare i sl. uopće ne postoje razgovori nego se odlučuje na temelju njihovih molbi i životopisa. To su mi rekle one cure kojima smo morali pokazati radnu knjižicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tete u kadrovskoj (meni nisu bile bas ljubazne) :

 

Zasnivanje i prestanak radnog odnosa službenika i namještenika gradskih upravnih tijela, prava na rad i po osnovi rada u djelokrugu su rada Stručne službe Gradskog poglavarstva, Odjela za kadrovske i personalne poslove.

 

 

 

Informacije se mogu dobiti na slijedećim brojevima telefona:

610-1219, 610-1220, 610-1221, 610-1222

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se nadam da je ovo zadnji krug razgovora. Ja sam im napomenula za ured gopodarstva i iz tog ureda su i zvali. stvarno sam nestrpljiva iako su mi neki rekli da je to već riješena stvar. Stvarno bi voljeda da napokon dobijem posao. Svima vama koji ste pozvani na razgovor želim sreću i šta znate možda se svi sretnemo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga,

zanima me jeste li možda iz Mostara, Požege ili Dicma? Interesantno kako je jednu od Vas veza (vjerojatno iz vašeg rodnog kraja-a koja je bila prisutna u prvom krugu razgovora) već na hodniku 1. kata uhvatila za rukav i rekla da će sve biti u redu i da joj se javite nakon razgovora. Interesantno kako Vam smrdi Zagreb i zagrepčani, a ipak ste se dotepli u njega. Interesantno je i kako ste veliki humanist i mučenik, slično kao i kolega Jajan. Interesantno je kako mislite da svi zagrepčani bolje žive od Vas i da ništa ne rade kako bi Vi morali umjesto njih. Na žalost, nisu svi zagrepčani sinovi i kćeri kamiondžija ili novopečenih bogataša iz doba pretvorbe i inih ratnih profitera koji su automatski sukladno primanjima njihovih roditelja pobrali svu pamet svijeta i zaradili akademsku titulu. Jeste li se pitali da li je nekom ovaj posao potreban za egzistenciju ili samo kao Vama za mjesečni prihod za izlaske? Interesantno što bi svi zagrepčani po Vama trebali napustiti rodni grad i otići u Vaše rodno mjesto trbuhom za kruhom bez pogovora. Zanimljivo je i to što svi veliki rodoljubi napuštaju svoje rodne kuće i stalno plaču za za rodnom grudom pri tom ne cijeneći okolinu u koju su došli stalno je želeći mijenjati. Žalosno je to, ljudi, žalosno..., a najžalosnije je što Vi i Vama slični mislite da bi se ja morao sramiti što sam ovdje rođen i svaki dan skidati kapu onima koji pljuju po meni, mojim sugrađanima i u konačnici po mom gradu (u čijim tijelima tako silno želite raditi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga kolegice samo sam pitala dali itko ima ikakvih vijesti u vezi natjecaja i to je sve,a mene nikakva veza nije vukla za rukav što pokazuje da sam već GODINU dana nezaposleni pravnik. a mislim da JAJAN nije generalizirao vec je govorio ciljano potaknut mailom jedne osoba koja je stekla takav dojam , ja nikog nisam uvrijedila a ako jesam ispričavam se.Nitko po nikoma ne pljuje,nedaj bože, a ljudi imaju pravo da žive gdj god žele.Neznam iz odkud si izvukla one gnusne riječi u svom mailu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Heinrich malo ste pretjerali sa Vašim izlaganjem, pa nije valjda da radite i da ganjate veću plaću. Mislim da kolegice i kolege nisu išle u to cilju da Vas ponize ili uvrijede. Morate shvatiti da ste svi u istoj sutaciji u potrazi za poslom. Šta bi trebali ,svi oni koji dođu iz manjih sredina i gradova se klanjati Vam se što sto smo iz Zagreba! Nikoga ne treba pocjenjivati ili omaložavati. Pa ti isti ljudi samo traže svoje mjesto pod nebom. Čemu toliki revoltizam prema kolegama i kolegicama. Sami znate da se takvi poslovi i mnogi drugi dobivaju preko nekoga, stoga nema čuđenja! Ako ste upoznati da je netko imao vezu imate pravo se žaliti- stoga učinite to! Moj savjet Vam je da ne budete toliko bijesni na "nezagrepčane" jer oni većinom nemaju svoje stanove, ne žive s roditeljima koji ima kuhaju peru i čiste kao većina zagrepčana. Niti je većina studirala u rodnom gradu i financirali se sami tijekom studiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, odgovor se nije odnosio na Vaše pitanje u vezi natječaja več na izlaganje bonkicepalonkice koja kolegicu iz Zagreba naziva ona IZVORNA. Ne čini mi se kao poštovanje prema kolegama ma od kud bili. Isto tako nije istina da je kolegica, kako tonkicapalonkica kaže, postupila što navodi izjavom: "Mislim da oni imaju prednost što nam je djevojka dala i do znanja kada smo izlazili!". Pa ako već izjavljuje neke stvari ovdje neka se bar drži istinitog dijela priče. Samo toliko za Vas i napominjem da ste nažalost mislili da je odgovor upućen Vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Sesan,

ne znam gdje sam pretjerao sa svojim izlaganjem. Što bi Vam za dragog Boga trebalo značiti da nije valjda da radim i ganjam veću plaću? Vi doživljavate ovakav život kao blagostanje ili utopiju? Oprostite u kojem Vi svijetu živite?

Zar isto tako imate kompleks male sredine pa mislite da pri svakoj službenoj komunikaciji ili bilo kakvom ophođenju s ljudima baš mi IZVORNI zagrepčani odmah atakiramo na Vaše porijeklo. To je samo reakcija na ine postupke mnogih "nezagrepčana", čast iznimkama, koji ovaj grad i ljude ne poštuju. Vi sigurno niste doživjeli da vas gledaju s visoka (nije bio slučaj prije 15 godina) kao sotonu ili priprostu seljačinu ako kažete KAJ u centru Zagreba na Jelačić placu u Vašem rodnom gradu.

Zanima me kako mnogi koji se dosele automatski dobiju aristokratsko držanje i pogled s visoka prema starosjediocima, a s druge strane plaču o rodnoj grudi i kamenu koji su ostavili i trljaju nos IZVORNIMA o rodoljublju, vjeri i sličnom te ih proglašavaju nesposobnima i ljudima koji se ne znaju snaći kad treba raditi mimo pravila igre. Nitko ne atakira automatski i generalno na porijeklo nego samo individualno.

Osobno sam se nebrojeno puta razočarao postupcima ljudi, koji su mi kao i Vi, pametovali o nepotizmu, vezama i mitu, kao da sam jučer rođen, a s druge su strane preko veze dobivali poslove, normalno živjeli s jako dobrim primanjima i izjavljivali kako su pametni i kako su se snašli, neovisno bili oni stručni, sa ili bez iskustva i slično. I to oni isti kojima su roditelji kupili stanove da mogu raditi i živjeti u Zagrebu i koje financiraju tako da mogu biti ovako pametni i komentirati temeljem punog i pravog životnog iskustva.

Možda nemam Vaše godine, pa da mogu životariti još 35 godina do penzije i vjerovati da će mi sve pasti s neba. Isto tako ipak sam neka generacija koja je doživjela i bolje vrijeme kada se ljudi nisu kao kolega JAJAN odmah postavljali s procjenom bahatosti prema zagrepčanima i to automatizmom bez razmišljanja, nego su prvo ljude upoznali da bi o njima mogli suditi.

Dragi moj kolega ja isto tako kao i Vaši kolege "nezagrepčani", koje toliko strasno branite, nemam svoj stan kao ni veliki broj IZVORNIH koji ga si nikako ne mogu priuštiti jer ne mogu doći do normalnog posla koji su u pravilu rezervirani samo za "nezagrepčane" što Vam kažu otvoreno na razgovorima za posao i kulturno Vam se zahvale. Ako Vas baš zanima kuham, čistim i odjeću perem sam jer nisam kao mnogi metilj na grbači roditelja.

Zato su me toliko izrevoltirale izjave od IZVORNOJ kolegici s natječaja o kojoj sigurno ne znate ništa, ali znate odmah suditi. Činjenica je da uz sve što sam naveo i gdje si uzimam potpuno i apsolutno pravo, mislim da nemate pravo suditi o meni ni na koji način po pitanju ove teme. Hvala lijepa.

 

P.S. Samo ispravak nisam kolegica nego kolega. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite kolega, a ne kolegice!

Ne branim nikoga,nemam razloga za to! Samo se pitajte onda koji ljudi to vode ovaj grad kada zapošljavaju ljude koje kao ja navodno branim, pa se obratite njima.Jer ako su to istinski zagrepčani, da li bi to uistinu dopustili ili je pitanje struke, znanja i sposobnosti. Pitajte se odakle su svi članovi Vlade, predsjednik Vade i RH. Koliko je meni jasni nitko nije popljuvao nas nego pojedinca.Nemojte brkati stvari i pojmove jer vas do može dovesti tamo gdje ne želite. Pohvalo je da se sami uzdržavate i to je pitanje izbora da li se želite odvojiti od roditelja zato jer ste u zavadi ili jednostavno nema mjesta ili samo želite glavom kroz zid. Tko voli nek izvoli. I što ste se pobogu uhvatili jadnog JAJANA. Samo Vas molim da se posvetite nekim drugim stvarima osim velikog bijesa kojega imate u sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega,

ovdje nisam govorio o članovima Vlade, RH i tko je od kuda i slično, to je nešto sasvim drugo.

 

Da li Vi stvarno vjerujete da grad vode istinski zagrepčani? Možda da, ali samo nekolicina koji i tako nemaju glasa.

 

Isto tako nisam govorio o tome da su samo zagrepčani stručni, ali i sami znate da se neovisno o stručnosti i iskustvu u velikoj većini slučajeva sve svodi na protekciju i veze. Na koliko razgovora za posao doživite (ili možda niste nikad) da Vam, u lice kažu da bi Vas rado primili, ali ipak moraju primiti nekog trećeg kojem će ako treba za neko kratko vrijeme i izmisliti novo radno mjesto. Znate ono po sistemu stigao mi je rođak u Zagreb pa da ga odmah zbrinemo.

 

Revoltirao sam se zato što je popljuvana djevojka koja je došla na razgovor za posao koji je već odavno rezerviran, a nameću joj bahatost i pompoznost samo zato što je iz Zagreba. Ista traži posao gdje bi imala primanja koja bi joj osigurala normalan život jer drugih prihoda osim plaće nema. Zar je bahato u tom slučaju željeti nešto bolje, imati obitelj, živjeti?

 

Ne znam koje ste godište, ali ima osim mene u gradu jako puno zagrepčana koji se nisu odvojili od roditelje zbog hira ili svađe nego samo zato što već imaju dosta godina čak toliko da im možda ni roditelji više nisu živi.

 

Neki od nas su već srednjovječni ljudi kojima je svaka takva protekcija ili veza na poslu gdje se primaju ljudi po sistemu bez glave i repa pljuska.

 

Nije ništa stvar bjesa nego nepravde koja se čini iz dana u dan da bi na koncu svega došla neka osoba profila o kojem govorimo i uvjeravala Vas da če sve biti super, ali da ste samo malo nesposobni i da se ne znate snaći.

 

O tome govorim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Poštovani kolege i kolegice,osobno smatram da je ova diskusija otišla predaleko i da tako može sezati u nedogled ali čemu?????Naime,jedina istina je da smo mi svi na ovaj ili onaj način stigmatizirani ovisno o tome za koje se radno mjesto natječemo.Istina je i da svatko od nas ima svoju priču koja tko zna koliko traje,moja recimo preko godinu dana,godinu dana laži,poniženja,frustracija, a zašto?Samo zato što nisam imbecil i što želim živjeti od svog rada (što i činim ali nažalost ne u struci),nakon studija koji sam si morala sama finacirati,pa recite zar to nisam/mo svi zaslužili, u tome i je poanta a ne u tome otkuda je tko i zadavanje niskih udaraca!Ljudi jesmo li intelektualci ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eto odradila svoj pripravnički i čekam rješenje..i držim vam svima fige. Jer kad se sjetim obilazaka svega i svačega - ma ne želim se ni prisjetiti. I tako dođoh u ministarstvo, a sigurnjak me pita - što ti radiš tu? Pitam - a zašto? A on - pa ti si iz Zagreba. Da ne kažem da u cijelom Odjelu, a gotovo i u Upravi nije bilo drugog zagrepčana ili zagrepčanke, osim mene. A pitam se kako je u Poglavarstvu - tko je tamo i otkuda je - jasno je u potpunosti tko će vezu imati.

A i pročitajte Zakon o državnim službenicima i namještenicima, jer on vrijedi za Grad Zagreb, pa u slučaju da vas ne prime, nađite gdje su u proceduri pogriješili i ŽŽŽAAALLLBBBAAA, da bar netko istjera pravdu i sjebe sve s vezama i vezicama. Meni je upalilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zvala sam danas kadrovsku i pitala ih kad će poslati rješenje. Rekli su da još ništa ne znaju. Gospođa je bila jako ljubazna i kad sam rekla da to već dugo traje, ona je rekla-da, predugo. I rekla je da to ovisi o njihovim šefovima. Pretpostavljam da je mislila na načelnike ureda. Eto, svi koji čekate-sad znate da još ništa :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam opet zvala kadrovsku da pitam šta je s rješenjem. Rekli su mi da se to sve jako odužilo i da još ništa ne zna dok šefovi ne odluče koga će odabrati. I kao da još nitko nije počeo raditi. Ja stvarno ne znam šta da mislim jer ovo fakat postaje smiješno i već polako sumnjam da nešto muljaju s tim natječajem. Naprosto ne mogu vjerovati da se od 9 mjeseca kad su bili razgovori, komisija još nije uspjela sastati i odlučiti koga će uzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovana Zderonja ,

skandalozno je ponašanje gradske birokracije koja Vas niti nakon pola godine nije izvijestila o rezultatima natječaja ili se ispričala i javno objavila razlog kašnjenja .

 

Jučer , ponedjeljak 10.12.2007., na radiju 101 u emisiji

Parlament show , postavljeno je pitanje u svezi natječaja , te će novinari potražiti odgovore o sramotnom odugovlačenju i kašnjenju.

 

Emisija se zasniva na pitanjima slušatelja iz bilo koje sfere života. Pri tome slušatelji ostaju anonimni, imenuju osobu od koje traže odgovor, s mogućnošću da ponuđeni odgovor prokomentiraju u idućoj emisiji. Parlament show traje oko 50 minuta , ponedjeljkom od 10:45 i četvrtkom od 16:45

 

Želim Vam odlično zdravlje i brzo zapošljavanje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija