Jump to content

hitno!!!


kelita

Preporučene objave

Postavljanje telefonskog stupa na vašem zemljištu bez Vaše suaglsnosti nisu dozvoljene te prvo se trabte obratiti Hrvatskom telekomu i zahtjevati da isti stup uklone u primjerenom roku ili da Vam plate nakanadu. Ukoliko Vas odbiju sa oba zahtjeva, trebate pokrenuti postupak za smetanje posjeda sa ciljem uspostave zadnjeg mirnog posjedovnog stanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa Anom da je dovoljno što nudimo svoju pomoč koja se nekad ozbiljno približava granici nadripisarstva, te nam ne trebaju pametnjakovići da po nama pljuju.

I culi za samopomoc.

Ane nisam baš siguran da u konkretnom slučaju ima elemnata za samopomoč jer niti prijeti neposredna opasnost niti je nužna, a svakako bilo koji način samopomoči ovdje bi opredstavljao veće sile od primjerene. Napominjem da je to moje skromno mišljenje, možda griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bumbo je napisao:

Slažem se sa Anom da je dovoljno što nudimo svoju pomoč koja se nekad ozbiljno približava granici nadripisarstva, te nam ne trebaju pametnjakovići da po nama pljuju.

I culi za samopomoc.

Ane nisam baš siguran da u konkretnom slučaju ima elemnata za samopomoč jer niti prijeti neposredna opasnost niti je nužna, a svakako bilo koji način samopomoči ovdje bi opredstavljao veće sile od primjerene. Napominjem da je to moje skromno mišljenje, možda griješim.

 

Pa eto prijatelju vidiš i sam da si malo razmislio i došao do ispravnog zaključka. Ako misliš na mene- ja niti jesam, a niti ću pljuvati po nekome.

Uglavnom, najlakše uzeti nečiju tvrdnju za istinitu, jel' tako. Kao npr. ove osobe koja je postavila pitanje u kojem tvrdi da je vlasnik zemljišta na kojem je postavljen stup. I mi, pravnici, to odmah uzmemo zdravo za gotovo. Tu ima toliko elemenata za provjeriti (od m2 do stanja u zk do stvarnog stanja na terenu...) da se jednostavno ovako ne može dato odgovor, a kamoli si samopomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da me uopce niste shvatili. Mi odvje ne raspravljamo o konkretnim predmetima, niti imamo uvid u njih, niti to zelimo. Netko postavi hipotetsko pitanje i raspravlja se o njemu. Ovo nije savjet vec misljenje.

 

Hipotetsko, bas-nas-briga-da-li-je-istinito-pitanje: Netko ti bez suglasnosti posadi stup i sto onda... pa lijepo odes na sud i tuzis za smetanje posjeda jer eto nema elemenata za samopomoc....

 

I teoretski je to tako. Ali u praksi? U praksi je to 10 godina parnice, 10 godina ce taj stup stajati, ht ili tko drugi zaradjivati ne njemu, 10 godina vlasnik nece moci koristiti svoje vlasnistvo iako je bespravno postavljeno.

 

Nitko vam to nece reci direktno, ali oni koji znaju kako se razvlace ovakve parnice, reci ce vam nesluzbeno: rezi pa nek ht dokazuje 10 godina da je u pravu i da nije bilo elemenata za samopomoc.

 

Jedno je teorija, a drugo praksa koju je sporost sudova izrodila. Tko danas podstanara koji ne placa najamninu tuzi za smetanje posjeda i naknadu stete? Ljudi dovedu par likova sirokog vrata i kockaste glave i izbace van ekipu jer ce u protivnom 10 godina imati besplatno stanovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. jesi li upisana u zemljišne knjige kao vlasnik, jer da se ne bi iznenadila da je Pero Perić kao bivši vlasnik istog pobro lovu od stupa, a možda je tvoja baka još prije 15 godina potpisala nešto tadašnjem PTT-u.

 

2. pazi na zastaru za smetanje posjeda tj. samopomoć ona je 30 dana od dana saznanja tj. 1 godina od samog čina smetanja ( postavljanje stupa), prvo se obrati HT-u uz prijetnju samopomoći u roku od 8 dana, a ako ti ne odgovore moraš djelovati prije zastare.

 

3. Ako uđeš u zastaru ne možeš više koristiti motorku, ali možeš ustati vlasničkom tužbom ili tužbom kvalificiranog posjednika.

 

4. što je s izvlaštenjem? Može li se nekog izvlastiti radi telefonskog stupa. (btw. jesi li ziher da je to telefonski stup, da nije struja?)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija