Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju


Livada37

Preporučene objave

Supruzini roditelji su napravili ugovor o doživotnom uzdržavanju,naime oni svoju cijelu nekretninu ostavljaju svom sinu tj. supružinom bratu.Mene zanima ima li supruga pravo dobiti nužni dio poslije njihove smrti ili ne,pošto nije dobila ništa ili po ovome neće moći nasljediti ništa????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Moj suprug i ja smo prije 3god. sklopili ugovor o dozivotnom uzdrzavanju sa jednom gospođom. Kao ulog u ugovoru je njezina nekretnina - stan. Gospođa ima zive krvne nasljednike s kojima nije bila u dobrim odnosima za vrijeme sklapanja ugovora. Sada su se ti odnosi normalizirali i gospođa bi htjela raskinut ugovor i dati svu svoju imovinu svojoj kceri. Na koji nacin ona to moze provesti? Koja su nasa prava i obestecenja odnosno naknada za ove prosle godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Meni je objašnjeno, da je ugovor o doživotnom uzdržavanju UGOVOR O OTUĐRNJU, što znači da nema veze sa ostavinskim-nasljednim pravima. Vlasnik za života svoju imovinu mijenja za usluge koje ugovorom navedu. To je njegovo (daroprimateljevo) pravo. Ipak nužni nasljednici mogu pokušat pobijati ugovor o doživotnom uzdržavanbju. Uspijet će jedino ako se dokaže da se obaveze nisu izvršavale (to je nakon smrti primatelja uzdržavanja skoro nemoguće) ili ako je taj ugoivor u suprotnosti sa interesima Države, ili je namoralan ili je pogriješeno u proceduri. Inače takvi ugovori su n e o b o r i v i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ren21 je napisao:

Moj suprug i ja smo prije 3god. sklopili ugovor o dozivotnom uzdrzavanju sa jednom gospođom. Kao ulog u ugovoru je njezina nekretnina - stan. Gospođa ima zive krvne nasljednike s kojima nije bila u dobrim odnosima za vrijeme sklapanja ugovora. Sada su se ti odnosi normalizirali i gospođa bi htjela raskinut ugovor i dati svu svoju imovinu svojoj kceri. Na koji nacin ona to moze provesti? Koja su nasa prava i obestecenja odnosno naknada za ove prosle godine?

 

Gospođa može pokrenuti parnicu radi raskida tog ugovora. I ona će u tome uspjeti - nikoga ne možete prisiliti da održi na snazi ugovor koji ne želi. No, vi biste u tom slučaju trebali podnijeti protutužbu i u protutužbenom zahtjevu zahtijevati naknadu za ispunjenje ugovora do trenutka kada je podnesena tužba za raskid.

Imao sam takav slučaj, zastupao sam ženu koja je upravo u vašem položaju. Žena ju je uzdržavala jedno 10-ak godina, a onda je baba tužila i tražila raskid. Mi smo postavili zahtjev da u tom slučaju baba naknadi mojoj stranci sve što je ova uložila u tu nekretninu i u babino uzdržavanje. Imajte na umu ovo što sam vam napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru. U medjuvremenu smo primili tuzbu s njene strane u kojoj zeli raskid ugovora i brisanje tereta u zemljisnim knjigama sa stana koji je ulog u ugovoru.Kao razlog navodi neadekvatnu brigu o njoj. Nas odvjetnik nam tvrdi da takve parnice traju i po 10-tak godina te da ona mora to dokazati s jakim svjedocima.Buduci da smo je mi maknuli od alkoholizma i pruzili joj vrhunske uvjete za njeno zdravlje i egzistenciju,tuzba joj bas ne drzi vodu. Sad ce odvjetnik odgovorit na tuzbu, pa cemo vidjeti sta dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Imao sam takav slučaj, zastupao sam ženu koja je upravo u vašem položaju. Žena ju je uzdržavala jedno 10-ak godina, a onda je baba tužila i tražila raskid. Mi smo postavili zahtjev da u tom slučaju baba naknadi mojoj stranci sve što je ova uložila u tu nekretninu i u babino uzdržavanje. Imajte na umu ovo što sam vam napisao.

 

ne kaže se baba nego baka :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Juznjak je napisao:

Mozda, ali ve se ovdje "prodavate" za Odvjetnika te je potrebno i malo postovanja, ne? Zgodnije bi bilo reci 'suprotna strana'

 

Nisam odvjetnik a radi lakšeg razumijevanja koristio sam jednostavniji rječnik. Ako Vam smeta, nemojte čitati. Ovo je forum, a ne disciplinski sud. I ako Vas od mojih tekstova bole oči, odmaknite se od monitora. Lijep pozdrav. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No, no, Floki... pozitivna kritika je uvijek dobra.

Ne moraš nam ljude tjerati od monitora.

Bonton rules! :-D

 

Ajde, sad reci: "Svećano obećajem da ću od sad svakoj starijoj gospođi, bez obzira na stupanj bapstva, pomoći prelaziti cestu, nositi vrečice iz dućana, otvarati joj vrata sudske zgrade, pridržati joj stolac u sudnici ..." :baba: :baba:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

No, no, Floki... pozitivna kritika je uvijek dobra.

Ne moraš nam ljude tjerati od monitora.

Bonton rules! :-D

 

Ajde, sad reci: "Svećano obećajem da ću od sad svakoj starijoj gospođi, bez obzira na stupanj bapstva, pomoći prelaziti cestu, nositi vrečice iz dućana, otvarati joj vrata sudske zgrade, pridržati joj stolac u sudnici ..." :baba: :baba:

 

Imam ja još bolju :-D

Kad sam bio mali, učili smo jednu pjesmicu (koju i dan danas znam), a ide ovako:

 

Ako vidiš moju (al prigodnije je. staru :-D ) baku,

Na ulici il' sokaku,

Ti joj priđi srca laka

Kao da je tvoja baka.

 

Pomozi joj stari druže

Jer je noge slabo služe

A i oči teško vide

Pa mi baka sporo ide.

 

dalje se ne sjećam.. :-D

 

a ima još jedna:

 

Kaži mi kaži, bakice mila

Krhko je moje znanje

Dal' glagoli kazuju

Radnju, zbivanje il' stanje?

 

Kazuju dušo, kazuju zlato,

I znanje

I ljubav

I sreću

Samo ti uči

Jedino moje,

Ja ti smetati neću

 

:-D

 

Ma dobar sam ja.. al mi neke babuskare :smijeh: stvarno idu na živce :kavica:

 

Ups, jel zabranjeno reć' babuskare? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija