Jump to content

pitanje za znalce u svezi mirovine


pone

Preporučene objave

Umirovljen sam 2002.god kad DVO uz profesionalnu nesposobnost bez obzira što na to što mi je bolest(ptsp)bila koa posljedica u obrani RH i što sam imao 30% rvi privremeno..Tužio sam mirovinski upravnom sudu i tužba kao takva mi je uvažena 2007god s tim da mi priznaju bolest i nalažu mirovinskom da me ponovno vještače uz obrazloženje da je moja bolest posljedica,da mi mirovinu obračunaju po zakonu o hrv braniteljima..u među vremenu sam dobio 40% rvi trajno.U 1.mjesecu ove godine sam bio na ponovljenom vještačenju i opet dobivam profesionalnu nesposobnost ali ovaj put uz 100% kao posljedicu rat..rješenje još nisam dobio i sada ne znam šta mi je za očekivati s obzirom da mi je referentica rekla da oko mog predmeta ima posla i da me moraju prevesti sa 1.1.2005.g.Koja su moja prava do 2005.g.a koja poslije sa tim prevođenjem i je li imam pravo na zaostatke jer njušim da će sve napraviti kako bi to izbjegli..da još napomene da sam od 91g u vojsci,stupio kao maloljetnik,imam status dragovljca,razvodnik..

Ako može netko da ovo prokomentira i da mi bjasni ovu situaciju

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hoče te preveslati sigurno .Mirovinsko to voli napraviti.

ako si dobio 100% ,posljedica rata i to po izvršavanju presude Upravnog suda ,mislim da imaš pravo na razliku i to od dana kad ti je određena mirovina a to je 2002.g

mislim da je mirovina vodnika u to vrijeme za 2002.g. sa 100% posljedica rat bila oko 5200,00kn .

prosijek plaće u tri zadnja mjeseca /prosijek RH za ta tri mjeseca.Izračun obrazložen u ZOPHB,važeći za 2002.g.

u prevođenju mirovina manja i nemogu ti prevesti od 2002.g.

prevođenje če učiniti od 2005.g. a čime si oštečen s obzirom da si uspio sa tužbom na Upravnom sudu.

Mislim da te čeka još tužbi Upravnom sudu.

vidjeti češ kada dobiješ rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priča ima dva dijela. Prvo će vam po važećim pravilima (pravilima u 2002 godini i s poznatim podacima...) odrediti mirovinu za 2002, 2003 i 2004 godinu. Ako postoji razlika za te godine dobiti ćete je i to odmah i u cijelosti odjedanput ( dobio moj ratni kolega, 100% sigurno). Za prevođenje po ZOPHBDR s važenjem 01.01.2005 će pisati još jedno rješenje i odrediti mirovinu počevši od tog dana i ako je ona manja od one koje vas pripada po rješenju za 2002 (2003...) tada vam ostaje ta "stara", ako je veće dobijate "novu". Ako bude razlike (povećanje...,), razliku za 2005 i dalje će vam isplatiti po poznatoj priči: kada bude novaca u proračunu. Novi iznos (bio on stari ili novi po prevođenju) ćete normalno primati neovisno od zaostataka. Moj vam je savjet: nazvati tetu i lijepo zamoliti da vam kaže što joj nedostaje od papira da napravi rješenje a pogotovo prevođenje s 2005-om. Dio tih papira ne možete vi rješavati (potvrda od MORH-a i sl.) ali rješenja o HRVI-u i potvrdu o sudjelovanju u DR i statusu dragovoljca možete, a obično te dva papira zakoče stvar. Ponavljam: "uhvatiti" tetu i pomognite njoj jer ćete pomoći sebi. U HZMO se zna svašta dogoditi s papirima...a i ma raznih referenata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzim odgovorima i stvari su mi kud i kamo jednostavnije ali onaj upitnik u glavi još stoji..a stajat će dok ne dobijem rješenje...da sam nekom srećom ali sreće baš i nemam dobio opću uz 100% kao posljedicu onda bi znao da po važećim zakonima iz 2002.g. bi imao i ratni dodatak na mirovinu ali po onim zakonima ako nisi imao opću, mislim da nisam imao ni pravo na taj dodatak.Zato sumljam da će mi do 2005.g išta dati jedino sa tim prevođenjem bi se stanje popravilo jer po nekim izračunima bi to bilo oko 5000 kunića...Eto toliko da više ne gnjavim,,još jednom hvala i pozdrav...a potvrde sam tetici dostavio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pone

 

uz dužno poštovanje i jedno pitanje.po čemu zaključuješ da si (bi) trebao dobiti odmah opću ? većina je i bila u ZNG 91,ima ptsp,bolest posljedica DR.vjerojatno nalazi od psihijatra nemaju "težinu" za opću.nisam ju ni ja odmah dobio.tek poslije iznenadne hospitalizacije i izlaska na iku vještak je predložio opću (i Zgb potvrdio).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965

 

Postavio si ok pitanje...znam hrpu branitelja koji su došli kasnije nego ja u rat s obzirom na moje godine u to vrijeme pa njihovo učešće u DR,pa na dugotrajnost lječenja koje je bitno kraće nego moje(imam 11 hospitalizacija)i dobiju opću mirovinu sa nekoliko dnevnih bolnica, što meni nikako nije jasno koji su onda kriteriji..jeli rade kuverte sa pokojom tisućicom ili vrag zna šta već..moji papiri su itekako jaki čak,čak se i psihijatar čudi šta se kod mene dešava u toj proceduri.

Ma nemislim ništa,nek ide sve kvragu..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pone

 

nisam znao (naravno jer se ne poznamo)da imaš toliko hospitelizacija.najvjerovatnije imaš peh pa nađeš na "krive" vještake.oni odlučuju o svemu.kakav im je dan tako prolaziš.da li si se žalio poslije vještačenja.malo,malo i više ,mi je čudno da nisi već dobio opću.mene ćeka 6.10.vještačenje zbog pogoršanja stanja.jedan moj suborac ima 4 ambulantna liječenja (počeo u travnju o.g.)i čudi se zašto on nebi dobio opću kad bude izašao na iku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Duro je napisao:

Priča ima dva dijela. Prvo će vam po važećim pravilima (pravilima u 2002 godini i s poznatim podacima...) odrediti mirovinu za 2002, 2003 i 2004 godinu. Ako postoji razlika za te godine dobiti ćete je i to odmah i u cijelosti odjedanput ( dobio moj ratni kolega, 100% sigurno). Za prevođenje po ZOPHBDR s važenjem 01.01.2005 će pisati još jedno rješenje i odrediti mirovinu počevši od tog dana i ako je ona manja od one koje vas pripada po rješenju za 2002 (2003...) tada vam ostaje ta "stara", ako je veće dobijate "novu". Ako bude razlike (povećanje...,), razliku za 2005 i dalje će vam isplatiti po poznatoj priči: kada bude novaca u proračunu. Novi iznos (bio on stari ili novi po prevođenju) ćete normalno primati neovisno od zaostataka. Moj vam je savjet: nazvati tetu i lijepo zamoliti da vam kaže što joj nedostaje od papira da napravi rješenje a pogotovo prevođenje s 2005-om. Dio tih papira ne možete vi rješavati (potvrda od MORH-a i sl.) ali rješenja o HRVI-u i potvrdu o sudjelovanju u DR i statusu dragovoljca možete, a obično te dva papira zakoče stvar. Ponavljam: "uhvatiti" tetu i pomognite njoj jer ćete pomoći sebi. U HZMO se zna svašta dogoditi s papirima...a i ma raznih referenata.

 

dobio sam rješenje o mirovini i ispalo je onako kako je duro napisao da priča ima dva djela...do 2005 nemam ništa s obzirom da mi je bolest posljedica 100% uz profesionalnu nesposobnost a od 2005 sa prevođenjem se to mjenja jer ulazi taj ratni dio..

e sad mi nije jasno i ujedno pitanje..po novom rješenju je napisano..citiram 15.06 2009 god izvršiti će se kontrolni pregled..pa mi nije jasno šta im to znači jer kad sam imao nikakvu mirovinu nitko ništa nije pitao niti me zvao na nekakve pregleda a sada kad se to promjenilo i povisilo moram ići na kontrolni pregled..šta bi im to trebalo značiti?..pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je nesposobnost za rad profesionalna tada svake godine podliježete kontrolnom zdrastvenom pregledu,da oni utvrde da li je došlo do promjene zdr. stanja,pa iz toga se može svašta izroditi...zato treba ići ćim prije na opću nesposobnost,onda ne diraju do neke buduće -nedaj Bože revizije....

...još nešto nije 100% da će Vas pozvati na tu komisiju(mene nisu) izgleda da idu na onu eci-peci-pec.... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad sam trenutno u žalbenom postupku po tom rješenju jer se nisu držali odredbi upravnog suda mada ne vjerujem da će žalba proći...a obnovu postupka ću sigurno zatražiti dok to sve prođe..jedino se moram držati redovitih kontrola pa kako bog da a što se rvi-a tiče imam 40% trajno..pozdrav ekipi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

11 hospitalizacija ???? brate pa ti si nevjerovatno puno kampirao u tim bolnicama... mislim nije to loše ,dobro je biti u bolnici barem se stanje poboljša makar privremeno,al meni nije jasno kako si uspio samo tako puno puta doći na hospitalizaciju 11 X ?????? koliko sam upoznat sa situacijama osobno i ostalih kolega vrlo tešk se dođe do smještaja u bolnicu,ali možda upravo to kod tebe pravi problem jer možda imaš previše bolnice u tih par godina liječenja.osoim toga vodiš sud za ostvarenje svojih prava a upravo viještak je taj koji kroz tvoju dokumentaciju procijenjuje tvoje stanje i postatotak te opća ili profesionalna...... ajd sretno ti bilo u ostvarenju svojih prava ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

neno-josip je napisao:

ako neko zna molim neka mi odgovori.imam mirovovinu od 2200 kuna,koeficijent mi je 1,10,omjercivilna70%-vojna 30%.bez hrvi-a.23.02.2009.izlazim na prvostupanjsku komisiju za invalidnost.zanima me ako dobijem status hrvi-a i koeficijent mi se podigne na 1,50 kolika će mi biti mirovina.hvala

 

Koju nesposobnost, opću ili profesionalnu i koji čin imate ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

pone

 

ako ti u rješenju piše da 15.06.2009.kontrolni pregled tada ga moraš izvršiti.znači prijedlog od doktora o.p. i na pregled.jedina varijanta da prije zatražiš opću nesposobnost.to je onda trajno.

 

To ti je šansa da ti promjene profesionalnu u opću poavjetuj se sa liječnikom koji je bio u gardijskoj brigadi da ti pripremi nalaze za kontrolni pregled.Imaš dosta vremena.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

buda1965 je napisao:

pone

 

ako ti u rješenju piše da 15.06.2009.kontrolni pregled tada ga moraš izvršiti.znači prijedlog od doktora o.p. i na pregled.jedina varijanta da prije zatražiš opću nesposobnost.to je onda trajno.

 

To ti je šansa da ti promjene profesionalnu u opću poavjetuj se sa liječnikom koji je bio u gardijskoj brigadi da ti pripremi nalaze za kontrolni pregled.Imaš dosta vremena.Sretno!

 

sad sam trenutno u žalbenom postupku a za taj kontrolni pregled kažu da neke pozovu a neke ne..valjda ja nemam obavezu ili moj doktor opće prakse praviti ikakav prijedlog...osim ako ja zatražim obnovu postupka za pogoršanje ili ću ponovno ići na upravni spor ako mi pozitivno ne rješe žalbu..moram se posavjetovati sa odvjetnikom...pzz ekipi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

kako misliš doći na kontrolni pregled ako ti liječnik ne napiše prijedlog?ako ti se stanje pogoršalo pokreni postupak za priznavanje opće mirovine.

 

u rješenju od mirovine mi piše da će se kontrolni pregled obaviti u 6mj što ne znači da hoće i da će me pozvati...to je na njima..znam par ljudi koji su imali takove rokove pa ih nisu zvali i sve po starom a neke zovu pa ako nemaš papira u međuvremenu onda te sjebu..možda grješim.. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

ako neko zna molim neka mi odgovori.imam mirovovinu od 2200 kuna,koeficijent mi je 1,10,omjercivilna70%-vojna 30%.bez hrvi-a.23.02.2009.izlazim na prvostupanjsku komisiju za invalidnost.zanima me ako dobijem status hrvi-a i koeficijent mi se podigne na 1,50 kolika će mi biti

mirovina.hvala

 

imam opću nesposobnost a vršio sam dužnost zapovjednika izvidničke desetine,ali nemam čin

 

 

Stavio sam sadašnju visinu mirovine koju ste naveli i dodao koeficjent od 1,5 i ispalo mi je da bi vam mirovina tada bila oko 2800 kuna , +, - 100 kuna gore ili dolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

 

 

Može on zaključit samo po pregledu i nagađo ili ne njegova je zadnja.Možeš se žalit višem vještaku ali jako rijetko žalba prolazi.

 

Kao što napisah izgled vara, pa tako bi se i viještak mogao prevariti u izgledu . Pa po tome nam ne treba liječnička dokumentacija, niti ostalo od papira kada imamo takve viještake.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klanfa je napisao:

Citat:

 

Može on zaključit samo po pregledu i nagađo ili ne njegova je zadnja.Možeš se žalit višem vještaku ali jako rijetko žalba prolazi.

 

Nemojte nasjedati na takve izjave:gleda se dokumentacija i to pomno-mada se vama ponekad čini da ju je vještak samo "prelistao" ona je detaljno pregledana(dok ste vi vani čekali)a vještak samo pred vama "nemarno" prelista te ako se želi s vama upuštati u razgovor ponekad saopče nalaz i mišljenje usmeno a ponekad dobijete šturi odgovor tipa:dobit čete doma sve na pismeno

 

Znači obavezno ponesite svu "novu"dokumentaciju od dana zadnjeg vještačenja te je priložite istom ukoliko budete pozvani na pregled

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

23.01.09.bio kod područnog vještaka nije mi rekao ocjenu nego da čekam rješenje.zanima me što sadržava rješenje da li:rat/mir i opća ili profi i koliko se čeka rješenje,mislim da mirovina jeste samo je pitanje kakva? i ide li odmah u zg. na reviziju i koliko se čeka

:-?:kavica:

 

 

Rješenjem če vam biti ili produženo lječenje ili priznato pravo na mirovinu te če iz istog biti vidljivo koja je nesposobnost nastupila u vašem slučaju te koji je prijedlog ovlaštenog sudskog vještaka u smislu postotka invalidnosti koja je u svezi sa sudjelovanjem u Domovinskom ratu.

 

Što se tiče roka ukoliko ste prvi put pristupili prvostupanjskoj komisiji i određen vam je postotak od najmanje 20%(kumulirane mirovine) koliko je potrebno minimalno da bi se uopče išlo u mirovinu prema ZOPHB tada rješenje podlježe reviziji tj. ide u zg. kako vi kažete,a čeka se duže nego recimo da je bila obnova iz razloga da se kompletni slučaj mora "detaljno" proučiti dok kod obnve ide "samo"nova dokumentacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vještak je nešto natuknuo i dao mi naslutiti da mi je priznato pravo na mirovinu inače ovo mi je 3.put na komisiji,(čekao drugostupanjsko rvi 20%)r sastav hv,dragovoljac,sudjelovanje u dr od 1.5.91.god do 30.6.96god sve prva crta zaposlen starost 42god.šta mogu očekivati a da ne ispadnem bahat vezano uz ovo rat/mir i opća ili profesionalna još samo da kažem šifra mi je f43.1 datum prvog pregleda po psihijatru je 5.mjesec 2005.god. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

klanfa je napisao:

 

 

Može on zaključit samo po pregledu i nagađo ili ne njegova je zadnja.Možeš se žalit višem vještaku ali jako rijetko žalba prolazi.

 

Kao što napisah izgled vara, pa tako bi se i viještak mogao prevariti u izgledu . Pa po tome nam ne treba liječnička dokumentacija, niti ostalo od papira kada imamo takve viještake.[/quoti

 

u mom slučaju je sve išlo po izgledu..2002.g kada sam bio prvi puta na vještačenju u mirovinskom imao sam tek navršenih 28.g starosti...mladolik tek stvoren za lopatu i motiku..i kad me vidio ništa me nije ni pitao nego evo ti profesionalna pa se žali..onda je ta mirovina iznosila meni 1280 kn..onda žalbe sud i opet profesionalna kod istog vještaka bez obzira na presudu upravno suda, staž,ratni put,jebeno jaku med dokumentaciju,,40% rvi trajno ali ovaj put 100% kao posljedica...hoću reći da nisu svi vještaci jednaki..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

vještak je nešto natuknuo i dao mi naslutiti da mi je priznato pravo na mirovinu inače ovo mi je 3.put na komisiji,(čekao drugostupanjsko rvi 20%)r sastav hv,dragovoljac,sudjelovanje u dr od 1.5.91.god do 30.6.96god sve prva crta zaposlen starost 42god.šta mogu očekivati a da ne ispadnem bahat vezano uz ovo rat/mir i opća ili profesionalna još samo da kažem šifra mi je f43.1 datum prvog pregleda po psihijatru je 5.mjesec 2005.god. :misli:

 

Morate malo to pojasniti:ovo mi je 3.put na komisiji,(čekao drugostupanjsko rvi 20%)

 

Na kojoj komisiji ste bili 3.put za HRVI ili kod vještaka u HZMO(da li do sada određen kakav omjer rat-mir)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3.puta kod područnog vještaka 1.puta nastaviti liječenje(nisam imao nikakvo rješenje o rvi).2puta sam imao rvi ali prvostupanjsko a vještak mi rekao da je naj bolje da se vratim kući te da čim dobijem 2.-stupanjsko sa svojim liječnikom o.p.napravimo ponovo zahtjev za vještačenje tako smo i učinili čim sam dobio 2.-stupanjsko.do sada mi nije ništa odrađeno rat/mir i dr.sad je nadam se malo jasnije :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

3.puta kod područnog vještaka 1.puta nastaviti liječenje(nisam imao nikakvo rješenje o rvi).2puta sam imao rvi ali prvostupanjsko a vještak mi rekao da je naj bolje da se vratim kući te da čim dobijem 2.-stupanjsko sa svojim liječnikom o.p.napravimo ponovo zahtjev za vještačenje tako smo i učinili čim sam dobio 2.-stupanjsko.do sada mi nije ništa odrađeno rat/mir i dr.sad je nadam se malo jasnije :-)

 

 

Kao prvo za ostvarivanje mirovine prema ZOPHB nemorate imati status HRVI i to smo več više puta apsolvirali na ovome forumu,neznam zašto vam je to postavljeno kao uvijet jer su to u biti dva potpuno različita i odvojena postupka.

 

E sad kakav če biti omjer ovisi o puno faktora,težini bolesti,ratnom putu,datumu početka lječenja, dužini i trajanju izloženosti traumatizirajučim događajima ,trenutnom zdrastvenom stanju...

 

Ali kako je praksa pokazala možete očekivati prvo profesionalnu i u nekom manjem omjeru vezano uz DR. mada i nemora biti tako.....sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pone je napisao:

 

u mom slučaju je sve išlo po izgledu..2002.g kada sam bio prvi puta na vještačenju u mirovinskom imao sam tek navršenih 28.g starosti...mladolik tek stvoren za lopatu i motiku..i kad me vidio ništa me nije ni pitao nego evo ti profesionalna pa se žali..onda je ta mirovina iznosila meni 1280 kn..onda žalbe sud i opet profesionalna kod istog vještaka bez obzira na presudu upravno suda, staž,ratni put,jebeno jaku med dokumentaciju,,40% rvi trajno ali ovaj put 100% kao posljedica...hoću reći da nisu svi vještaci jednaki..pozz

 

Onda smo ja i ti generacija. Ja sam 2007 ( sa 33 godine ), bio prvi puta na vještaćenju bez rvi ( bilo u tijeku ), dobio sam 30 % ( rat ) - 70 % ( ostalo ) profesionalnu - mirovina tada 2800 kn ( do sada je porasla nekih 200 kuna ).

Prošle godine išao sam na obnovu postupka poradi pogoršanja. Odbili su me. U međuvremenu sam se žalio na riješenje HZMO-a , a i dobio sam 30 % rvi privremeno.

Sada od 06.2007. čekam riješenje na žalbu i čekam da mi uvaže riješenje o rvi-u jer je sada i to u Mihanovićevoj ( to su ovi iz Tvrtkove prosljedili zajedno sa žalbom ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo da pojasnim ovo što je više puta apsolvirano na ovom forumu vještak je naglasio da status rvi po ZOPHB nije uvjet za ostvarivanje mirovine ali oni u ZG.to gotovo redovito odbijaju.da bi me poštedio blamaže predložio je da je bolje za mene sobzirom da sam očekivao 2.-stupanjsko kroz mjesec dana da tada podnesem ponovno zahtjev te da će tada biti sve povoljnije za mene čovjek je bio ljubazan i djelovao mi je iskreno te sam ga poslušao ,dakle nije mi to postavljeno kao uvjet već više kao savjet rekao bih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

samo da pojasnim ovo što je više puta apsolvirano na ovom forumu vještak je naglasio da status rvi po ZOPHB nije uvjet za ostvarivanje mirovine ali oni u ZG.to gotovo redovito odbijaju.da bi me poštedio blamaže predložio je da je bolje za mene sobzirom da sam očekivao 2.-stupanjsko kroz mjesec dana da tada podnesem ponovno zahtjev te da će tada biti sve povoljnije za mene čovjek je bio ljubazan i djelovao mi je iskreno te sam ga poslušao ,dakle nije mi to postavljeno kao uvjet već više kao savjet rekao bih

To sam i ja isto prošao takođe mi je vještak stalno pisao dalje lijećenje s obzirom da mi je prije bilo stalno ispod 20% invalidnost i u jedanaestom mjesecu prošle godine kad sam bio šesti put na iki i imao sam konačno 20% iako samo prvostupanjsko rješenje reko mi je sada više nemamo šta nego poslati na vojno povjerenstvo,kaže što se tiće nas mi smo gotovi.Pa reko nemam drugostupanjsko veli nema veze svejedno ide njima predmet i oni će to vidjet.Zato iako mi nije reko ništa prije dal imam ili ne rvi slažem se sa tobom da mi je čovjek išao na ruku kao i tebi.Predmet mi je sada u mobms-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje mišljenje je da nema jasno definiranih odredbi po kojima bi vještaci radili(mada je zakon jasno definiran)nego rade kako im dođe..ako imaš sreće pa prođeš ili ako u plavu kuvertu pravoj osobi staviš nešto u đep pa prođeš ili se #OOPS#š 10g pa jedva nešto napraviš...samo se nemojte predavati nego se borite u ostvarivanju svojih prava :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

klek! koliko dugo čekaš jesi li pokušao koga kontaktirati kad se nadaš da bi mogao dobiti rješenje :kavica:

Ovako tražio sam od referenta u mirovinskom pin da mogu ući u korisničke stranice u hzmo dobio sam ga za nekih tjedan dana i sada pratim svoj predmet 19.11 predmet je zaprimljen piše rok mobms 20. 1 predmet mi je došao u rijeku u mirovinski pisalo je pravna služba i ime referentice koja je zadužena za moj predmet međutim 22.1 ponovno mi je predmet otišao u mobms i sada stoji tamo tako da još neznam ništa dok se opet ne pokrene.Pin ti je zakon to traži i vidjet ćeš kretanje predmeta i tvoj kompletan staž i pridodani staž te sve uplate kroz tvoj staž. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

kasper je napisao:

3.puta kod područnog vještaka 1.puta nastaviti liječenje(nisam imao nikakvo rješenje o rvi).2puta sam imao rvi ali prvostupanjsko a vještak mi rekao da je naj bolje da se vratim kući te da čim dobijem 2.-stupanjsko sa svojim liječnikom o.p.napravimo ponovo zahtjev za vještačenje tako smo i učinili čim sam dobio 2.-stupanjsko.do sada mi nije ništa odrađeno rat/mir i dr.sad je nadam se malo jasnije :-)

 

 

Kao prvo za ostvarivanje mirovine prema ZOPHB nemorate imati status HRVI i to smo več više puta apsolvirali na ovome forumu,neznam zašto vam je to postavljeno kao uvijet jer su to u biti dva potpuno različita i odvojena postupka.

 

E sad kakav če biti omjer ovisi o puno faktora,težini bolesti,ratnom putu,datumu početka lječenja, dužini i trajanju izloženosti traumatizirajučim događajima ,trenutnom zdrastvenom stanju...

 

Ali kako je praksa pokazala možete očekivati prvo profesionalnu i u nekom manjem omjeru vezano uz DR. mada i nemora biti tako.....sretno!!!

Molim, ako netko zna dali se može i kako - starosna vojna mirovina po dobivanju hrvi prevesti u invalidsku koja je povoljnija za dragovoljca sa teškim ratnim putem. Hvala.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SuzanaT je napisao:

...

koja je razlika između opće i profesionalne imovine te za koju od tih je veća novčana naknada?

 

 

Veća je opća imovina, iako bih ja volio da je moja profesionalna imovina veća !

:-D:smijeh:

Jedno od najboljijh pitanja na forumu! :palac:

No, uozbiljili smo se: razlika između opće mirovine i profesionalne je ta kako im sami nazivi kažu: ako vam je određena profesionalna to znači da ste nesposobni obavljati poslove svoje profesije i njoj slične poslove, a po općoj ste nesposobni za sve!

Pod istim ostalim uvjetima ( uzrok nesposobnosti i sveza uzroka s možebitnim sudjelovanjem u obrani suvereniteta RH i vrste osnova stjecanja statusa osigurane osobe ...) veća je "naknada" za opću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija