Jump to content

Nob & Domovinski rat


vukovar

Preporučene objave

Poštovani!

Jedno pitanje me stalno mući ,a i s vremena na vreme mi diže tlak, da kad slušam dnevnik i onog gosp.Fumića koji traži da se izjednaće mirovine boraca Nob-a i nas hrvatskih branitelja.

1.Koliko tih boraca ima još u Hrvatskoj.

2.koliko imaju godina danas i koliko su imali kad je rat 1940 godine počeo.

3.Kako ih nije sramota da traže ista prava sada,kad nisu davali prava drugima u bivšoj državi već su uzimali tuđu imovinu (zemlju,kuće i stanove),a i danas uživaju velike vojne mirovine ( s obzirom na druge stanovnike Hrvatske)

4.Braniteljska mirovina je oko 2.300 kn, a oni imaju sigurno više.

5.Zašto i oni ne idu na revizje i da im se da procijena radna sposobnost, da se vidi omjer u svezi onog rata i civilstva , kako i mi idemo pa da im se da mirovina po tom omjeru.

6.Da li i oni moraju imati ratni put,kakav moramo imati mi

ili samo dva svjedoka.

 

Evo to me mući jer svi uzimaju samo nas na tapet kad se govori o braniteljima i visokim mirovinama i pravima koja mi imamo.

Bog i hvala na odgovorima!

:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Poštovani!

Jedno pitanje me stalno mući ,a i s vremena na vreme mi diže tlak, da kad slušam dnevnik i onog gosp.Fumića koji traži da se izjednaće mirovine boraca Nob-a i nas hrvatskih branitelja.

1.Koliko tih boraca ima još u Hrvatskoj.

2.koliko imaju godina danas i koliko su imali kad je rat 1940 godine počeo.

3.Kako ih nije sramota da traže ista prava sada,kad nisu davali prava drugima u bivšoj državi već su uzimali tuđu imovinu (zemlju,kuće i stanove),a i danas uživaju velike vojne mirovine ( s obzirom na druge stanovnike Hrvatske)

4.Braniteljska mirovina je oko 2.300 kn, a oni imaju sigurno više.

5.Zašto i oni ne idu na revizje i da im se da procijena radna sposobnost, da se vidi omjer u svezi onog rata i civilstva , kako i mi idemo pa da im se da mirovina po tom omjeru.

6.Da li i oni moraju imati ratni put,kakav moramo imati mi

ili samo dva svjedoka.

 

Evo to me mući jer svi uzimaju samo nas na tapet kad se govori o braniteljima i visokim mirovinama i pravima koja mi imamo.

Bog i hvala na odgovorima!

:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

 

:palac::misli:

Samo tko će na to odgovoriti ?

 

Onaj tko je 1944 god imao 14 godina života danas ima 78 godina.

 

Pa koliko ima tih boraca nob-a danas još živih ?

 

Pa nisu svi bili Boško Buha i ekipa od 14 godina u ratu ? A di su oni koji su 1944 godine imali 25 godina i više ? Ti joji su imali 25 godina 44 kada je rat bio gotov danas imaju 89 godina. Pa koliko je tih danas još ? Što su oni vampiri da žive vjećno ?

 

Baš bi ovo trebao netko odgovoriti jer ako ih nema toliko puno ko onda prima njihove mirovine ???? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korisnici Broj korisnika Prosječna mirovina

Sudionici NOR-a 55.708 2.378,33

.....

.....

Hrvatski branitelji 44.127 5.511,44[/i]

 

 

 

 

 

Eto još malo pa će ih biti više nego nas.

A ovo prosjećna mirovina Hrvatskih branitelja baš se ne bi složio, jer 5.511 kn prosjek, ne bih rekao, to su opet nekakve izmišljotine.

Evo ja prvi sam skoro pa duplo ispod tog prosijeka, a vjerujem da nisam jedini. Tako da tko je računao da je to prosijek ili ne zna računati ili je namjerno iznio laži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KORISNICI MIROVINA PREMA GRUPAMA SVOTA MIROVINA, VRSTAMA MIROVINA I PROSJEČNIM MIROVINAMA KOJIMA JE MIROVINA ODREĐENA PREMA ZAKONU O PRAVIMA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI (ZOPHBDR) u rujnu 2008.

 

 

 

 

SVOTE MIROVINA........BROJ KORISNIKA.......PROSJEČNA

 

 

do - 500,00 .....................2..........400,76

500,01 - 1.000,00...............63..........858,38

1.000,01 - 1.500,00.............175..........1.262,85

1.500,01 - 2.000,00............1191..........1.819,56

2.000,01 - 3.000,00............5681..........2.492,38

3.000,01 - 4.000,00............6874..........3.497,52

4.000,01 - 5.000,00............8559..........4.492,41

5.000,01 - 6.000,00............8499..........5.525,50

6.000,01 - 7.000,00............6909..........6.539,31

7.000,01 - 8.000,00...........10628..........7.396,17

veće od - 8.000,00...........11188..........9.090,19

 

 

UKUPNO 59769 5.881,70

 

HZMO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel se to boško buha digao iz mrtvih pa sad pojašnjava neke mirovine između partizana i nas hrvatskih branitelja.... dobro je kolega napisao gdje su njihovi ratni putovi ( da vidimo što su to oni radili ) ,možeš si zamisliti koliko je bilo tih sa 12 godina ,umjesto da nestanu više i oni i njihova povijesti njih se pojavljuje skoro više nego nas što ima sad branitelja.. na kraju pitam ja te velike partizane tko je od njih sudjelovao u obrani lijepe naše u Domovinskom ratu,pa bilo bi interesantno to sad pročitati... največi dio njih se smjestio u istru i sad tamo imaju svoju " yugonostalgiju",što njih država ne proganja kad plešu u kumrovcu i pozivaju na bratstvo i jedinstvo,..groblja jedna nek kopaju po kontejnerima a ne da to moraju raditi neki naši branitelji. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ma gle delta cro to za istru ti baš i ne stoji,jest da ovdje imaju jaku potporu vlasti lokane ali ipak su to metuzalemi,vrsta koja izumire,glupo je da izjednače te mirovine,ali na to nemožemo uticat,baš ovdje u istri imaš najveći odaziv u rezervu dragovoljaca,prisilno mobilizirabnih itd....Odavde su ljudi sudjelovali baš u svim ratnim događanjima i to masovno.Ajd ti meni objasni što ovi ex izbjeglice ne idu doma nego ostaju u istri?zašto ja nakon 15g invalidnosti nemam dodijeljen stan a rođen sam tu,dok svi došljaci DA?Inače te cjenim kao forumaša ali pliz ne pričaj o istri u tom kontekstu-yugonostalgije jer naprosto nije tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@zng

osobno sam radio na ispomoći u PU Istarskoj (Poreč),tada sam imao priliku upoznati se sa gotovo svim onim što sam napisao isto tako mogu ti naglasiti da osoba kad prođe kroz Učku kao da je došao u neku drugu državu.Oprosti ali kakve sam gadosti doživio od tamošnjih balavaca ( provociranje policajaca dobacivanjem i slično ),no na njihovu žalost odmah drugi dan po dolasku sam imao uporabu tjelesne snage i provođenje takve dvojice tatinih sinova koji su veličali partizane i pokušali se izrugivati meni i mojem kolegi koji je nažalost bio domaći policajac....oni su tamo to shvatili normalno i nitko se ne obazire na takve provokacije ali kad smo došli mi iz drugih krajeva kao ispomoć onda smo i pokazali kako se radi policijski posao... zgadilo mi se koliko sam vidio zvezdi i yugonostalgičarskih simbola,a slika druga tita bože te sačuvaj kao da je on zaslužniji od pokojnog dr.Tuđmana što imamo svoju državu. Istina je da u istri ima puno izbjeglica ali isto tako treba naglasiti da su te izbjeglice ostale bez svojih domova dok su veliki objekti ,kuće i vikendice ostale prazne i napuštene od vlasnika koji su bili večinom iz srbije ( červar porat,lanterna, itd) e sad kako baš najviše ima živih partizana u istri to treba pitati onog kajina koji je očito njihov izaslanik i zato mi se sve to skupa gadi.. u puli zabranjuju koncert M.P.T jer im smeta njegovo deno ili crna boja dok u istri 98% svi furaju crvenu zvezdu.... oprosti ako si ti sebe negdje tu vidio ali ako nisi u svemu ovome što sam rekao želim ti sve najbolje i glede stana čudno da nisi dobio jer toliko ih tamo ima ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj deltacro što se ti čudiš,pa znaš li ti koliko ima ljudi koji nemogu smislit ovu našu hrvatsku,smatraju se balkancima,jugoslovenima,kozmopolitima,svima samo ne hrvatima,a ima i nekih koji se deklariraju kao hrvati ali sa hrvatima ih djeli samo to što govore istim jezikom.Nemaju iste svjetonazore,ne poštuju dostignuća hrvaskog naroda i njegovo povjest.Sada kad je tu Hrvatska koja nije u jugoslaviji,nije po njihovom,napadaju sve institucije hrv.države sa enormnom količinom mržnje.To se pogotovo odnosi na napad na crkvu,samo malo prati i biti će ti jasno koji su to tipovi,dobivaju veliki prostor u medijima i stručnjaci su za neke resore (ništ neradit a dobro živit,plaćaju ih mediji,htv..komentatori su često...)Takvih ima najviše u istri...Vojna lica jna,ckskh,savezno izvršno vijeće,partizani,udbaši,i njihovi potomci...Lijepa svita...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ma ne nalazim se utoj skupini,ali gledaj realno,kao što sa kažeš kad prođeš učku ti i jesi na neki načinu sasvim drugom okruženju,tj drugačijem poimanju hrvatske stvarnosti,e sad da ne idemo do stoljća 7-mog ali ovaj kraj je oduvjek teroriziran od italije,preko SFRJ,pa sad isto tako koči se razvoj ove regije direktno od same vlasti i to je svima jasno,najmanje stanova je država izgradila za branitelje,najnižu razinu prava uživamo ovdje su povlastice luksuz,najskuplji grad uz Vukovar je Pula,istini za volju ovdje drugačije gledamo na NoB nego u ostatku RH i to stoji,isto tako branitelji su dobrahno zapostavljeni u samom društvu u odnosu npr. na Zagreb,nismo imali ratnih operacija tj, bitaka kao što ih je bilo po slavoniji npr.ali je masa nas otišla kad su vaše obitelji dolazile kao izbjeglice u vaše krajeve,slavonija,dubrovnik,lika na ratište mahom kao dragovoljci, to što je u Puli bilo 62 vojna objekta u gradu od cca 75000 ljudi dva regrutna centra,aerodrom,xy baza,bunkera ko u priči itd... sve je to posljedica ostavštine SFRJ,ti ljudi su ovdje živjeli i radili i donijeli svoje običaje dobar dio je i ostao.Nikad iskreno nisam ni razumio šta tu treba neka ispomoć policije dok 150km dalje su ratišta, a ljude odavde dignu za rezervni sasav policije i onda šalju za dubrovnik,gospić........To što MPT ne pjeva u Areni baš me ni najmanje ne hebe u životu,osobno sam ga upoznao i znam kakv je lik daleko od onog šta mu prodaje cd..Jeste ljudi su ostajali bez domova,ali sad su mahom većini od ovih koji su ostali tu u istri domovi obnovljeni,a bilo je mjesta i u ZG,RI,KC,Bj..........ali hebiga opet su došli ovdje a zašto?Neko je htio na silu naselit nekog,a svi znate daje ovdje jako lijepo živjet i sad nikom se ne ide iako ima uvijete da se vrati odakle je i došao.Uostalom ovako ja to vidim sad, a tako sam to vidio i 91 kad sam u ljeto pošao za osijek u zng odavde iz Istre.A gle čuda moji vršnjaci otamo bjećali vlakovima za Pulu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

domovinski rat i mirovine po čl.11

mene osobno zanima sta ce biti sa nama koji idemo u invalidsku mirovinu po članku jedanaest, dali neko zna kolika je proračunska osnovica jer je to otpremnina i kada se dobije molim da mi neko odgovori jer sam dobila častan otpust po sili zakona sa pravom na invalidsku mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija