Jump to content

skripta GP


langeles

Preporučene objave

Pozdrav mojim kolegama supatnicima, ne znam kako vam ide učenje, ali nadam se da bolje nego meni :place:

No, da se vratim na temu. Načula sam da postoji izvrsna skripta od sutkinje Brežanski, od cca.200 stranica, za cijeli GP. Skripta je rađena po predavanjima gđe.Brežanski koja je držala za odvjetničke vježbenike, baš za pravosudni ispit, pa se zato koncentrira na ono što nam je svima bitno.

Uz najbolji trud, nažalost ju nisam uspjela pronaći, pa molim sve koji imaju bilo kakvu informaciju gdje bi se mogla nabaviti, ili pak ako ju netko ima da mi ju pošalje.

Moj mail je k_roginek@hotmail.com

 

Dosta mi je hitno jer sam dobila poziv za ispit, odgovaram 30.06. Klarić je super, ali mi je ipak malo preopširan za ponavljanje.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s obzirom da sam informatički genije :sklanjaj: , ja to ne znam napravit, al ako hoće netko kome sam poslala, može slobodno!! s tim da se unaprijed ispričavam za tipfelere (nisam se imala vremena vraćati) i ne tvrdim da je jedino ta skripta dovoljna - to sam naprosto sebi napravila za ponavljanje temeljem neke starih i već objavljenih skripti (tu se ograđujem glede autorskih prava) + predavanja brežanski i jelčić!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirnab,

 

još jednom veliko, veliko hvala na skripti iz GP-a!!

 

Ovim putem zahvaljujem i drugima koji daju poneki dobar savjet, jer sad nam je zaista svaka pomoć dobrodošla.

 

Vidim da neki pišu da se ne mogu koncentrirati i slične stvari... To se dešava i meni (gle čuda). Probajte sa eteričnim uljima (nakapati u svijećnjak ili na vatu i slično) limuna, ružmarina, naranče, metvice. Malo vam se razbistri glava (isprobano!), a i ugodno je, i ne opušta previše!

 

Velika pusa iz sunčane i tople Rijeke!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala našla sam

imaju neka pitanja koja mi baš nisu jasna

 

od miletića mislim d aje već raspravljano ali ne mogu ga naći

jel se i ništetnosti i pobojnosti može odlučivati kako o prethodnom pitanju

može li tko s par rečenica razjasniti ili dat nekiu primjer

 

pisalo je u odgovoru da se o pobojnosti raspravlja samo u povodu tužbe,a kod ništetnosti sud ne raspravlja on smao potvrđuje da je pr. posao ništetan jer je ex lege nastupila ništetnost

 

ili vidila sam pitanje prigoro pobojnosti ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni ono što pada na pamet (bez da sad gledam u knjige i zakone, pa me slobodno ispravite)jest ovo. Ništetni ugovori ne stvaraju nikakve pravne učinke, te bi stoga u nekoj parnici bilo dovoljno istaknuti samo prigovor njihove ništetnosti, te valjda navesti razlog zbog čega su ništetni, i sud bi takav prigovor morao uvažiti. Kod pobojnih ugovora situacija je drugačija-oni proizvode pravne učinke kao i valjani ugovori, te se moraju pobijati u parnici kako bi im se oduzeo učinak valjanih ugovora. Ako se to nebi napravilo, oni će s protekom vremena konvalidirati. Stoga, kao prethodno pitanje bi se moglo pojaviti pitanje pobojnosti ugovora-npr. kao osnovanosti OSNOVE tužbenog zahtjeva, ako netko temeljem takvog ugovora potražuje neki novčani iznos. O iznosu bi se moglo raspravljati tek kad se utvrdi da je sam ugovor valjan/nevaljan. Možeš to povezati i sa međupresudom po ZPP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednu žlicu meda i cimeta? Misliš po jednu žlicu jednog i drugog dva puta dnevno ili jednu žlicu zajedno dva puta dnevno? Kako može i s vodom... Zar se to može i bez tekućine? Mislim jeli malo ružno to?

 

Dobila sam skriptu... Još jednom zahvaljujem i stavljam se na raspolaganje onoj koja je bila zaista ljubazna i susretljiva i poslala mi odmah skriptu... Puno hvala, kolegice...Javi ako mogu uzvatiti uslugu!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

conquest je napisao:

Vidim da neki pišu da se ne mogu koncentrirati i slične stvari... To se dešava i meni (gle čuda). Probajte sa eteričnim uljima (nakapati u svijećnjak ili na vatu i slično) limuna, ružmarina, naranče, metvice. Malo vam se razbistri glava (isprobano!), a i ugodno je, i ne opušta previše!

 

mene glava boli od tih smradova iz dm-a!!

drzim se kave, cole, cak sam kupila riblje ulje i taj deep thought, ali od njega imam osjecaj da mi trne mozak :smijeh: , ne znam jel sta pomaze jer nemam bas naviku piti tablete niti bilo kakve vitamine, meni sve to koma i tlaka, lijena sam za to :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege,

znate li postoji li kakva skripta bazirana na pitanjima Danice Damjanović?

Dojmovi o istoj su različiti,ali zato svi imaju jedno zajedničko a to je da su odgovori na njena pitanja upravo ona materija koju prilikom učenja preskačemo...o trgovačkom da ni ne govorim.

Pa ukoliko netko ima kakvu skripticu .... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija