Jump to content

Ja ne mogu više!!


Samokris

Preporučene objave

imam još 2 tjedna do ispita,sve mi se pomiješalo...

razlozi za ponavljanje postupka iz kpp-a, uprave i gpp-a,

apsolutno bitne povrede iz sva tri predmeta,

razlozi za isključenje sudaca, službenih osoba....

isključenje od svjedočenja itd...

mrzim nabrajanja....mrzim... :zao:

 

A sad ću 2 tjedna po pitanjima...pa kako bude....

presude niti pogledala još nisam.... užas...luda od svega...

 

 

 

što mislite jel se može slušati ispit a da se ne prijavi slušanje, nego se samo onak na blef dođe?

:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, dva tjedna odlično zvuče u mojoj situaciji.

 

A od svih tih razloga, kao i odluka koje se donose (famozne formulacije " u slučaju iz tč 3,8,9,10 je jedno, a 2,7,12 drugo")odustajem; dva puta sam slušao, neki su i za žalbu pitali "koliko ih otprilike ima " tako da ću se bazirati na osnovne razloge, rokove i sl., a ako će me bacat na tome jbg, pehist sam.

Jednostavno previše vremena i živaca oduzme učenje i ponavljanje te materije, čini mi se pametnije naučit više drugih jednostavnijih stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni super zvuče 2 tjedna a pun mi je kufer svega!Danas prošla pola kp-a, a sad krećem na organizaciju malo, pa cu nakon toga opet kp.A od sutra nadam se gpp koji baš ne volim i ne ide mi.

Jel ima netko tko ima prvu presudu 06.07. a da je zna pisati? :-? Počela me sad i oko toga panika hvatati.Uglavnom već u nedjelju za zg a u pon počinje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kiki 2603 i ja se nadam da ćemo nešto smisliti iako mi sve više slabo.Doduše kontam si šprance imam, iako godinama već

pišem rješenja samo, ali opet mislim i tu ima uvod izreka obrazloženje i uputa o pravnom lijeku,pa ako slijedimo to, valjda ćemo bar formalno zadovoljiti nekako .

Ah , već će valjda nekako biti. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja više ne znam kako bi sjela, da li bi sjedila, ležala, otvorila prozor ili ga zatvorila... imam još tri tjedna, a sve slabije učim. Samo molim Boga da se dijete ne razboli, da me ne hvataju krizne faze, da mi se komisija ne promjeni, da me moji uspiju izdržati, da mi nitko nepozvan ne kuca na vrata, da mi mob. ne zvoni... o prolazu/padu ne razmišljam, boli me briga, važno je samo da ne odustanem (tanka je granica) :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zabludi je svako tko misli da se pravosudni može spremiti za 1 mj, bez obzira da li se polaže sve ili samo dio. svi koji plasiraju priče o tome po legalisu lažu da bi sebe prikazali u što boljem svijetlu, jer da se samo sve pročita i odgovori na pitanja potrebno je 3 mj učenja. samo zoo ima 750 stranica Vedriš Klarić...

 

zato nemoj biti tužna i ne vjeruj nikome nego glavu gore i natrag na učenje :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzzz svima koji se muče sa svim ovim sktiptama,knjigama,zakonima,pitanjima i sl....ispit (usmeni dio) mi je 25.7. i objektivno gledano jako malo znam...posebno mi se ne sviđa što ne učim po pitanjima,a to iz razloga što ne kužim koja od dvije navedene komisije je moja,a čini mi se suludim učiti za dvije komisije(imam dvije bebe i ne mogu učiti za dvije komisije)...pa vas pitam,panika mi je,ne uči mi se već danima,jer sad kad sam prošla sve po dva puta htjela bi ponavljati po pitnjima ali....-kako znate koja pitanja učiti???????koja je moja komisija- "gornja" ili "donja"...varam li se kad mi se čini da samo ja to ne znam?E,da,moram ovo napisati-svima,baš svima hvala na objavama...puno je lakše kad čovjek pročita tuđe muke...nekako je puno lakše kad imaš supatnike...tješim se što ćemo do 1.8.svi biti ispitani,znati ćemo na čemu smo i moći ćemo na miru odspavati....kolege drž te se... :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo jucer sam prvi puta radila trgovacko i stecaj. onaj prijevoz i vrijednosne papire, osim razlike mjenice i ceka, niti ne namjeravam. trgovacko jos nekako, ali stecaj...pol toga preskocila, sve mi se cini uzasno detaljno, a pol toga sam procitala i zaboravila u roku odmah jer mi je uzasno nezanimljivo, neke stvari niti ne kuzim jer je pisano u natuknicama (to je ona lovrickina skripta).

 

koliko detaljno ucite stecaj? namjeravam znati tijela, kako se pokrece, koji su razlozi, redovi, razlike izmedju vjerovnika, i to je to, neke detalje ne stignem jer ne mogu to nikako niti zapamtiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bumblica, vjerujem da nitko ne zna komisiju unaprijed(osim možda nekakvih veza ali u to ne bih ulazila) pa ja učim po pitanjima za obe komisije i ne mogu se načuditi koliko su pitanja iz istog predmeta za svakog ispitivača različita... uglavnom, skinula sam pitanja za svakog ispitivača unazad godinu dana otprilike i ispalo mi je nekih 85 str (za obe kom.)s tim da je toga bilo i više ali sam odvojila pitanja koja su se ponavljala.Ljudi koji su položili tako su me savjetovali ali ako mi se promjeni koji ispitivač doviđenja!Problem je u tome što sam prošla par puta sva pitanja ali kad god ih otvorim blenem kao da ih nikad prije vidjela nisam...UUUuuužassss...

Inače,što se tiče ovrhe,pokušavam zaboraviti da postoji jer mi je jednaka šansa naučiti kineski kao i svladati ovrhu-znači ravno 0!

 

I od sad ako će mi glavna kletva bit:Dao Bog da polagao pravosudni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Who,od srca ti hvala!!! :hvala: Banalna stvar,ali eto do danas nisam pitala,pa nisam ni mogla saznati kako radite po pitanjima...očito-tko pita,ne skita...e,sad,opet imama konkretno pitanje-odprlike što misliš koliko dana mi treba da skriptiram pitanja za moje dvije komisije??????Znam postavljam malo blesava pitanja, ali čini se da mi pod ovolikim stresom-mozak ne radi naj kad su u pitanju očigledne i jednostavne stvari.... :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ah,šta da ti kažem Bumblica,ja sam to skriptirala 10-ak dana ali,veliko ALI,ja nemam djece ni ikakvih drugih obaveza,a i dečko mi je odvjetnik pa sam ga zamolila da jedan tjedan dolazi ranije kući i da mi pomogne-on vrtio zakone(blesio u čudu,kao da nikad pravosudni ni vidio nije,a kamo li ga položio(i to iz prve,grrr)),a ja pisala.Uglavnom-dan po ispitivaču.Ispalo 86 str.Ali moram reći da je poslije lako ponavljati-prođem jednom dnevno tih 86. str i eto-u tjedan dana ponovila sve 7 puta ,a to mi se čini da već ima nekakvog utjecaja na moju nasposobnost pamćenja pa sam i zapamtila ponešto.U početku mi se činilo nedovoljno samo po pitanjima raditi ali su mi zaista svi poznati rekli da ne kompliciram puno i ne filozofiram i nego učim po pitanjima...a kažu da pametni ljudi uče na iskustvu drugih pa rekoh da pokušam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

who, bi li podjelila svoj uradak ...ili bar dio, za nekog ispitivača....kako si to selektirala i sažela na 86 str. za dvije komisije.

eksplodirat ću od toliko memoriranih činjenica...to brdo propisa postaje klizište...

moja komisija je:miletić/damjanović, buljan/vičić, klier/baranović i remenarić hamarić...molim te pomozi....GP i GPP mi je koma....prekršajac sam.

xena61@net.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Who,vidim da si postala zvijezda ovog topica od mojeg zadnjeg javljanja...pročitala tvoj last post i mislim si-divota...dečko odvjetnik i pomaže...malo je reći da zavidim...ljudi kojima sam ja okružena misle da je pravosudni nešto poput polaganja vozačkog ispita...dakle,pridružujem se ekipi-mooooolim te ,skripta(sa pitanjima) bi me spasila,a nadam se da će život pružit mogućnost da ti se odužim...moj mail je stipica.jonjic@st.t-com.hr :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Who molim te ako mi možeš poslati na mail zaninovici@gmail.com moja komisija je Kos/Baranović, Jug/Bošnjaković i Crnić/Brežanski ja također ponavljam i učim po pitanjima ali nisam bila tako maštovita kao ti ili bolje rečeno pametna ( iskreno nije mi ni palo na pamet nego sve vrtim po pitanjima i umorim se od papira ) unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kiki2603 je napisao:

ja mislim da je to onda kvaziupravni spor..neka me ispravi netko pametniji...

 

Potvrđujem. Kvazi-upravni spor - čl. 66 ZUS-a, to je pitala sutkinja Đurović na jednom roku. :palac:

Ja sam inače otišla potpuno na kvasinu.

Vrtim papire i bilješke, pokušavam ponavljati, onda zamucam, fulam padeže, potpuna krečana. :-o

Upalim telku da se "opustim" i rasplačem se na npr. reklamu za dječje pelene. :smijeh:

Trebala bih svoje žifčeke prodati Bazooka Joeu, pa neka od njih rade kaugume. :-D

Zadnji slabašni pokušaj olakšavanja je - snimiti sva ona :zao: nabrajanja na diktač, pa ih slušati unedogled i probati ponavljati.

Who, mogu li se skrušeno priheftati sa zamolbom za pitanja sljedećih vrlih ispitivača: Đurović, Klier, Crnić, Jug, Baranović, Lovrić, Jesenković??? :klanja::moli:

mail je: gabi42@mail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi ljudi,tako bi vam rado poslala te papire ali na znam kako i jer sam to odgovarala na papirima na kojima su mi isprintana pitanja i ne znam kako da to prebacim u komp-možda da skeniram?Osim toga to je pisano tolikim švarakopisom da nisam sigurna da li bi vam koristilo.U savkom slučaju ujutro putujem za Zg pa ako je netko iz Zg mogu mu dati da kopira ili nešto...ne znam kako da vam drugačije pomognem...

Komisija:Đurović/Gagro, Rašo/Miljević, Brežanski/Miletić, Mikšić/Bošnjaković, Marković/Komadina...

 

P.S.Kao vozački??!!!Za popizdit...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej Gwer trebaš mene čuti, mislim da mi susjedi umiru od smijeha!Hvala Bogu pa muž vjerojatno više ne sluša što pričam!

Mene zanima kako to tamo izgleda, jel se za pisanje presude svi lijepo okupimo pred Ministarstvom ili odmah uđemo unutra?Mislim na dane kad pišemo presude!A usmeni kako se dolazi na red, ima neka fiora, ili prozivaju bez veze.Ili svi sjedimo unutra?

Koliko je ljudii do sada bilo na ovom roku cca?Mislim koliko ih bude u istom danu?Jel još ljude šalju na PF?

jel zna netko to?

Bolje bi mi bilo da učim nego što se zabavljam ovakvim stvarima!

Ali ako netko zna i ima malo vremena...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja znam ali nemam vremana... ipak imam.... :-D

Znam samo za usmeni; dođeš pred zgradu, uđeš, rasporede te u neku od prostorija, uđu slušači i onda kreće. Pismnei valjda isto bez slušača, a nadam se i ljudi iz ministarstva. Zna ih biti i po 20 na pismenom.

početkom roka u odgađali usmene jer je dosta ljudi odgodilo, sad vjerojatno neće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komisija:Đurović/Gagro, Rašo/Miljević, Brežanski/Miletić, Mikšić/Bošnjaković, Marković/Komadina...

 

Who, ovo gore mi se cine kao dvije odlicne komisije,svi totalno odlicni, mislim da se toga dana ne bi trebali dogadjati padovi :palac:

 

tamara, obisno kad dodjes na pismeni svi stoje ispred zgrade,pa pravosudni pozove unutra ili netko krene pa svi unutra,pa osobne na uvid i posalju te u dvoranicu na pisanje....

 

usmeni isto kod portira,pa svaki tajnik preuzme svoje kandidate i upucuje ih u dvoranu ili kabinete,vec oni unaprijed imaju raspored,sve znaju dan-dva ako ne i vise prije,tko ce sa kim odgovarati i gdje.....

 

i onda krene....

 

ne znam sto jos napisati....pitajte....

 

ali to su stvari sa kojima se nemoj uopce zamarati,znam i ja sam tako,a po koliko nas ce odjednom odgovarati,po 6,7?

ajme,sta ce to biti,bla,bla.....pa gubis vrijeme za ucenje bezveze......

na kraju smo odgovarali po 2,ali smo bili rasporedjeni po puno kabineta.... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok,sad i službeno ne znam šta da radim!!!!!!!vidim da je moguće da se komisija i skroz izmijeni!!!uzela sam slučajno malo pitanja ispitivača koji mi(kao!) nisu u komisiji i to slučajno od damjanović..i ja ne znam odgovorit na 80% pitanja iz trgovačkog!!! a niti dobar dio iz obveznog!!!pitanja tipa bankarsko jamstvo, sadržaj statuta, odobrenje kredita upravi???!!!moja skripta od 40 str nema ništa od toga...a to je tek jedan ispitivač, ostala pitanja ne želim ni gledati!!! morat ću odustat od ispita jer ovo nema smisla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej Kiki pa nemoj ni gledati druga pitanja, ako te tješi je ne znam odgovoriti ni na dobar dio pitanja "naših" ispitivača.I usput ostavila sam ti pm, pogledaj u inbox.

I sto se tiče Svedrovića, kako stojiš sa pitanjim , ja ih imam jako malo, pa ako ti imaš štogod...VEć postavila pitanje i pod topićem pitanja ali nitko se ne javlja.

Ajde, ajde, drži se, nema sad smisla odustajati. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odustajanje ti ne dolazi u obzir!

za odustajanje je uvijek prerano :cita:

nekim ljudima se dogodi da prodju a da nisu nista osim pitanja taknuli!

 

ja nisam taj tip i ne bi se to nikada usudila,ali eto ima i takvih,prema tome,ako si ista ucila,a po pitanjima ponavljas,proci ces,jos malo srece i uspjeh je zagarantiran!

 

dakle, s obzirom, da nema sanse da stignete uciti za sve moguce ispitivace, a da niti ne znate koja ce vam od 2 komisije biti, driblajte po pitanjima ove 2 komisije (znam da ima hrpa pitanja) i molite Boga da bude netko od njih, po mogucnosti,ona bolja varijanta,ako je ima :-D

 

nazalost, pitanja ispitivaca se toliko razlikuju da ponekad ucite isti predmet,a kao da radite nesto potpuno drugo!

 

i na nasem lipanjskom roku, dogodio se jedan dan da su jednu komisiju potpuno otkazali jer su neki kandidati odustali pa nije bilo potrebe za 2 komisije,ali ti sad znaj koju......

 

ne znam da li sam pomogla, ali znam kako vam je,pa eto,pokusavam vas malo bodriti.

e,da,jedna je cura odustala na kaznenom jer vise nije mogla trpiti baranovicku, znam da je pritisak i da je tesko,ali probajte da vam se to ne dogodi,ipak je to "samo" ta 3 dana koja treba izdrzati i stisnuti zube i gotovo,ja sam sebi rekla,pa makar pala,idem,samo neka prodje vise taj dan!

i prodje! :palac:

 

samo naprijed,idemo fajteri,di su pametne glave :fajter:

 

e,da jednom je netko rekao da oni ustvari vrte pitanja jer ssamo to znaju,pa da budu sigurni da znaju odgovor,he he....

nisam sigurna u to,ali eto.....mozda vi znate vise.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

betty :palac:

 

tvoj post me malo digao..a posgotovo me nasmijalo ovo da vrte ista pitanja jer samo to znaju..pa ja vjerujem da oni ne znaju hrpu toga što nas pitaju jer zašto bi i znali kad mogu uzet zakon i pogledat..Meni obje komisije manje više odgovaraju, barem nitko nema neka luda pitanja...ali kad vidim šta sve pita damjanović, vičić, lovrić i kompanija dodje mi stvarno da odustanem..jer ja sam učila po skriptama i to po principu da sam između više skripti birala uvijek najkraću..osim gpp-a i kpp-a koje sam učila po nekim mrcinama..ali uprava, radno, trgovačko, organizacija, stvarno-to su sve skriptice od 40 str..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji kolege,

ja ne znam kako vi,

ali ja, što mi se više približava dan ispita, umjesto da više učim,ja sve manjei manje učim...sve manje i manje snage imam...

koncentracija mi je totalno pala, uhvatim se da po pola sata buljim u jednu stranicu...

 

Ne znam što ću , do ispita mi je ostalo 9 dana i totalno sam luda... ne mogu više gledati zakone, skripte, pitanja..

čini mi se da ništa ne znam...dođe mi da odustanem...

za pisanje presuda se nisam uopće pripremala, niti namjeravam...a nikad u životu nisam napisala niti jednu presudu...strašno...samo ću probati dan prije pročitati koju...

 

čini mi se da mi se sve izmiješalo u glavi

strašno

 

a najgore ako padnem...moja okolina neće shvatiti da mi mjesec i pol dana možda nije dovoljno za spremanje ispita?!?

 

i onda tek mogu izaći u 12 mjesecu?!isuse i bože.

 

 

no, dobro, malo me sad more te crne misli, i malo sam down,

ali bolje bi mi bilo da sad idem ponavljati...

:-(:-(:-(:place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi, samo hrabro!!

prosla sam isto ovo sto i vi prolazite i kuzim sve, ALI

 

ispitivaci su stvarno ok (bar su moji bili), pomazu, daju sansu, ne cjepidlace...!

za jesenkovica sam citala da sizi ako kazes jednu krivu rijec, a meni bio super, pitao svoja pitanja i nije nista cjepidlacio!

org. pravosuđa radila po onoj skripti i ni nju nisam bas cijelu svladala, na kraju proslo sve 5 (gđa. remenarić je zakon)! :)

sucevic (inace strah i trepet) bio i vise nego ok, dao sansu, zezao se, pitao najnormalnija pitanja...

 

ja sam pala i to iskljucivo svojom krivnjom (citaj neznanjem), a danas bih dala sve na svijetu da se mogu vratiti 2 tjedna unatrag i pokusati ponovo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samokris,

 

ista stvar ti je i kod mene.. ne razumijem sta mi je umjesto da se ubijam imam osjecaj ko da netko drugi treba ucit i polozit pravosudni.. ma mislim imam volje, ali dan mi proleti zacas i znaaaam da bi mogla efektivnije uciti, ponavljati i vrtit te vrazje zakone..

 

nije ni meni jasno kakvo je to stanje svijesti..ne kuzim kako me svaku noc pred spavanje moze zderat panika, a onda ujutro opet ista prica, sve laganini..za pludit..

 

i isto mislim da nis ne znam..sve pomijesano-kosmar..

 

i sa presudom mi je stanje isto..ma mislim tko je od nas, ak ne radi na sudu, ikad napisao presudu?uzasss..umirem od straha..

 

 

a za tebe zderonjo, nemas pojma kak mi je zao..kad citam tvoje poruke, svaki put se sjetim kako mi je grozno bilo kad si nam rekla da si pala.. i to sa toliko pozitive? zakon si..

 

drz te se svi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege, ni ja ne mogu više!!

 

Već tri dana se vučem po obveznim, ko iz cementa! A kad se sjetim još nesretne ovrhe i trgovačkog, AAgrh!! LUDA!

Imam još 19 dana i to me kao tješi ali svakim danom sve to gore... ja televiziju gledam, navukla se na serije i kalorije! i onda se mrzim neko vrijeme, pa učim, pa serija...začaran krug!

 

:poguzi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prošlo je nekoliko dana od kada sam ja bila na pravosudnom i sada sam skupila energiju da vam prenesem moje iskustvo sa istog. By the way, prošla sam sve... :)

 

Krenut ću sa presudama. Kaznena, ja sam imala tešku krađu, no bilo je raznih. Panika je obično veća na prvoj presudi,jer em je manje ljudi imalo doticaja sa kaznenim, em je prvi dan, pa je sve gore. Ponesite nešto za piti i

čokoladicu ili sl. da vam bude lakše. Jako je vruće, obucite se malo neformalnije. Prilikom pisanja, pripazite

na nekoliko osnovnih stvari, jer ispitivačima i nije toliko bitno jeste li okrivlj. oslobodili, proglasili krivim ili

donijeli odbijajuću presudu.

 

Pazite: 1. da u obrazloženju napišete jel se radi o namjeri ili nehaju, odnosno o voljnoj i intelektualnoj

komponenti počinjenja djela.

2. olakotne i otegotne okolnoati

3. u izreci ako zatvor preko pet god, obavezno pritvr- uvjetna,novčana-puštanje iz pritvora.

4. u izreci oduzimanje imovinske koristi, odnosno udovoljenje imovinskopr. zahtjevu.

5. u izreci, ako novča, na rok za plaćanje.

 

Tajnica sa prve presude, je dala takvu uputu, a nama je tajnik to zaboravio reći dan prije. Naime, u sali je bilo

pola ljudi šta pišu prvu presudu, a druga polovica je već pisala drugu.

 

slične upute su i za drugu ( iz mog iskustva, nitko nije dao upute): 1. paziti jeli presuda ili rješenje, paziti tarifu odvjetničku obzirom na vrijeme presude( ima ih i iz 95-96).

2. u obrazloženju se pozovite na članke zakona

koje primjenjujete. Presude cijene ovisno o tome gdje ste radili, nekom iz uprave neće puno zamjeriti ako je

kaznena presuda nema puno smisla. a osim toga usmeni dio ispita uvelike utječe na njihovu ocjenu same

presude. A na samom pisanju, možete se međusobno savjetovati, razmjenjivati presude i sl.

 

E sad, usmeni dio. Ja sam paničarila, paničarila i paničarila ( sa svim mogućim simptomima... :) ( sad mi je

smiješno, a onda sam htjela odustati) i sve što sad čitam šta pišu kolege koji tek izlaze DOSLOVNO SVE,

istlo sam i ja govorila, sve mi se bilo pomiješalo, uprava, parnica, kazneno. pravni lijekovi totalno... no morm

reći istinu, da su nas upravo pitali pravne lijekove, ali da smo sve to upravo znal i to tako dobro, da nismo

mogli vjerovati ni mi sami... iz gpp pitao je Mikšić reviziju (red. i izv) i reviziju protiv rješenja, uprave smo nabrajali lijekove ( treba razliovati one koji su protiv kon. od onih protiv pravomoć. rješenja) i detaljnijesamo o jednom, ali je trebalo nabrojiti samo par razloga. U kaznenom je kolegica nabrjala lijekove, a ja sam govorila detaljnije o zzz i izvanr. ukid. pravom. presude, ali ne treba ići u detalje, niti doslovno od riječi do riječi. i nije bilo nabrajanja apsolutno bitnih u zkp, ali je u gpp pitao kje su, ali je kolegica nabrojila dva razloga, a on nije tražio ništa dalje...

 

Nema istine u onome što su neki napisali da su ispitivači bili brzi ili nerazumni zbog broja prijavljenih kandidata. mMi smo bili gotovi za 3 i pol sata, kako je ispit išao dalje sve smo bili bolji i bolji, pa moguće da je zato zadnjih 4 ispita išlo poprilično brzo. No ne vrtite u glavi oliko vas još čeka ispred, nego se koncentrirajte na ono pšto vas pitaju. Ispit nije human, i zaista je katastrofa što nas maltretiraju na ovaj način, ali može se... svjedočila sam jednom ispitivanju gdje kolegica nije znala gotovo ništa iz kz, a prošla je... Ovog puta kolege i

jasmo znali zaista dobro, no istina je da nismo znali baš sve ( u najtežim predmetima bilo bi 1-2,3 pitanja na

kojanismo znali odgovor. Ma sve zavisi, ja sam zeznila u jednom predmetu, a kolega sa mnom je ozbijno kiksao u drugom, a ja sam tu sve znala. oni koji su položili a koji kažu da su sve znali, mislim da ne govore istinu, već samo liječe svoje komplekse... I zaista je istina, da se u pravilu vrte oko istih pitanja, tako da mislim da se u konačnici možerte zadnjih dana pouzdat u pitanja.

 

Za komisiju nećete znati sve do prve ili čak druge presude, a tamo će vam je reći. Iz mog iskustva

prikupljanja saznanja prije ispita o ispitivačima, shvatila sam da je važno znati prava osobnosti , naknadu

štete, dio oko načina raskida ugovora, strogo formalne ugovore( dosm., doživot. iuzd), posjed, zastaru,

ništavost i pobojnost.

 

Evo to je ono što mogu reći ovako iz glave sada, ako nekog još nešto zanima rado ću mu pomoći. Ne zaboravite da svi mi isto paničarimo samo se na nekom vidi više, nekom manje, znam ljude koji su bili totalno cool, i odustali dan prije, a ima i onih što su htjeli pobjeći iz sale, ali su ostali i položili. ak vam je lakše, popijte nešto za smirenje, nešto biljno i samo naprijed.

 

e sad sam se sjetila. ja sam gledala pitanja i tu bi najogre bila. ali uzmite u obzir, da ta pitanja nisu postavljena sve jednom kandidatu, nego dvojici ili čak trojici. Ovrhu vas može zapasti jedno- dva pitanja, i čak ako to niste znali, a aznali ste ostalo( pa čak i ako nkiste znali i to ostalo sve) ne znači da ćete pasti.

 

Trgovačko pitaju u prvil najčešće prvi dio, to je onih 60-ak čl. zakona, a o dd i doo napravit skripticu od dvi strane o svakom osnovne podatke, i tko odgovara u kojemdruštvu. Nas nisu pitali stečaj, mjenicu ni ček.

 

ajme koliko samn apisala,a mogla bih još...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kiki2603 je napisao:

imam jedno pitanje iz radnog sada,ako se kome da.. zaštita radnika/osobe koja traži zaposlenje? tu se u pitanjima spominje nekakav rok od 10 dana, kojeg ja u zakonu ne mogu naći..čisto ako netko zna o čemu se radi..to je inače skoro uvijek prvo pitanje kod Ivanišević.

 

jel misliš na zašiti prava radnika? to mi jedino zvuči slično tome... to je rok od 15 dana od kada je radnik primio odluku poslodavca, u tom roku traži od poslodavca da mu ostvari prvo, pa ako poslodavac ne poduzme ništa u tom pogledu , ili ne udovlji, radnik u daljnjem roku od 15 dana mora pokrenuti sudski spor. ali pazi, radnik mora poštovati to, u suprotnom ako se ne obrati, sud će mu odbaciti tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istina, uvijek bude pitanja koje ne znate, ali nije niti bitno ako na 2, 3 pitanja ne znate odgovor ili vam ih ispitivac postavi na nacin da ne znate sto hoce od vas, obzirom da je u onoj masi svega sto vas ispita, vazan opci dojam, jeste li pretezito dobro odgovarali, ili su morali vuci iz vas, jer itekako ima toga.

 

ako ne znate 1-2 pitanja, to je vec veliki uspjeh!

 

nisam nikad procitala da je netko napisao da je bas sve znao, mislim da je to nemoguce.

 

i uvijek vas mogu zbuniti jer traze nesto sto je njima bitno, a vama to u tom trenu ne pada na pamet. ali, ako je ispitivac dobar, dovest ce vas do odgovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravosudni je napisao:

kiki2603 je napisao:

imam jedno pitanje iz radnog sada,ako se kome da.. zaštita radnika/osobe koja traži zaposlenje? tu se u pitanjima spominje nekakav rok od 10 dana, kojeg ja u zakonu ne mogu naći..čisto ako netko zna o čemu se radi..to je inače skoro uvijek prvo pitanje kod Ivanišević.

 

jel misliš na zašiti prava radnika? to mi jedino zvuči slično tome... to je rok od 15 dana od kada je radnik primio odluku poslodavca, u tom roku traži od poslodavca da mu ostvari prvo, pa ako poslodavac ne poduzme ništa u tom pogledu , ili ne udovlji, radnik u daljnjem roku od 15 dana mora pokrenuti sudski spor. ali pazi, radnik mora poštovati to, u suprotnom ako se ne obrati, sud će mu odbaciti tužbu.

 

ako se radi o zastiti radnika i osobe koja trazi zaposlenje, pogotovo ako je to prvo pitanje (jer ispitivaci krenu nekim redom), onda je to zabrana diskriminacije i zastita dostojanstva, cl. 2 - 2d., no rok od 10 godina? mozda je netko nesto krivo zapisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da i ja kažem dvije pametne jer debelo sam dužna Legalisu...inače vratili su me Gpp i to s punim pravom,ni ja sama sebe ne bih pustila.Dakle,dojmovi:grozota!Ne zbog ispitivača nego tolika količina stresa koja je neizdrživa.Moja je komisija bila zbilja dobra nemam se na koga požaliti svi pristupačni i ljubazni bez pretjeranog cjepodlačenja ali kao najdivnije biće izdvajam Karlovčan-Đurović.I Markovića.Divni su.

Što se tiče pisanja presuda poslušajte što vam je rekao-la Pravosudni.I ne nervirajte se puno radi presuda,one zaista nisu bitne a i ispitivači ih ne čitaju osim možda eventualno uvoda.A ako vam prvi dan ne kažu komisiju možete ih na kraju pisanja tog prvog dana pitati tko će vam biti pa će vam u pravilu reći.

Slažem se i s tim da ne morate znati baš svako pitanje i ne morate znati sve detalje.Ja bih preporučila učenje po pitanjima bar zadnjih 10-15 dana.Svi pitaju po svojim pitanjima i ne odstupaju od njih pa se ne brinite da vam je to malo(to je mene užasno mučilo).

Drugoga se sad više ne mogu sjetiti što bi vam rekla osim da je to sve skupa ogroman trud (i još više stresa) i da nitko osim nas koji smo to učili ne zna

šta to znači (pa se nikome i ne trudite objašnjavati jer će vas proglasiti ludima) i zato vjerujte uu sebe!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

who je napisao:

...da i ja kažem dvije pametne jer debelo sam dužna Legalisu...inače vratili su me Gpp i to s punim pravom,ni ja sama sebe ne bih pustila.Dakle,dojmovi:grozota!Ne zbog ispitivača nego tolika količina stresa koja je neizdrživa.Moja je komisija bila zbilja dobra nemam se na koga požaliti svi pristupačni i ljubazni bez pretjeranog cjepodlačenja ali kao najdivnije biće izdvajam Karlovčan-Đurović.I Markovića.Divni su.

 

Dragi moji,

sa svim ovim se slažem! Svi smo mi proveli puno vremena na Legalisu i možda smo tada mogli učiti a nismo, to je zato što se svi ovdje razumijemo, i jedni drugima pomažemo....

 

Ja sam bila sa Who u subotu na usmenom, vratili su me Građansko i Gpp, ali zaista oboje zasluženo! Neću vam reći da sam znala i da ne znam zašto su me rušili, jer to jednostavno nije istina!! I Karlovčan Đurović zaista je bila super, pita svoja pitanja, nasmijana je, vedra, pomaže vam da se opustite, porazgovara s vama na početku. I drugi su bili dobri, pomagali su i zaista bili korektni. Pitanja se možda sjetim kroz koji dan, pa ću ih onda napisati, sada sam još pod dojmom.

 

Ja sam ujutro u subotu još mislila odustati, ali nisam! I stvarno je dobro prošlo, bila sam doma na učenju samo mjesec dana, i mislim da sam izvukla najviše što sam tada mogla od sebe!

 

Nemojte posustajati, vjerujte u sebe, uzmite vodu i nešto slatko na usmeni da se ne srušite, i samo hrabro. Može se!! Meni su se ruke tresle kad sam ušla, ali kad jednom krenete odgovarati - to je to!! Nema povratka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se upravo tako osjećam, jučer sam počela ponavljati kazneno, a danas više ne znam da li je to zapravo bilo kazneno ili možda koji drugi predmet jer mi ništa nije ostalo u glavi.

 

Budući da sam do sada prošla kroz sve faze ludila rekla sam sama sebi ovako, dosta je tog kukanja i zapomaganja, k vragu, ne polažemo stručni ispit iz medicine nego iz prava. Sve smo to već jednom učili i MORA negdje biti pohranjeno u glavi. Proći ću cijelo gradivo i ponoviti, a ak me baš potrefi pitanje na koje neću znati odgovor i ak me zbog toga ruše nek se svi gone, idem ponovo.

 

Učim 10 sati dnevno, a nakon toga razmišljam kak ću se kupati i sunčati na moru, nema ponavljanja gradiva u snu niti prolaženja po pitanjima.

 

Mislim da smo si svi djelomično i sami krivi jer radimo takvu galamu oko toga ispita kao da je prolaz privilegij samo rijetkih talentiranih kolega!!!

 

Dosta kukanja, primimo se knjige, dođimo tamo i sasipajmo im u lice sve što znamo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jaaaaooo, ketrin, kad bi to bar bilo tako lako!

 

kresne i mene tu i tamo navala pozitivne energije, a onda bam - panika! kakvo more, kakvo kupanje, zamisljam im face zabezeknute mojim glupostima..jos me zadnja dva dana migrena dere, danas u 3 ujutro , napokon je otisla..

 

gadarija je ovo i mozes se slikat..

 

a s ponovljanjem imam isti problem-po ne znam koji put ponavljam gp-osjecam se ko zadnji idiot..stvarno mi nije jasno kako se ne mogu sjetit osnova?!

 

a dana u zg-u se grozim..mislim da cu se pojest iznutra..

 

al dajem ti za pravo, treba samo vjerovat u sebe..to je kljucno..i ucit.. :misli:

 

pozdravljam vas!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hej ljudi! nas je 6 jučer položilo, jedna cura je pala..jako je naporno,ali nije nemoguće.Ako ste učili proći ćete.Meni su svi bili korektni,ali ipak ne baš onako ljubazni i divni kako većina piše.Pogotovo Miletić..Ali definitivno ne pitaju detalje i ne mora se sve znati.Stavit ću kasnije pitanja od kosa, miletića, remenarić, mikšića i ivanišević koliko ih se uspijem sjetiti..držim vam svima fige, ali ako ste učili male su šanse da padnete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ola viky!

 

nadam se da to za palarica nije istina..stvarno nisam cula nista o tome..

 

ma grozno - ja vise nisam pametna - imam osjecaj da nisam nista ponovila jer sam isla po pitanjima i sad imam rupe - i neka me bilo koji ispitivac pita nesto izvan toga - sta onda? a da ne pocnem o tome da nisam niti od jednog ispitivaca prosla sva pitanja, ili bar vecinu - nego ponavljam dnevno jedan predmet pa koliko stignem.. nemam pojma sta cu.panika me gadno dere..

 

a inace ja sam ti 2o. na prvom pismenom..

 

 

:place::-o:-(

 

e i cestitam kiki2603!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a tako eda - 22.7 ti je usmeni....a znači onda smo u istoj kaši glede ustava i organizacije.... :-(

 

ja još učim sve i onda na kraju dana ponovim po pitanjima, ali to samo jedan set pitanja...stalno si govorim da ću napisati sva pitanja od svih ispitivača ali nemam vremena za to, pa izgubila bi par dana samo za to, a tko si to više može priuštiti...tako da ništa, jedan set pitanja budem ponavljala i gotovo, nema mi druge :-(

 

ako šta čuješ za hamarića i palarića javi:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ja cu jos po pitanjima tri dana pa onda po jedan dan za svaku skupinu predmeta - prolistat te rupe..

 

grozno mi je ovo iskustvo s ucenjem jer imam osjecaj da pokusavam u glavu kapaciteta 2 litre ulit 6 litara :smijeh:

 

ej ma ne znam zasto bi bila prepreka to sto je sudac ustavnog suda da bude i ispitivac? mislim si, ako ovi s vrhovnog mogu ispitivat?

 

a ste cule da su rokovi za 9. i 10. mjesec odgodjeni? pretpostavljam zbog problema u provedbi novog zakona..

 

uglavnom, lakali ako i ti trebas stogod javi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eda je napisao:

viky, napisi mi komisiju i mail adresu - mozda imamo bar nekog istog pa ti posaljem svoja sistematizirana pitanja!

 

mejl ti je majaskorics@gmail.com

 

a u komisiji su mi: hamarić/palarić, garačić/rašo, lovrić/eraković, buljan/vičić i vlahinja/komadina...

 

ako imaš šta eda bilo bi super:-)

:-D:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Položila!

Evo jučer bio dan D, ali i to je prošlo.Ispitivači svi ok, jedino Jesenković izrazito neugodan toliko da nisam na većinu pitanja mogla sastaviti neki suvisli odgovor, ali koliko god da je bio neugodan ipak me nije rušio.KAsnije mi je tajnica rekla da je rekao kad me drugi neće rušiti neće ni on.Na kpp sam isto malo zeznula ali očito ne dovoljno da bi me rušili.Drugo sam doista znala.Inače prolaznost velika, samo jedna cura pala.Moram još napomenuti da je cura koja je sa mnom odgovarala doslovce rasturila. Nažalost pitanja se jedva mogu sjetiti kojeg ali ako se kroz koji dan sjetim objavim, iako mi se čini da je to sve bilo standardno.I da Crnić, Đurović su oboje doista strava.Kiki pozdrav.Pozdrav svima i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala legalisu na info i support :)

 

Dakle, polozio parcijalno, vratio me Kos sa oba kaznena predmeta. Mozda me mogao pustiti procesno s obzirom na odgovore ostalih kandidata ali nije.. o tome poslije--

 

Kos:- standardna pitanja, voli pitati Zakon o sudovim ta mladez, nas je gnjavio s optuznicom i optuznim prijedlogom, i osobama s dusevnim smetnjama.. uglavnom ok, miran, ali opet kod nas nas ga je malo zasmetalo to sto neka pitanja nitko nije znao odgovoriti.. ( ja sam javnobijeznicki vjezbenik..), kandidat do mene je radio u Šumariji Šibenik.. :)

 

Brežanski: odlična, super, pita polagano, standardna pitanja, držite se Klarića( ne po zakonu). Kolega koji je odgovarao nije znao latinske nazive za vlasničke tužbe( a to je bilo pitanje)..pitanja: bitni sastojci ugovora, kad je ugovor sklopljen, vlasničke tužbe, izvanugovorne obveze(-to bs voli pitati), stjecanje bez osnove, način povrata kod stjecanja bez osnove, kamate kod vracanja stecenog bez osnove kod posteni/neposteni posjednik, nuzno nasljedno, osnove nasljedivanja, trgovac pojednica,odgovornost trg.pojednica, drustva kapitala, sto je d.d., sto je d.O.o., tijela d.d., sto uvijek treba imati/koje tijelo, povezana drustva( da culi ste, ja sam se smrznuo dok me to pitala- :)), zastita tvrtke, tvrtka, oponasanje tvrtke.. dosta pita ali je ok..mene je pohvalila..

 

Ivanišević: opet standardna, klasicna pitanja po legalisu, otkaz ugovora o radu na odredeno, ugovor o radu na odredeno, kako se raskida, sudska zastita, radnicko vijece, strajk, najava strajka, nezakoniti strajk, sudska zastita, zabrana diskriminacije, postupak za zastitu dostojanstva radnika, kvaziupravni spor/koji sud, postupak po zalbi, sutnja administracije 2"tijela, izvanredni pravni likovi, zzz, ponistenje upravnog akta, upravni spor, tko odlucuje, sud, koji, u kojem sastavu, ... treba malo logike upotrijebiti i sve ok. pomaze..

 

Buljan: opet standardna, super, pita nornamlna ppitanja, izuzeće, nadleznost, stvarna, mjesna, sastav suda, tuzba, od kad parnica tece, presudena stvar, revizija protiv rjesenja, revizija protiv presude, primjeri revizije protiv rjesenja, koja rjesenja(kojima se obustavlja postupak). mene je pitala postupak po prigovoru protiv rjesenja o nasljedivanju, sta radi sud, kako postupa, koje odluke donosi( javnob. vjezbenik)..cijeli ostavinski postupak, prigovor protiv rjesenja, nasljedničke izjave.. brak, valjanost, postojanje, kako prestaje, poništenje braka, da li dijete moze stjecati imovinu, kako, na koji nacin, da li moze stjecati od dobitka na igaru na srecu( ne), ovrsne isprave, kada moze biti strana isprava ovrsna, lijekovi, izvanredni.. tijekom ispitivanja me pitala nacin kako bi vi nesto napravili da ste sudac.. dakle malo logicnog razmisljanja trazi. pomaze, super

 

Kriletić: fantastična žena, ustav, odluka o suverenosti samostalnosti, raskidu sa sfrj, sto sadrzi ustav, o cemu govori, prava kretanja, dom, pretraga doma, pravo na život, pravo na štrajk, Sabor, dali donosi zako. uredbe, vlada, sta radi, zakonske uredbe, ustavni sud, sastav, sta radi, ustavna tuzba, izborni spor(na kraju zakona vezan za izbore, - ali samo ga spomenuti), deklaracija o pravu covjeka, kad je donesena, kad je hrvatska ratificirala, rezerva, Europski sud za ljudska prava, postupak po ustavrnoj tuzbi vezano, sta donosi... uglavnom dosta pita Ustavni sud.. ponovite si to stvarno..

mene je pitala opet javnobiljeznistvo, komore, tijela, javnobiljezniki akti, sta radi biljeznik, koje poslove, sudovi, sta sude, kako sude, osnove iz Zakona o sudovima,

ali ok, tolerantna.. sve 5.

 

 

probajte tremu, strah nekako razbiti.. jer dok jedmaput krene ili je dobro ili je gore. Kolega pokraj mene je poslije kaznenog blokirao i poslije se nije snasao na gradanskom.. hebihga.. ja sam poslije ostao sam u kabinetu, barem mi nije bilo dosadno :)

 

samo trud, trud i trud. i nemojte se bojati, strah sve pokvari.

 

ako se jos ta sjetim napisat cu... pozdrav Martini, Sari, Pavlu i Ani..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, prošao i taj dan, pa da vratim dug Legalisu :-)

 

Komisiju smo saznali prvi dan pismenog, i mene je dopala prva, lakša.

 

Marković-korektan, pita standardna pitanja i ne gnjavi puno, sva pitanja su već objavljena, može se i kiksati.

 

Brežanski-predobra, nije niti pogledala presude, jednostavna, pomaže, također standardna pitanja. Voli Vedriš-Klarić. Trgovačko i nasljedno pita vrlo malo.

 

Bošnjaković-ne pita ovrhu, niti nikakve cake, samo ZPP i vrlo malo obiteljskog.

 

Kos-nije puno komentirao presude, čak nije pitao niti pretragu, podjednako je pitao KP i KPP, ali ništa komplicirano, može se isto malo kiksati.

 

Gagro-sve već rečeno, legenda.

 

Uglavnom, u našoj grupi su svi prošli. Nažalost, kolege koji su imali drugu komisiju su svi pali, osim jednog dečka, svaka mu čast!

 

Sve u svemu, prošlo je ugodno :-D

 

Hvala ovim putem kolegama na objavljenim pitanjima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila na ispitu i polozila bez problema... Naravno, bilo je trenutaka kad me malo drmala trema, ali komisija je bila predivna, tako da su imali razumijevanja i proslo mi je sve kao u nekom snu. Iako je ispit bio 08. 07. jos uvijek nisam svjesna da sam prosla...

Ljudi, ako ucite, prolazite bez problema, oni su vam tako iskusni da u prvih par rečenica skuze da li ste ucili ili ne. Znam da vam je tesko da je ogroman stres, ali ucite koliko mozete i definitivno prolazite.

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ulazim u zadnji tjedan ponavljanja, a kako se približava tako ja sve to teže ponavljam, pokušavam se sjetiti jesam li što uopće učila, di mi je prošlo vrime..evo u zadnje sve to više provjeravam legalis, a ono sve to manje ljudi u istom problemu.

Klecaju mi koljena od novosela, rađe bi da sam u grupi od hamarića za koga nema niti jednog pitanja objavljenog nego od novosela....

 

Ajme!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cijeli dan razmišljam da li da napišem sličan tekst, mislim, možda mi netko da poticaj. Sad sam u fazi kad mi se raspoloženje mijenja iz minute u minutu. Isto kao i ti provirim na legalis, skužim nigdje nikoga i dođe mi da se razbijem što sam sjela za kompjuter - evo i sada to činim - to je taj očaj, tražim slamku...

Ponavljam a kao da prvi put čitam, činim to na način da kao kad malo dijete ponavlja pjesmicu - par rečenica ponovim po 5 puta, i nedaj Bože da ne nabrojim tih 5 ponavljanja, odmah pomislim izazivam vraga. Ma ne znam, puna sam očaja...

Naka nam se javi netko od sretno položenih! :place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma znam da je sada gadno, al proći će za par dana, vjeruj...

ja sam si za zadnja 3 dana (imala sam vikend između pismenih i usmenog) ostavila svih 10 predmeta za brzo ponavljanje po pitanjima, a građansko cijelo za ponedjeljak ujutro. imala sam osjećaj da neke stvari vidim prvi puta, najviše me ubio baš taj ponedjeljak ujutro (trebao je biti sučević). i tako ja utvrdim sve sučevićeve začkoljice, kad na porti sretnem miletića... koji me i ispitivao.

ali stvarno ne brinite, toliki mjeseci učenja daju ploda, a ispitivači ionako ne idu previše u detalje. bitno da kužiš koncept, i bit će dobro, snađeš se po logici stvari, a i oprostit će ti ako koje pitanje ne znaš.

ja sam izašla sigurna da ću pasti, a prošla sam glatko.

samo se borim s ptsp-jem (na legalisu sam svaki dan), kao i Sue :-D

bit će dobro!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je prestrasno...

 

i ja sam dosla puna takvih emocija ovdje i mislim si neeeecu kukat, necu..a kad ono vidim i vama curama je stanje isto..

 

ja vise niti ne ponavljam kao pjesmicu nego samo čitam jer imam osjecaj da sve vidim po prvi put i da ako nesto ne pročitam - bit cu pusiona..necu se sjetit..cak niti koncepta :tuzan:

 

ovo je grozno..i meni se isto raspolozenje mijenja iz minute u minutu - ujutro puna elana - a navecer kad me stisnu zaostaci - katastrofa.. i bojim se da idem previse u detalje, al sta kad jos uvijek ne mogu odredit sta je kome bitno..

 

bas gledam neki dan pitanja od vlahinje - sadrzaj rjesenja i to posebno uvod..il pak posebno dostava nocu - wtf?!?

 

ma uzas..lakali i ja bi radije hamarica!!!!!

 

za novosela ne mooozes ucit po pitanjima!ne mozes! iz jednostavnog razloga sto covjek nema sta ne pita!vjerovatno jer je do ne ide u detalje ko garacicka ali on piiiiiiita SVE!!!i tako su meni 2 dana otisla na KP, a trebao je 1..

 

obitelj i opet necu stic ponovit i znam da pitaju samo neka pitanja al kako da psihicki izadjem a da bar 1 ne ponovim neke osnove..

 

trgovacko mi je isto labavo..a ustav i organizacija i deeeebeloj magli..a ono sto sad znam - sutra udje u istu tu maglu..

 

toliko o tome kako neecu kukat :-D

 

grozno :crkni::ljut::brije:

 

cure, drz te se..izgleda da nam je isto..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ola, cure bez panike, meni je tako bilo prije cca 2 tjedna danas me više nije briga, znam samo ono što sam danas učila, ne ponavljala, jer još nisam došla u fazu ponavljanja jer sve što prolazim kao da prvi puta vidim. uglavnom ništa strašno mi se ne može desiti na pravosudnom tako da o njemu ne treba ni razmišljati. ali ja se svaki dan budim s mišlju da je jedan dan manje mojoj muci i da bilo kako bilo ja ću u subotu nakon ispita negdje nešto pojesti, obaviti shoping, a u nedjelju na trčanje, pa na kupanje, ponedjeljak ujutro kod frizerke, uglavnom jedva čekam da mogu raditi sve ono što nisam u proteklih nekoliko mjeseci tako da mi to rješava svu moju nervozu, kad se sjetim blaženstva koje me čeka, bez obzira na uspjeh na pravosudnom....

 

ljudi mislite na stvari kojih ste se zaželjeli i brzo prođu crne misli, a takve i kod vas sigurno postoje :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, lakše je kad vidiš da je još netko u istoj kašici...

 

marmolada- i ja bi bila najsretnija s takvim stavom, ali si ne mogu pomoći, lovi me očaj kad se sjetim koliko sam u ovo uložila, i da neki drugi računaju na mene, a i samo to da bi ovo sve trebalo opet proći sa puno manje samopouzdanja, ubije me... :place:

 

Uglavnom, ja sve to što zamišljam i planiram napraviti, dogoditi će se ako prođem, a ako ne- čeka me prekrasan period ronjenja po crnilu!

 

Ali ajmo mi ovo još malo izdržati pa što bude! :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cure drz` te se,jos malo, napravite koliko mozete, vrijedi dati u tim zadnjim danima i posljednji atom snage!

 

jako brzo vam se sve vrati u normalu (i prebrzo :-( ), isto sam tako jedva docekala da mogu ici frizerki - nije mogla vjerovat koliko mi je kosa narasla :smijeh: , nije me bilo pola godine na sisanju, a priustila sam si i shopping, presretna sto mogu bez griznje savjesti lutati po gradu!

 

ali, sve to vas ceka, a ja vjerujem i da cete sve poloziti bez problema :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija