Jump to content

šta ima policija sa alimentacijom?


Lor

Preporučene objave

redovito plaćam alimentaciju za blizance u iznosu od 2000kn,svaki mjesec redovito.službeno sam odsutan i nisam u svom gradu.zvala me službenica MUP-a,tako se predstavila,da ja ne plaćam alimentaciju i da je odvjetnik majke predao njima kaznenu prijavu.koliko sam ja upućen to se predaje sudu,a ne policiji.provjerio sam broj,od MUP-a je.zvali su me na mob.koji niko nema,zvali su i moje roditelje.izričito traže da pod hitno ja osobno dođem kod njih na obavjesni razgovor ili će zamnon raspisat tjeralicu,tako mi je ta osoba prijetila.ja nisam u mogućnosti još neko vrijeme doći to napravit,ne pristaje da donesu moji roditelji.mojoj majci ta je službenica zaprijetila ako pod hitno ne dođem da će napisat nalog za tjeralicu i da će me tražit.to je umobolno jer ja alimentaciju plaćam redovito ali majka moje djece je poremećena osoba i neprekidno mi zagorčava život.da li moram dolazit i prekidat službenu odsutnost ili mogu moji roditelji kod odvjetnika bez moje punomoći?usput,kad su došli vidjeti unuke bili su sami bez nadzora u dvorištu bez ograde,blizu ceste,a još nemaju dvije godine.ona je bila u kući.moji nisu stigli slikat tu situaciju.da li MUP reagira zbog alimentacije ili mi se opet neko igra sa životom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni u kom slučaju nije posao policije da utjeruje alimentaciju po nečijoj prijavi. To je svakako u nadležnosti suda.

Pogotovo ne pozivom anonimne (je li se predstavila?) osobe koja se predstavila kao policijska službenica na Vaš mobitel. Tu se posve sigurno radi o djelovanju protivnom Zakonu i pravilu službe (ako je poziv uistinu upućen od policije).

 

Bilo bi dobro da incident pismenim putem prijavite najbližoj PU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče optužbi...

Možda bi bilo bolje da dozvolite da vas privedu, ako bi netko uistinu raspisao tjeralicu.Tako ćete imati bolje argumente da uzvratite tužbama protiv upletenih. Kontaktirajte odvjetnika koji je spreman brzo intervenirati .

 

Pretpostavljam da imate dokaz da alimentaciju plaćate, tj. da ne plaćate 'na ruke', bez potvrde.

 

Svakako pismeno prijavite policiji, neka istraže tko je zvao. Ako ne reagirate, samo ohrabrujete počinitelja na dalje takve postupke. To je psihičko maltretiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lor je napisao:

redovito plaćam alimentaciju za blizance u iznosu od 2000kn,svaki mjesec redovito.službeno sam odsutan i nisam u svom gradu.zvala me službenica MUP-a,tako se predstavila,da ja ne plaćam alimentaciju i da je odvjetnik majke predao njima kaznenu prijavu.koliko sam ja upućen to se predaje sudu,a ne policiji.

 

mislim, što volite filozofirati čudo jedno (i felixx skupa sa vama)

 

lijepo vam je rečeno da je podnesena kaznena prijava po odvjetniku i policija sad provjerava navode te prijave

ako vi plaćate sve uredno kao što tvrdite, nema razloga ne biti kooperativan i dogovoriti razgovor sa policijom u kojem će te reći sve što ste i ovdje i ujedno dokumentirati to svoje plaćanje.

i gotova stvar

ovako doista može za vama biti raspisana potraga, jer se radi o kaznenom djelu za koje se postupak vodi po službenoj dužnosti.

sami pravite probleme koje možete izbjeći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Za progon po članku 209. KZ ipak bi sud trebao ustanoviti neplaćanje alimentacije. To je moje mišljenje.

 

A za provjeravanje navoda optužbe, ne bi li bilo dovoljno da roditelji donesu dokaz o plaćanju?

I ne bi li onda trebalo sankcionirati lažnu prijavu?

 

ne misliš dobro.ustvari, ako i ne plaća, u konačnici će sud to i ustanoviti svojom presudom, a da bi se do nje došlo, mora prethoditi postupak prikupljanja dokaza i utvrđivanja činjenica.

 

od njega se i traži da se izjasni o navodima prijave i pokaže (dokaže) da nije kako ga se prijavilo. nečim se ta prijava morala i potkrijepiti.

kako će to napraviti ako ne pristupi u PP?

nije prijavljena njegova majka, otac, već on.

o tome da li je kaznena prijava OK ili nije, ne može se odmah reći, potrebno je provesti sve izvide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

Lor je napisao:

redovito plaćam alimentaciju za blizance u iznosu od 2000kn,svaki mjesec redovito.službeno sam odsutan i nisam u svom gradu.zvala me službenica MUP-a,tako se predstavila,da ja ne plaćam alimentaciju i da je odvjetnik majke predao njima kaznenu prijavu.koliko sam ja upućen to se predaje sudu,a ne policiji.

 

mislim, što volite filozofirati čudo jedno (i felixx skupa sa vama)

 

lijepo vam je rečeno da je podnesena kaznena prijava po odvjetniku i policija sad provjerava navode te prijave

ako vi plaćate sve uredno kao što tvrdite, nema razloga ne biti kooperativan i dogovoriti razgovor sa policijom u kojem će te reći sve što ste i ovdje i ujedno dokumentirati to svoje plaćanje.

i gotova stvar

ovako doista može za vama biti raspisana potraga, jer se radi o kaznenom djelu za koje se postupak vodi po službenoj dužnosti.

sami pravite probleme koje možete izbjeći.

 

ko filozofira?jeste vi pročitali o čemu ja pišem?pozivi ocu djece i njihovoj baki od strane "policijske službenice" na mobitel uz prijetnje tjeralicom?!!a koga to policija kontaktira telefonom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lor je napisao:

jazz031 je napisao:

Lor je napisao:

redovito plaćam alimentaciju za blizance u iznosu od 2000kn,svaki mjesec redovito.službeno sam odsutan i nisam u svom gradu.zvala me službenica MUP-a,tako se predstavila,da ja ne plaćam alimentaciju i da je odvjetnik majke predao njima kaznenu prijavu.koliko sam ja upućen to se predaje sudu,a ne policiji.

 

mislim, što volite filozofirati čudo jedno (i felixx skupa sa vama)

 

lijepo vam je rečeno da je podnesena kaznena prijava po odvjetniku i policija sad provjerava navode te prijave

ako vi plaćate sve uredno kao što tvrdite, nema razloga ne biti kooperativan i dogovoriti razgovor sa policijom u kojem će te reći sve što ste i ovdje i ujedno dokumentirati to svoje plaćanje.

i gotova stvar

ovako doista može za vama biti raspisana potraga, jer se radi o kaznenom djelu za koje se postupak vodi po službenoj dužnosti.

sami pravite probleme koje možete izbjeći.

 

ko filozofira?jeste vi pročitali o čemu ja pišem?pozivi ocu djece i njihovoj baki od strane "policijske službenice" na mobitel uz prijetnje tjeralicom?!!a koga to policija kontaktira telefonom?

 

mene su kontaktirali telefonom :-D

obzirom da se policijska službenica predstavila, nazovite njezinu postaju, zatražite dotičnu osobu, smireno objasnite da ste na službenom putu i pokušajte dogovoriti sastanak na obostrano zadovoljstvo. informaciju da se u slučaju neodazivanja za Vama može raspisati tjeralica shvatite tako - kao informaciju, a ne kao prijetnju. nikome nije ugodno sjediti u policijskoj postaji, ali drugoga načina da se utvrdi činjenično stanje naprosto nema, pa ukoliko dokažete da uredno ispunjavate svoje obveze, do suda ne morate niti doći. dakle, žifce na klin, pamet u glavu i sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lor je napisao:

 

ko filozofira?jeste vi pročitali o čemu ja pišem?pozivi ocu djece i njihovoj baki od strane "policijske službenice" na mobitel uz prijetnje tjeralicom?!!a koga to policija kontaktira telefonom?

 

vi filozofirate, evo..i galamite, i uspjenili ste se.

 

da, to nisu prijetnje tjeralicom, već vam se kaže što će uslijediti ako izbjegavate razgovor.

tu vas se zove na razgovor, a što biste rekli da vas se poziva u svojstvu osumnjičenika tek? baš da mi je onda vidjeti vašu reakciju.

policija vas tako kontaktira da vama i sebi olakša taj postupak, ne dovede vas u nezgodnu situaciju.

više biste voljeli uhićenje i privođenje u PP?

 

ajde, nebi bilo loše da malo smirite strasti.

 

i zbog ovakvog načina pisanja i komunikacije, ja vam ne vjerujem da vi to sve uredno plaćate kako pišete. jer vi očigledno imate neko svoje viđenje plaćanja. i eto vam onda prijave.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam sta ima ali sto bi se desilo da je otac na burzi u tom slucaju od cega ce platit ako prima samo za svoj zivot sta bi i onda policija potezala pitanja placanja ili je otac duzan naknadno te novce nadoplatit.

Ili slucaj kad imate presudu o vidjanju dijece pa se obratite policiji a oni kazu da to nije njihov posao a neznam cije onda i ko se tu stiti dijete ili majka.

Mislii da odvjetnik moze dobiti u policiji podatke o ocu i

podnijeti (tuzbu,ovrhu i sl, )ali majka se prije mogla obratiti css pa valjda ima neki rok koliko aleimentacija moze kasnit i kad treba css uskocit ako otac nije u mogucnosti ili policija provodi reket na ocu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

Lor je napisao:

 

ko filozofira?jeste vi pročitali o čemu ja pišem?pozivi ocu djece i njihovoj baki od strane "policijske službenice" na mobitel uz prijetnje tjeralicom?!!a koga to policija kontaktira telefonom?

 

vi filozofirate, evo..i galamite, i uspjenili ste se.

 

da, to nisu prijetnje tjeralicom, već vam se kaže što će uslijediti ako izbjegavate razgovor.

tu vas se zove na razgovor, a što biste rekli da vas se poziva u svojstvu osumnjičenika tek? baš da mi je onda vidjeti vašu reakciju.

policija vas tako kontaktira da vama i sebi olakša taj postupak, ne dovede vas u nezgodnu situaciju.

više biste voljeli uhićenje i privođenje u PP?

 

ajde, nebi bilo loše da malo smirite strasti.

 

i zbog ovakvog načina pisanja i komunikacije, ja vam ne vjerujem da vi to sve uredno plaćate kako pišete. jer vi očigledno imate neko svoje viđenje plaćanja. i eto vam onda prijave.

 

:kavica:[/quo

 

da,plaćam alimentaciju redovito,kupio sam sve potrebno za blizance kad su se rodili i sad kupim sve što treba ali ju ne želim ženit.i zato se pjeni.to je navodna prijava od 5.mjeseca,a oni tek sad reagiraju.a vi očito površno čitate postove i samo se pravite pametni.jer moje je pitanje bilo što ima policija sa alimentacijom.ne izbjegavam razgovor,samo sam se htio informirati.a vi potražite portal di se komentiraju Ante i Simona jer po vašem pisanju se vidi da spadate u žutilo.hvala onim normalnim i pametnima koji su mi pomogli,a vi glavu u pijesak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lor je napisao:

a vi očito površno čitate postove i samo se pravite pametni.jer moje je pitanje bilo što ima policija sa alimentacijom.ne izbjegavam razgovor,samo sam se htio informirati.a vi potražite portal di se komentiraju Ante i Simona jer po vašem pisanju se vidi da spadate u žutilo.hvala onim normalnim i pametnima koji su mi pomogli,a vi glavu u pijesak.

 

 

ja se ne pravim pametan, ja jesam pametan i u ovoj struci dovoljno dugo da mi je vaša situacija i pitanje i sva ta frka koju ste digli zbog razgovora, kojeg eto na kraju i ne izbjegavate, i "napad" na policiju da što oni imaju provjeravati plaćate li vi alimentaciju ili ne, jako poznata i prošao sam ju ohoho puta.

moj odgovor zašto vas zovu, što da napravite itd. je ono što će se dogoditi (pahuljica zg vam je isto odgovorila i potpetica) i to vam je pomoć/odgovor na postavljeno pitanje.

ali,

koliko vidim, mi nismo normalni i pametni jer ne držimo vašu stranu već kažemo kako jest u stvarnosti i što bude u takvim situacijama.

 

niste ni prvi ni zadnji koji bi odgovor i pomoć kakvu si je sam zamislio i koja njemu odgovara.

 

 

a tko su ante i simona? kakve veze imaju sa vašom alimentacijom?

 

 

 

 

 

 

:fucka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

od njega se i traži da se izjasni o navodima prijave i pokaže (dokaže) da nije kako ga se prijavilo. nečim se ta prijava morala i potkrijepiti.

kako će to napraviti ako ne pristupi u PP?

 

 

 

I kako će dokazati da nije kriv? Reći će 'nisam kriv', i to je to?

Ne. Morao bi dati dokaz da plaća.

Zašto je bitno da ga osobno donese?

Dokaz o plaćenim iznosima, zajedno sa presudom u kojoj je određen iznos alimentacije dovoljan je da sud odbaci optužbu, trebao bi biti dovoljan i policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

jazz031 je napisao:

od njega se i traži da se izjasni o navodima prijave i pokaže (dokaže) da nije kako ga se prijavilo. nečim se ta prijava morala i potkrijepiti.

kako će to napraviti ako ne pristupi u PP?

 

 

 

I kako će dokazati da nije kriv? Reći će 'nisam kriv', i to je to?

Ne. Morao bi dati dokaz da plaća.

Zašto je bitno da ga osobno donese?

Dokaz o plaćenim iznosima, zajedno sa presudom u kojoj je određen iznos alimentacije dovoljan je da sud odbaci optužbu, trebao bi biti dovoljan i policiji.

 

hebo lud zbunjenog ovdje.

 

koliko vi godina imate ljudi?

kao djeci da se odgovara i objašnjava, još vam i nacrtati treba

 

kad me već kvotaš, onda i čitaj redom riječ po riječ.napisao sam da se mora izjasniti o navodima prijave i da pokaže (dokaže)..bla, bla....

 

on je prijavljena osoba, on mora od sebe otkloniti sumnju da je počinio kazneno djelo, on mora odgovoriti na postavljena pitanja, on mora dostaviti dokaz da prijava nije osnovana.

i kad to obavi, policija neće razmatrati jel' to u redu ili nije, to nije njen posao.ne odbacuje policija "optužbu" jer optužbe još i nema, postoji samo prijava.

policija će dostaviti prijavu i sve što je prikupila od podataka drž. odvjetniku na odluku. e, tada već može doći do odbačaja prijave ili podnošenja optužbe sudu. ovisi što je istina, ono što je u prijavi ili ovo što nam priča Lor

 

ma, ovo je beznadan slučaj

zalud objašnjavanje

i srećom, nikada još ovakve stranke nisam imao, bože me sačuvaj..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čini mi se da su se ovdje u samome startu pomiješali lončići, tj. pobrkala tužba za uzdržavanje (koju zakonski zastupnik djeteta podnosi sudu i rješava se na sudskim raspravama) i kaznena prijava za neplaćanje alimentacije, kada policija djeluje kao servisna služba, tj. utvrđuje činjenično stanje, ispitujući onoga protiv kojega je kaznena prijava podnesena, onoga tko je kaznenu prijavu podnio (to znači da će i majka Vaših blizanaca također provesti izvjesno vrijeme u policijskoj postaji odgovarajući na pitanja) ali i sve one za koje smatraju da ih je potrebno ispitati radi utvrđivanja stanja, ne donoseći pritom nikakve zaključke niti odluke (državno odvjetništvo odlučuje hoće li se kaznena prijava prihvatiti, pa će se krenuti u sudski postupak, ili će se odbaciti kao neosnovana). na Vašem bih mjestu bezpogovorno surađivala s njima i ne bih si lupala glavu zašto reagiraju tek sada (kažete da je prijava iz petog mjeseca)i zašto Vas zovu na telefon, a nisu Vas priveli s dva uniformirana policajca.

 

glede podizanja lažnih kaznenih prijava, petpetica je prije nekoliko dana u jednome svome postu objavio slijedeću informaciju, koja će Vam možda biti zanimljiva:

 

"KAZNENI ZAKON

(1) Tko prijavi neku osobu da je počinila kazneno djelo iako zna da to nije istina, a radi se o kaznenom djelu za koje pokretanje kaznenog postupka nije prepušteno privatnoj tužbi ili povodom prijedloga, ili tko za takvo djelo podmetanjem tragova ili na drugi način izazove pokretanje kaznenog postupka protiv osobe za koju zna da nije počinitelj kaznenog djela,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.

(2) Tko prijavi da je počinjeno kazneno djelo iako zna da to nije istina, a radi se o kaznenom djelu za koje pokretanje kaznenog postupka nije prepušteno privatnoj tužbi ili povodom prijedloga ili tko sebe prijavi da je počinio takvo djelo iako to nije istina,

kaznit će se novčanom kaznom do sto dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do tri mjeseca."

 

još jednom ću naglasiti, suradnja s policijom te maksimalna suzdržanost i smirenost u Vašem su interesu, jer, ukoliko podmirujete svoje obveze, onda je prilično razvidno da je ova prijava podnesena isključivo zato da Vas se uznemiri, a koliko vidim iz Vašeg pisanja, cilj je u potpunosti ostvaren...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 3.

 

Policijski poslovi utvrđeni ovim Zakonom su:

 

1. zaštita života, prava, sigurnosti i nepovredivosti osobe,

2. zaštita imovine,

3. sprječavanje i otkrivanje kaznenih djela, prijestupa i prekršaja,

4. traganje za počiniteljima kaznenih djela, prijestupa i pre­kršaja i njihovo dovođenje nadležnim tijelima,

5. nadzor i upravljanje cestovnim prometom,

6. poslovi sa strancima na temelju zakona,

7. nadzor i osiguranje državne granice,

8. drugi poslovi određeni zakonom.

 

Policijske poslove obavljaju policijski službenici Ministarstva u sjedištu i područnim ustrojstvenim jedinicama.

2. Pozivanje

 

Članak 29.

 

Dopušteno je pozivati na obavijesni razgovor osobu za koju se osnovano može pretpostaviti da raspolaže s obavijestima nužnim za obavljanje policijskih poslova iz članka 3. stavka 1. točke 1. do 4. ovoga Zakona.

 

U pozivu se mora naznačiti naziv, mjesto i adresa ustrojstvene jedinice Ministarstva, razlog, mjesto i vrijeme pozivanja.

 

Osoba koja se odazvala pozivu ili je bila prisilno dovedena, a odbije dati obavijest, ne smije se ponovno pozivati zbog istog razloga.

 

O obavljenoj dostavi sastavlja se potvrda (dostavnica).

 

Članak 30.

 

Osobu koja se nalazi u domu smije se pozivati u vremenu od 06.00 do 22.00 sata.

 

Iznimno, ako postoji opasnost od odgode, osobu od koje se traži obavijest policijski službenik ovlašten je pozvati izvan vremena propisanog u stavku 1. ovoga članka.

 

Članak 31.

 

Policijski službenik ovlašten je iznimno osobu pozvati usmeno ili odgovarajućim telekomunikacijskim sredstvom, pri čemu joj je dužan priopćiti razlog pozivanja, a uz njenu suglasnost može je i prevesti do službenih prostorija.

 

Osobe se iznimno smiju pozivati i putem sredstava javnog priopćavanja kada je to prijeko potrebno zbog opasnosti od odgode, sigurnosti postupanja ili kada se poziv upućuje većem broju osoba.

 

Pozivanje maloljetne osobe obavlja se dostavom pisanog poziva putem roditelja ili skrbnika.

 

4. Traganje za osobama i predmetima

 

Članak 36.

 

Policija je ovlaštena provoditi mjere traganja za osobama i predmetima.

 

Mjere traganja iz stavka 1. ovoga članka su potraga i objava.

 

Potraga se raspisuje:

 

1. za osobom za koju postoje osnove sumnje da je počinila kazneno djelo, prijestup ili prekršaj ili za osobom koja može dati obavijesti o kaznenom djelu, prijestupu ili prekršaju ili o poči­nitelju,

2. za nestalom osobom,

3. za osobom za kojom je izdana tjeralica u skladu s posebnim zakonom.

 

Objava se raspisuje radi:

 

1. utvrđivanja prebivališta ili boravišta osoba, u skladu s posebnim zakonom,

2. utvrđivanja identiteta osobe koja nije u stanju dati osobne podatke ili mrtvog tijela osobe za koju se ne mogu utvrditi osobni podaci,

3. pronalaska predmeta u vezi kaznenog djela, prijestupa ili prekršaja, u skladu s posebnim propisima ili predmeta koji su pronađeni ili nestali,

4. oduzimanja predmeta ili isprava temeljem odluke suda ili tijela uprave.

5. Privremeno ograničenje slobode kretanja

 

iz zakona o policiji

 

dakle, samo iznimno se osoba može pozivati na obavijesni razgovor telekomunikacijskim sredstvom, u pravilu se mora pozvati pismenim putem i mora biti obaviještena u kojem se svojstvu poziva.

u potpunosti razumijem vašu reakciju na telefonski poziv policajke čije je ponašanje baš i nije na visokom stupnju profesionalnosti (ako su točni vaši navodi).

međutim, u svemu ostalom slažem se s pahuljicom-postupati na visokoj razini kooperativnosti, oni samo pokušavaju raditi svoj posao,a ako vas je netko prijavio za počinjenje kaznenog djela oni to moraju provjeriti na način da s vama obave obavijesni razgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija