Jump to content

Ponižavanje ili zasluga ili što već - Hrvatski branitelja kod podizanja kredita !!!


perorama

Preporučene objave

Hrvatski sam branitelj liječim se od PTSP u mirovini sam od 2006 godine, u HV sam bio 1991 god. (lipanj) – 2006 (studeni).

 

- Odlazim u Hrvatsku Poštansku Banku (preko koje dobivam mirovinu na tekući račun) tražiti kredit u iznosu od 1000 EURA na godinu dana, gospođa na šalteru za kredite kaže da prikupim sljedeće dokumente za kredit (umirovljenički nenamjenski kredit koji je bio kao ponuda): potvrda HZMO, mjenica, OIB kopija, osobna iskaznica kopija.

- Službenica mi kaže da će kredit biti riješen za dva-tri dana, međutim to je potrajalo 15. dana ja odem u vezi kredita pitati kad će biti riješeno službenica mi objasni tek u 2. mjesecu (veljača) zbog neki novi uvjeta kreditiranja pod kojim mene ne bih trebalo ticati jer sam ja predao zahtjev po starim uvjetima.

- Ne mogu da čekam drugi mjesec zamolim da mi vrate papir koje sam predao i odmah su mi vratili.

- Ostao mi je veliki upitnik zašto toliko čekanje te novi uvjeti i što se oni mene tiču!

 

Odem se raspitati za kredit u Volksbank banku isto tako nude nenamjenske umirovljeničke kredite te za dva –tri dana sve gotovo, isti uvjeti i kreditiranja.

- Službenica banke kaže da donesem slijedeće dokumente potrebite za kredit: potvrda HZMO, OIB kopija, osobna iskaznica kopija, rješenje mirovine kopija, potvrde primanja zadnja tri mjeseca -banke gdje imam tekući račun.

Nakon tri dana me zovu da ne mogu realizirati kredit zbog nekakvog « rizika police », ništa mi nije bilo jasno u tom trenutku odmah sam pitao da li mogu doći po papire od kredita reče mi da mogu.

Odem odmah do Volksbank banke pitam službenicu zašto ne mogu realizirati kredit i što im znači « rizik police », te mi reče da sam u rizičnoj grupi za kredite zbog mojeg oboljenja pitam da mi objasni točno što to znači nije mi znala reći samo reče da je tako komisija kreditiranja donijela odluku.

Pitam zašto mi nije odmah na početku rekla kad sam donio dokumentaciju o tom «riziku police» samo je šutjela.

Ništa mi nije jasno pokupim papire i izađem van zbunjen u svim tim nejasnoćama.

 

Pitam se sad kakva je to politika pojedini Banki (možda službenika) -?

Pitam se dali sam stvarno toliko rizičan sa svojim oboljenjem -?

Pitam se zašto toliko problema zbog jednog kredita od 1000 EURA dok su neki dobivali milijune kuna kredita bez toliko problema u čemu je kvaka –?

Pitam se kakve su ovo promocije kredita za umirovljenike od strane pojedini Banaka možda nisam ona vrsta umirovljenika koja njima odgovara -?

Pitam se zašto odmah ne kažu za tu «rizičnu policu» kod predavanja dokumentacije -?

Pitam se možda zato što sam branio Hrvatsku u ratu dok su «lopovi» iza leđa krali -?

Ne znam pokušajte mi odgovoriti -?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prošle godine imao sam sudar,nije moja krivica.Auto gotovo totalka.Pošto je bio na kredit u splitskoj obratim se njima jer je došlo do promjene a uz to i knjižica je bila kod njh.Automobil star 2 godine prodao nakon primljene odštete osiguranja.Pitam u banki da mi daju predlog kako da zatvorimo preostali kredit.Službenica mi predloži da to zatvorim kreditom ali oni trenutno nemaju ponudu za auto kredite pa mi predlažu nenamjenski stim da ja njima donesem svoju medicinsku dokumentaciju itd,kao jedan od uvjeta dizanja novog kredita.Samim spominjanjem medicinske dokumentacije ja je zamoli da mi izračuna koliko sam im dužan,nakon toga izvadim gotovinu i platim im odmah.Gospođi nije bilo baš pravo ali nije ni meni drago da me me svaka službenica analizira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zozef, ne znam dali spadate u onu grupu branitelja koji su oboljeli od PTSP-a ili imate i status HRVI na osnovi te bolesti, ali treba biti objektivan i shvatiti banke, jer i branitelji oboljeli od PTSP-a spadaju u rizičnu skupinu i malo koja banka je spremna dati neki malo veći kredit takvom branitelju ako nema jamca ili sudužnika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Zozef, ne znam dali spadate u onu grupu branitelja koji su oboljeli od PTSP-a ili imate i status HRVI na osnovi te bolesti, ali treba biti objektivan i shvatiti banke, jer i branitelji oboljeli od PTSP-a spadaju u rizičnu skupinu i malo koja banka je spremna dati neki malo veći kredit takvom branitelju ako nema jamca ili sudužnika .

 

 

Mrljavac ne slažem se s tobom...evo i zašto i sam sam Hrvi, nije na osnovi Ptsp, nego na osnovu ranjavanja..a evo neka mi netko objasni..zar u rizičnu skupinu ne spadaju oboljeli od srčanih bolesti..pa ja sam nedavno imao infarkt...od toga se i umire..od Ptsp se ne umire, je da je teška bolest..ali ipak ako nisi u zadnjoj najgoroj fazi (a onda imaš i skrbnika i onda je to nešto drugo), zar nisu rizične grupe i grupe ljudi oboljelih od malignih tumora..itd. ma ovo se već vodila polemika i po nekim drugim postovima o tom prokletstvu ptsp...ispada da je bolje da to ljudi sakrivaju, potiskuju i neznam što drugo nego da se liječe....i molim te ovo nije neki poslovni odnos banke prema klijentu...nego omalovažavanje ratnika ..ljudi koji su omogućili tim guzonjama da pootvaraju razno razne banke i štedionice...

 

Sramota !!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slagao se ti sa mnom ili ne to je nebitno.

 

Uostalom, upoznat sam vrlo dobro o tome da umirovljeni branitelj koji želi podići neki veći dugoročni kredit (100 000 kuna pa nadalje) bez jamaca (znači potrebno životno osiguranje) mora predočiti rješenje o mirovini u kojem se vidi uzrok odlaska u mirovinu tj. bolest, ima velikih problema (ako je obolio od PTSP-a ili neke druge rizične bolesti) sa životnim osiguranjem kojim garantira otplatu iznosa kredita.

 

Uostalom, porazgovaraj sa službenicima u bankama pa ćeš se uvjeriti osobno.

 

Nažalost to je stvarnost a kad je novac u pitanju, banke nemaju milosti.

 

Pročitaj na netu kakva je to bolest PTSP pa će ti biti malo jasnije zašto je istina ono što sam napisao.

 

(klikni)Dragovoljac.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Halooooooo Mrljavac što ti meni kažeš da ja pročitam što je bolest Ptsp ?????? hej, osim što si tu moderator...tko si ti čovječe da daješ sebi za pravo govorit kakva e to bolest i zašto si to napisao..pa o toj bolesti se vode stručne studije, istražuju njen nastanak, mogućnosti liječenja, njene posljedice na društvo i okolinu...pa to rade eminentni stručnjaci iz više grana medicine...a ti sad našo zaključit...ma stvarno meni je sad o tebi slika jasnija...i u nekim prijašnjim postovima si znao malo zabrijat ali ovo je previše...

 

Reci mi na kraju da li znaš tko u ovoj državi osim tebe i tvog liječnika ili liječnika koji te liječi može i ima pravo tražiti tvoju medicinsku dokumetaciju...dragi prijatelju...samo nadležan sud..i to se zna u kojim slučajevima !!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja iskustva s hpb u zegeu su više nego dobra.osim toga, pokretaču ovog posta hpb nije uskratio pravo na kredit, već produžio rok za ostvarivanje istog.

ista banka ima s državom poseban dogovor kojim se banka obavezuje da na dodjeljene krediti imaju manju kamatnu stopu od ostalih banaka, za sve umirovljenike.osim toga,invalidninu možete primati samo preko hpb-a.ukoliko nemate račun,oni će vam ga otvoriti.

osobno sam zabrljao s vračanjem rate kredita da mi je prijetilo otkazivanje.zamolio sam ih da me sačekaju još neko vrijeme i dobio sam tu pogodnost.uredno sam podmirio sva dugovanja i nastavio dalje s otplatom svaki mjesec.

referent koji je vodio moj slučaj je vrlo strog i nije se prema meni ponašao kao da sam "rizična skupina".isto tako sumnjam da mi se izašlo u susret samo zato da se ispred banke ne raznesem bombom.briga njih,oni hoče svoj novac i red je da ga vratiš.naposljetku,i da mi je otkazala kredit...opet bih morao vratiti novac,i to odjednom.

a što se tiče tog jada od ptsp-a....lakše je razbiti atom nego predrasude.ajnštajn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Halooooooo Mrljavac što ti meni kažeš da ja pročitam što je bolest Ptsp ?????? hej, osim što si tu moderator...tko si ti čovječe da daješ sebi za pravo govorit kakva e to bolest i zašto si to napisao..pa o toj bolesti se vode stručne studije, istražuju njen nastanak, mogućnosti liječenja, njene posljedice na društvo i okolinu...pa to rade eminentni stručnjaci iz više grana medicine...a ti sad našo zaključit...ma stvarno meni je sad o tebi slika jasnija...i u nekim prijašnjim postovima si znao malo zabrijat ali ovo je previše...

 

 

 

 

 

 

:smijeh:

Izgleda da si ostao bez municije i pucaš iz prazne puške i galamiš nepotrebno (zamisli, nismo znali da se o toj bolesti vode kako ti kažeš "stručne studije") pa s tobom više nemam što raspravljati (po običaju).

 

Čim ja nešto napišem, ti kao da jedva čekaš da kontriraš.

Možeš kontrirati koliko te volja dok je u granicama pristojnosti.

 

Zanimljiv ti je način komunikacije.

 

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I Cagart, pročitaj prvi post u ovoj temi jer vidi se da ga uopće nisi pročitao već si se "upecao kao štuka na kukuruz za šarane" na moj post koji je samo potvrdio ono što je perorama napisao kada je otvorio temu.

 

Ako tražiš pomoć na ovom portalu u redu, međutim nemoj ostalim korisnicima odmagati nepotrebnim uskakanjem u diskusiju, "pecati" se na moje odgovore korisnicima jer to ti zaista ne treba.

 

Razvidno je da umirovljeni branitelji oboljeli od PTSP-a imaju problema prilikom podizanja većih iznosa (100 000 i više kuna) kredita u većini banaka, ukoliko nemaju žiranta-jamca i htjeli bi da instrument osiguranja kredita bude životno osiguranje, a uzimaju kredit na 7 ili 10-tak godina jer ih životno osiguranje svrstava u rizičnu skupinu te u tom slučaju osiguravajuće kuće izbjegavaju sklopiti policu kao instrument osiguranja kredita.

 

I Cagart, ne vidim što je tu neistina od onog što sam napisao.

 

 

 

Cagart je i napisao:

Vidiš Mrljavac možeš se samo smijati..jer očigledno da nisi ponovo pročitao to što si naprijed napisao...uostalom ne boluješ od te bolesti pa vjerojatno ni neznaš kako je to !

 

Ili ako možda i boluješ...ispričavam se..kako to da možeš biti moderator..hmmm, pa to je rizično:-D :-D:-D

 

 

Vidiš, mene nisi uvrijedio, međutim razmisli dali si uvrijedio urednike, moderatore i administratore drugih braniteljskih portala (ima ih prekonekoliko) koji su oboljeli od PTSP-a, ovim tvojim ciničnim tekstom iz kojeg proizlazi po tvom pisanju da je upitna njihova sposobnost i zalaganje u uređivanju, moderiranju i davanju savjeta na svojim forumima, portalima, web-stranicama te se lako može zaključiti koliko cijeniš njihov trud i pomoć.

 

Otključat ću temu jer se nadam da si svjestan da si malo nespretno reagirao i da nećeš dalje "dobacivati".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koji mjesec prije nove godine posjetim jednu od banaka i zatražim kredit s kojim bih vratio dva postojeća kredita.trebam vratiti po 1/3 svakog kredita što bi bilo oko 50.000kn.

iskustva kao branitelj u mirovini s ovom bankom koja nije hpb,su opravdana.iako nisam dobio kredit najmanji naglasak je bio na ptsp-u.

osobno me nitko nije pitao da li bolujem od ptsp-a,no po njima svi hrvi koji su u mirovini pod posebnom su paskom,zašto??nebih znao reći.odbijen sam zbog recesije i već postojećih kredita.

ovo je zege i možda se ovdje ipak drukčije ponaša.osobno,mislim da se u hpb-u može dobiti kredit jer su oni jedina banka koja s državom ima dogovor o kreditiranju branitelja i svih ostalih prava (npr.kredit za samostalnu djelatnost).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje iskustvo je:

Dignuo jedan kredit u HPB i to na invalidnost ,potrebna potvrda iz ureda za branitelje o visini invalidnosti ,osobna i sl.

Oni određuju visinu kredita ovisno o invalidnosti uzimaju oko pola invalidnine kad ona legne na tekuči račun.Bez jamaca i hipoteke.Dignuo 20000 kn na 5 god.

Rata je 337 kn mj.

Dignuo drugi kredit u PBZ na 120 mj. 150000 kn bez jamaca i hipoteke,na mirovinu kad mirovina legne oni uzmu svoje oko 1900 kn.

Treći kredit u visini oko 12000 kn dignuo u PBZ (brzi kredit )na rok otpate od 30 mj. bez obzira na prva dva kredita i bez jamaca i hipoteke visina oko 370 kn mjesećno i uzimaju zadnji dan u mjesecu.

Nikakve upite o bolesti me nitko nije nikada upitao,zanima ih samo visine dohodaka ,da su redovna primanja i da nisi na crnoj listi.Uredno sva tri kredita otplačujem trajnim nalogom i sa bankama nemam nikakvih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Moje iskustvo je:

Dignuo jedan kredit u HPB i to na invalidnost ,potrebna potvrda iz ureda za branitelje o visini invalidnosti ,osobna i sl.

Oni određuju visinu kredita ovisno o invalidnosti uzimaju oko pola invalidnine kad ona legne na tekuči račun.Bez jamaca i hipoteke.Dignuo 20000 kn na 5 god.

Rata je 337 kn mj.

Dignuo drugi kredit u PBZ na 120 mj. 150000 kn bez jamaca i hipoteke,na mirovinu kad mirovina legne oni uzmu svoje oko 1900 kn.

Treći kredit u visini oko 12000 kn dignuo u PBZ (brzi kredit )na rok otpate od 30 mj. bez obzira na prva dva kredita i bez jamaca i hipoteke visina oko 370 kn mjesećno i uzimaju zadnji dan u mjesecu.

Nikakve upite o bolesti me nitko nije nikada upitao,zanima ih samo visine dohodaka ,da su redovna primanja i da nisi na crnoj listi.Uredno sva tri kredita otplačujem trajnim nalogom i sa bankama nemam nikakvih problema.

 

Prijatelju nisi te kredite pokušao podignuti poslje 01.01.2010

i u banci gdje sam ja probao dignuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Razvidno je da umirovljeni branitelji oboljeli od PTSP-a imaju problema prilikom podizanja većih iznosa (100 000 i više kuna) kredita u većini banaka, ukoliko nemaju žiranta-jamca i htjeli bi da instrument osiguranja kredita bude životno osiguranje, a uzimaju kredit na 7 ili 10-tak godina jer ih životno osiguranje svrstava u rizičnu skupinu te u tom slučaju osiguravajuće kuće izbjegavaju sklopiti policu kao instrument osiguranja kredita.

 

Ukoliko itko ima ikakvih problema prilikom gore navedenog a potreban mu je kredit pod navedenim uvijetima -kredit 7-10 god.nenamjenski uz policu životnog osiguranja kao jamstva ....

Erste & Steiermärkische Bank d.d. stoji na raspolaganju(nije reklama)a ukoliko mogu pomoći javite se slobodno...nema provizije...niti zarade...mislim moje...uvijet je kreditna spsobnost...ptsp nije problem...banke još uvijek toleriraju dobru zaradu ispred rizika....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4gbr je napisao:

Zašto je ključ na temi "spasitelj"?

Zašto je nemoguće raspravljati o stvarima koje su bitne a bole?Zar je istina zabranjena?

 

hoj!ovaj post raspravlja o nečem drugom.svoje pitanje postavi moderatoru na pm!, ili otvori novu temu.

 

osim toga,sit sam bitnosti i njezine boli,a istina je relativna.između ostalog,taj post bespotrebno uznemiruje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga gospodo i kolege branitelji...s dužnim poštovanjem prema svim stvarnim RVI...ovdje se iz petnih žila raspravlja o "problemima" branitelja (HRVI) prilikom podizanja kredita, o tome kako banke traže ovo, traže ono, svašta zahtjevaju a zbog samog statusa RVI...ali ono što zaboravljate je činjenica da će večini ti krediti biti odobreni kad konačno skupite svu tu papirologiju...zašto? Zato jer ste - kreditno sposobni! Banke naravno, zanima uglavnom to a sve ostalo samo su sporedne stvari...Recite mi sada šta bi trebao reći branitelj i dragovoljac DR koji je potjeran u 6a mirovinu iz HV, i iznos mirovine mu je cca 2300-400 kn...ne znam znate li da on (osim što grca u bijedi i neimaštini), ne može UOPĆE dobiti bilo kakav kredit ni u kojoj banci, jer nije kreditno sposoban?? Novi pravilnik većine (većih) banaka glasi da je iznos mirovine od 2200 kn tzv. socijalni minimum, i od toga se ne smije uzimati rata za kredit, što znači da ta osoba niti ne može dobiti nikakav iole konkretniji kredit osim onog umirovljeničkog, do 3,5 tis. kuna... :-?:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nije sramna sama činjenica o malim primanjima, ogroman broj ljudi u lijepoj našoj radi i za manje...sramna je činjenica da branitelj i dragovoljac, poslan u mirovinu, dobije takav bjedan iznos od države kojoj je dao- praktički sve - svoje najbolje godine, a i svoj život kojeg je mogao izgubiti u DR...TO je sramno, prijatelju... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joj, pa i da je mirovina veća, da možeš "podnijeti" kredit, postavlja se pitanje, kako ga ostvariti. Moj slučaj, zatražen kredit od banke, sve OK, ali.....banka traži životno osiguranje, ( kao garanciju)uz dokumentaciju treba i riješenje da si u mirovini. I...na tom riješenju piše HRVI ( ranjavanje i PTSP) I tu dolazi problem,niti jedno osiguranje ne želi sklopiti životno osiguranje s osobom koja boluje od PTSP. I eto problema, nema kredita....nažalost , obilježeni smo u ovom društvu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ni jedna osiguravateljska kuća neće sklopiti ugovor o životnom osiguranju sa psihičkim bolesnikom.(bez obzira koji)

to im je i zakonska obveza. ZOO

ukoliko osiguravatelj naknadno dozna da je osiguranik psihiučki bolesnik raskida se polica životnog osiguranja.

ukoliko inakon štetnog događaja osiguravatelj utvrdi da je osiguranik zatajio podatak da je psihički bolesnik raskda policu životnog osiguranja i ne isplaćuje osiguranu svotu.

 

prema tome ukoliko korisnik kredita traži kredit uz jamstvo životnog osiguranja, a isto nemože dobiti zbog zakonskih odredbi,bude odbijen sa zahtjevom za kredit(nema osiguranja)

 

kredit za koji se jamči nekretninom odobrava se bez obzira naPTSP.

za umirovljenički kredit do 3.000,00 euraHPB netraži nikakvo osiguranje osim mjenice.

osiguranje za vračanje kredita je mirovina koja se isplaćuje preko računa u HPB.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potjeran u 6a mirovinu koliko ja imam iskustva nitko nije protjeran u u 6a mirovinu vec su sami potpisali za tu mirovinu neki zbog otpremnine a neki iz straha i ja sam bio crveni pa nisam potpisao 6a mirovinu nitko me nije na to mogao natjerati pa ni komisija pred koju sam izasao jer je to bilo bez pravne osnove i ostao sam raditi dok nisam lijepo otisao u invalidsku mirovinu koja mi je hvala bogu sasvim solidna to protjerivanje su baljezgarije ljudi su se polakomili za otpremninom i potpisali sada vecina rade kao cuvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hehehe...JPJ, ne znam gdje si ti radio i u kojoj "funkciji" si bio, ali, ili si vrlo naivan, ili jednostavno nemaš blage veze šta se zapravo događalo u vezi 6a...naravno, što se tiče profesionalnih vojnika, ne govorim ovdje o dočasnicima i časnicima, oni su dooobro znali o kakvoj je mirovini riječ. Meni osobno su pred stjecanje uvijeta za odlazak u 6a stizale nedvosmislene "prijetnje" da je bolje da potpišem, jer, bolestan sam, ne mogu šljakat kao vojnik, ionak ne znaju što bi sammom, kao, bacit će me radit još dalje od kuće nego što jesam, prebacit će me iz profes. sastava u djelatni (na nižu plaću i niži koeficijent za mirovinu), itd, itd...Nitko, moj JPJ, vojniku nije pojasnio o kakvoj se zapravo prevarantskoj mirovini radi. A ti koje si spomenuo koji rade kao zaštitari nisu jedini - većina njih radi i najgore poslove (na crno, naravno) da bi prehranili obitelj...da bi radili,kao zaštitari moraju "zamrznuti" oko 2/3 mirovine, a to baš nema nekog smisla...Što se otpremnine tiče - hehehehe...ne znam tko bi se na to polakomio i zbog toga otišao u tu bijednu mirovinu - te "otpremnine" su u ogromnom broju slučajeva potrošene samo i jedino za zatvaranje postojećih kredita i minusa na tek. računima da bi se moglo nekako nastaviti živjeti sa tim smješnim iznosom...I na kraju, oni koji jesu dragovoljno otišli u 6a, SVI oni su već imali ili postojeće privatne "biznise" ili ih je već čekao neki siguran posao, legalan ili "crnjak"...U svakom slučaju, opet moram ponoviti da se sve svodi na to da su ljudi umirovljeni s 40 ili manje godina, ljudi s obiteljima, djecom usred školovanja i taman sad kad im treba najviše love - država ih baci u socijalu...a zašto? Zato što su branili i stvorili istu tu državu...Po meni, a i zdravom razumu, dragovoljac i branitelj (a osobito ako je još i DVO) NE BI SMIO dobiti bilo kakvu mirovinu nedostatnu za preživljavanje njega i njegove obitelji, etički, moralno i realno gledajući, a kamoli ovakve ovakve smiješne iznose koje su dobili vojnici u 6a...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

vukovar je napisao:

Moje iskustvo je:

Dignuo jedan kredit u HPB i to na invalidnost ,potrebna potvrda iz ureda za branitelje o visini invalidnosti ,osobna i sl.

Oni određuju visinu kredita ovisno o invalidnosti uzimaju oko pola invalidnine kad ona legne na tekuči račun.Bez jamaca i hipoteke.Dignuo 20000 kn na 5 god.

Rata je 337 kn mj.

Dignuo drugi kredit u PBZ na 120 mj. 150000 kn bez jamaca i hipoteke,na mirovinu kad mirovina legne oni uzmu svoje oko 1900 kn.

Treći kredit u visini oko 12000 kn dignuo u PBZ (brzi kredit )na rok otpate od 30 mj. bez obzira na prva dva kredita i bez jamaca i hipoteke visina oko 370 kn mjesećno i uzimaju zadnji dan u mjesecu.

Nikakve upite o bolesti me nitko nije nikada upitao,zanima ih samo visine dohodaka ,da su redovna primanja i da nisi na crnoj listi.Uredno sva tri kredita otplačujem trajnim nalogom i sa bankama nemam nikakvih problema.

Izvini stari ali ti tvoji krediti kao da si kupovao jabuke na placu.Sve to kod tebe išlo glatko i povoljno,ovaj drugi kao da je (skoro)bez kamata a ovaj treći najpovoljniji-ispada da manje vraćaš nego si uzeo.Probaj ti to ponovo pregledat pa objasni ljudima da nebauljaju bez veze po bankama. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi tema bas neka za prepucavanje,to sve ovisi o banci,ne zelim ni ja nikoga reklamirat no ja sam dugo vec u mirovini i vec sam podigao vise nenamjenskih kredita u Erste banci i nikad mi nikakve police nisu trebale.Svaka banka ima pravo traziti osiguranje kakvo zele a nasa je stvar u kojoj cemo banci imati otvoren racun.U 2. mjesecu ove godine dobio sam stambeni kredit kod Erste banke za kupnju stana i tamo su mi rekli da bi bili komplicirano da ponudim policu zivotnog osiguranja za potrebe osiguranja kredita.Otvoreno su me pitali po kojoj sam osnovi u mirovini (ranjavanje,bolest,tj.ima li elemenata PTSP u uzroku invalidnosti).Posto kod mene ima elemenata bolesti sve smo rijesili samo sa jednim jamcem umjesto police zivotnog osiguranja.Za kredit u protuvrijednosti 50 000 eura dovoljan samo jedan jamac i nista vise.Ne mogu vjerovat da je problem oko 1000 eura.Erste banka ima umirovljenicke kredite do 4000 eura i ne treba ama bas nikakva jamstva pa cak ni biti njihov klijent(onda je kamata nesto veca).To su moja iskustva i stvarno ovo pisem kao obicni gradanin bez namjere nekog reklamiranja.Na kraju,moram se osvrnuti na ova nasa neprekidna prepucavanja ali bas oko bilo koje teme.Primjer je bas ova tema o kojoj se stvarno nema o cemu prepucavati.Pogledajte da je covjek otvorio temu u vezi kredita,a pogledajte sto mi pisemo(raspravljamo se sto je to PTSP) i jos se svadamo i vrijedamo.Za to nam nisu valjda opet krive one parazitske udruge.Meni je sada konacno sve jasno,mada mi je vec i do sada to bilo.Ne mozemo se mi dogovoriti o nicem pa ni o tome koji je danas dan.Ovaj i jos neki forumi sluze nam da izbacujemo svoje frustracije i nista drugo.Ovo sto se pokrece u Petrinji oko nove udruge je cista utopija,nema teorije da to uspije,svi to znamo samo nam je tesko to priznati.Pisanje o nekom buntu,revoluciji u vezi skidanja 10% mirovine su djecje price.Nije problem skinuti 10% mirovine ovako razjedinjenim braniteljima.boli me zbog tih 10% ,ali jos me vise boli kad vidim kakvi smo mi,a najvise me boli istina da drukciji vise nemozemo ni biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija