Jump to content

prijetnja smrću


urlikavac

Preporučene objave

Molim vas za pomoć.

Moj rođak je imao svađu na zajedničkom dvorištu sa dva susjeda. Izgubio je živce i prijetio im da će ih ubiti. Nakon što su pozvali policiju,on je pred službenom osobom ponovio prijetnju. Kod pretresa stana pronađeno je oružje koje je prijavljeno, ali je bilo i nekih nedopuštenih stvari(vojni noževi i neke kapisle, streljiva nije bilo) koje su zaplijenjene, jer su smatrali da bi njima mogao počiniti namjeru.

zadržan je u policiji 24 sata, nakon toga je dobio pritvor 48 sati, a sada i 30 dana zatvora. Na saslušanju pred sudom negirao je radnju.

Koji je daljnji postupak. Naime, samohrani je otac 3 djece, od toga 2 maloljetne. Kolika je moguća kazna zatvora, obzirom da do sada nije za ništa osuđivan? Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije dobio zatvor nego pritvor....sudenje ce biti (nek nade svjedoke koji ce potvrditi da su bili tamo u toku dogadanja i opovrgnu ove druge)....ili nek se brani obranom.....ti ljudi su ludi zasto bi ja prijetio nekome smrcu znajuci da imam pistolj i malodobnu djecu.......valjda mozes shvatiti sto hocu reci.....(obavezno odvjetniku)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nekome kažete nešto čime se on nađe ugrožen za svoj život,već je kazneno djelo.Svojevremeno sam ja jednoj ženi rekao...prestani mi .......vati ženu jer će biti vraga...i dobio 4 mjeseca zatvora,uvjetnog.Nikakvo ubijanje niti smrt nisam spominjao.A troškovi odvetnika su užasni,1250 kn po raspravi,puta dva odvjetnika,puta broj rasprava,pa razmislite ima li smisla imati posla s odvjetnicima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Ako nekome kažete nešto čime se on nađe ugrožen za svoj život,već je kazneno djelo.Svojevremeno sam ja jednoj ženi rekao...prestani mi .......vati ženu jer će biti vraga...i dobio 4 mjeseca zatvora,uvjetnog.Nikakvo ubijanje niti smrt nisam spominjao.A troškovi odvetnika su užasni,1250 kn po raspravi,puta dva odvjetnika,puta broj rasprava,pa razmislite ima li smisla imati posla s odvjetnicima

 

prije bi vrijedilo: razmisli ima li smisla prijetiti :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Imam 22 godine, studiram.U 3, mjesecu ove godine pravomocno sam osudjena za prijetnju. Prijavio me tip koji me opsjedao tjednima u lokalu gdje sam radila, jer sam mu rekla da cu ga ubit ako me ne prestane maltretirati.Iako sam vise puta podnosila prijave policiji,oni su rekli da se ne moze nista uciniti jer nije pocinjena nikakva prijetnja s njegove strane.Primijetila sam par puta da me je i uhodio. Prestala sam tamo raditi. Ono sto mene zanima jest da li ce ta osuda zauvijek ostati u mom dosjeu. Prosle godine sam bila u Londonu kao babysitterica, nije bilo problema s dobijanjem radne vize no, iduce godine kanim preko studentskog programa u Ameriku na sezonski rad. Da li je to sada moguce u ovakvoj situaciji. Nikada nisam bila osudjivana. Osudjena sam zbog prijetnje uvjetno godinu dana. Sto mogu ocekivatii sto mi je ciniti?

 

 

Hvala!.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Važno je kontrolirati svoje emocije odnosno ne izgovarati pretnje koje se odnose na ugrožavanje života.Bolje je nabrojiti do 100 pa onda reagirati,kad se čovjek već smiri.Mnogo puta izgovorene prijetnje u afektu imaju kobnu posljedicu ukoliko bude ugrožen život osobe kojoj se prijetilo ,budući ste odmah prvo osumnjičeni zbog navedenih pretnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

PRIJETNJE SMRCU I FIZICKI NAPA

Danas sam bila svjedok fizickom napadu i primjeni nasilja nad zenskom osobom.

Osoba A je napala suprugu osobu B,u alkoholiziranom stanju ,fizickim nasrtanjem i prijetnjama,te psovanjem i bacanjem stvari.

U sukob je usla i osoba C da zastiti osobu B..i fizicki je nasrnula na osobu A.

Osoba B i C su otisle na policiju i ispricale i prijaqvile obiteljsko nasilje koje se dogadja godinama i evidentirano je u pp jos 2007/2008 godine.

osoba a je tada dobila kaznu zatvora i novcanu kaznu s uvjetnom kusnjom od godine dana.

 

Pitanja su

 

Da li ce i osoba koja je branila i stitila osobu B kazneno odgovarati sto se umjesala..

 

Da li osoba B koja nema nikakvo financijsko primanje,moze poslije rastave dobiti dio mirovine od supruznika.

 

Da li ima pravo na svoj dio kvadrata u kuci u kojoj su zivjeli/yive,ako nije bila uvedena kao clan u kuci/obnova ratom razrusenih objekata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako to spada pod kazneni zakon,prijetnja smrću,znači li to kazna koja je zatvorska ili novčana ili uvjetna?

svekar je već imao uvjetnu kaznu godinu dana 2007godine

 

Steta da je samo godinu,praktički je istekla i on je nije prekrsio!

 

pušten je doma,dakle u zajednički krov sa žrtvom.

 

svekrva je kod nas u kući do njihove u kojoj zive..ne usudimo se da je pustimo da bude kraj njega da ne bi doslo do ponovljenja djela!

 

gdje se mogu raspitati o pravima nje ako se bude razvodila,da li ce imati dio imovine,nema primanja pa zelim saznat dali je on mora financijski pomoći(dioba mirovine na dva djela?) i da li on mora djelit s njom nekretninu koju je nasljedila od roditelja??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

molim vas savjet HITNO je. Situacija je sljedeća...

 

Prije cca 9 godina moji rođaci su bili na ostavinskoj raspravi i tamo su se dvije rodice odrekle svojeg dijela na jednom polju i sve to izjavile, potpisale ovjerile kod javnog billježnika i sve kako triba...

 

2010. godine sin od jedne rodice tamo zapocne gradnju neke kolibe (stale) tvrdeci da je to njegovo medutim svi ostali rodaci njemu i njegovoj mami kažu kako to nije njihovo polje jer se njegova mama tog polja odrekla. Oni ne odustaju i evo sve do dana današnjeg tvrde da je to njihovo i tako od tada tvrdi i ova druga rodica. Jedan od rodaka platio je bager i srusio tu kolibu jer ima sve normalne papire da je to njegovo zemljište. Ove dvi rodice sada već udružene tuže njega i sve ostale i traže odstetu jer da je tamo bilo računala strojeva i izlagale štosvevećne nakon čega su tužile i bageristu tj. njegovu firmu na što im on daje odgovor kako on vidio papire pravih vlasnika i kako su njihove cifre o odšteti neosnovane jer tamoš u tom polju nema struje pa tako u toj kolibi nije bilo niti žarulje. One gube spor iako je rodak morao platiti sudske troskove (to mi dan danas nije jasno) jer kao on je trebao to prijaviti i onda cekati završetak spora pa tek onda to srušiti, iako ima sve papire čiste da je to njegovo. One su ponovo pokrenile privatnu tužbu i kažu da će tužiti sve dok su žive i da neće mira dati.

 

E od tada je krenila tortura ne samo njega nego i svih nas koji smo u dobrim odnosima s njim. Od prijetnji razno raznih guranja i svega, nešto od toga čak imamo i snimljeno na kameri gdje se jasno vide napadi i prijetnje ali i guranja, unošenja u facu iako je druga strana ostala potpuno smirena!

 

Nedavno je rodak isao u to polje i tamo je zatekao dvije rodice i njihove obitelji (iako sada tamo nemaju sto raditi jer je koliba srušena) on ih pitao što rade na njegovoj zemlji na što su oni njega počeli napadati kako je to njihova zemlja da će oni tamo graditi i svaštanešto ... on im je rekao kako se oni moraju makniti sa njegova posjeda na što su oni bili još gori rodak je izgubio strpljenje pa je i on njih počastio uvredama ali do nikakvih prijetnji nije došlo od njegove strane.

 

I sada (danas) je došla policija po njega da je prijetio tim rodicama i one ga tuže. On je sada u pritvoru jer da će ga sudac za prekršaje saslušati tek sutra pa on mora ostati u postaji.

 

E sad ne razumin znači tebe može na tvoj posjed doći ometati tko želi i onda te još tužiti? Što nam to ova pravna država želi reći??? Ja još ne mogu virovati da su oni njega zadržali u postaji, zbog čega? To je doslovno njegova rič protiv njihove.

 

Molim vas za savjete!

Da li da pokažemo video koji imamo od prije? I kako možemo spriječiti njih da upadaju na taj posjed? Ponavljam one su prijetile ne samo njemu nego i njegovim bližnjima.

Isto tako nadodao bi kako sve to utječe na svih nas a pogotovo na njega stalni napadi i njihovo nametanje ti ne možeš proći ulicu a da one nešto ne dobacu viknu i sl. One ne žive bilzu nas ali često znaju naći neki razlog da dođu u našu ulicu i tako viču, izazivaju.

 

Kako se boriti protiv takvih koji su ti još i u krvnom srodstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

 

Danas je situacija sljedeća kažu u policiji da rodak može ostati mjesec dana u pritovoru jer njih dvi i njene obitelji tvrde da im je on prijetio i da policiju ne zanima to što su oni bili na njegovom posjedu, da je on trebao zvati policiju. On tvrdi da su one njega provocirale, vrijeđale i napadale te da se on samo branio.

 

E sad da li stvarno mogu oni njega zadržati toliko dugo u pritvoru. Pa znači da svaki puta kada oni budu na mojem posjedu i vriđaju mene ja ne mogu tu ništa nego zvati policiju? Dok policija dođe oni mogu što oće? Bože gluposti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vec zelite da to bude pravedno,onda se nemojte spustati na nivo osoba koje vam prave problem,jer to upravo i zele da vam popuste zivci kako bi povukli nepromisljen potez izazvan svakojakim provokacijama.

Nevjerujem da vam je problem pozvati policiju u takvim trenutcima,niti da ce vam fizicki naskodit do njihovog dolaska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vec zelite da to bude pravedno,onda se nemojte spustati na nivo osoba koje vam prave problem,jer to upravo i zele da vam popuste zivci kako bi povukli nepromisljen potez izazvan svakojakim provokacijama.

Nevjerujem da vam je problem pozvati policiju u takvim trenutcima,niti da ce vam fizicki naskodit do njihovog dolaska.

 

Pa da to sada i planiramo zvati policiju za svaku njihovu glupost... Misliš kako nitko neće tako nisko otići ali se prevariš i sada ti nište ne preostaje nego na svaki susret pozvati policiju. U policiji su nam rekli kako su morali privesti zato jer s njihove strane imaju puuno poziva dok sa naše niti jedan i kako su oni radi i radi svjedoka morali privesti ga.

 

U policiji je bio neki dobar inspektor, dok je odvjetništvo tražilo mj. dana pritvora jer su one u prijavi navele kako on posjeduje cijeli arsenal oružja i kako je on jako opasan za svih ali kada je izvršena pretraga kuće utvrđeno je kako su ove lagale i kako nema nikakvog oružja...

 

Pa vas pitam što sad, hoće li odvjetništvo ili policija kazniti njih kada je ustvrdilo da su lagale?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Svima lijepi pozdrav,,jučer sam dobio sms u kojem mi je dotični prijetio "da me treba išamarati" i da sam smrad i debil ,radi se o nepoznatoj osobi, s kojim sam imao usmeni dogovor s posao,koji nije obavljen  bez ikakvih matrijalnih dugovanja.

Kakav je postupak i smatram da se napisano tretira prijetnjom fizicim nasiljem i zastršivanje te uvreda ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navodi "smrad" i "debil" predstavljaju uvredu, koja je podložna privatnom progonu, dakle vi biste morali podnijeti privatnu tužbu protiv okrivljenika, i za to imate rok od 3 mjeseca od saznanja za KD i njegova počinitelja. DORH-a ovdje nema u igri.

Glede navoda "treba te išamarati", načelno ovo bi potpalo pod prijetnju, no problem je naša praksa koja je primjerice, u jednom predmetu riječi "strgat ću te" okarakterizirala kao nedovoljno konkretiziranu prijetnju i donesena je oslobađajuća presuda. Također, način izražavanja je problematičan, nije rečeno "išamarat ću te" već "treba te išamarati", pa bi se i to moglo gledati kao neko uopćeno mišljenje, ne i kao prijetnja. Ovo ne pišem da vas obeshrabrim, dapače, obzirom imate SMS, možete podnijeti prijedlog za progon (za koji opet imate identičan 3 mjesečni rok od saznanja za prijetnju i počinitelja), pa neka DORH odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista van hvala na opsežnom odgovoru,..tocnije "trebalo bi ti samarcinu opaliti",sto sam ja shvatio da mi posiljalac SMS trebao napraviti..jer se radi o njegovoj namjeri znaci u sporu nema trece osobe pa da on piše u njegovo ime..ili kao opcu radnju..mene zanima sudski postupak ,da li ja se moram pojaviti na sudu? vjerovatno da..

Od MUP-a sam dobio prijedlog da prijavim slučaj u nadležnu postaju,međutim ja sam normalan imam svoj život svoje ciljeve i mislim da bih gubio vrijeme odlazeci po sudovima ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija