Jump to content

Povećanje mirovine???


siralex

Preporučene objave

Pozz Branitelji.Danas sam malo listao po nekim papirima i naišao sam na rješenje o mirovini iz 2006.godine di mi stoji mirovina 4471 kunu.Godinama se malo po malo povećavala da bi došla do lanjskih 5000 kuna.Kad nam je jaca smanjila zbog ni sam neznam čeka pala mi je na 4 200 kuna di je i sada.Dali je moguće da nam neće mirovinu vraćat više kako je i bila jer je sad manja nego i ona prva šta je bila.Zna li netko nešto o tome jer bar meni tih tisuću kuna puno znači za život.Hvala :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

siralex je napisao:

Pozz Branitelji.Danas sam malo listao po nekim papirima i naišao sam na rješenje o mirovini iz 2006.godine di mi stoji mirovina 4471 kunu.Godinama se malo po malo povećavala da bi došla do lanjskih 5000 kuna.Kad nam je jaca smanjila zbog ni sam neznam čeka pala mi je na 4 200 kuna di je i sada.Dali je moguće da nam neće mirovinu vraćat više kako je i bila jer je sad manja nego i ona prva šta je bila.Zna li netko nešto o tome jer bar meni tih tisuću kuna puno znači za život.Hvala :-o

 

Oprosti se od tih - 10 %, jednostavo ih zaboravi kao da ih nikada nije ni bilo.

 

Do 2012 neće biti usklađivanja mirovina s BDP-om nikome pa ni tebi, odnosno mirovine su do 01 mj. 2012 zamrznute !

 

A šta i kako će biti dalje to čemo svi skupa vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rast mirovina uvjetovan je rastom nekih drugih stvari, pa kako ništa drugo ne raste, ne mogu niti naše mirovine, ali i da raste - neda uredba vlade, zakon ili štogod

 

i drugo, najiskrenije vjerujem u to da će (oni gadovi) još ove godine reći da novaca za mirovine nema dovoljno i da će se naše mirovine, "tako nepravedno velike i privilegirane" morati smanjiti za još jedan dvocifreni postotak...

 

daj Bože da nisam u pravu, ali "živibilipavidjeli"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao-la:

(oni gadovi)

 

Hajmo malo pripaziti na rječnik.

 

____________________________________________

 

Prvo će doći revizija (napokon) ali vjerojatno i smanjivanje nekih braniteljskih mirovina.

 

Svakako (po mom skromnom mišljenju) neke mirovine treba smanjiti, neke braniteljske mirovine čak i ukinuti jer evidentno je da su neki "branitelji"(uzevši u obzir njihov ratni put, status HRVI i ostale čimbenike - oboljenje uslijed sudjelovanja u DR-u, ratni put..)nezasluženo dobili visoke mirovine, dok su drugi pravi branitelji (branitelj i branitelj nije isto) dobili mizerne (pišem o invalidskim braniteljskim mirovinama) mirovine.

 

Primjerice, zanima me, kako netko bez statusa HRVI može ostvariti mirovinu 100% iz ZOPHRB, a netko tko je ranjen, obolio od PTSP_a, 70% HRVI, ratni put "full" na "prvoj crti" dobije omjer Rat-Mir 50-50%.

 

:zao:

 

Pravi branitelji, nemojte zaboraviti da oni "lažni" (a ima ih, samo naše pravosuđe prema mom mišljenju prema istima prilično nezainteresirano postupa") dobivaju mirovine koje nisu zaslužili, a čine štetu ne samo braniteljskoj populaciji već i svim građanima RH, kao i državnom proračunu.

 

Osvrnimo se malo na Osijek, koji je bio na prvoj liniji obrane nakon što je "bratija" zauzela Vukovar.

 

Koliko se dogodilo nezgodacija, (mnogi su u alkoholiziranom stanju doživjeli prometnu nezgodu, neki se propucali zbog aljkavosti prilikom rukovanja oružjem, ubili-upucali kolegu-"brata po oružju"), a usudim se napisati i da ih je vrlo mnogo nastradalo na taj način.

 

Ima tu mnogo tema o kojima bi mogli ovdje pisati.......

 

 

Koliko je zaista ranjenih, ili koliko je zaista onih koji su sudjelovali u obrani RH (pri tome mislim na prvu liniju, pucnjavu, "rov", oboljenje od istinskog straha od pucnjave te direktnog odgovora "bratiji", diverzantskim akcijama, direktnog okršaja...)?

 

Trebali bi biti objektivni i nemojte misliti da su svi oni koji su sudjelovali u nedavnim prosvjedima istinski branitelji.

 

Pravi branitelji se ne moraju bojati i strahovati revizije, pogotovo smanjenja mirovine jer većina istinski oboljelih je pravno gledajući oštećena na ovaj ili onaj način ali ima i bisera koji su stekli status branitelja na misteriozan način i meni se čini da su oni najglasniji i najradikalniji (novine i ostali mediji su pisali o tome ali nigdje ne pročitah kaznu ili sankciju protiv tih liječnika i tzv. ranitelja).

 

Možda griješim?

 

A, vidim, neki spominju i čistačice?

E, pa te čistačice, npr.u PU Osječko-baranjskoj su redovno dolazile na posao čisteći zgradu, dok su pripadnici "JNA" i četnička garnitura redovno iz minobacačkikih i tenkovskoh granata servisirali "Asove" prema gradu sa Drave, a one su se morale pojaviti na poslu izbjegavajući granate.

 

A neki policajci u drugim županijama koji nisu čuli niti zvuk petarde imaju status branitelja.

 

Nije li tako ili možda griješim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

ecwashere je napisao-la:

(oni gadovi)

 

Hajmo malo pripaziti na rječnik.

 

____________________________________________

 

Prvo će doći revizija (napokon) ali vjerojatno i smanjivanje nekih braniteljskih mirovina.

 

Svakako (po mom skromnom mišljenju) neke mirovine treba smanjiti, neke braniteljske mirovine čak i ukinuti

 

Neki dan na TV Ivica Pančić izjavio je kako je prošlo jako puno vremena i da je nemoguće napraviti kontrolu svih mirovina pojedinačno , nego če jednostavno linearno smanjiti sve braniteljske mirovine.

 

I neka branitelji šute i budu zadovoljni jer je bolje da dobivaju i smanjenu mirovinu nego nikakvu. :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Kompa! Slažem se s Mrljavcom da pravi i istinski Branitelji se nemoraju bojati za svoje mirovine. Samo kako napraviti poštenu reviziju Braniteljskih mirovina? Pa sjetimo se da su javno pozivali ljude da podnesu zahtjev za HRVI do 31 .12.2005.Pa svi mediji su to na sva zvona objavljivali i onda se čude kad je ogroman broj pozvanih odazvao se na tu obavijest i podnijeli zahtjeve koji su im prošli. Pa bio je recimo u Oluji pa je pala granata 50 m. od njega i on je obolio od šoka. I zapovjednik mu napisao prolupao i on je HRVI jer su ga javno zvali da preda papire.Pa tko uopče ima muda uhvatit se u koštac s tim pa to istraživat? Nadalje ima Branitelja koji su se vratili na svoje poslove(ako su ih isti dočekali) ima ih koji su ostali u HV ili MUP-u i dalje radili. I ako su obolili kasnije nisu i nemogu biti HRVI jer se smatra da to više nije posljedica rata.Takovi imaju civilne mirovine, ne prizna im se ništa,jer nisu ništa ni tražili,barem ne na vrijeme.Što se tiče tvojeg navoda, kakve jesu da jesu dobre su,nešto u tom smislu, ne zamjeri ako sam krivo citirao,nemogu se složit s tim.Pravi Branitelji,pogotovo obitelji smrtno stradalih Branitelja,Branitelji bez nogu,ruku, očiju ida ne nabrajam sve posljedice rata moraju dobiti veče mirovine od plača saborskih zastupnika,jer zbog takovih oni uživaju blagodati ove države. Drugi koji su oboljeli u ratu i nakon rata zaslužuju tzv. povlaštene mirovine ako se dokaže da su oboljeli zbog sudj.u ratu.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miner je napisao:

Pravi Branitelji,pogotovo obitelji smrtno stradalih Branitelja,Branitelji bez nogu,ruku, očiju ida ne nabrajam sve posljedice rata moraju dobiti veče mirovine od plača saborskih zastupnika,jer zbog takovih oni uživaju blagodati ove države. Drugi koji su oboljeli u ratu i nakon rata zaslužuju tzv. povlaštene mirovine ako se dokaže da su oboljeli zbog sudj.u ratu.pozdrav

 

Ne vidim zašto bi se onaj koji je obolio od ptesp-a ili druge bolesti a koja je bolest nastupila zbog sudjelovanja u DR, smatrao povlaštenim korisnikom ????

 

Nije povlašteno biti ranjen ili izgubiti život ali nije povlašteno niti oboliti !

 

 

Toliko o tome da je invalidska mirovina = povlaštena mirovina.

 

A što se tiče statusa HRVI-a i radne sposobnosti, to jedno s drugime nema veze. Netko može imati status HRVI-a i biti radno sposoban dok kod drugoga istovremeno sa statusom HRVI-a može nastupiti i radna nesposobnost a isto tako i netko tko nema status HRVI-a može biti radno nesposoban i to za bilo koji posao.

 

Meni je prvo utvrđena radna nesposobnost a tek sam kasnije - naknadno ostvario i status HRVI-a !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

siralex je napisao:

Pozz Branitelji.Danas sam malo listao po nekim papirima i naišao sam na rješenje o mirovini iz 2006.godine di mi stoji mirovina 4471 kunu.Godinama se malo po malo povećavala da bi došla do lanjskih 5000 kuna.Kad nam je jaca smanjila zbog ni sam neznam čeka pala mi je na 4 200 kuna di je i sada.Dali je moguće da nam neće mirovinu vraćat više kako je i bila jer je sad manja nego i ona prva šta je bila.Zna li netko nešto o tome jer bar meni tih tisuću kuna puno znači za život.Hvala :-o

"samo" 4200 kuna???? i još se buniš?????trgovcu u mom kvartu su skinuli s 2000 kn na 1800 i ne cvili jer zna da bi uskoro mogao ostati i bez toga.ni jedna vlast neće napraviti reviziju jer im treba tisuće glasova na izborima.treba svima koji su sposobno radit bilo što uzet mirovinu i stjerat ih radit ,ako znaju sve koeficjente u kladionicama napamet bogme će znat premetat daske u nekoj pilani ili lokat cijele dane po kafićima dok pošten svijet ide radit za sitnu lovu i još odvaja za takve hoštaplere mršššš.nek se pravi branitelji ne uvrede ali dosta mi je toga.Kome više uzimat da bi se davalo njima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Kompa! Napisao sam tzv. povlaštene mirovine jer se več tako godinama povlači po raznoraznim medijima a i među pučanstvom da su mirovine HB povlaštene.I Ti a i ja znamo da nije tako a znamo i da su neki iskoristili trenutak i stvorili sebi bolje mirovine od puno, puno Branitelja koji su zbog takovih prozvani povlašteni.To je činjenica. Danas kad kažeš da si u mirovini a imaš status Branitelj,svi misle da imaš minimalno 5000 kuna mirovine i mnoge povlastice a ne znaju da mnogi od nas Branitelja još malo pa če bit kruha gladni pogotovo od kad je stupio novi zakon o ovrhama,za koji smatram da je konačna pljačka hrvatskih građana pa tako i Branitelja.Samo sam napisao činjenicu,nitko od nas nije išao u rat da bi iz njega izašao bogat.Mnogi se nažalost nisu vratili,mnogi su se vratili osakačeni,bolesni.Tko je mogao raditi nakon rata radio je kad se bolest pojavila više ne priznaju da je to zbog rata.Ako je več tako onda neka konačno ostave na miru Branitelje koji su sve dali da bi drugi bolje živjeli i neka više nebudu ljubomorni na Branitelje i na njihove mirovine koje su svojom krvlju i bolešču zaslužili.A odnos prema Braniteljima se vidi iz slučaja Branitelja Purde.Nadam se samo da dragi Bog sve to gleda pa neka naplati svakom prema zaslugama.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

siralex je napisao:

Pozz Branitelji.Danas sam malo listao po nekim papirima i naišao sam na rješenje o mirovini iz 2006.godine di mi stoji mirovina 4471 kunu.Godinama se malo po malo povećavala da bi došla do lanjskih 5000 kuna.Kad nam je jaca smanjila zbog ni sam neznam čeka pala mi je na 4 200 kuna di je i sada.Dali je moguće da nam neće mirovinu vraćat više kako je i bila jer je sad manja nego i ona prva šta je bila.Zna li netko nešto o tome jer bar meni tih tisuću kuna puno znači za život.Hvala :-o

 

Oprosti se od tih - 10 %, jednostavo ih zaboravi kao da ih nikada nije ni bilo.

 

Do 2012 neće biti usklađivanja mirovina s BDP-om nikome pa ni tebi, odnosno mirovine su do 01 mj. 2012 zamrznute !

 

A šta i kako će biti dalje to čemo svi skupa vidjeti.

2012 će ih odmrznut da ih mogu smanjit.budite presretni dok je još ovako jer mi još nismo na dnu,tek tonemo.treba dat 1000 kuna svakom ko prijavi onog koji je u mirovini a sposoban je radit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije li tako ili možda griješim?

 

Nije bas sve tako, da su samo u PU osijek "cistacice"u takvim okolnostima dolazile na posao,na posao su dolazile i u npr Zagrebu,Splitu,Rijeci,Puli a tamo nije bilo bas nekih granatiranja,al zato imaju isti status kao i "one" u Osijeku,Vokovaru,Petrinji,itd.

Isto tako, grijesis kad kazes "A neki policajci u drugim županijama koji nisu čuli niti zvuk petarde imaju status branitelja."ne samo da imaju status branitelja,vecina imaju i status dragovoljca,a isti taj status imaju i oni koji se nisu htjeli odazvati pozivu za mobilizaciju pa su prisilno privedeni i ostvarili status dragovoljca.Za razliku od casnih pojedinaca koji su se prijavili dragovoljno i isli u rovove bez poziva,takvi nazalost(vecina)nemaju status dragovoljca!!??

Zakonodovac se ovdje malo poigrao pojmom dragovoljac dodavajuci neke datume i vrijeme do nekog datuma, tako da bi svi oni koji su sjedili po uredima (a ne bas dragovoljno) u PU i HV ostvarili statuse dragovoljaca.

Zar takve cinjenice nisu apsurdi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dosta-toga je napisao:

Kompa je napisao:

siralex je napisao:

Pozz Branitelji.Danas sam malo listao po nekim papirima i naišao sam na rješenje o mirovini iz 2006.godine di mi stoji mirovina 4471 kunu.Godinama se malo po malo povećavala da bi došla do lanjskih 5000 kuna.Kad nam je jaca smanjila zbog ni sam neznam čeka pala mi je na 4 200 kuna di je i sada.Dali je moguće da nam neće mirovinu vraćat više kako je i bila jer je sad manja nego i ona prva šta je bila.Zna li netko nešto o tome jer bar meni tih tisuću kuna puno znači za život.Hvala :-o

 

Oprosti se od tih - 10 %, jednostavo ih zaboravi kao da ih nikada nije ni bilo.

 

Do 2012 neće biti usklađivanja mirovina s BDP-om nikome pa ni tebi, odnosno mirovine su do 01 mj. 2012 zamrznute !

 

A šta i kako će biti dalje to čemo svi skupa vidjeti.

2012 će ih odmrznut da ih mogu smanjit.budite presretni dok je još ovako jer mi još nismo na dnu,tek tonemo.treba dat 1000 kuna svakom ko prijavi onog koji je u mirovini a sposoban je radit

 

Ne trebaju čekati do 2012 da bi nama smanjili mirovine, oni su pokazali da nama paćenicima mogu smanjivati mirovine kako ih je volja i tijekom vremena u kojemu su svima ostalima mirovine zamrznute, a još malo pa će svi branitelji imati ispod 1000 EURA primanja ! Žalosno ali istinito.

 

A za tog tvog trgovca koji prima neku crkavicu nisu krivi branitelji koji su stvorili ovu državu i koji su i njemu kao i svima omogučili da radi i uživa u slobodi, već vezano za svoje nezadovoljestvo plaćom mora se obratiti na neka druga vrata a ne braniteljska ! :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trgovac koji radi za 1800 kuna može biti isto branitelj(sigurno ih ima) i sa više godina rova od nekih koji kažu da su najzaslužniji.1000 eura i nije baš malo kad je radnička mirovina prosjek oko 2300 kuna.Povlaštene mirovine se zovu povlaštene zbog posebnog "povlaštenog"načina izračuna puno povoljnijeg za krajneg korisnika od izračuna ostalih nepovlaštenih."Povlaštene" mirovine do 3500 kuna nisu i neće biti umanjivane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ona mirovina od 1 kune ako je po posebnim zakonima donesena je isto tako povlaštena mirovina kao i ona od 20 000 kuna, to je jedna od nepravdi kada su smanjivane mirovine od 10%, gdje su rekli da mirovine iznad 3500 kn su povlaštene a one do 3500 kn nisu povlaštene, tako je ispalo da sve bivše partizanske, domovinske vojske, bivši savezni kadar nisu povlaštene.

Trebalo je biti svima po 10% smanjenje znači od 1 kune pa do 20000 kn, onda bi se osjetilo to na proračunu a ovako nije bilo nikakve koristi od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ciljano je bilo smanjivanje mirovina iznad 3500 kn i to onih koje spadaju u tzv " povlaštenu skupinu ".

A to je najviše osijetila braniteljska populacija na čije se mirovine najviše i pikiralo ( smišljeno i planski ). Partizani i ostali NOB-eovci, većinom imaju mirovine do 3500 kn, tako da se želilo svima jednako smanjiti -10 % smanjilo bi se i njima, svima ! Ali svima i onima koji nisu u tzv. " povlaštenim mirovinama " i onima koji imaju mirovine manje od 3500 kn, sve je to bilo smišljeno tako da se tu dodirnu samo ili većinom braniteljske mirovine, nama paćenicima su išli smanjivati -10 % , sramota !

Treba dići glas da nas vide i čuju da nas ima ! Tih -10 % otkidaju od usta našoj djeci !

 

Stop progunu hrvatskih branitelja i smanjivanju njihovih mirovina !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost ovaj podforum obiluje objavama punim gluposti.

Vrlo često proteže se teza da se "pravi" branitelji nemaju čega bojati,ali svaka nova mjera koju donese vlada u smislu smanjivanja mirovina i braniteljskih prava najviše pogađa "prave" branitelje.Satnik Mrljavac piše o nekakvom pravu čistačica u ratnom Osjeku-glupost po tome su svi građani koji su živjeli i radili uzduž 1600 km prve crte hrvatski branitelji jer su bili izloženi granatiranju(zar ne).Silna je nepravda napravljena profesionalnim vojnicima koji su u mirovinu otišli iz sustava OSRH,za razliku od djelatnika MUP-a koji su pri umirovljenju išli po 3 čina gore, tako da su danas policajci koji su umirovljeni mahom dočasnici i časnici OSRH iako većina njih nikada nije obnašala zapovjedne dužnosti(koliko je to pravedno-neznam).U jednom se slažem sa moderatorom,a to je da veliki broj "ranjenih" u prometu,samoranjavanja,ranjavanja van dužnosti ,su pod čudnim okolnostima postali HRVI i k tome još i časnici HV-e,a da neki od njih čak nisu ni bili u vrijeme "ranjavanja" pripadnici OSRH.Velika većina časnih dragovoljaca HOR-a je ispušila u svakom pogledu.Po udrugama danas vidimo neka nova lica- koja nismo viđali 90-91-92 u vrijeme najžešćeg rata sa JA,četnicima i petom kolonom koja je također odrađivala svoje u našim redovima . I mogao bih tako još cijelu knjigu napisati o pravu i pravdi,ali neznam koliko to ima smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legija je napisao:

Silna je nepravda napravljena profesionalnim vojnicima koji su u mirovinu otišli iz sustava OSRH,za razliku od djelatnika MUP-a koji su pri umirovljenju išli po 3 čina gore, tako da su danas policajci koji su umirovljeni mahom dočasnici i časnici OSRH iako većina njih nikada nije obnašala zapovjedne dužnosti(koliko je to pravedno-neznam).

 

Vezano za isto osobe koje su otišle iz mup-a u mirovinu a dobile su 2 policijska zvanja gore ( 3 ako je bio HRVI ) na zvanje koje su imali te koje im se zvanje poslije prevelo u odgovarajuči vojni čin. Znači nisu dobili vojni čin nego policijsko zvanje !

S obzirom da je u MUP-u sustav napredovanja i polaganja ispita dobro organiziran a ponajviše zavisi o ambicijama pojednca koje če policijsko zvanje imati, isto je tako bilo i prilikom odlaska u mirovinu, dobio je 2 policijska zvanja ( 3 ako je bio HRVI )gore na zvanje koje je imao položeno na papiru. To je policijsko zvanje kasnije prevedeno u odgovarajuči vojni čin tog policijskog zvanja a poradi parametara potrebnih za izračun mirovine jer se u parametrima traži vojni čin a ne policijsko zvanje.

 

I nije istina da su svim policiajcima prevedena zvanja u činove časnika i dočasnika, ima ih i onih kojima je zvanje prevedeno u vojnika.

 

Evo osobno mi je zvanje prevedeno u čin satnika. A isto tako znam one kojima je zvanje prevedeno u veči ili manji čin ili su bez čina. Sve zavisi od tog policijskog zvanja.

 

 

A isto tako DVO koje su odlazile u mirovinu su za razliku od djelatnika mup-a koji su odlazili u mirovinu dobile po 525 kn po mjesecu provedenom u ratu, o čemu su osobe iz mup-a mogle samo sanjati. koliko je to pravedno-ne znam ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To nije istina! DVO su samo u slučaju profesionalne nesposobnosti dobivale taj iznos od 525 kuna(pravilnik se primjenjivao par godina nakon čega je ukinut) koji bi recimo da je DVO od 5.8.90 do 30.6.1996 sudjelovala u ratu iznosio oko 37000,00 kuna jednokratno,što su djelatnici MUP-a zahvaljujući činu dobili u max 3 godine,međutim njima tada ne prestaje to pravo već ga konzumiraju doživotno.Nadam se da razumješ tko je oštećen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje Kompa! Samo oni DVO koji su otišli dragovoljno iz HV i oni koji su otišli u 6a mirovinu do 30.06.2009. dobili su onih 525 kuna vezano za vrijene provedeno u ratu. Ostali koji su umirovljeni po čl.6, po čl 11.i ostali koji su radili kao i ja dok nisu oboljeli dobili su 3 proračunske osnovice i gotovo.A sad tko god ode u mirovinu iz HV ima samo te tri proračunske osnovice,bio on 5 dana u ratu ili 6 godina. Gdje tu ima logike?Po tome ispada da i nisu Branitelji jer nisu jednako tretirani kao i ostali. A pogotovo ako obole onda tek nemaju ništa.Uzeto im je tih 525 kuna, pa oni novci iz drugog mir.stupa i naravno otpremnina.Barem je tako bilo u mom slučaju.A prijatelj koji je umirovljen iz MUPA je isto prošao kao i ja iz HV tako da nevidim baš neke razlike barem za neke koji nisu imali (sportske) sreče.Toliko Kompa, lijep pozdrav i pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa. lijep pozdrav. Daj mi reci da li si možda zapovijedao sa satnijom, da si dobio taj čin prilikom umirovljenja. Nije isto biti sam za sebe ili za nekog odgovarati za sve dobro ili loše, jer to nosi funkcija zapovijedanja u ratu i miru. A po ovim dodjelama činova u Mupu ko da ste svi zapovjedali satnijama ili brigadama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa je napisao:

Kompa. lijep pozdrav. Daj mi reci da li si možda zapovijedao sa satnijom, da si dobio taj čin prilikom umirovljenja. Nije isto biti sam za sebe ili za nekog odgovarati za sve dobro ili loše, jer to nosi funkcija zapovijedanja u ratu i miru. A po ovim dodjelama činova u Mupu ko da ste svi zapovjedali satnijama ili brigadama.

 

Kao što napisah, imam čin satnika a na osnovu policijskog zvanja višeg policisjkog inspektora.

Što se tiče zapovjedanja tijekom rata bio sam u specijalnoj jedinici policije prvo kao policajac specijelac a kasnije kao vođa specijalističke grupe od 20 ljudi i sa dva pomočnika grupe.

 

Što se tiče čina satnika, to mi je odmjereno po policijskom zvanju jer nikada s vojskom nisam imao nikakve veze, pa čak ni vojni rok, išao sam u srednju policijsku akademjiu.

To mi je policijsko zvanje koje sam dobio od MUP-a viši policijski inspektor - prevedeno u odgovarajuči vojni čin a to je satnik jer u tablici ne postoji izračun mirovine po policijskom zvanju, pa ili tako ili da naprave novu tablicu gjde bi za visinu mirovine igralo policijsko zvanje a ne vojni čin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

A šta je snama običnim vojnicima sa prve crte koji nismo dobili ni čin ni 525 kn.Dali smo mi manje pridonjeli obrani ljepe naše (dragovoljci,RVI i svi ostali).

 

 

Ebiga grozni ,pa mi smo imali tu čast da stalno budemo na prvoj liniji i u rovu,"nije to svako mogao " a još uz to smo i sada kako kažu POVLAŠTENI... šta nam imaju još i kakve činove valda davat,nepriznaju ni ono što smo obnašali zapovijednu odgovornost a kamoli Činovi

boli nas ona stvar....zato mi imamo PTSP-i šta će nama

činovi.. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

grozni je napisao:

A šta je snama običnim vojnicima sa prve crte koji nismo dobili ni čin ni 525 kn.Dali smo mi manje pridonjeli obrani ljepe naše (dragovoljci,RVI i svi ostali).

 

 

Ebiga grozni ,pa mi smo imali tu čast da stalno budemo na prvoj liniji i u rovu,"nije to svako mogao " a još uz to smo i sada kako kažu POVLAŠTENI... šta nam imaju još i kakve činove valda davat,nepriznaju ni ono što smo obnašali zapovijednu odgovornost a kamoli Činovi

boli nas ona stvar....zato mi imamo PTSP-i šta će nama

činovi.. :misli:

 

Prijatelju freed makar mogu svakome pogledat u oči i nemoram se od nikoga skrivat niti nikome lizat du.e. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me jedana stvar ,a to je kako će svoja prava kao dragovoljac domovinskog rata i povečanje osnovice od 30% ostvariti kao djelatnik HV iMUP-a a u redovnu starosnu mirovinu iz MUP-a sam otišao 01.11.2011.godine i ako boluje od PTSP-a i liječi se od njega, te nije niti prilogao dokumentaciju niti tražio RVI. U mirovinskom sam dobio odgovor da dragovoljci koji idu u starosnu mirovinu nemaju pravo na dragovoljački dodatak. što povlači za sobom činjenicu da sam sa onih 20 000 jadnika koji su stvarno bili na prvim linijama bojišnice od prvog dana "otpad" koji je zaslužio da ga se pravi budalama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

biti ću slobodan pa primijetiti da korisnici boračkih mirovina iz NOB u najvećem broju nisu i ostvaritelji istih nego su to većinom nalijđene mirovine. nema dugo sam slučajno kontaktirao s jednom osobom koja mi se pohvalila da koristi mirovinu svog djeda i to na način da je istu prvo koristio dotični pa kad je umro istu je nastavila koristiti kćerka, a kad je ista stekla uvjete za osobnu mirovinu istu je prenijela na svoju kćerku koja ima 36 godina. nadalje ista je temeljem obeštećenja na ime duga umirovljenicima krajem 2010. godine dobila oko 400 tisuća kuna. pa se ja pitam o čemu mi ovdje pričamo.

ko je tu povlašten i zašto se o modalitetu i zakonskoj regulativi koja to područje regulira ne želi javno govoriti.

oko 40 tisuća je boračkih mirovina iz NOB i isto toliko je bilo isplata temeljem obeštećenja zbog nastalog duga, naravno u raznim iznosima.

pitam se da li će moje unuče danas sutra moći koristiti moju mirovinu, ma ne pitam se znam da neće niti smatram da bi trebalo.

ALI DAJTE VIŠE PRESTANITE GOVORITI DA SU BRANITELJI POVLAŠTENI JER TO NISU. imam 3 djece i suprugu nezaposlenu koristim socijalnu zdravstevnu iskaznicu od 1. do kraja mjeseca ne mogu ih ni normalno prehranit i obuć a kamoli nešto drugo, a do kraja godine ću vjerojatno proglasiti i osobni bankrot, ako prije ne ispalim skroz na centralu (živce).

E DA I NE KRIVIM NIKOG ZA SVOJU SUDBINU I SUDBINE SLIČNE MOJOJ.

pozdrav onima koji su shvatili poantu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija