Jump to content

zanima me dali me ima pravo dnk testirati ako ja to ne zelim


cbr100

Preporučene objave

ako se nista nije mijenjalo:

 

muskarca- potencijalnog oca, nije moguce prisiliti na davanje bilokakvog uzorka (krvi, koze, sline) , ali je pravo na saznanje vlastitog podrijetla jedno od temeljnih djecji prava, pa ce sud tu cinjenicu nezainteresiranosti ili tuzenikovog neodaziva na rociste tumaciti u prilog usvajanja tuzbenog zahtjeva.

radi se o zastiti muskarcevog prava na zastitu tjelesnog integriteta ( sad bi trebalo otvoriti gavellu) :)

 

 

mislim da se kod nas kao prakticno dokazano ocinstvo uzima vjerojatnost od 99, 73 %, a ne 99, 99 %.

 

protiv presude moze se uloziti i revizija vrhovnom sudu ( treci stupanj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer gledajte znate u cemu je stvar

ona navodno je nasla drugog decka i sada neznam ako zivi sa njime ili ne???i niti me zanima to neznam ali priznala mi je da ima decka

i sada neznam ako me zeza ili ne ali mi prijeti na dnk

kuzis

a ja sa njom sam imo samo avantura i nista drugo

i sada me zanima dali ima pravo me slati na dnk i da imam odgovornost tog dijeteta???

ima pravo to ona da ima decka ili da zivi sa njime dali svejedno bi ja trebo imat odgovornost tog dijetea odnosno placat alimentaciju???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno kako vas ne zanima jeste li otac tog djeteta ?

ima li dijete pravo na biološkog oca ,barem u smislu saznanja tko mu je otac? a onda će te se nakon 15-20godina kada vam dođe dijete pravdati kako je to bilo komplicirano, kako ste vi mislili o njemu itd.? što je s osjećajima,vi očito mislite samo na materijalno,nevjerojatno,nevjerojatno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuzis da sam ja imo samo avanturu sa tob osobom i naravno ako se utvrdi da sam ja otac tog dijeteta morat cu imat odgovornost odnosno placat alimentaciju

pa nisam ja bio u vezi sa njom ili da se rastajem to je drugo onda

ali avantura i to je to

i ona sada kao ima decka i ja da njoj placam alimentaciju ma ne pada mi na pamet a imo avanturu

sad si skuzio o cemu se radi???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne radi se o alimentaciji,ne radi se o toj osobi, radi se o djetetu, radi se o ocu, to je dijete osoba sa svim svojim potrebama koje mu mogu uzmaknuti, ono treba nekoga da ga pokrije zimi, ne zbog hladnoće nego zbog brige,ono treba nekoga tko će ga istinski slušati kada pita i glupa pitanja, ono treba osmjeh,škakljanje,tepanje odrasle osobe,a kada bude imao 5-6-7 godina i bude npr.gledao televiziju ili slušao susjedu, ono treba oca živo biće sa svim svojim vrlinama i manama, uči iskustvom kao i svi mi, koje će iskustvo imati, od koga i je li vas briga, takve se stvari ne plaćaju, one se žive, ovako ili onako, pa prva slova, priče istinite ili izmišljene svejedno, važne su priče,ono mora znati da ga ima da može zaprijetiti starijemu od sebe na ulici ili ispred školesamo da može, da mu ne govore recimo u nas u Dalmaciji da je "mulac" vršnjaci kada se posvađaju, da vas samo pita a vi ne morate ni odgovoriti ali da ima koga,pa da mu raste samopouzdanje da je i njegov otac bio u ratu, igrao nogomet,išao u školu i što još, to što ste sebični nije vam vrlina jer će te imati par tisuća kuna više ali i par milijuna radosti i tuga- svejedno, koje nećete proživjeti,

nešto će mu faliti i vama samo što će on to znati,osjetiti i osjećati i ništa kasnije i ništa materijalno to mu neće nadomjestiti.katastrofa,užas,jad i bijeda,tako jadno sebično i kratkoročno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok skuzio sam sta zelis reci imas i pravo

ali ona oce mene tjerat na dnk analizu samo zbog alimentacije i odgovornosti zato sto nju nije vise briga za mene kao i mene za nju kuzis??

ona oce od mene izvuci samo alimentaciju da placam i sada me zanima ako ima pravo a nismo se ni rastali ni bili u vezi znaci nigdje ne pise da smo bili vjencani e to me zanima sa druge strane htio bi saznati ko je otac tog djeteta ali onda znam sta me ceka si skuzio sada???

naravno placanje alimentacije

jer znam ako se utvrdi da sam ja otac tog djeteta ona ce htjeti alimentaciju kuzis sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne radi se o njoj niti o tebi kako ti to nje jasno radi se o vremenu koje će to dijete provesri bez oca ako si ti otac?kako te to ne zanima? nevjerojatno i opet nevjerojatno, zašto tako prozirno stalno spominješ nju? jesi li svjestan da ako je to tvoje dijete u pitanju je vrijeme i osjećaji koji se

ne mogu ponoviti i opet nevjerojatno ali istinito

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ona je nasla tog decka znam i rekla mi je

ja sam njoj zaprijetio da ako ja idem na dnk analizu da ce morati i taj decko makar ona mu je sigurno lagala da je to njegov sin

i ona mi je na to rekla da zna kao za mene ali ne vjerujem i znam da laze

nebi on bio sa njom i da zna da sam ja otac tog sina

laze 100%

gledaj ako oce da se sazna da sam ja otac tog dijeteta i inzistira na to ja sam joj reko da cu se potruditi da njoj unistim vezu i to cu napraviti ako budem moro placati alimentaciju

dobro ako ona oce od mene alimentaciju ja cu sve napraviti da ne bude u vezi sa njime

jbg. moram tako

ocu da se dokaze njemu da sam ja otac tog djeteta i da vidimo kako ce on reagirati kad bude sazno da nije otac bas me zanima a znam da mu je lagala i rekla da je to njegov sin

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cbr100 je napisao:

ona je nasla tog decka znam i rekla mi je

ja sam njoj zaprijetio da ako ja idem na dnk analizu da ce morati i taj decko makar ona mu je sigurno lagala da je to njegov sin

i ona mi je na to rekla da zna kao za mene ali ne vjerujem i znam da laze

nebi on bio sa njom i da zna da sam ja otac tog sina

laze 100%

gledaj ako oce da se sazna da sam ja otac tog dijeteta i inzistira na to ja sam joj reko da cu se potruditi da njoj unistim vezu i to cu napraviti ako budem moro placati alimentaciju

dobro ako ona oce od mene alimentaciju ja cu sve napraviti da ne bude u vezi sa njime

jbg. moram tako

ocu da se dokaze njemu da sam ja otac tog djeteta i da vidimo kako ce on reagirati kad bude sazno da nije otac bas me zanima a znam da mu je lagala i rekla da je to njegov sin

 

Nevjerojatno, kakvi sve ljudi postoje!

 

Pa ako ćeš plaćati alimentaciju onda ćeš biti upisan kao otac, a neće biti upisan novi dečko! Iz ovoga je jasno da ona njemu neće i ne može tajiti!

 

Tko ti je kriv što si imao avanturu? Da li te je netko prisilio? Ti si odrasla osoba i preuzmi odgovornost za svoje postupke!

 

Ali tvoje ponašanje je sramotno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada šećeš gradom. pitaj prolaznike da li u blizini ima staklana. kada je nađeš slobodno uđi ako je radno vrijeme i pitaj dali imaju ogledalo. imaju. kupi jedno i dobro pogledaj malo dublje, zamisli se i zapitaj što vidiš, pa nam se onda javi. ako nema staklane u blizini skokni do javnog zahoda te tamo pogledaj u ogledalo i »popišaj se«.

 

tebi ni sretno nije dovoljno.

bože, ti mu pomozi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cbr100 je napisao:

nebi on bio sa njom i da zna da sam ja otac tog sina

laze 100%

gledaj ako oce da se sazna da sam ja otac tog dijeteta i inzistira na to ja sam joj reko da cu se potruditi da njoj unistim vezu i to cu napraviti ako budem moro placati alimentaciju

dobro ako ona oce od mene alimentaciju ja cu sve napraviti da ne bude u vezi sa njime

jbg. moram tako

ocu da se dokaze njemu da sam ja otac tog djeteta i da vidimo kako ce on reagirati kad bude sazno da nije otac bas me zanima a znam da mu je lagala i rekla da je to njegov sin

 

cbr100,

vi zbilja toliko žarko želite sebi komplicirati život zamišljajući predstavu koju biste izveli po scenariju koji zbilja ne bi dobio Academy Award već je više nalik na loš crtić za odrasle?!

 

Neka vas ne muči što niste bili u braku pa se razvodite ili nekoj dugotrajnoj vezi koja je prekinuta: svi mi ovdje na Legalisu duboko vjerujemo da vam je još iz predmeta priroda za 5. razred osnovne škole poznato da za začeće djeteta nisu neophodne godine svakodnevnog posla odrađivanog puno radno vrijeme, već vrlo određen trenutak i radnja.

 

Ako imate daljnjih nedoumica, toplo se preporuča pomno proučiti:

Milčinski, Jana: "Luka očekuje sestricu"

Mladinska knjiga, 1991. (ilustr. u boji)

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strašno čovječ....Nije bitno jesi li snjom bio jednom tri puta ili tri godine,ako bude zahtjevala DNK i dokaže se da je djete tvoje,plaćat ćeš...Nitko te nepita koliko ste bili,i dali ona ima koga ili ne...Bolje da ti se to riješi što prije nego da plaćaš zaostatke godinama,po 3000-4000 tisuće,kao što mora moj plaćati...Jer je očito mislio da mu nitko ništa nemože...Tako očito i ti misliš....Ako si otac plaćat ćeš,htjeo ili ne-morat ćeš i gotova stvar....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sud nema ovlast prosiriti tuzbu izvan granica tuzbenog zahtjeva kao ni ispitivanje prosiriti na osobe koje imenuje tuzenik ( tj. vi), tako da ne cete moci traziti pozivanje navodnog sadasnjeg decka vase bivse ???? (seksualne partnerice).

 

vi mozete ulagati prigovore kao sto su npr. neplodnost( pokusao je i goran visnjic :D ) ili da u to vrijeme niste s doticnom odrzavali seksualne odnose jer ste npr. bili u zatvoru.

 

ako se dokaze da ste vi otac, sud donosi presudu o utvrđenom ocinstvu koja sadrzi odluku o obvezi uzdrzavanja. nju bi sud trebao donijeti po sluzbenoj duznosti tj. cak i ako takav zahtjev tuzitelji nisu postavili.

 

osim toga, doticna vas osoba (majka djeteta) moze tuziti i za troskove koji su nastali trudnocom i porodom kao i za svoje uzdrzavanje ( ako na isto ima pravo).

 

 

( ovo nema veze s pravnim savjetom, ali vjerovao ti ili ne, stvarno ima osoba koje godinama odgajaju i vole tuđu djecu kao da su njihova vlastita i zato se nemoj cuditi ako jednog dana tvoje dijete tu osobu bude zvalo "tata", a ti mu budes "tvoje ime")

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@cbr100,

sadržaj vašeg obraćanja korisniku LAZAR je editiran.

 

Nemojte da vam padne na pamet ikada više se nekome od korisnika obraćati na takav način, jer će odluka o vašoj korisničkoj sudbini biti brzopotezna i trajna.

 

Kontolirajte i prstiće da vam ne polete ka tipkovnici odgovorom na ovu moju objavu, ukoliko se ne radi o isprici.

 

Nadam se da sam bila dovoljno jasna.

A ako vam se kojim slučajem učini da nisam, isto vam se piše.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

snjeza29 je napisao:

Strašno čovječ....Nije bitno jesi li snjom bio jednom tri puta ili tri godine,ako bude zahtjevala DNK i dokaže se da je djete tvoje,plaćat ćeš...Nitko te nepita koliko ste bili,i dali ona ima koga ili ne...Bolje da ti se to riješi što prije nego da plaćaš zaostatke godinama,po 3000-4000 tisuće,kao što mora moj plaćati...Jer je očito mislio da mu nitko ništa nemože...Tako očito i ti misliš....Ako si otac plaćat ćeš,htjeo ili ne-morat ćeš i gotova stvar....

 

Uopće nije važno ništa drugo nego ponašanje majke.Ako hoće samo lovu(sramota).Kažnjava samo dijete.To je oćito bila samo namjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

...uf.... a zašto je ova net stranica tako spora... a znam da imam najbržu vezu koja postoji...

 

No dobro, ustvari nije dobro.. jer dragi majstore nije bitno da li se radi o moralu, etici ili bla, bla... novac koji ćeš ti potencijalno plaćati na ime uzdražvanja je novac za dijete a ne za majku djeteta. (grozan je taj napredak u medicini, vidiš kako su u americi shvatili nakon otkrića DNK koliko su ljudi nevinih poubijali), e sada će tebe tvoja bivša ubiti financijski...).

 

Nego, evo baš i ja sada kuham oko nekog utvrđenja očinstva, pa da mi nisi ti suprotna strana, odakle si?

 

Nadalje, tuženik tj. osoba za koju se traži utvrđenje očinstva, može odbiti dati neki uzorak tijela... obično krvi, vidiš, uvijek ti vade krv, i sada je pitanje kako će sutkinja (jer obično su sve sutkinje žene), utvrditi da si ti otac onog malog kojeg nikada nisi ni vidio.. a on će ti jednog dana doći i lupiti šamarčinu.. na temelju drugih dokaza... svjedoci...!! ali što ako nema svjedoka?? što onda.. to je pitanje.. ne znam ni ja... ali nadam se da će mi ova stara moderatorica (pardon, ne mislim na starosnu dob) odgovoriti.. :kavica::-o:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za nas dvoje nije znao niko

jer prije toga se rastala tako da nema svjedoka nikakvih

mi smo bili kao samo avantura

mislim da ne moze me tjerati na dnk-analizu i ako dobijem poziv od suda ja se necu odazvati

jer sada ima drugog decka

mislim da je to ona radila samo zbog novaca koje zeli izvuci od mene ali ih nece dobiti tako lako

 

 

 

kakvih sve majka ima sve na svijetu boze sacuvaj....................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stavimo vaš moral i odgovornost na stranu. činjenica je da sud u postupku utvrđivanja očinstva može odrediti vama da se odazovete na poziv i dođete na utvrđivanje očinstva. međutim, ako se ne odazovete, sud nema na raspolaganju nikakva sredatva kojima bi vas prisilio da pristanete na utvrđivanje očinstva ako vi to ne želite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz iskustva govorm,naravno da da .sudu se moraš odzvati ako ne prvi put ,a za to moraš imati valjani razlog drugi puta sigorno te to čeka .i ukoliko se utvrdi da si ti otac taj postupak češ masno da platiš oko 6000 kn ,ukoliko ti bude privatna tvrtka uzimala uzorak ,kod državnr je duplo skuplje.nekas ti postaneš sretni tatica .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cbr100 je napisao:

jer gledajte znate u cemu je stvar

ona navodno je nasla drugog decka i sada neznam ako zivi sa njime ili ne???i niti me zanima to neznam ali priznala mi je da ima decka

i sada neznam ako me zeza ili ne ali mi prijeti na dnk

kuzis

a ja sa njom sam imo samo avantura i nista drugo

i sada me zanima dali ima pravo me slati na dnk i da imam odgovornost tog dijeteta???

ima pravo to ona da ima decka ili da zivi sa njime dali svejedno bi ja trebo imat odgovornost tog dijetea odnosno placat alimentaciju???

Naravno da preko suda moze te prisilit na dnk i ako se ustvrdi da je dijete tvoje zna se sta sljeduje. to je zakon.

osim tog bila avantura ili nebila ali dijete je tu i treba prihvatit cinjenicu i odgovornost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

cbr100 je napisao:

da pa znam.................

ali ne mogu vjerovat sta sve ljudi rade za novce

jedino mi je da je to najvjerovatnije moje dijete

htio bi saznat da ali znam ako saznam da me ceka alimentacija zato ona i na to ide kuzis

 

neznam što si odgovorio na moj napis da te je moderatorica onako ukorila no nakon ovog napisa znam da sam bio preblag.

 

sretno na testu, čestitke na očinstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok prijatelju,nova sam na forumu,ali ga pratim godinama,i tako čitam što se sve dešava na svijetu.očito je da većinom zbog roditelja ispaštaju djeca,ali nisam se javila da te ukorim.dapače,zamjerit će mi mnoge žene,ali nema veze,ja sam bar iskrena,a svatko ima pravo na svoje mišljenje,a koliko sam upoznata,na ovim se stranicama nesmije vrijeđati,već samo na lijepi način iznesti svoje mišljenje ili savjet.u prvom redu,sramota me što sam ženskog roda,jer po svemu sudeći,očevi su samo bankomati i dobri su dok plaćaju.hrpa muškaraca,jedan od njih je i moj muž,uredno godinama plaćaju alimentaciju,a bivša ne dozvoljava kontakt sa djecom,koja su sad već i odrasli,niti djeca imaju volju i želju za time.majke su zaštićene maksimalno,a očevi,tko ih šljivi.po kome će se udariti nego po tatama.šta je sa ženama koje ne plaćaju alimentaciju,a ostave djecu?takve stvari nisu u redu,i samo je to razlog da bi htjela da što prije uđemo u eu,pa da se neke stvari promjene.pa nisu niti muškarci životinje,za boga dragoga,pa zašto smo pravili djecu'samo da bi nas netko uzdržavao,sramota.ja sa mužem imam dvoje djece.jedno je stopostotni invalid.da se rastanem od njega,bitnije bi mi bilo da im otac ostane otac i pompgne im koliko sam može i to bez pritiska.tko će pomoći muškima u ovakvim situacijama,malo malo pa ajmo ga tužit za ovo,za ono.mislim da u tvojoj situaciji,sud može narediti da se izvrši dnk,najbolje ti je da si uzmeš odvjetnika i da pošteno platiš ali da te uputi kako treba,i to ne na tvoju štetu.veliki pozdrav od mene i držim ti fige.i još jedno,ako nije željela dijete,gospodična se trebala zaštititi,jer nismo u 12 vijeku,i danas nitko nemože ostati slučajno trudan,osim ako mu to nije namjera

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nedaj se prijatelju,i ne dozvoli da netko drugi živi na tvoj račun,nemislim na dijete ako se dokaže da je tvoje.i moj muž plaća bivšoj koja tim novcem financira svog novog muža,a djeca hodaju gola i bosa i jedu kod bake i djeda.jedno djete joj je čak oduzeto i dato na skrb baki i djedu a moj je muž još 2 godine poslije toga plaćao bivšoj alimentaciju iako djete nije bilo kod nje.naravno,njega kao oca nitko nije želio uputiti kako da si pomogne,kako da prestane plaćati jer za to više nije bilo zakonske osnove.glavu gore i držim ti fige.zamisli,držim ti fige,a žensko sam?

:palac:

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cbr100 mogu ti samo poželjeti sreću u neplaćanju ničega! Ali moja želja će ti najvjerojatnije ostati neuslišena jer su u današnjem društvu muškarci potpuno diskriminirani i kao što kaže cura u komentaru prije mene, pretvoreni u putujuće bankomate. Čast iznimkama, ali većina žena se ponaša bahato, ostavljaju muževe zbog bezvezarija i onda ih na legalan način opljačkaju, a djeca od tog novca većinom ne vide ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, naravno. nece placati nista jer je ona zacela po duhu svetom.

ako se ustvrdi da si otac, placat ces jer je to tvoje dijete. to nije novac za majku, to nije njoj dzeparac.

to je novac za pelene, vrtic, kasice, odjecu, obucu, a ne za kremice i pudere.

 

i ja isto jedva cekam da uđemo u eu jer ce tada sve neplatise ( i ocevi i majke) vidjeti kako to rade zemlje sa sređenim zakonodavstvom.

 

u jednoj americi uzdrzavanje tj. child support se veze uz njihovu veziju OIB-a tj. SSN- social security number i ako se iz caliofornije preselis u ohio, tvoja obveza je vidljiva svim drzavnim organima i poslodavcu. od svoje obveze se ne bjezi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

simpadeni je napisao:

I JOŠ JEDNO,AKO NIJE ŽELJELA DIJETE,GOSPODIČNA SE TREBALA ZAŠTITITI,JER NISMO U 12 VIJEKU,I DANAS NITKO NEMOŽE OSTATI SLUČAJNO TRUDAN,OSIM AKO MU TO NIJE NAMJERA

 

i još jedno, ako nije želio dijete, gospodin se trebao zaštititi, jer nismo u 12 vijeku, i danas nitko nemože ostati slučajno trudan, osim ako joj to nije namjera - ili ih je ponijela strast pa ni jedno ni drugo nisu razmišljali o posljedicama, misleći ipak da se to njima nemože dogoditi, ali dogodilo se. sada se treba suočiti sa posljedicama i vidimo kako to baš i neide lako.

 

ubuduće pišite kurentom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Bila sam u vezi nekoliko godina sa covijekom, koji se" razvodio".

Kad sam ostala trudna, i kad sam mu to saopcila, jednostavno se povukao i odlucio vratiti svojoj supruzi.

Ja sam odlucila roditi i sama se skrbiti za dijete.Dijete ce nositi moje prezime, i jednostavno od bivseg partnera ne zelim nista, ni priznanje ocinstva, ni alimentaciju.

Izrazio je zelju da hoce DNK analizu, a ja to ne zelim.Može li to traziti , s obzirom da ja ne zelim nista od njega.Ima li to pravo i moze li me tuziti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vašem slučaju riječ je o pravima malodobnog djeteta, a ne vašim ili očevim. Zar kao stabilan roditelj kanite se u ime djeteta odreći njegovog prava na uzdržavanje ili na susrete i druženja sa ocem!? Ako to učinite onda ispada da vam je dijete samo objekt odnosa između vas i djetetovog oca!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je i ovu temu pokrenulo malodobno dijete, bar po stilu pisanja; "kuzis buraz... avantura.. kuzis ne, kak ne kuzis?" Zalosno, moj savijet je da prvo o tome porazgovaras sa svojim roditeljima, uz pretpostavku da su odrasle i odogovorne osobe pa neka ti daju drugacije moralne smjernice. Zamisli samo da si ti i njima nasta iz takve; "kuzis buraz avanture", jel bi ti bilo super sad da je otac imao razmisljanje kao sto ga imas ti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija